Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2011-08-22, 11:15
Black Lagoon
Autor Wiadomość
Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-02-15, 16:47   Black Lagoon

1. Black Lagoon: czas trwania 12x24 min
2. Black Lagoon - The Second Barrage: 12x24 min
3. Black Lagoon - Roberta's Blood Trail: seria OVA 5x 30 min

Gatunek: Sensacja

Wszystkie odcinki z polskimi napisami są dostępne na youtube.pl użytkownika Grem1in86. Jest to naprawdę super seria, trzyma w napięciu, świetne dialogi i rzeczywiste postacie - czego dusza zapragnie ;-) Poniżej bardziej fachowa recenzja z Tanuka-Anime.

"Jak pisał Kornel Makuszyński, są kraje, gdzie zawsze jest gorąco i zawsze trwa rewolucja. Handel i wielki biznes zamieniły największe porty regionu – Singapur, Dżakartę, Semarang, Pontianak, Surabaję czy Makasar w nowoczesne, szklano­‑żelbetowe, pełne świateł i zgiełku metropolie, jednak niemal zawsze otoczone są one ropiejącą raną slumsów. W tym rejonie swoje gry i nie lubiące światła dnia interesy prowadzą wielkie międzynarodowe korporacje, organizacje przestępcze od chińskich Triad przez południowoamerykańskie kartele narkotykowe po rosyjską mafię, wszelkiego autoramentu ruchy rewolucyjne i grupy terrorystyczne oraz służby specjalne wielkich mocarstw. W pomniejszych portach, gdzie uwaga władz nie zawsze sięga, policja i lokalni biurokraci stają się tylko jeszcze jednym gangiem, przy nabrzeżach handluje się każdym towarem (od chińskiej i japońskiej elektroniki, zrabowanej ze zdążających do Europy kontenerowców, po niewolników, narkotyki i broń), a bary pełne są niebieskich ptaków najróżniejszego sortu. Właśnie takim miastem jest fikcyjna Roanapra, w której toczy się akcja tej serii.

Dla Rokuro Okajimy, młodego japońskiego urzędnika, którego codzienna rutyna obejmuje głównie monotonną harówkę, połajanki szefów i picie ze starszymi kolegami, podróż służbowa w ten rejon zakończy się na pokładzie pirackiego ścigacza torpedowego, w rękach Black Lagoon Company – malowniczej międzynarodowej grupy najemników. Przewożone przez niego, a przejęte przez porywaczy dokumenty są jednak zbyt kompromitujące – w efekcie zszokowany Rokuro usłyszy od swojego szefa, że firma nigdy nie zapomni o jego poświęceniu i że powinien czuć się dumny, bo na jego pogrzebie pojawi się osobiście sam dyrektor jego działu… Kumulacja rozczarowania dotychczasowym życiem i syndromu sztokholmskiego sprawia, że Rokuro, nazwany przez załogę „Rock”, postanawia się do niej przyłączyć. Co wniesie japoński salaryman do grupy składającej się z szefującego interesowi olbrzymiego afroamerykanina – ekskomandosa Dutcha, spokojnego Żyda Benny'ego – geniusza komputerowego i gniewnej córki ulic nowojorskiego Chinatown – Revvy „Two Hands”, morderczego strzelca?

Black Lagoon to naprawdę „ostra jazda bez trzymanki”, dwanaście odcinków akcji niemal non­‑stop, napięcia, walki i nieprzyjemnego przedstawienia co mniej chlubnych aspektów naszej cywilizacji. Oś fabuły stanową perypetie ekipy Black Lagoon Company, zaś całość podzielono na kilkuodcinkowe moduły, odpowiadające kolejnym epizodom mangi. Poszczególne przygody są raczej typowymi historiami sensacyjnymi, jednak o klasie tej serii decyduje wybór miejsca akcji, realizacja oraz przede wszystkim fantastyczni bohaterowie. A obok niezbyt pochlebnego i może lekko przejaskrawionego, ale generalnie boleśnie prawdziwego portretu Azji Południowo­‑Wschodniej i fantastycznych, wyrazistych głównych bohaterów znajdziemy tu też całą galerię ciekawych postaci drugoplanowych, takich jak Bałałajka – zwierzchniczka lokalnej rosyjskiej mafii i częsty zleceniodawca Black Lagoon Company, pewna Chinka – zawodowa morderczyni i mistrzyni sztyletu, czy Roberta, istna Mad Dog meido.

Potężna dawka akcji i realistycznie przedstawionej przemocy dość jednoznacznie określa docelowe audytorium, nawet jeśli twórcy nie próbują przesadnie epatować przemocą i rozlewem krwi. Brak też jakiegoś szczególnie oczywistego fanserwisu – to jest seria przeznaczona dla widzów dorosłych i erotyka pojawia się w niej mniej więcej tak samo często, jak przewija się w normalnym, dorosłym życiu, czy też raczej – w codziennych interesach przestępczego podziemia. Black Lagoon to z pewnością gratka dla fanów akcji i sensacji."

