Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Test na IQ
Autor WiadomoŠ
Kometa 
Psychodeliczne Cia│o Niebieskie
Doppel X

Do│▒czy│a: 10 Wrz 2009
Sk▒d: z Kosmosu
Wys│any: 2009-11-25, 19:24   Test na IQ

W┬?a┬?nie si?? dowarto┬?ciowa┬?am testem na IQ. Przysz┬?am si?? polansowa??, bo podobno jestem m┬?dra xD

"Tw??j iloraz inteligencji wynosi 136!
Bardzo wysoki! Jeste┬? wyj┬?tkowy! Wynik mie┬?ci si?? w g??rnych 2% wynik??w uzyskiwanych w te┬?cie IQ. Mo┬?e spr??bujesz swoich si┬? w testach MENSY? Jeste┬? w grupie tak znakomitych os??b jak: Bill Clinton (IQ 137), Madonna (IQ = 140) oraz Barack Obama (IQ 137)."

Z tego wynika, ┬?e jestem jebanym geniuszem xD Chocia┬? nie mam pewno┬?ci czy stawianie mnie w jednym szeregu z politykami (z Clintonem? o_O) czy Madonn┬? to pow??d do dumy.

Link do testu:

www.testnaiq.pl

Uprzedzam tylko, ┬?e robi┬? nas na ko??cu w jajo. To ┬?e trzeba wys┬?a?? sms'a za 20 z┬? ┬?eby pozna?? wynik to akurat nie nowina. Ale potem trzeba wys┬?a?? jeszcze jednego. Za te same pieni┬?dze. Szlag mnie na to trafi┬?, ale jak ju┬? wyda┬?am 20 z┬? to szkoda robi?? to na darmo. Da┬?am si?? z┬?apa??, trudno i tak ciekawo┬??? mnie z┬?era┬?a. Tak┬?e uczciwie uprzedzam - 40 dychy w sumie nas taki te┬?cik kosztuje.

Zna kto┬? linki do podobnych test??w? Ju┬? nie m??wie o darmowych, ale mo┬?e ta??szych? Ten test by┬? podejrzanie monotematyczny i polega┬? tylko na dopasowywaniu figur do reszty - chcia┬?abym to zweryfikowa?? z innymi testami.

.

To s▒ w│aÂnie rzeczy
jakie przychodz▒ mi do g│owy
kiedy siedzŕ w domu podczas burzy,
czekaj▒c na telefon od kuratora s▒dowego

Lily
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-12-03, 18:45   

40 z┬? ?? ja bym nie da┬?a :-P
ja mam jaki┬? test na IQ na p┬?ycie,tylko nie wiem gdzie si?? ta p┬?yta podzia┬?a, musz?? poszuka?? i zrobi?? :mrgreen:
a w internecie jest pe┬?no test??w ale chyba zawsze trzeba p┬?aci??, chocia┬? na pewno mo┬?na znale┬??? ta??sze bo 40 z┬? to jednak du┬?o :-|

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-12-03, 21:26   

tak na prawd?? to nie ma sensu.

Pami??tam jak nam robili takie testy i rozmawia┬?em potem z psychologiem co to organizowa┬?. S┬? dwa problemy. Po pierwsze to nie jest miernik inteligencji takiej jak si?? ja pojmuje powszechnie. To mierzy tylko umiej??tno┬?ci skojarzeniowe, kt??re s┬? jedynie jej cz??┬?ci┬?, i to nie najbardziej istotn┬?. Po drugie ┬?eby taki test poprawnie zinterpretowa??, trzeba dobrze zna?? testowan┬? osob?? i odpowiednio go do niej dostosowa??. Chodzi o to ┬?e wynik testu nie tylko zale┬?y od "IQ", ale te┬? od wiedzy nabytej, umiej??tno┬?ci j??zykowych i kilku innych parametr??w. Dla tego nie ma jednolitych oficjalnych test??w. Te prawdziwe, nie ich internetowe podr??bki, dzia┬?aj┬? na zasadzie statystyki. Chcesz zmierzy?? IQ w jakiej┬? populacji, to testujesz j┬? ca┬?┬?, przyjmujesz ┬?redni wynik jako 100, a potem do niego odnosisz pojedyncze przypadki. Bo w tych testach chodzi g┬???wnie o to czy radzisz sobie lepiej czy gorzej od innych z twojego ┬?rodowiska. Im szersz┬? definicj?? ┬?rodowiska przyjmiemy, tym wynik jest bardziej abstrakcyjny. Na dodatek ru┬?ne testy przy du┬?ej badanej populacji mog┬? da?? przeciwne wyniki, wystarczy ┬?e b??da faworyzowa┬?y jak┬?┬? grup?? spo┬?eczn┬?.

