Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magiczny Krąg
Autor Wiadomość
Luna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 16:09   Trylogia Magiczny krąg

Autor: Libba Bray
Tytuł: Mroczny sekret
Tom: 1
Tłumaczenie: Magda Białoń-Chalecka
Język oryginału: Angielski
Liczba stron: 368
Rok wydania: wrzesień 2009
Oprawa: miękka
Wymiary: 135 x 205 mm
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

opis z okładki: Wspaniały portret epoki wiktoriańskiej, pełen szeleszczących spódnic, tańczących cieni i niebezpieczeństw czyhających w nocy. Niepokojący klimat, aura tajemniczości.

Gemma Doyle to osóbka uparta i przekorna. Ma 16 lat, kiedy trafia do londyńskiej Akademii Spence po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach. Jest samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają ponure wizje przyszłości. W nowej szkole Gemma zawiera przyjaźń z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z mrocznym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.

Moim zdaniem…
Miało być magicznie, mrocznie, momentami romantycznie i z pewnością ciekawie. Wyszło nudnawo, do bólu infantylnie. Poza tym absolutnie brak tak zapowiadanego klimatu.
Wprawdzie jestem już na ostatnich stronach, ale zajęło mi to ponad tydzień (w międzyczasie ratowałam nerwy fragmentami Mercy). Normalnie czytam taką książeczkę w jeden wieczór (góra dwa).

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 16:51   

A mi si?? podobaÂ?a :-) WygraÂ?am jÂ? w konkursie ;-)

Narracja jest 1-osobowa z punktu widzenia gÂ???wnej bohaterki, Gemmy Doyle. Ostatnio jakoÂ? wszystkie mÂ?odzieÂ???wki pisane sÂ? w tej narracji :-/ JakaÂ? moda czy co?

Gemma jest to osoba uparta, nieposÂ?uszna, zadziorna ale teÂ? bystra i na sw??j spos??b zabawna. Ma dziewczyna "pazur". Skrywa w sobie ogromny sekret, dotyczÂ?cy jej matki a takÂ?e jej samej. Na dodatek przeÂ?laduje jÂ? pewien mÂ?odzieniec... No wÂ?aÂ?nie ten mÂ?odzieniec, to taka zagadka. Troch?? za maÂ?o go byÂ?o, Â?eby odgrywaÂ? w fabule waÂ?nÂ? rol??. W og??le czemu do diaska w kaÂ?dej mÂ?odzieÂ???wce musi by?? ten wÂ?tek miÂ?osny :?:

Po tragedii jaka spotkaÂ?a jej rodzin?? przeprowadza si?? do Londynu, by tam rozpoczÂ??? nauk?? w Akademii Spence.
Akademia Spence uczy mÂ?ode damy na guwernantki, matki, dobre Â?ony. To przygn??biajÂ?ce. Przygn??biajÂ?ce, Â?e trzymane sÂ? w klatkach, bez szans na rozw??j, bez szans na speÂ?nienie marze?? i na prawdziwÂ? miÂ?oÂ???. Doprawdy szkoÂ?a jak wi??zienie.
Gemma nie nadaje si?? do takiej szkoÂ?y i co najwaÂ?niejsze jest tego Â?wiadoma. Poznaje inne uczennice...
Te uczennice to takie wredne i nikczemne os??bki, z wysokÂ? pozycjÂ? spoÂ?ecznÂ?. LubiÂ? ubliÂ?a?? dziewczynom z niÂ?szych klas. Do najbardziej znanych i podziwianych dziewczyn naleÂ?y Felicity i Pippa (co za imi??!). Z tych bohaterek najbardziej do gustu przypadÂ?a mi Felicity. Felicity, c??rka admiraÂ?a, lubi rzÂ?dzi?? i mie?? kontrol?? i przewag?? nad pozostaÂ?ymi. Uwielbiam jÂ?. Taka "bitchy", lubi?? jÂ? za jej tupet i podÂ?oÂ???.

KsiÂ?Â?ka porusza waÂ?ny dla mnie temat. Mianowicie chodzi o pozycj?? kobiety.
Kobieta ma przede wszystkim pÂ?odzi?? dzieci. MÂ?odym dziewczynom matki wpajajÂ?: "Kobieta ma leÂ?e?? na plecach i myÂ?le?? o Anglii". Przyznam Â?e to zdanie wyjÂ?tkowo mnie rozbawiÂ?o. Kobieta w tamtych czasach nie ma prawa mie?? wÂ?asnego zdania, musi godzi?? si?? ze swoim losem, a gdy trzeba zawrze?? maÂ?Â?e??stwo to nie z miÂ?oÂ?ci, ale dla pieni??dzy i interes??w. Smutne. NoszÂ? gorsety by wyglÂ?da?? szczuplej i mie?? tali?? osy, bo podobno to m??Â?czyznom si?? podoba. Nie dziwi?? si?? wcale, Â?e narodziÂ? si?? feminizm... Pewnie w tamtych czasach byÂ?abym jednÂ? z gorÂ?cych zwolenniczek feminizmu, moÂ?e stan??Â?abym nawet na czele 8-)

Ciekawie jest teÂ? opisana przyzwoitoÂ???. Jak na przestrzeni lat to sÂ?owo zmieniÂ?o znaczenie :-P KiedyÂ? a dziÂ?...

