Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki.

Dział założony z myślą o seriach i cyklach książkowych. Tu wszystko o naszych ulubionych bohaterach i ich przygodach ukazujących się w częściach.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki.

Post autor: WereWolf »

Autor: Andrzej Pilipiuk
TytuÂ?: Kuzynki
Cykl: Kuzynki, Ksi??Â?niczka, Dziedziczki
Tom: 1
J??zyk oryginaÂ?u: Polski
Liczba stron: 295(wydanie I), 320(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - maj 2003, Wydanie II - kwiecie?? 2007
Oprawa: mi??kka
Wymiary: Wydanie I - 120 x 195 mm, Wydanie II - 123 x 195 mm
Wydawca: Fabryka SÂ???w

Opis :
Krak??w, poczÂ?tek XXI wieku. Splot przypadk??w prowadzi do spotkania trzech kobiet. Wsp??lnie muszÂ? podjÂ??? wyzwanie i stawi?? czoÂ?a wrogom...
MÂ?oda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnic?? rodzinnÂ?. Kuzynka jest niezwykle podobna do prababki, kt??rej portret wisi w muzeum. Zbieg okolicznoÂ?ci? Dlaczego kobieta wyglÂ?dajÂ?ca na dwadzieÂ?cia lat ma tak bogate doÂ?wiadczenie, a o carskiej Rosji m??wi jak o dniu wczorajszym? Czy tynktura dÂ?ugowiecznoÂ?ci mistrza S??dziwoja jest tylko legendÂ??
Pojawia si?? mÂ?oda dziewczyna, nastolatka uciekajÂ?ca od wojny na BaÂ?kanach. Czy tylko? Czy zbieÂ?noÂ??? z podobiznÂ? na monecie bizantyjskiej jest przypadkowa? Dlaczego w BoÂ?ni zn??w odÂ?yÂ?y legendy o wampirach?
Andrzej Pilipiuk w niezwykle frapujÂ?cej powieÂ?ci odwoÂ?uje si?? do mit??w sÂ?owia??skich. Historyczne wÂ?tki niepostrzeÂ?enie Â?Â?czy wciÂ?gajÂ?cÂ? i ciekawÂ? fabuÂ?Â?. DoskonaÂ?a lekkoÂ??? pi??ra.

TytuÂ?: Ksi??Â?niczka
Tom: 2
Liczba stron: 272(wydanie I), 296(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - czerwiec 2004, Wydanie II - kwiecie?? 2007
Wymiary: Wydanie I - 125 x 195 mm, Wydanie II - 123 x 195 mm

Opis:
Wampir wytwarza wok??Â? siebie specyficznÂ? atmosfer??. CoÂ? subtelniejszego niÂ? zapach, co Â?owca wampir??w wyczuwa sz??stym zmysÂ?em, zmysÂ?em polowania. Ten zmysÂ? sprowadziÂ? do Krakowa aÂ? dw??ch Â?owc??w. Czy moÂ?na otrzyma?? zÂ?oto innym sposobem niÂ? przez alchemi??, nauk?? doskonaÂ?ych? MoÂ?na. Cena jest jednak wysoka. Mistrz S??dziw??j jÂ? zna, zna tajemnic?? Bractwa Drugiej Drogi. Czy b??dzie musiaÂ? zginÂ????
Monika polubiÂ?a szkoÂ???. WÂ?r??d koleÂ?anek wzbudza sympati??, ale szepczÂ?, nazywajÂ? jÂ? Ksi??Â?niczkÂ?; jest taka od nich r??Â?na. Wida??, Â?e ze StanisÂ?awÂ? i KatarzynÂ? Â?Â?czy jÂ? jakieÂ? porozumienie.
Czy moÂ?na otrzyma?? zÂ?oto innym sposobem niÂ? przez alchemi??, nauk?? doskonaÂ?ych? MoÂ?na. Cena jest jednak wysoka. Mistrz S??dziw??j jÂ? zna, zna tajemnic?? Bractwa Drugiej Drogi. Czy b??dzie musiaÂ? rozsta?? si?? z ukochanym miastem?
A inspektor policji ma trudny orzech do zgryzienia. Martwy czÂ?owiek, przyszpilony do podÂ?ogi szpadÂ?, Â?lady trucizn, r??kawica... Jakby tego byÂ?o maÂ?o, co i raz pojawiajÂ? si?? kolejne trupy, odci??te dÂ?onie, poÂ?amane japo??skie miecze ze sklepu z pamiÂ?tkami... I praktykant mÂ?drala, wymiotujÂ?cy nawet na widok mumii.
Zadanie inspektora: jak poÂ?Â?czy?? to wszystko w sensownÂ? histori???

