Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kometa
2011-08-11, 00:53
Zmierzch
Autor Wiadomość
Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-28, 11:13   

Dopóki tego nie przeczyta?am nawet si? nad tym nie zastanawia?am :P
Dzisiaj nie jestem ju? tak wielk? fank? Zmierzchu ,ale ca?y czas mam do niego sentyment ,poniewa? to ta powie?? zasia?a we mnie mi?o?? do fantasy . Najpierw jedna ksi??ka ,potem druga ,a kolejne wci?ga?am nie dniami ,a godzinami . Jedyne co mnie ca?y czas wkurza to ta ca?a ?lamazarno?? Belli .Dzi?ki Ci o Wielki ,?e w filmie tego tak nie wida? ...
;/

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-03-28, 16:23   

Na ok?adce z tego co pami?tam jest napisane "zwyk?a dziewczyna Bella" i tak zastanawiam si?: skoro ona jest przeci?tn? Amerykank? to autorka uwa?a wszystkie ameryka?skie nastolatki za niedojdy, które nie przewracaj? si? na prostej drodze? :mrgreen:
Blair napisał/a:
Dzi?ki Ci o Wielki ,?e w filmie tego tak nie wida? ...
S? dwie mo?liwo?ci: albo nie da si? zagra? takiej ?amagi albo aktorka nie ma wystarczaj?cej ilo?ci talentu.
Tak swoj? drog? gdzie? rzuci?o mi si? w oczy, ?e w listopadzie b?dzie film w kinach. Buahahaha. xD

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-28, 16:39   

autorka sama by?a szkoln? niedojd? i st?d takie opisy (tyle ?e Bella jest jeszcze szczup?a a autorce do tego by?o daleko nawet w czasach szkolnych). A z niedojdowato?ci?, to jest z tym coraz gorzej, coraz wi?cej dzieciaków ma nadwag? i alergi? na ?wiczenia.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-28, 22:41   

Sophie napisał/a:
Tak swoj? drog? gdzie? rzuci?o mi si? w oczy, ?e w listopadzie b?dzie film w kinach. Buahahaha. xD

Ahhh...Faktycznie . Teraz b?d? wystawia? 1/2 "Przed ?witem". Podzielili ca?y happy end na dwie cze?ci i teraz si? ciesz?, ?e dochód b?dzie dwa razy wi?kszy. ;/

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 17:10   

Robi? wszystko co mog?, ?eby wyci?gn?? z tej historii jak najwi?cej pieni?dzy. I to zanim ?ród?o si? wyczerpie i nie namówi? autorki na pisanie dalszych cz??ci albo nie nakr?c? tej dodatkowej ksi??ki co wysz?a (nie pami?tam tytu?u). I kto by pomy?la?, ?e z takiej ksi??ki stanie si? taki "hit".

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-03-29, 20:48   

klara napisał/a:
Robi? wszystko co mog?, ?eby wyci?gn?? z tej historii jak najwi?cej pieni?dzy. I to zanim ?ród?o si? wyczerpie i nie namówi? autorki na pisanie dalszych cz??ci albo nie nakr?c? tej dodatkowej ksi??ki co wysz?a (nie pami?tam tytu?u). I kto by pomy?la?, ?e z takiej ksi??ki stanie si? taki "hit".

Wydaje mi si?, ?e pani Meyer namiesza?a troszeczk? w tematyce, powi?kszaj?c tym samym grono zainteresowanych. Teraz praktycznie co trzecia ksi??ka, któr? zauwa?am jako nowo wydan? w ksi?garni mówi o wampirach, wilko?akach lub czarodziejach. Niektóre to beznadziejne kopie, a inne naprawd? niez?e opowiadania. S?dz?, ?e autorka przetar?a drog? innym pisarzom, którzy te? zacz?li pisa? podobne dzie?a.
Nie twierdz?, ?e to jaka? nowa era. Wcze?niej tak?e by?y wydawane ksi??ki Fantasty czy SF, jak np.Harry Potter czy Artemis Fowl. Jednak nie by?o to robione na tak? skal?.
Sama zacz??am zag??bia? si? w takie ?wiaty zaraz po podsuni?ciu mi pod nos "Zmierzchu", przez kole?ank?.

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 22:11   

"Zmierzch" mia? bardzo du?y wp?yw na rynek ksi??ek o tematyce o wampirach itp. i nadal ma. Zgadzam si? z Tob? w tym momencie. Mi to ju? si? totalnie przejad?y si? te wszystkie historie o wampirach. "Zmierzch" przeczyta?am z ciekawo?ci co w nim takiego. Jednak my?l?, ?e teraz nawet bym po niego nie si?gn??a.

Blair 
Junior Admin

Wysłany: 2011-04-01, 21:50   

klara napisał/a:
"Zmierzch" przeczyta?am z ciekawo?ci co w nim takiego. Jednak my?l?, ?e teraz nawet bym po niego nie si?gn??a.

Z perspektywy czasu fabu?a wydaje mi si? troch? p?ytka. Wcze?niej mia?am same "ochy" i "achy", a dzi?.... znalaz?oby si? kilka naprawd? niez?ych ksi??ek w tej tematyce. :-/

Viki 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-04-02, 08:45   

Jak dla mnie Zmierzch jest przeci?tn? ksi??k? ale ma jeden gigantyczny plus: uzale?nia od czytania. Co do ci?gni?cia kasy z serii to czyta?am gdzie? ?e ma powsta? serial o Renesmee. A co do nap?ywu fantastyki to chyba zawsze by?a tyle ?e teraz bardziej promuje si? niektóre pozycje, niestety zazwyczaj te kiepskie np. Pami?tniki wampirów.

Odpowiedz do tematu