Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie zetknięcie z serią
Autor Wiadomość
sybel 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-05-25, 18:11   

Gdy tylko wciÂ?gn??Â?a mnie pierwsza cz??Â??? od razu poszukiwaÂ?am wzmianek o kolejnych, co teÂ? wynikaÂ?o z niezamkni??tego zako??czenia pierwszej. CzytaÂ?o mi si?? jÂ? r??wnie szybko jak pierwszÂ?.

skrzacik 
Wielbiciel Ciemności
skrzacik le?ny

Wysłany: 2010-05-26, 02:41   

Zaraz po pierwszej z wielkÂ? ch??ciÂ? :-) W ko??cu ile ksiÂ?Â?ka moÂ?e leÂ?e?? :mrgreen: . druga cz??Â??? mnie nie zawiodÂ?a a nawet byÂ?a odrobin?? lepsza :mrgreen:
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Li_Ann
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-22, 23:39   

Drugi tom zaskoczenie, Wi??zy nie tylko byÂ?y lepsze w caÂ?ej swojej organizacji ale takÂ?e wi??cej si?? dziaÂ?o, wi??cej emocji przysporzyÂ?y. ZaÂ? Mercy jest kobieca , paradoksalnie to zabrzmi: umie walczy?? o to na czym jej zaleÂ?y ,nie cofnie si?? przed przemocÂ? jeÂ?liby to jej pomogÂ?o w osiÂ?gni??ciu celu , i jest lojalna.

Pearl
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-21, 16:00   

Zawsze byÂ?am przekonana Â?e pierwsza cz??Â??? jest najlepsza a dalsze sÂ? coraz gorsze jednak zostaÂ?am miÂ?o zaskoczona :-D Ta cz??Â??? nawet bardziej mi si?? podobaÂ?a poniewaÂ? byÂ?a mroczniejsza, akcja byÂ?a nieustannie napi??ta. Po prostu nie mogÂ?am odklei?? si?? od ksiÂ?Â?ki gdy ja czytaÂ?am :mrgreen: Jedynym problemem byÂ?y zm??czone oczy i tylko wtedy odkÂ?adaÂ?am ksiÂ?Â?k?? :->

wiedźma z bagna 
Redaktor
...zakała rodu...

Wysłany: 2010-11-13, 22:55   

Szybka akcja, sporo ciekawych wątków (w tym inspirujące do przemyśleń zawirowania emocjonalne :-P ), atmosfera zagrożenia, a przy tym świetny styl narracji - to wszytko sprawia, że Więzy po prostu się połyka w całości.
Przegryzać można dopiero w trakcie drugiego czytania :-)

Czarownica 
Gawron

Wysłany: 2010-11-16, 20:06   

Ja mog?? czyta?? nawet kilka razy - zresztÂ? cz??sto mi si?? to zdarza. Po prostu lubi?? wraca?? do dobrych ksiÂ?Â?ek, a ta takÂ? niewÂ?tpliwie jest.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-11-17, 22:08   

Musicie wybaczy?? ale nie czytam post??w z g??ry. :mrgreen:
WÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta??. Ta cz??Â??? bardziej mi si?? podobaÂ?a ni?? poprzednia. Nie wiem co to sprawiÂ?o. Ale zapowiedÂ? "miÂ?osnego czworokÂ?ta" delikatnie m??wiÂ?c osÂ?abia mnie. No bÂ?agam, to juÂ? tr??jkÂ?t nie wystarczy!?

kuszumai
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 09:06   

MoÂ?e dlatego, Â?e byÂ?o w niej wi??cej Adama oraz Â?e wida?? jego wi??ksze zainteresowanie Mercy?
To chyba takie zboczenie, Â?e ocenia si?? ksiÂ?Â?ki po m??skim czynniku.
Nie wiem czy mi si?? dobrze wydaj??, ale motyw poszczeg??lnych tom??w si?? powtarza co dwa - jak np. watek o Marsylii...

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-11-24, 16:19   

kuszumai napisał/a:
MoÂ?e dlatego, Â?e byÂ?o w niej wi??cej Adama oraz Â?e wida?? jego wi??ksze zainteresowanie Mercy?
To chyba takie zboczenie, Â?e ocenia si?? ksiÂ?Â?ki po m??skim czynniku.
Bardzo moÂ?liwe.
A ocenianie po m??skim czynniku, jak to nazwaÂ?aÂ?, jest typowe dla czytelnik??w pÂ?ci Â?e??skiej. Co to za ksiÂ?Â?ka w kt??rej nie ma Â?adnego ciacha? (poza lekturami nie spotkaÂ?am si?? z takÂ?)
kuszumai napisał/a:
Nie wiem czy mi si?? dobrze wydaj??, ale motyw poszczeg??lnych tom??w si?? powtarza co dwa - jak np. watek o Marsylii...
MoÂ?e to taka strategia autorki ;-)

shira84 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2010-12-06, 22:18   

duzo lepsza cz??Â???, ale z tym uczuciem Stefana to troche przesada. KsiÂ?Â?ka miejscami naprawde przeraÂ?ajÂ?ca i og??lnie maÂ?o przewidywalna i ci m??Â?czyÂ?ni w klatkach straszne. Nie b??d?? rzuca?? spoilerami bo niekt??rzy nie lubiÂ? zna?? szczeg??Â???w.ZabraÂ?am si?? za tÂ? cz??Â??? odrazu po pierwszej ksiÂ?Â?ce wi??c naszcz??Â?cie nie cierpiaÂ?a z powodu niedosytu.
Z tymi wÂ?tkami tez zwr??ciÂ?am na to uwag??, ale myÂ?l?? Â?e to poprostu jest skutek wÂ?tku poprostu wszystko si?? razem przeplata by stworzy?? jeden obraz.

red_head
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 10:17   

WÂ?aÂ?nie jestem w poÂ?owie drugiej cz??Â?ci, bardziej mnie wciÂ?gn??Â?a niÂ? pierwsza (obydwie ekstra ;-) ) i w moim skromnym zdaniem teraz wszystko zaczyna si?? zgrabnie przeplata?? i tÂ?umaczy?? jedno przez drugie, juÂ? nie mog?? si?? doczeka?? zako??czenia i reszty serii :-D

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 16:27   

Drugie zetkni??cie...
Po przeczytaniu pierwszego tomu, po prostu MUSIAÂ?AM si??gnÂ??? po nast??pny. Ta relacja pomi??dzy bohaterami, seksualne napi??cie. Jak si?? moÂ?na temu oprze?? ?!

scarlett 
Nawiedzony Praktykant Grabarza
Evocator

Wysłany: 2011-01-24, 18:28   

O hej Anay. MiÂ?o ci?? widzie?? na tym forum
OczywiÂ?cie Â?e po przeczytaniu pierwszej musiaÂ?am przeczyta?? kolejnÂ?. ByÂ?am ciekawa jak szalona jak rozwinie si?? relacja Mercy-Sam-Adam.

Odpowiedz do tematu