Dziewczyny w wieku 16 lat wchodzÂ? w okres buntu i dojrzewania. MarzÂ? o miÂ?oÂ?ci i ch??ci zasmakowania jej.

Co mi si?? natomiast nie podobaÂ?o? Opisy z mi??dzyÂ?wiata nudziÂ?y mnie cholernie. SÂ?owo.

Mnie ksiÂ?Â?ka ta podobaÂ?a si??. Lubi?? takie klimaty z tamtych lat - gorsety, dÂ?ugie suknie, bale itd. itp.. GÂ???wna bohaterka teÂ? nie najgorsza, nie wkurzaÂ?a mnie tak bardzo jak juÂ? sÂ?ynna Bella Edkowa. MoÂ?e uznasz Luna, Â?e jestem dziwna, ale ta ksiÂ?Â?ka naprawd?? mi si?? podobaÂ?a. Na pewno lepsze od sÂ?abiutkiego Zmierzchu.

Luna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 16:49   

@lma ja sama lubi?? czasem posmakowa?? jakichÂ? historycznych klimat??w. Po prostu ta pozycja w gusta mi si?? nie wstrzeliÂ?a. Chyba przeszkadzaÂ?o mi przede wszystkim, Â?e te 16-latki z zaÂ?oÂ?enia miaÂ?y by?? niemal dorosÂ?e (w tamtych czasach troszk?? wczeÂ?niej si?? dojrzewaÂ?o i to nie tylko fizycznie). Tymczasem miaÂ?am wraÂ?enie, Â?e sÂ? emocjonalnie na poziomie dzisiejszych 13-14-latek.
Fakt Bella Edkowa teÂ? dojrzaÂ?oÂ?ciÂ? nie grzeszy i jest wr??cz przyssana do swego wampira. Ale czytajÂ?c Zmierzch doÂ??? szybko zÂ?apaÂ?am do tej pozycji dystans (przypomniaLam sobie, jak kiedyÂ? czÂ?owiek na maksa i czasem Â?lepo si?? angaÂ?owaÂ?) przymkn??Â?am wi??c na to oko i ksiÂ?Â?k?? poÂ?kn??Â?am.
hmm... moÂ?e za par?? tygodni zrobi?? 2 podejÂ?cie do Mrocznego sekretu i teÂ? spojrz?? na niego Â?askawszym okiem, a przynajmniej doczytam (bo wiszÂ? mi jeszcze ze 2 rozdziaÂ?y).

dozi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 01:38   

Dla mnie ksiÂ?Â?ka Â?wietna ;) na poczÂ?tku myÂ?laÂ?am Â?e usn?? a p??Â?niej wciÂ?gn??Â?a po prostu zagadka mnie wciÂ?gn??Â?a i polecam ;-)

Sasanka 
Weteran
Alpha Pack Member

Wysłany: 2009-12-12, 18:30   

Ja si?? jakoÂ? nie mogÂ?am do niej przekona??.
Niby coÂ? juÂ?, juÂ? mnie miaÂ?o wciÂ?gnÂ???... ale niestety jak na m??j gust zabrakÂ?o czegoÂ? jeszcze.
Szczerze... nawet nie potrafi?? zidentyfikowa?? czego... moÂ?e to styl pisania, moÂ?e coÂ? w fabule... nie wiem.

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2009-12-12, 18:40   

R??wnieÂ? nie jestem przekonana do tej ksiÂ?Â?ki. PoÂ?yczyÂ?am jÂ? od znajomej poniewaÂ? nie miaÂ?am juÂ? co czyta??. Przem??czyÂ?am si?? przez kilka wieczor??w ale dotrwaÂ?am do ko??ca.
Nie podoba mi si?? spos??b w jakim napisana jest ta ksiÂ?Â?ka a fabuÂ?a jest strasznie nudna i wcale mnie nie wciÂ?gn??Â?a. Lubi?? czasem si??gnÂ??? po coÂ? co rozgrywa si?? w innej epoce aby oderwa?? si?? od naszych czas??w ale w tym tytule nie znalazÂ?am niczego co mogÂ?oby mnie tam zatrzyma?? na dÂ?uÂ?ej.

@lma
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 23:42   

No ja nie wiem, moÂ?e ja dziwna faktycznie jestem, bo mi si?? podobaÂ?a. Nie jest to na pewno moja ulubiona ksiÂ?Â?ka, ale dosy?? przyjemnie mi si?? czytaÂ?o :-P

Luna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-13, 10:22   

@lma - aj tam od razu dziwna:) MoÂ?e po prostu podeszÂ?a ci ksiÂ?Â?eczka pod jakiÂ? aktualny nastr??j i tyle.