TytuÂ?: Dziedziczki
Tom: 3
Liczba stron: 320(wydanie I), 304(wydanie II)
Rok wydania: Wydanie I - 2005, Wydanie II - kwiecie?? 2007
Wymiary: Wydanie I - 125 x 195 mm, Wydanie II - 130 x 205 mm

Opis:
Przyjaciele rozdzielajÂ? si??. Laszlo i Arminus wyjeÂ?dÂ?ajÂ? do Norwegii, tropiÂ? najstarszego architekta Â?wiata, kt??rego podpis widnieje na najsÂ?ynniejszych zabytkach. Alchemik planuje wypraw?? na Tajwan.
StanisÂ?awa, Katarzyna i Monika budujÂ? nowy dw??r w Kruszewicach. Trzy pi??kne dziewczyny jak magnes przyciÂ?gajÂ? kÂ?opoty.
A teraz jedna z nich stanie przeciwko przyjacioÂ?om.

Przygody kuzynek Kruszewskich, wampirzycy Moniki i mistrza S??dziwoja to powieÂ??? przygodowa z elementem fantastyki. Nie ma tu, co prawda innych wymiar??w czy fantastycznych stworze?? typu elfy, anioÂ?y czy nadprzyrodzonych mocy (nie liczÂ?c nieÂ?miertelnoÂ?ci). Alchemia i staroÂ?ytna wiedza przeplata si?? z najnowszÂ? technologiÂ?. Obok przepisu na kamie?? filozoficzny, przepis na domowe piwo warzone tak jak przed wiekami. Chemiczne receptury obok nowoczesnych system??w informatycznych. I przekonanie, Â?e Â?adna z tych dziedzin nie ma dla naszych bohater??w najmniejszych tajemnic. OdnajdujÂ? si?? jednakowo w odlegÂ?ej przeszÂ?oÂ?ci i teraÂ?niejszoÂ?ci.
Akcja rozgrywa si?? na naszym rodzimym podw??rku, tj. w Krakowie.
Co najciekawsze Andrzej Pilipiuk w powieÂ?ci odwoÂ?uje si?? do mit??w sÂ?owia??skich przez co moÂ?emy pozna?? jak ma si?? nasza kultura to tego typu historii.
KsiÂ?Â?ki mog?? szczerze poleci??, najlepiej przeczyta?? od razu caÂ?Â? trylogi??. PowieÂ?ci sÂ? bardzo przyjemne, czyta si?? je Â?atwo, wciÂ?gajÂ? i z wielkÂ? ch??ciÂ? przeczytaÂ?am ciÂ?g dalszy. WÂ?aÂ?ciwie ma si?? wraÂ?enie, jakby to byÂ?a normalna, tradycyjna obyczajowa powieÂ???, mimo Â?e tematyka nie jest "tradycyjna". Nie brakuje tu humoru, ci??tych ripost.

Kuzynki Kruszewskie pojawiajÂ? si?? r??wnieÂ? w dw??ch tomach przyg??d Pana Samochodzika: Pan Samochodzik i Sekret Alchemika S??dziwoja oraz Pan Samochodzik i Wynalazek InÂ?yniera Rychnowskiego, kt??re wydaÂ? Pilipiuk pod pseudonimem Tomasz Olszakowski.
JednakÂ?e kuzynki Kruszewskie pojawiajÂ?ce si?? w tych dw??ch ksiÂ?Â?kach to tak naprawd?? pierwowzory i zarysy postaci wyst??pujÂ?cych w trylogii.
Akcja w Panu Samochodziku i Sekrecie Alchemika S??dziwoja mocno przypomina t?? z Kuzynek. Ale niech nikt si?? nie zdziwi, Â?e te kuzynki u Pana Samochodzika to nie do ko??ca takie same postacie, jakie autor wykreowaÂ? w trylogii. Jest mi??dzy nimi sporo r??Â?nic.
Co ciekawsze ksiÂ?Â?ka Pan Samochodzik i Sekret Alchemika S??dziwoja ma dwa r??Â?ne zako??czenia. R??Â?nica polega na jednym tylko zdaniu, ale zmienia to istotnie sens wydarze??.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 16:24 przez WereWolf, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Lily

