Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cykl Władcy Podziemi
Autor Wiadomość
Ronni 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-07-24, 15:22   Cykl Władcy Podziemi

Pomyślałam, że warto poświęcić tym książkom trochę uwagi:).

W Polsce jak na razie ukazały się trzy części: Mroczna noc, Mroczna więź i Mroczna żądza.

Tytuł: Mroczna noc (The Darkest Night)
Autor: Gena Showalter
Wydawca: Mira
Data wydania: 5 maja 2010
Liczba stron: 316
Cena: 34,90 zł
Opis:
Władcy Podziemi – Maddox, Reyes i Anya to nieśmiertelni wojownicy strzegący bogów Olimpu, którzy przed wiekami popadli w ich niełaskę, zabijając Pandorę, strażniczkę puszki wszelkiego zła. Dziś żyją we współczesnym świecie, a każde z nich skazane jest na wieczne cierpienie. Piekło Maddoksa to powracające ataki Furii, Reyes jest księciem Bólu, a Anya boginią Anarchii. Cała trójka jest skazana na nieustanną wojnę z ludźmi, bogami i demonami. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie…

Ashlyn Darrow posiada niezwykły dar – gdziekolwiek się pojawi, słyszy rozmowy, które kiedykolwiek odbyły się w tym miejscu. Ta umiejętność wkrótce staje się koszmarem i Ashlyn postanawia ratować się przed szaleństwem. Wyjeżdża więc do Budapesztu, by szukać pomocy w sekretnej sekcie nieśmiertelnych. W ten sposób wpada w wir przerażających, przerastających ludzkie wyobrażenie wydarzeń. Co gorsza zakochuje się w mężczyźnie, który sam żyje we własnym piekle. Ten mężczyzna to jeden z nieśmiertelnych, Maddox…

Tytuł: Mroczna więź (The darkest kiss)
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 18 czerwca 2010
Liczba stron: 320
Cena: 34,99 zł
Opis:
Bogini Anarchii Anya dała się ludziom we znaki, gdziekolwiek bowiem się pojawi, sieje zamęt i zniszczenie. Cóż, taką ma boską naturę, a w dodatku uwielbia zamęt i chaos, tylko wtedy czuje się spełniona. Tak seksowna i zmysłowa blondynka rozprasza nudę okrutnymi żartami, zaś jej ulubioną rozrywką są… kradzieże.

Lucien jest jej przeciwieństwem. Jako strażnik Śmierci popadł w melancholię. Ze spokojną rezygnacją wykonuje swoje obowiązki i nie oczekuje niczego dobrego od życia. Nie oczekuje kresu swych cierpień, jest bowiem nieśmiertelny.

Anya i Lucien są sobą coraz bardziej zauroczeni. Zapewne zrodziłby się z tego banalny romans bogini z nieśmiertelnym, gdyby nie intrygi pana na Olimpie. Lucien i Anya muszą zmierzyć się nie tylko z najważniejszym z bogów, ale również z pradawną klątwą i innymi groźnymi mocami. Znajdują się w samym centrum śmiertelnie niebezpiecznej gry, w której stawką jest władza nad światem...

Tytuł: Mroczna żądza (The Darkest Pleasure)
Data wydania: 2 lipca 2010
Liczba stron: 320
Cena: 35,00 zł
Opis:
Danika, uzdolniona amerykańska malarka, podczas wycieczki do Budapesztu zostaje porwana przez nieśmiertelnych wojowników. Czeka ją śmierć - tak zadecydował Kronos, potężny bóg Podziemi. Jego woli przeciwstawia się zakochany do szaleństwa w Danice Reyes, jeden z nieśmiertelnych. Dręczony przez demona Bólu, żyje w wiecznym cierpieniu. Nie wiedział, czym jest rozkosz, dopóki nie pokochał Daniki. Dla niej jest gotów narazić się na gniew Kronosa, ratując ją przed niebezpieczeństwem. Czy miłość i poświęcenie wystarczą, by przetrwać w mrocznym świecie potężnych bóstw?

