Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Opowieści Rodu Otori
Autor Wiadomość
s.mapet 
Weteran
Pecik :)

Wysłany: 2009-09-12, 16:00   Cykl Opowieści Rodu Otori

Cytat:
WspaniaÂ?a historia, peÂ?na akcji, tajemnicy i intrygi. Przedstawia histori?? mÂ?odego chÂ?opaka, kt??ry odkrywa niespodziewanie swoje niezwykÂ?e zdolnoÂ?ci. Cudem unika Â?mierci dzi??ki pomocy Otori Shigeru. I wÂ?aÂ?ciwie tutaj zaczynajÂ? si?? jego przygody. OczywiÂ?cie nie brak takÂ?e wÂ?tku miÂ?osnego. Lian Hearn w cudowny spos??b ukazaÂ?a t?? histori??. Akcja rozgrywa si?? w mitycznej Japonii w okresie feudalym, w Â?wiecie, gdzie rzÂ?dzÂ? m??Â?czyÂ?ni, a kobiety muszÂ? im sie bezwarunkowo podporzÂ?dkowa??. A do tego jeszcze pi??kny, subtelny krajobraz, honor i ch???? zemsty oraz lojalnoÂ??? wobec przyjaci??Â?.

Nie wiele mog?? tu doda?? by nie zdradzi?? zbyt wielu szczeg??Â???w zwiÂ?zanych z seriÂ?.
JuÂ? kilka lat si?? wzbraniaÂ?am przed lekturÂ? tych ksiÂ?Â?ek i dopiero bardzo pochlebna opinia mojej koleÂ?anki zmusiÂ?a mnie do przeczytania.
W tej chwili jestem w tracie lektury trzeciej ksi??gi: "W blasku ksi??Â?yca" i jestem caÂ?kowicie oczarowana tÂ? "fantastycznÂ?" JaponiÂ?, jakÂ? w swojej ksiÂ?Â?ce ukazaÂ?a Lian Hearn. Gwarantuje, Â?e jest to kawaÂ? dobrej historii, od kt??rej nie moÂ?na si?? oderwa??. Niech nikogo nie odrzuci ta Japonia (;)), bowiem jest to ksiÂ?Â?ka nie tylko dla fascynat??w kultury wschodu.

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Kotołak

Wysłany: 2009-12-26, 09:46   

PrzeczytaÂ?am chyba jedne czy dwa tomy, dawno temu. Czyta si?? to Â?atwo i nawet przyjemnie aczkolwiek o ile pami??tam to miaÂ?o to dÂ?uÂ?yzny oraz o ile pami??tam w Polskim tÂ?umaczeniu umkn??Â?a mi scena seksu w tomie pierwszym... albowiem jÂ? zakamuflowana doÂ??? dobrze ;)

Nie jest to jednak ksiÂ?Â?ka o Japonii, a raczej osadzona w swieci3 fantasy troch?? na owej Japonii wzorowanym acz bez przesady. tak wi??c owÂ? "JaponiÂ?" nikogo bym nie straszyÂ?a. Nie byÂ?a to teÂ? pozycja jakaÂ? wybitna bo o ile pami??tam nie sko??czyÂ?am tego czyta??. Utkn??Â?am po drugim tomie chyba, albo i po pierwszym hmmm.

Kometa 
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Doppel X

Wysłany: 2009-12-26, 16:17   

To Â?adna opowieÂ???, przynajmniej tyle wywnioskowaÂ?am z pierwszego tomu, bo na nim si?? moja przygoda z tym tytuÂ?em sko??czyÂ?a. Nie dlatego Â?e coÂ? zostaÂ?o sknocone, a dlatego Â?e m??j ulubiony bohater zostaÂ? zabity i nic mnie juÂ? nie ciÂ?gn??Â?o do czytania dalej. Takeo i Kaede wydajÂ? mi si?? zbyt proÂ?ci, zbyt zakochani, z jednej strony tacy emocjonalni a z drugiej w moim odczuci zarysowani na odwal si??. Zatem straciÂ?am pow??d Â?eby czyta?? dalej bo para gÂ???wnych bohater??w w og??le mnie nie wzrusza. Poza tym byÂ?y miejsca Â?e si?? troch?? nudziÂ?am.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-05-02, 12:18   

Do caÂ?ej serii przymierzaÂ?am si?? kilka razy. Tak naprawd??, z kaÂ?dÂ? sposobnoÂ?ciÂ? kiedy przychodziÂ?am do biblioteki si??gaÂ?am po pierwszy tom i go odkÂ?adaÂ?am. Nie wiem dlaczego. W ko??cu przeczytaÂ?am pierwszÂ? cz??Â??? i to tyle. Nic mnie nie pcha do drugiej. Â?wiat jest przedstawiony bardzo dobrze.MoÂ?e nie wszystko zostaÂ?o zachowane tak jak jest w rzeczywistoÂ?ci, ale to w ko??cu ksiÂ?Â?ka, a autorka pokazaÂ?a, Â?e zna si?? na rzeczy. JeÂ?li ktoÂ? mnie zapyta, skojarz?? powieÂ??? i nie b??d?? mogÂ?a powiedzie?? na niÂ? zÂ?ego sÂ?owa, ale jednak pia?? z zachwytu pod niebiosa teÂ? nie mog??.
W skali plasuje si?? 5/10.

Odpowiedz do tematu