Post autor: Lily »

Zacz??Â?am czyta?? 1 ksiÂ?Â?k?? i ugrz??zÂ?am gdzieÂ? w poÂ?owie :-/ jakaÂ? taka nudna i bez akcji (przynajmniej na poczÂ?tku bo do tej poÂ?owy to chyba jednak nie doszÂ?am :mrgreen: ) JakoÂ? nie mog?? si?? do niej zabra?? i jej sko??czy?? :-| Warto w og??le :?: Rozwija si?? jakoÂ? akcja :?: Jak tak to moÂ?e doczytam do ko??ca :-P

Gobur

Post autor: Gobur »

wedÂ?ug mnie bardzo dobre, akcja rozwija si?? p??Â?niej, najlepsza chyba jest 2 cz??Â???, a niekt??re teksty powalajÂ? :-D

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

PrzeczytaÂ?am poniewaÂ? nie miaÂ?am juÂ? nic innego. Lekturki caÂ?kiem przyjemnie chociaÂ? nie od razu mnie wciÂ?gn??Â?y. Czasami wydawaÂ?y mi si?? nudnawe ale przemogÂ?am si?? i dotrwaÂ?am do ko??ca. Poza tym sÂ? to niewymagajÂ?ce moim zdaniem tytuÂ?y.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

PrzeczytaÂ?am, ale jakoÂ? nie zostaÂ?o mi szczeg??lnie w pami??ci. Wole inne ksiÂ?Â?ki tego autora.

Lamia

Post autor: Lamia »

A ja szczerze nie cierpi?? Pilipiuka. Cykl porzuciÂ?am szybko, gdzieÂ? na poczÂ?tku pierwszego tomu. Przyznaj?? W??drowycza przeczytaÂ?am i byÂ?am zadowolona, ale jak si??gam po coÂ? innego Pilipiuka to dostaj?? piany na ustach. CoÂ? mnie tak draÂ?ni w jego stylu, Â?e nie mog?? przebrnÂ?c przez te jego powieÂ?ci. Jednak nie umiem powiedziec, co to dokÂ?adnie jest. JakaÂ? niewytÂ?umaczalna awersja?

Luna

Post autor: Luna »

1 mi si?? podobaÂ?a, a i 2 miaÂ?a dobre momenty (np. pogromca wampir??w - psychol, pan zÂ?ota rÂ?czka, co sobie sam spluw?? buduje:)
Musz?? jednak przyzna??, Â?e jakoÂ? pod koniec 2 tomu zapaÂ? mi do tej serii minÂ?Â?. Co w sumie dziwne - zwaÂ?ywszy na to, Â?e i coÂ? tam si?? dziaÂ?o, i styl lekki, przyjemny...

Awatar użytkownika
Szept

Post autor: Szept »

Hm, ja w og??le nie czytaÂ?am...
Ma to to coÂ? wsp??lnego z W??drowyczem? Opr??cz tego samego autora?

Lamia

Post autor: Lamia »

Szept pisze:Hm, ja w og??le nie czytaÂ?am...
Ma to to coÂ? wsp??lnego z W??drowyczem? Opr??cz tego samego autora?
Niestety nie. To zupeÂ?nie odr??bna opowieÂ???.

Awatar użytkownika
Szept

Hm, Â?le sformuÂ?owaÂ?am pytanie przepraszam:)

ChodziÂ?o mi o to, Â?e jest to ten sam styl komediowy, etc? Czy raczej bardziej powaÂ?na historia?