Komentarz: Te książki jak dla mnie są rewelacyjne. Bardzo ciekawa fabuła, dużo akcji, ale przede wszystkim podoba mi się fakt, iż autorka nawiązuje do starożytności. Dla mnie jest to miła odskocznia i w końcu coś innego w dobie zachwytu zmierzchem. Podoba mi się również, iż ci faceci mają w sobie demony czyli są bardzo niegrzecznymi chłopcami a to lubimy najbardziej prawda?:P

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-08-01, 21:58   

PrzeczytaÂ?am sobie 3 pierwsze cz??Â?ci i tak Â?rednio mi si?? podobaÂ?o. Nie potrafi?? dokÂ?adnie okreÂ?li?? czemu, ale chyba nie do ko??ca wciÂ?gn??Â?a mnie fabuÂ?a, a i bohaterzy jakoÂ? na dÂ?uÂ?ej nie pozostali mi w pami??ci. Gdybym miaÂ?a poleci?? seri?? w podobnym gatunku to Â?wietnie si?? czyta ksiÂ?Â?ki o Bractwie Czarnego Sztyletu J.R. Ward, u nas wydane 3 cz??Â?ci.

Ronni 

Wysłany: 2010-08-03, 08:29   

Oksa napisał/a:
PrzeczytaÂ?am sobie 3 pierwsze cz??Â?ci i tak Â?rednio mi si?? podobaÂ?o. Nie potrafi?? dokÂ?adnie okreÂ?li?? czemu, ale chyba nie do ko??ca wciÂ?gn??Â?a mnie fabuÂ?a, a i bohaterzy jakoÂ? na dÂ?uÂ?ej nie pozostali mi w pami??ci.

Hej przeczytaj sobie kolejne dwie cz??Â?ci( niestety w formie ebooka, poniewaÂ? nie zostaÂ?y wydane jeszcze w Polsce). Mi szczeg??lnie do gustu przypadÂ?a 5 cz??Â??? o Areonie. MyÂ?l??, Â?e teÂ? by ci si?? spodobaÂ?a. :-)

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-08-03, 10:39   

A tak kojarz??, Â?e t?? o Aeronie teÂ? czytaÂ?am (wi??c troch?? nie po kolei to zaÂ?atwiÂ?am :-? ) i rzeczywiÂ?cie o nim opowieÂ??? byÂ?a chyba najlepsza, ale to nadal jednak nie sprawia, Â?e caÂ?a seria nabiera u mnie wyÂ?szych not. Lubi?? caÂ?kiem teÂ? taki gatunek, bo czasem dobrze poczyta?? o dobrych zako??czeniach, no ale ta mi niestety tak sobie wypadÂ?a ;-)

Ronni 

Wysłany: 2010-08-03, 19:13   

Oksa napisał/a:
Gdybym miaÂ?a poleci?? seri?? w podobnym gatunku to Â?wietnie si?? czyta ksiÂ?Â?ki o Bractwie Czarnego Sztyletu J.R. Ward, u nas wydane 3 cz??Â?ci.

Hej miaÂ?am to przeczyta??, ale znalazÂ?am wtedy tych wÂ?adc??w podziemi i zacz??Â?am tÂ? czyta??. A ty to czytaÂ?aÂ?? Warto to przeczyta???

Oksa 
Gawron

Wysłany: 2010-08-03, 20:37   

Podobno w wersji angielskiej o wiele lepsze, moÂ?e i tak, jednak owszem czytaÂ?am wszystkie, kt??re zostaÂ?y wydane i mog?? poleci??. Fajnie si?? czytaÂ?o i naprawd?? jeÂ?li mam por??wna??, to w mojej opinii o wiele lepsze niÂ? cykl WÂ?adc??w Podziemi ;-)

Ronni 

Wysłany: 2010-08-04, 18:45   

Ok przeczytam to. Wtedy b??d?? miaÂ?a przynajmniej por??wnanie :mrgreen: .

