Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WereWolf
2011-08-16, 19:43
Moonlight
Autor Wiadomość
Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-30, 15:38   Moonlight

Moonlight (Pod osłoną nocy)

Główny bohater to Mick St. John, wampir, który został przemieniony przez swoją żonę w noc poślubną w połowie XX wieku. Obecnie jest prywatnym detektywem i pomaga ludziom w potrzebie, a zmysły stworzenia nocy, bardzo mu się w tym przydają. Zmagać się musi w większości z ludźmi, a nie potworami znanymi chociażby z serialu "Angel". Jest jeszcze Beth, reporterka, która pamięta Micka z dzieciństwa, gdy uratował ją ze szpon płomieni (które mają więcej niż jedno znaczenie). Ich ścieżki często będą się przecinać...

Dla mnie tragicznie mało odcinków, świetny zamysł ale nie zawsze wszystkim akurat takie pokazanie wampirów się podoba. Z tego co wiem jakieś przeszacowania były w stacji. W Stanach były jeszcze 2 odcinki sezonu. U nas ich się nie zobaczy.

Według mnie bardziej usystematyzowane przedstawienie Istot Nocy, 2 sezon byłby konkretniejszy. I było przedstawienie/domyślanie się jak na starym kontynencie układy się rozładały. Warto by obejrzeć chociażby żeby porównać seriale z podobnymi istotami. A jak nie to chociażby świetną obsadę serialu ^^( panów, panie też nie są złe ) i tu mogę popuścić wodze wyobraźni uwierzyć że wampiry mogą hipnotyzować głosem.

Jakie są wasze przemyślenia po tym serialu i czy ktoś się z nim zetknął?

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-30, 17:01   

ObejrzaÂ?am kilka odcink??w. CaÂ?kiem przyjemne, cho?? nie zrobiÂ?o na mnie piorunujÂ?cego wraÂ?enia (cho?? kilka postaci byÂ?o boskich: przede wszystkim Josef i Logan). DenerwowaÂ?o mnie pragnienie gÂ???wnego bohatera do powrotu do czÂ?owiecze??stwa, robiÂ?o to z niego potwornego malkontenta. No i rozÂ?mieszyÂ? mnie pomysÂ?, Â?e kr??l Ludwik XIV (czy kt??ryÂ? tam) byÂ? wampirem, a Rewolucja Francuska, byÂ?a tak na prawd?? pr??bÂ? zmiecenia wampir??w z powierzchni ziem. Okrutny pomysÂ?.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-07-30, 17:06   

Mnie si?? serial podobaÂ? i szkoda, Â?e powstaÂ? tylko jeden sezon, bo zapowiadaÂ?o si?? ciekawie. Cho?? niedawno, chyba na hataku, czytaÂ?am, iÂ? ma powsta?? drugi sezon ale juÂ? niestety bez Alexa O'Loughlin grajÂ?cego Mike'a.
Wampiry tu ukazane sÂ? wg mnie bardziej "ludzkie". Nie majÂ? niewiadomo jakich super mocy i mimo, Â?e tak jak te ze "Zmierzchu" chodzÂ? po sÂ?o??cu to nie Â?wiecÂ? w nim lecz dÂ?uÂ?sze przebywanie w jego promieniach moÂ?e je w ko??cu uÂ?mierci??.
Cytat:
W Stanach byÂ?y jeszcze 2 odcinki sezonu. U nas ich si?? nie zobaczy

??? A coÂ? wi??cej na ten temat? Bo z tego co pami??tam sezon miaÂ? 16 odcink??w i tyle widziaÂ?am. Zar??wno znalazÂ?szy w sieci, jak i w TV. No chyba, Â?e byÂ?y to jakieÂ? odcinki specjalne bÂ?dÂ? Â?wiÂ?teczne - a tego to w TV raczej si?? nie zobaczy.

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-30, 17:16   

Nie, byÂ?y 2 odcinki 2 nowego sezonu a p??Â?niej coÂ? nie tak poszÂ?o chyba zmieniÂ?a si?? stacja kt??ra wykupiÂ?a prawa i powstaÂ?o zamieszanie.
Z RewolucjÂ? FrancuskÂ? to tak , ofiary a takÂ?e sposoby z tego co wiemy obci??cie gÂ?owy i ogie?? to sposoby uÂ?miercania wampir??w. Powiem tak rzadko si?? zdarza Â?eby serial dobrze Â?Â?czyÂ? histori?? i fantastyk??.

WereWolf 
Moderator
...rodem z piekła...

Wysłany: 2010-07-30, 17:21   

Cytat:
Nie, byÂ?y 2 odcinki 2 nowego sezonu a p??Â?niej coÂ? nie tak poszÂ?o chyba zmieniÂ?a si?? stacja kt??ra wykupiÂ?a prawa i powstaÂ?o zamieszanie.

A to byÂ?o w ameryka??skie TV puszczone czy tylko powstaÂ?y ale nie zostaÂ?y wyemitowane? Masz moÂ?e jakiÂ? namiar na to?

