Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[manga] Boys Next Door
Autor WiadomoŠ
Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2009-09-12, 14:15   [manga] Boys Next Door

Jest to kr??tka manga, zaledwie jedno tomowa. Kreska jest przepi??kna i charakterystyczna dla prac Kaori Yuki. Manga opowiada nam historie dw??ch przedstawicieli p┬?ci m??skiej, kt??rych losy si?? krzy┬?uj┬?.

Pierwszym z delikw??t??w jest Adrian. Adrian jest nauczycielem w szkole podstawowej, wygl┬?da na spokojnego i opanowanego cz┬?owieka, ┬?yczliwego, lubianego przez s┬?siad??w. Jednak pozory myl┬?. Wieczorami Adrian zamienia si?? w bezwzgl??dnego morderc??, kt??ry poluje na m??skie prostututki, pozbawiaj┬?c ich ┬?ycia ze szczeg??lnym okrucie??stwem, zawsze zawi┬?zuj┬?c im oczy.

Mo┬?liwe spoilery:

C??┬?, nie mo┬?na powiedzie?? aby Adrian by┬? zdrowy psychicznie, ale te┬? my┬?l??, ┬?e nie mo┬?na go ocenia?? jako z┬?ej osoby. Dzieci??stwo mia┬? ci??zkie, mieszka┬? tylko i wy┬?┬?cznie z matk┬?, kt??ra nie opiekowa┬?a si?? nim dobrze. Karmi┬?a jedynie ch┬?opca, tak by nie umar┬? z g┬?odu nie po┬?wi??ca┬?a mu wi??kszej uwagi, nigdy na niego nie patrzy┬?a. Nigdy.
Adrian zawsze robi┬? co m??g┬? by zwr??ci?? na siebie uwag?? matki, ale ta zachowywa┬?a si?? jakby go nie by┬?o, nawet odzywa┬? si?? do niego tylko wtedy gdy by┬?o to konieczne. Ponadto przez dom mamusi praktycznie co wiecz??r przewija┬? si?? inny m??┬?czyzna. Kobieta bra┬?a od nich pieni┬?dze za ka┬?d┬? ich noc sp??dzon┬? w jej ┬???┬?ku. Adrian by┬? wtedy zbyt ma┬?y by to zrozumie??, ale czu┬?, ┬?e dzieje si?? co┬? z┬?ego.
Pewnego dnia, ku wielkiemu zaskoczeniu ch┬?opca, matka zabiera go do weso┬?ego miasteczka. Adrian spotyka tam dziwnego klauna, zaabsorbowany osobliw┬? postaci┬? nie zauwa┬?a oddalenia si?? matki. Wreszcie zdaje sobie spraw??, ┬?e si?? zgubi┬?, matka znikn??┬?a. Zostawi┬?a go w weso┬?ym miasteczku. Po kilku dniach szw??dania si?? po ulicach Adrianowi udaje sie odnale┬??? drog?? do domu. Jednak ju┬? przy samych drzwiach s┬?yszy odg┬?osy k┬???tni. Zakrada si?? do domu po cichu i z ukrycia patrzy na scen?? rozgrywaj┬?c┬? si?? w pokoju. Matka k┬???ci si?? z jakim┬? m??┬?czyzn┬?, zapewne jednym ze swoich kochank??w. W ferworze k┬???tni wykrzykuje m??┬?czy┬?nie w twarz, ┬?e jako m┬?oda dziewczyna zosta┬?a zgwa┬?cona przez klauna z weso┬?ego miasteczka (dlatego nigdy nie patrzy┬?a na Adriana, nie rozmawia┬? z nim i w ko??cu go zostawi┬?a w weso┬?ym misteczku - by┬? dzieckiem m??┬?czyzny, kt??ry j┬? zgwa┬?ci┬?) oraz przyznaje mu sie do tego, ┬?e jest prostytuk┬?, ┬?e on nie by┬? nigdy jedynym m??┬?czyzn┬? w jej ┬?yciu, a jedynie jej zabawk┬?, kim┬? kogo wykorzystywa┬?a. M??┬?czyzna te┬? chyba z g┬???wk┬? w porz┬?dku nie mia┬?, chwyci┬? za n??┬? i ze z┬?o┬?ci zad┬?ga┬? kobit??, po czym uciek┬? szybciutko z miejsca zbrodni. Tego wszystkiego ┬?wiadkiem by┬? Adrian, po ucieczce faceta wyszed┬? ze swej kryj??wki. Jego matka jeszcze ostatnim tchnieniem b┬?aga┬?a ch┬?opca o pomoc, po raz pierwszy w jego ┬?yciu patrzy┬?am mu w oczy i prosi┬?a go o pomoc. Adrian wyci┬?gn┬?┬? z niej n??┬? po czym pe┬?en goryczy i ┬?alu, z┬?y na ni┬?, ┬?e go zostawi┬?a zwyczajnie j┬? dobi┬?. Jednak martwe cia┬?o matki nadal si?? w niego wpatrywa┬?o. Adrian nie m??g┬? tego znie┬???, przez tyle lat na niego nawet raz nie spojrza┬?a, a teraz patrzy si?? i patrzy... i po raz pierwszy w swojej karierze zawi┬?za┬? swojej ofiarze oczy.
Po kilku dniach ch┬?opca w domu wraz z cia┬?em matki odnalaz┬?a policja, stwierdzono u dziecka szok, odciski palc??w Adriana na no┬?u uzasadniono tym, ┬?e ch┬?opiec zapewne chcia┬? mamie pom??c, a zawi┬?zane oczy zapewne wynika┬?y z jego strachu.
Adrian dorasta┬? w domu dziecka i postanowi┬? zosta?? nauczycielem aby m??c mie?? kontak z dzie??mi i uchroni?? ich w pewien spos??b przed losem, kt??ry go spotka┬?, chcia┬? z nich uczyni?? lepszych ludzi. Niestety traumatyczne dzieci??stwo odbi┬?o sie na nim ze straszliw┬? si┬?┬?. W mie┬?cie sta┬?a si?? modna prostytucja w┬?r??d m┬?odych ch┬?opc??w, a ich widok na ulicach przypomina┬? Adrianowi o matce. Nie trzeba by┬?o d┬?ugo czeka?? na konsekwencje, Adrian noc┬? zmienia┬? si?? w psychopatycznego morderc??, kt??ry zabija┬? m??skie prostytutki.