PrzeczytaÂ?am pierwszÂ? cz??Â??? cyklu Bractwo Czarnego Sztyletu, ale powiem ci Oksana, Â?e bardziej podobajÂ? mi si?? WÂ?adcy Podziemi. BCS nie jest zÂ?e, teÂ? mi si?? podobaÂ?o, jest tam ciekawa akcja, fajni faceci, ale niestety znowu sÂ? tam wampiry :-( - a to mi si?? juÂ? troch?? przejadÂ?o. WÂ?adcy Podziemi bardzo mi si?? spodobali wÂ?aÂ?nie ze wzgl??du na to, Â?e nie ma tam wampir??w i pomysÂ? na ksiÂ?Â?k?? zaczerpni??ty jest ze staroÂ?ytnoÂ?ci. Mimo tego wszystkiego przeczytam dalsze cz??Â?ci BCS i wtedy ostatecznie podsumuj??, bo cz??sto tak jest, Â?e kolejne cz??Â?ci sÂ? lepsze niÂ? pierwsza. :-)

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 16:00   

TeÂ? czytaÂ?am obydwie serie (jestem na etapie 6 cz??Â?ci WÂ?adc??w Podziemi, znalazÂ?am na chomiku). Oba cykle sÂ? bardzo podobne i obydwa wprost uwielbiam, nie wiem czy potrafiÂ?abym zdecydowa?? kt??ry wol?? bardziej ;-) , ale polecam, czyta si?? bardzo szybko o przyjemnie, chociaÂ? ja nie spaÂ?am czasem po nocach Â?eby doko??czy?? kt??rÂ?Â? cz??Â??? :-P

atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 16:14   

PrzeczytaÂ?am 5 cz??Â?ci i polubiÂ?am tÂ? serie mimo iÂ? gÂ???wny wÂ?tek o puszcze pandory troch?? mi umykaÂ?. Mam juÂ? 6 tom o Gideonie ale jakoÂ? nie mog?? si?? zebra?? w sobie Â?eby zaczÂ???.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 19:45   

hehe motyw Gideona jest dobry ;). KÂ?amczuszek m??wi szyfrem :P. Najlepszy moment to jak kobitki ze sobÂ? walczÂ? ;)

Sagi 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-01-29, 19:54   

PrzeczytaÂ?am cztery cz??Â?ci tej serii i jest caÂ?kiem fajna, jeÂ?li ktoÂ? lubi bractwo to wÂ?adcy teÂ? raczej si?? mu spodobajÂ?. Szczeg??lni podobaÂ?a mi si?? historia Anyi i Luciena ale teraz mam zgrzyt bo bardzo bym chciaÂ?a pozna?? histori?? Gideona ale jakoÂ? nie mog?? przebrnÂ??? przez 5 cz??Â??? :-/ . A jeÂ?li komuÂ? podobaÂ?a si?? seria to radz?? przeczyta?? sobie wywiady Williama sÂ? naprawd?? Â?wietne :mrgreen:

Seand96 
Starszy Asystent Balsamisty

Wysłany: 2011-02-03, 17:04   

OsobiÂ?cie przeczytaÂ?am wszystkie 8 i nie narzekam. Jak juÂ? siadaÂ?am do nich to praktycznie poÂ?ykaÂ?am jednÂ? za drugÂ? ;)
PomysÂ? na ksiÂ?Â?k?? jest bardzo ciekawy, to nawiÂ?zanie do mitologi greckiej uwaÂ?am za bardzo udane.
Cho?? mnie chyba najbardziej podobaÂ?a si?? cz??Â??? z Sabinem i harpiÂ? Gwen, jakoÂ? najlepiej mi si?? jÂ? czytaÂ?o.

Odpowiedz do tematu