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-02-23, 00:12   

http://www.youtube.com/watch?v=07JVwTAZTpM
czas 4.38

http://www.youtube.com/watch?v=lFIcD3glG-I
czas: sam poczÂ?tek

Tajka rzÂ?dzi XD - seiyu dobrana jest po prostu bosko a z tekst??w to si?? popÂ?akaÂ?am :mrgreen: dwa jej wejÂ?cia i dosÂ?ownie odpadÂ?am.

Mocno si?? zgadza?? XD
anime mie?? klawe wstawki.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-02-23, 16:57   

"Ty chcie?? sobie tyÂ?ek podzieli?? na cztery"? buhahaha tak Tajka jest dobra :lol:

Ale podoba mi si?? teÂ? seiyu Revvy, ma taki niski, mocny gÂ?os. I w og??le tworzÂ? z Rockiem dobranÂ? par??, takie totalne przeciwie??stwa.

Bardzo fajna jest teÂ? piosenka z openingu i endingu, pasujÂ? idealnie.

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-02-23, 19:42   

I te jej epitety na ko??cu XD bosko brzmia po japo??sku XD

Fakt jak seiyu dobry to i posta?? kolor??w nabiera - a gÂ?os Revy mnie zdziwiÂ?, bo zazwyczaj nippo??czycy lubuja sie w piskliwych dzwi??kach, aÂ? do momentu gdy uszy krwawi?? zaczynajÂ?. A tu prosze, zaskoczenie.

Ale Rock jakoÂ? tak przeleciaÂ? bez echa u mnie...
moÂ?e w 2 sezonie sie rozwinie.
Za to Eda sie rozkr??ca.

p.s. RozwaliÂ? mnie 6 odcinek Omake...

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-02-23, 20:23   

Dla mnie najfajnieszy byÂ? 2 (magical girls!) i 1 :lol:

No wiesz, co do tego anime to sylwetki kobiece sÂ? zdecydowanie najciekawsze i majÂ? najwi??cej charakteru, po prostu nie da si?? ich nie podziwia??.

W og??le to widziaÂ?aÂ? juÂ? OVA wszystkie, kt??re wyszÂ?y? Bo znalazÂ?am jednak po polsku 2 i 3 cz??Â??? na www.urusai.anime.pl, a 4 podobno ma wyjÂ??? na samym poczÂ?tku marca (ale moÂ?e to by?? plotka :roll: )

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2011-02-24, 10:32   

Nieee za OVA sie jeszcze nie zabraÂ?am, ale nadrobi??.
Fakt dziewczyny im wyszÂ?y (ten pojedynek z Roberta byÂ? dobry) - fajnie teÂ? bro?? rysujÂ? - ja si?? jednak tu czepie !! - bo skoro Revy tak dobrze strzela to niech do cholewy nie zrywa przed oddaniem strzaÂ?u !!
Wiem wiem XD rysowali jak umieli, ale draÂ?ni mnie takie niedociÂ?gni??cie w czymÂ? co wsz??dzie indziej tak dobrze (i miaÂ?am bardzo ostrego instruktora strzelania - do dziÂ? mi sie po nocach Â?niÂ? jego komendy - wybierz luz delikatnie pociÂ?gnij za spust, nie zrywaj)
AAAaaaaaaaaa i sÂ?yszaÂ?aÂ? ten angielski??
Mamooo popÂ?aka?? sie moÂ?na ze Â?miechu jak Japo??czyk zaczyna nawija?? po anglicku XD nie wiem, moÂ?e oni genetycznie sÂ? uwarunkowani do niemoÂ?noÂ?ci gadania w tym j??zyku - no kapitalnie, po prostu kapitalnie, brzmi to jak zupeÂ?nie coÂ? nowego.

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2011-02-24, 15:58   

Z tym angielskim... ludzie nie cierpi?? dubbingu, ale to jest gorsze niÂ? dubbing, to jest... strasznie przykre dla ucha :-?

W og??le zauwaÂ?yÂ?aÂ?, Â?e na tym forum trzeba troch?? ludzi rozkr??ci?? (i nakr??ci??) troch?? bardziej na anime? Co to, nie bajka przecieÂ? (nie znosz?? gdy ktoÂ? tak je okreÂ?la) a cz??sto lepsze niÂ? zwykÂ?y serial :)

oleczka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-08, 22:28   

W tej "bajce" leje si?? wi??cej krwi niÂ? w wi??kszoÂ?ci seriali :mrgreen:
a tak poza tym to od zawsze lubiÂ?am tego typu anime poniewaÂ? gÂ???wna posta?? nie jest jakÂ?Â? gÂ?upiutkÂ? sÂ?odkÂ? panienkÂ? czekajÂ?cÂ? na ratunek...
Najbardziej w caÂ?ej serii rozwala mnie koÂ?ci??Â? kt??ry jest jednym z gÂ???wnych oÂ?rodk??w przemytu :mrgreen:

PS.Nie ma to jak Irlandczyk i jego jazda do Liverpoolu!!!

Odpowiedz do tematu