Koniec mo┬?liwych spoiler??w.

Drugim bohaterem jest Lawrence, czternastoletni ch┬?opak, kt??ry jest w┬?a┬?nie tak┬? m??sk┬? prostytutk┬?. Jego historia jest znacznie prostsza ni┬? Adriana. W┬?asciwie jego przesz┬?o┬??? nie jest jasna, lecz jak si?? stopniowo dowiadujemy do pracy w agencji zmusza ch┬?opaka jego w┬?asny brat. Pojawia si?? sugestia, ┬?e Lawrence mieszka┬? niedy┬? z rodzicami jednak uciek┬? z domu by odnale┬??? brata. Niestety nie przypuszcza┬?, ┬?e spotka go co┬? takiego gdy go wreszcie odnajdzie.

Pewnego wieczoru, gdy Lawrence wraca┬? z zakup??w sta┬? sie ┬?wiatkiem morderstwa pope┬?nionego przez Adriana. Adrianowi udaje sie uciec z miejsca zbrodni jednak ch┬?opak dobrze widzia┬? jego twarz, a dodatkowo znalaz┬? przy zw┬?okach rzecz nale┬?┬?c┬? do Adriana. Obro┬???, kt??r┬? Adrian kupi┬? dla swojego zwierzaka - Wolfy'ego - z wypisanym adresem i numerem telefonu. Jednak Lawrence nie udaje si?? ze znale┬?iskiem na policj??. Odwiedza Adriana i proponuje mu uk┬?ad. Je┬?li Adrian pomo┬?e mu wyrwa?? si?? z agencji wtedy odda mu obro┬??? i zapomni o tym co widzia┬?. Je┬?li za┬? nie, uda si?? ze znaleziskiem prosto na policj??.
Adrian oczywi┬?cie wpada w panik?? i planuje zabi?? ch┬?opca. Jednak Lawrence bardzo si?? r??┬?ni od jego dotychczasowych ofiar...

To jest bardzo ci??┬?ka manga. Naprawd??, bardzo, bardzo ci??┬?ka. Nale┬?y do gatunku yaoi, ale nie nale┬?y podchodzi?? do tego tytu┬?u jak do typowej pozycji yaoi. Zwi┬?zek Adriana i Lawnence jest do┬??? specyficzny, wszystko tu opiera si?? na psychologi i wnikaniu w psychik?? bohater??w. Pani Yuki ma wyj┬?dkowy talent je┬?li chodzi o ukzywanie przyczyn takiego, a nie innego dzia┬?ania swoich postaci. Najgorsze z tego wszystkiego jest zako??czenie, kt??rego cz??┬?c poznajemy ju┬? na samym pocz┬?tku mangi. Jednak decyduj┬?ca scena jest w pewien spos??b wstrz┬?saj┬?ca, przynajmniej dla mnie. Manga zrobi┬?a na mnie naprawd?? du┬?e wra┬?enie jednak niezmienia to faktu, ┬?e po jej przeczyta??u przez godzin?? bola┬?a mnie g┬?owa. By┬?am totalnie sko┬?owana. I wtym miejscu nie mog?? napisa??, ┬?e wszystkim polecam. Trzeba czu?? ten klimat, cho?? nie jest to najlepsze okre┬?lenie. "Ale pierwsze jakie przychodzi mi do g┬?owy".