Gołsia
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 00:28   

JeÂ?eli chodzi o mnie to ksiÂ?Â?ka mi si?? spodobaÂ?a. Ma fajny mroczny nastr??j i og??lnie pomysÂ? mi si?? podoba. Podoba mi si?? r??wnieÂ? Â?e akcja nie odbywa si?? we wsp??Â?czesnych czasach . Przez to dla mnie jest bardziej tajemnicza. ChciaÂ?abym przeczyta?? drugÂ? cz??Â??? ale oczywiÂ?cie nie jest przetÂ?umaczona ;(
A ja dopiero sko??czyÂ?am czyta?? i jestem tak ciekawa co b??dzie dalej...

hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2011-06-01, 20:37   

Autor: Libba Bray
Tytuł: Mroczny Sekret, Zbuntowane Anioły, Studnia Wieczności
Cykl: Magiczny Krąg
Tom: I, II, III
Tłumaczenie: Białoń-Chalecka Magda
Język oryginału: angielski
Liczba stron:358, 482, ?
Rok wydania: 2003/2009, 2005/2010, ?/2010
Oprawa: miękka
Wymiary: standardowa
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena:28zł, 28zl, 37zł

Opis z okładki:
MROCZNY SEKRET
http://empikmedia.pl/c/mr...rod15280011.jpg

Wspaniały portret epoki wiktoriańskiej, pełen szeleszczących spódnic, tańczących cieni i niebezpieczeństw czyhających w nocy. Niepokojący klimat, aura tajemniczości.

Gemma Doyle to osóbka uparta i przekorna. Ma 16 lat, kiedy trafia do londyńskiej Akademii Spence po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach. Jest samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają ponure wizje przyszłości. W nowej szkole Gemma zawiera przyjaźń z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z mrocznym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.

ZBUNTOWANE ANIO?Y
http://empikmedia.pl/c/zb...rod43990001.jpg

Gemma Doyle opuszcza Akademię Spence i wyjeżdża na ferie świąteczne do Londynu, gdzie wesoło spędza czas z przyjaciółkami, chodzi na bale w sukniach z głębokimi dekoltami i flirtuje z przystojnym Simonem Middletonem. Wśród wszystkich tych rozrywek coraz częściej miewa przerażające wizje. Pojawiają się w nich trzy dziewczyny w bieli, którym przydarzyło się coś strasznego, a zagadkę ich losu może rozwiązać tylko wizyta w międzyświecie.

Pokusa jest silna i wkrótce już Gemma, Felicity oraz Ann przemieniają kwiaty w motyle w zaczarowanej rzeczywistości. Ku swojej wielkiej radości spotykają tam też Pippę, za którą bardzo tęskniły i która gotowa jest znów dołączyć do ich grona.

Ale nie wszystko w międzyświecie – i wokół niego – układa się dobrze. Kartik nalega, żeby Gemma poskromiła magię, inaczej dojdzie do okropnej katastrofy. Dziewczyna chce to zrobić, gdyż w ten sposób może stanąć twarzą w twarz z najlepszą przyjaciółką swojej nieżyjącej mamy, a wielkim wrogiem Gemmy – Kirke. Dopóki Kirke nie zostanie zniszczona, Gemma nie może spełnić swojego przeznaczenia. Lecz odnalezienie Kirke okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem…

Powieść uwodzi mnogością wiktoriańskich smaczków na tle pełnego cieni i świateł Londynu w roku 1895, gdzie wielka piękność niespodziewanie może się okazać zbuntowanym aniołem.

STUDNIA WIECZNOŚCI
http://empikmedia.pl/c/st...rod58454597.jpg

Upłynął już prawie rok od przybycia Gemmy Doyle do Akademii Spence. Wiele się w tym czasie wydarzyło. Dziewczyna sądziła, że pokonanie Kirke to koniec kłopotów. Miała nadzieję, że będzie mogła zająć się już tylko przygotowaniami do debiutu na londyńskich salonach. Niestety kolejne zdarzenia przekreślają jej plany.

Gemma ma teraz poważne powody do obaw o swoje zdolności magiczne. Nie dają jej spokoju tajemnicze wizje. Kim jest dama w lawendowej sukni? Co oznacza Drzewo Wszystkich Dusz? Gdzie zniknął Kartik? To tylko niektóre z pytań, na które nie zna odpowiedzi. W poszukiwaniu przeznaczenia nie może sobie pozwolić na błędne decyzje – musi przecież chronić świat i najbliższych.

Recenzja:
Dwa pierwsze tomy wypożyczyłam w bibliotece, bo nie było nic innego czego bym nie czytała. Opis jakoś mnie nie zachwycił. Ale zaczęłam czytać. Moja opinia. Takie sobie. Nie wiadomo dla jakiego i w jakim wieku czytelnika jest to książka. Międzyświat to miejsce podobne do tego z Wizjokręgu. Nie czytałam co prawda trzeciego tomu ale dwa pierwsze nie zachwycają. Czasami wieje nudą. Dziewczyny wcale nie zachowują się tak jak na czasy wiktoriańskie przystało. Jedyne co fajne to świat stworzony w miejscu zwanym Międzyświatem a jego jest bardzo mało. Ot jak ktoś już nie ma co czytać to się może za to zabrać, w przeciwnym razie nie polecam.

Ocena: 3

Odpowiedz do tematu