CzytaÂ?am nieco recenzji i sÂ? doÂ??? r??Â?ne, nie powiem. Jednym si?? podobaÂ?a fabuÂ?a i postacie, drudzy uwaÂ?ali, Â?e byÂ?o pisane na siÂ???. Da si?? coÂ? takiego o tym powiedzie???

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Szept pisze:Hm, Â?le sformuÂ?owaÂ?am pytanie przepraszam:)

ChodziÂ?o mi o to, Â?e jest to ten sam styl komediowy, etc? Czy raczej bardziej powaÂ?na historia?

Nie jest to jak napisaÂ?eÂ? styl komediowy jest to styl moralizatorski- Pilipiuk pisze jak to szkoÂ?a jest be, komuna byÂ?a be, biurokraci sÂ? be unia jest be a najlepiej byÂ?o jak byÂ?a szlachta i rzÂ?dziÂ?a twarda r??kÂ?. Nie Â?ebym broniÂ? komuny czy biurokracji, ale jeÂ?li raz czy dwa z takim zdaniem moÂ?na si?? zgodzi??, to jeÂ?li jest to powtarzane co kilkanascie czy kilkadziesiÂ?t stron robi si?? to po prostu nudne. PomijajÂ?c polityczne poglÂ?dy autora nawet fajnie si?? to czyta, a moÂ?e po prostu lubi?? styl Pilipiuka. InnÂ? sprawÂ? jest to Â?e lepiej by byÂ?o gdyby napisaÂ? tylko "Kuzynki" - wida?? Â?e miaÂ? pomysÂ? na 1 ksiÂ?Â?k?? a kolejne tomy pisaÂ? z rozp??du i zam??wienia wydawcy, co negatywnie odbiÂ?o si?? na akcji. Kolejne pomysÂ?y na fabuÂ??? sÂ? coraz gorsze.
Acha, wÂ?aÂ?nie sobie przypomniaÂ?em, Â?e narzekania na Unie to chyba byÂ?y nie w tej serii, tylko w jego mÂ?odzieÂ?owej "Oko Jelenia", ale krytyka szkoÂ?y i biurokracji to na pewno tu :)

Awatar użytkownika
Szept

Hm, poÂ?wi??ciÂ?am Â?wi??ta na te trzy ksiÂ?Â?ki i nie wiem co o nim myÂ?le??. Taki... dziwny styl pisania. Niby w porzÂ?dku, ale jakby czegoÂ? brakowaÂ?o. Za to koncept postaci caÂ?kiem mi si?? podobaÂ?. Co prawda pierwsza faktycznie byÂ?a najlepsza, z kolei dwie nast??pne nieco pozostaÂ?y w tyle, to jednak autor trafnie spostrzegÂ? kilka ciekawych rzeczy. Np o mÂ?odzieÂ?y, szkole ,czy domie dziecka.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Zgadzam sie z tym, Â?e po przeczytaniu tak na prawd?? nie wiadomo co o tym sadzi?? - ksiÂ?Â?ki niby fajne, pisane lekko, dowcipnie..ale ...
no wÂ?aÂ?nie...
Jak z Dziennikiem Norweskim ...
..ke?

Awatar użytkownika
Szept

MoÂ?e to po prostu takowy styl autora. Nie jestem moÂ?e fankÂ? Pilipiuka, ale na przykÂ?ad jego chÂ?opski, nieco szorstki humor w W??drowyczu poprawiÂ? mi humor przed samÂ? sesjÂ?:)
Hm, Norweskiego Dziennika nie przeczytaÂ?am do ko??ca. Nie z winy samej ksiÂ?Â?ki - bibliotekarka groziÂ?a mi zabraniem karty, jeÂ?li jeszcze raz b??d?? trzyma?? ksiÂ?Â?ki w tak dÂ?ugi czas.

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Pierwsze z ksiÂ?Â?ek, w kt??rych akcja osadzona jest w wsp??Â?czesnej epoce, kt??ra przykuÂ?a mojÂ?. Cho?? innych ksiÂ?Â?ek Pilipiuka nie lubi??, tej cykl jest dla mnie w pewien spos??b ciekawy i pociÂ?gajÂ?cy.
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Serie, sagi i cykle”