tusia13pl 
Weteran

Do│▒czy│a: 19 Maj 2010
Sk▒d: Kutno ;)
Wys│any: 2009-12-04, 11:18   

Ja kiedy┬? robi┬?am za 18z┬?. Ale te┬? co┬? mi si?? to nie podoba┬?o.

dozi
[Usuniŕty]

Wys│any: 2009-12-21, 21:07   

Ja zawsze zaczyna┬?am robi?? ten test ale mnie tak nudzi┬? ┬?e w po┬?owie rezygnowa┬?am po prostu. A ka┬?dy kto wie na czym taki test polega ze strony psychologicznej to rozwi┬?┬?e go bez problemu ;-)

Gobur
[Usuniŕty]

Wys│any: 2010-01-13, 14:28   

Tutaj mam co┬? co mo┬?e was zainteresuje:
http://yourmorals.org
zbi??r test??w psychologicznych testuj┬?cych wasze podej┬?cie do moralno┬?ci. Mo┬?e by?? ciekawy, cho?? uprzedzam ┬?e wymaga znajomo┬?ci angielskiego (cho?? my┬?l?? ze szkolna znajomo┬??? i jaki┬? s┬?ownik internetowy wystarcz┬?)

Neria
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-20, 20:44   

Je┬?li chodzi o testy IQ, to polecam najprostsze, najbardziej rzetelne wyj┬?cie:
P??j┬??? do jakiej┬? fajnej pani/pana psycholog i poprosi?? o co┬? takiego. Pami??tam, ┬?e mi taki test robili, jak by┬?am ma┬?a i wcale on nie polega┬? na dopasowywaniu figur. To raczej test na spostrzegawczo┬???, ni┬? na inteligencj??.

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Do│▒czy│a: 29 Sie 2010
Sk▒d: z nicoÂci
Wys│any: 2011-01-21, 10:37   

Neria napisa│/a:
Je┬?li chodzi o testy IQ, to polecam najprostsze, najbardziej rzetelne wyj┬?cie:
P??j┬??? do jakiej┬? fajnej pani/pana psycholog i poprosi?? o co┬? takiego. Pami??tam, ┬?e mi taki test robili, jak by┬?am ma┬?a i wcale on nie polega┬? na dopasowywaniu figur. To raczej test na spostrzegawczo┬???, ni┬? na inteligencj??.

Testy dla dzieci s┬? inne ni┬? dla doros┬?ych. Ponadto psycholodzy stosuj┬? dla dzieci r??┬?ne testy. Jeden psycholog taki inny owaki. To zale┬?y, kt??ry lubi┬?. S┬? to przewa┬?nie testy opracowane przez "jakich┬? tam". Testy potem nazywaj┬? si?? od nazwiska ich tw??rc??w. Co dziwniejsze. R??┬?ne testy zastosowane na tym samym dziecku daj┬? sprzeczne wyniki. Tak by┬?o w przypadku mojego syna. Pani psycholog by┬?a bardzo zdziwiona. Ja nie bo znam dziecko i wiem, ┬?e jak ka┬?┬? robi?? bzdury to on je olewa i robi byle jak a jak co┬? go zaciekawi lub wymaga my┬?lenia to si?? stara. Wi??c w tym trudniejszym wysz┬?o, ┬?e jest orze┬? a w tym ┬?atwym ala durnym, ┬?e "niedorozw??j" (na poziomie przedszkolaka, a by┬? w 3 klasie). Badanie do powt??rzenia za dwa lata. Pani psycholog stwierdzi┬?a, ┬?e zastosuje na nim jaki┬? inny. Tak┬?e co psycholog to inne wyniki. Ciekawe co b??dzie w czerwcu (bo ze wzgl??du za zmian?? zamieszkania inny rejon i zn??w inny psycholog).

Neria
[Usuniŕty]

Wys│any: 2011-01-21, 18:36   

W tym co mi kazali wykonywa?? by┬?o wiele r??┬?nych zagadnie?? i na jego podstawie r??wnie┬? okre┬?lano jakim typem jestem (wzorkowiec, s┬?uchowiec, czy czuciowiec), wi??c chodzi┬?am co tydzie?? na r??┬?ne dziwne testy, uk┬?adanki, s┬?uchanki i miliony r??┬?nych rzeczy, kt??rych nie pami??tam do ko??ca.
Gdy robi┬?am rok temu, w internecie, wynik mia┬?am o 30 mniejszy ni┬? na tych testach gdy by┬?am ma┬?a... To do┬??? zabawne, ┬?e tak "zg┬?upia┬?am" ;d

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: