Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:44
Lost Girl
Autor Wiadomość
Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-06, 18:17   Lost Girl

Bo nie miała powodu sądzić, że jest czymś innym niż zwykłą dziewczyną. Przekonała się jednak, że jest sukubem - istotą żywiącą się ludzką energią seksualną. Jej chłopak przypłacił te wiedzę własnym życiem. Przerażona Bo uciekła z domu, i ku swemu zdumieniu odkryła, że świat jest pełen Fae (Nimf), istot jej podobnych - ukrywających się od wieków wśród normalnych ludzi i potajemnie, w rozmaity sposób, karmiących się nimi. Choć czuje ulgę, że nie jest samotna, Bo decyduje, że nie będzie w pełni żyła ani w jednym, ani w drugim świecie, i szuka złotego środka, by móc trwać miedzy nimi. Równocześnie stara się odkryć, skąd wzięła się jej niezwykła moc. Natura sukuba wplątuje Bo w trójkąt miłosny z Dysonem (zmiennokształtnym i detektywem wydziału zabójstw w jednej osobie) oraz Loren, lekarką, która w naukowy sposób poszukuje metody, by dać Bo samokontrolę, której ta rozpaczliwie poszukuje. (za Hatak.pl)

Ostatnio nadrabiam zaległości serialowe. Między innymi dopadłem serial Lost Girl. I pozytywnie się zaskoczyłem. Serial ogląda się całkiem przyjemnie, nie bazuje on na efektach specjalnych czy krwi i seksie (co nie oznacza że ich nie ma) tylko na ciekawej fabule. Oglądając go przyszły mi na myśl książki o Georginie, czy opisy Fae w cyklu o Mercy. Sporo polityki i intryg, trochę akcji, a całość lekka i przyjemna.

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-12-06, 23:15   

Gobur, ale tego seriali chyba w Polsce nie ma. prawda?. JeÂ?li jest, to gdzie leci, czy jest dost??pny na pÂ?ytach i czy jest dost??pny w wersji polskoj??zycznej? Mam nadzieje, Â?e tak.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 00:08   

ja nie mam poj??cia :-P na pÂ?ytach nie ma chyba bo teraz jest dopiero wyÂ?wietlany pierwszy sezon (za tydzie?? finaÂ?). Ale si?? pojawia na chomikach to jakaÂ? polska wersja pewnie jest

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-12-07, 08:34   

Dorota w polskoj??zycznej telewizji serialu nie zobaczysz, pozostaje sie?? np. na chomiku bez problemu moÂ?na odszuka?? wszystkie dotychczasowe odcinki z napisami.
Sam serial caÂ?kiem przyjemny - cho?? z drugiej strony nie wybitny, po prostu przyzwoita rozrywka.
Po dyskusji na naszym forum byÂ?em ciekawy jak przetÂ?umaczÂ? nazw?? fae - tÂ?umacz zdecydowaÂ? si?? na nimfy, cho?? znacznie lepszym wyborem byliby nieludzie, bo np. wychodzi na to Â?e wampiry i wilkoÂ?aki to teÂ? nimfy. Z drugiej strony to tylko fanowskie tÂ?umaczenie, w dodatku pojawiajÂ?ce si?? w kilkanaÂ?cie godzin po nowym odcinku.
Co do samej gÂ???wnej intrygi serialu to fea Â?yjÂ? sobie w tajemnicy obok ludzi, i dbajÂ? o to Â?eby ludzie sie o nich nie dowiedzieli. Same fea dzielÂ? si?? na jasne i mroczne, przy czym przynaleÂ?noÂ??? gatunkowa nie ma wpÂ?ywu na podziaÂ?, waÂ?na jest osobista decyzja i tak np. wilkoÂ?aki (podobnie jak wszystkie inne fae) mogÂ? naleÂ?e?? zar??wno do tych dobrych jak i zÂ?ych.
GÂ???wna bohaterka wychowaÂ?a si?? nic nie wiedzÂ?c o Â?wiecie fea. Serial zaczyna sie od tego, Â?e Bo dowiaduje si?? Â?e istnieje caÂ?y drugi Â?wiat o kt??rym nie miaÂ?a poj??cia i Â?e ten drugi Â?wiat moÂ?e odpowiedzie?? na pytanie dotyczÂ?ce tego, kim byli jej rodzice i skÂ?d wzi??Â?a si?? na Â?wiecie :). Niestety zaraz na poczÂ?tku musi podjÂ??? decyzje czy chce by?? jasnÂ? czy mrocznÂ?, a niestety i ludzie i fea dookoÂ?a nie zawsze sÂ? tymi na kt??rych wyglÂ?dajÂ?.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-07, 08:36   

No to mimo wszystko brzmi ciekawie, jak tylko sko??cz?? Weronik?? Mars to pewnie si?? nim zainteresuj??, bo ciÂ?gnie mnie znowu do jakiegoÂ? serialu z wÂ?tkiem fantastycznym

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-12-07, 16:27   

Serial moÂ?na obejrze?? np. Lost Girl
Jak tylko sko??cz?? oglÂ?da?? serial kt??ry zajmuje mi teraz czas, na pewno obejrz??.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-07, 16:35   

O dzi??kowa??, jestem dzisiaj dÂ?uÂ?ej w pracy, wi??c sobie chociaÂ? z jeden odcinek obejrz?? ;-)

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-12-07, 17:46   

Oksa napisał/a:
O dzi??kowa??, jestem dzisiaj dÂ?uÂ?ej w pracy, wi??c sobie chociaÂ? z jeden odcinek obejrz?? ;-)

Co za pokr??cona logika :-P

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-12-07, 19:45   

Ej no po godzinie 16 nie moÂ?emy juÂ? Â?adnych zlece?? zatwierdza??, wi??c nie ma za bardzo co robi?? :-P

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 19:34   

Serial zacz??Â?am oglÂ?da?? z nud??w i przyznam, ze byÂ? nawet, nawet. WczeÂ?niej nic na jego temat nie czytaÂ?am, tak wiec wielce si?? zdziwiÂ?am, jak dowiedziaÂ?am si??, ze gÂ???wna bohaterka jest sukubem. Serial fajny, tylko aktorzy troch?? dr??twi. Jak dla mnie najlepsza jest koleÂ?anka/partnerka/wsp??Â?lokatorka Bo.

Odpowiedz do tematu