Asiak2206
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-30, 17:37   

W sumie pomysÂ? fajny. Faktycznie caÂ?kiem przemyÂ?lane te wampiry, nie sÂ? "przecudowane" i w tej kwestii zgadzam si?? z WereWolf ;-)
Mimo tego, Â?e wszystko fajnie fajnie po prostu nie lubi?? gÂ???wnego bohatera, nawet nie wiem dlaczego, po prostu dziaÂ?a mi na nerwy, wi??c zako??czyÂ?am oglÂ?dnie po kilku odcinkach :mrgreen:

Lamia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-30, 18:54   

Cytat:
Mimo tego, Â?e wszystko fajnie fajnie po prostu nie lubi?? gÂ???wnego bohatera, nawet nie wiem dlaczego, po prostu dziaÂ?a mi na nerwy, wi??c zako??czyÂ?am oglÂ?dnie po kilku odcinkach

MoÂ?e dlatego, Â?e to taki ciapowaty gamo??. Romantyczny za bardzo, a to nie prawda, Â?e kobiety lubiÂ? romantyk??w.

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-07-30, 18:57   

OglÂ?daÂ?am i to chyba z trzy razy wszystkie odcinki .
Moim ulubionym bohaterem byÂ? Josef ,po prostu Â?wietna posta?? .Szkoda Â?e zako??czyli (przynajmniej u nas ) na jednym sezonie bo zapowiadaÂ?o si?? ciekawie ,No i niestety nie ma aktora kt??ry odgrywaÂ? gÂ???wnÂ? role a tego bardzo nie lubi?? w Â?adnym serialu .

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-07-30, 20:08   

WereWolf napisał/a:
A to byÂ?o w ameryka??skie TV puszczone czy tylko powstaÂ?y ale nie zostaÂ?y wyemitowane? Masz moÂ?e jakiÂ? namiar na to?

Puszczone w TV ameryka??skiej tylko za Â?adne skarby nie mog?? dosta?? ich. Pierwszego obejrzaÂ?am coÂ? koÂ?o 5 minut ale w fatalnej jakoÂ?ci nie daÂ?o si?? rozr??Â?ni?? w og??le aktor??w. Drugi nie do zdobycia :-/
Tula napisał/a:
No i niestety nie ma aktora kt??ry odgrywaÂ? gÂ???wnÂ? role a tego bardzo nie lubi?? w Â?adnym serialu .

Alex gra w filmie z J Lo Plan B z tego roku. Tylko, ekhm dajcie mi tego kto daÂ? mu takÂ? rol?? :evil:

Wolf 
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Wysłany: 2010-07-31, 20:27   

Co do samego serialu Moonlight to na Hataku jakiÂ? czas temu pojawiÂ?o sie takie info Czyli jest szansa Â?e stacja CW kupi prawa i b??dzie kontynuowaÂ?a serial. ZÂ?a wiadomoÂ??? to to Â?e od czasu tej informacji zapadÂ?a cisza na temat 2 sezonu.

pyczunia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 10:51   

Lamia napisał/a:

MoÂ?e dlatego, Â?e to taki ciapowaty gamo??. Romantyczny za bardzo, a to nie prawda, Â?e kobiety lubiÂ? romantyk??w.

coÂ? w tym jest ;-)

teÂ? obejrzaÂ?am par?? odcink??w; z poczÂ?tku nie mogÂ?am si?? oprze?? i non stop por??wnywaÂ?am do "Wi??z??w krwi"- bardzo podobne schematy pierwszych odcink??w. Potem tak jakby "poszedÂ?" wÂ?asnym torem, ale jakoÂ? nie chciaÂ?o mi si?? oglÂ?da?? go, jak wÂ?Â?czyÂ?am TV i akurat leciaÂ? to oglÂ?daÂ?am :-P

Rubi napisał/a:

Alex gra w filmie z J Lo Plan B z tego roku. Tylko, ekhm dajcie mi tego kto daÂ? mu takÂ? rol?? :evil:

heh, oglÂ?daÂ?am akurat w necie i caÂ?kiem przyjemny filmik- nic wi??cej :-/

Rubi 
Weteran

Wysłany: 2010-08-04, 16:16   

WÂ?aÂ?nie nic wi??cej tylko przyjemny mnie caÂ?y czas si?? koÂ?acze po gÂ?owie jego rola w Feed.
Faktycznie odcinki ,poczÂ?tkowe chyba 3 to utarty schemat ale gdzieÂ? po nich jak przeszÂ?y moÂ?na byÂ?o bez stresu dalej oglÂ?da?? i si?? wciÂ?ga?? :-D w serial. Co do romantycznoÂ?ci to chyba nie zupeÂ?nie to tak ja myÂ?l?? ze chcieli odda?? wychowanie i spos??b myÂ?lenia lat 60-tych (albo 50-tych co kolo tego).
Analogia nasz forumowy i wilczek Adamuszka :lol: teÂ? jest przedstawiany w spos??b szarmancki.

Odpowiedz do tematu