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

Selene07 
Wielbiciel CiemnoÂci

Do│▒czy│a: 15 Mar 2010
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2010-03-27, 23:03   

Zgadzam si?? z tob┬?, ta manga jest naprawd?? ci??┬?ka, ale sk┬?ania te┬? do przemy┬?le??. G┬???wni bohaterowie s┬? do┬?wiadczeni przez los, maj┬? lekko skrzywion┬? psychik??. Je┬?li chodzi o zako??czenie to spodziewa┬?am si?? go ale mia┬?a nadzieje ┬?e mo┬?e Fortuna oka┬?e si?? dla naszych bohater??w ┬?askawsza, szkoda ┬?e tak si?? nie sta┬?o.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Do│▒czy│a: 14 Wrz 2009
Sk▒d: Festung Breslau
Wys│any: 2011-04-10, 19:59   

Czyta┬?am j┬? jaki┬? czas temu i nie wiem czy b??de obiektywna... bo po prostu uwielbiam historie z psychologicznym twistem.
Mange przeczyta┬?am raz, dok┬?adnie, zachwycajac si?? w niekt??rych miejscach liniami kreski, przestudiowa┬?am historie, zako??czenie wbi┬?o si?? we mnie jak n??┬? w mas┬?o ... wiec moge powiedzie??, ┬?e by┬?am zachwycona.
Natomiast w┬?a┬?nie przez to zako??czenie nie dam rady chyba do niej wr??ci?? juz nigdy... to jak z "Old Boy"em raz zobaczyc i nigdy wii??cej. Nie zrozumcie mnie ┬?le, nie dla tego, ┬?e cos tam zgrzyta i mi nie pasuje, ale w┬?asnie przez to, ┬?e by┬?o za dobre i trafi┬?o g┬?eboko.

Majster 
Starszy Asystent Balsamisty

Do│▒czy│: 10 Lut 2010
Sk▒d: Piastˇw
Wys│any: 2011-04-14, 06:57   

Zainteresowa┬?y┬?cie mnie t┬? mang┬?, a jak na razie jest to dla mnie nieznany gatunek. Do tej pory omija┬?em mangi szerokim ┬?ukiem, ale mo┬?e tkwi┬?em w b┬???dzie i musz?? si ?? poprawi??. Z lenistwa spytam o jakie┬? namiary, gdzie mo┬?na to znale┬???, inaczej b??d?? musia┬? sam pog??glowa??, a jestem strasznym leniem :oops:

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wys│any: 2011-04-14, 21:21   

Echem.........akurat mo┬?e jak na 1 styczno┬??? z tym gatunkiem poleca┬?a bym cos innego... :mrgreen:

Panthera 
Starszy Asystent Balsamisty
Koto│ak

Do│▒czy│a: 28 Lis 2009
Sk▒d: Gliwice/Bangkok
Wys│any: 2011-04-15, 07:56   

Czemu nie chcesz poleca?? czego┬? z napisem "yaoi" ;)? Ja natomiast te┬? ch??tnie bym si?? dowiedzia┬?a, gdzie to mo┬?na zdoby??. Mo┬?e na pierwszy ogie?? mangowy wzi┬??? sobie GITSa? Te┬? ci??┬?kawe ale jednak hmm.... bardziej strawne na pierwszy raz.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wys│any: 2011-04-15, 18:44   

O "yaoi" w tym przypadku chodzi jedynie po┬?rednio. Niemniej ten czynnik pan??w w przewa┬?aj┬?cej wiekszo┬?ci odrzuca.

Ja za spraw┬? znajomej do┬?wiadczona w tej kategorii jestem znacznie i nie mam z tym problem??w (dot┬?d jednak pamietam set?? na swej twarzy przy pierwszej mandze a p??zniej jak mi szczena gruchn??┬?a o pod┬?oge gdy sie dowiedzia┬?am, ┬?e to jest rysowane przez panie dla pa??)
Osobi┬?cie naprawde lubi?? prace Kyuugou.

Bardziej jednak chodzi mi o to, ┬?e dla kogo┬? kto "szerokim ┬?ukiem" omija┬? ten styl to jest to naprawde ci??┬?ki orzech do zgryzienia.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: