Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2011-08-23, 08:49
Resident Evil
Autor Wiadomość
Anka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 15:21   Resident Evil

Na początku XXI wieku Umbrella Corporation stała się jedną z największych firm, zaopatrujących amerykańskie domy. Jej produkty znajdowały się w dziewięćdziesięciu procentach amerykańskich domostw. Firma czerpie zyski także z podziemnych prac nad pewnym wirusem. Któregoś dnia w siedzibie firmy dochodzi do tragedii – wirus rozprzestrzenił się poprzez wentylację, zarażając pracowników firmy. Kilka godzin po całym zajściu do siedziby korporacji udaje się specjalnie przeszkolona grupa komandosów, aby wyjaśnić, co wydarzyło się w podziemiach. Nie wiedzą, że będzie to dla nich trudna wyprawa, podczas której dowiedzą się nie tylko przyczyn tragedii, ale także tego, kim tak naprawdę są ich towarzysze oraz oni sami.

/wikipedia.org

Osobiście ubóstwiam Millę w tym filmie (jako główną bohaterkę Alice)

Anne chyba też film lubi, miejscowość ją zdradza :)

Anne 
Junior Admin
Cesarzowa zła :D

Wysłany: 2010-12-27, 16:28   

Napisz? tylko na temat pierwszej cz??ci która swoj? droga podoba?a mi si? najbardziej.
Jestem fank? gry i kiedy dowiedzia?am si?, ?e taki film powstanie przerazi?am si? poniewa? ekranizacje gier nigdy si? nie udaj?. Na szcz??cie pierwszy Resident w miar? si? broni poniewa? nie dostali?my kolejnego filmu akcji tylko co? co w miar? przypomina survival horror jakim jest (by?a) gra. Klaustrofobiczne umiejscowienie akcji tylko pot?guje efekt poniewa? laboratorium gdzie? g??boko pod miastem nadaj? si? do tego najlepiej. Musz? doda?, ?e muzyka w filmie jest genialna. Manson odwali? kawa? dobrej roboty. Muzyka wspó?gra z filmem i tworzy z nim klimatyczn? ca?o??.
Niestety pozosta?e cz??ci s? coraz gorsze i stanowi? jak dla mnie lekk? obraz? dla gry.
Zrobienie z Alice jakiego? super cz?owieka troch? mnie rozbraja i jak dla mnie przesadzili z jej umiej?tno?ciami. Co do samej Milli to ona ma tam tylko dobrze wygl?da? poniewa? aktork? jest strasznie kiepsk?.

Napisz? jeszcze, ?e jak fanka gry wol? by? w?a?nie z ni? kojarzona a nie z wypocinami Andersona.
Od gry si? wzi??a nazwa miejscowo?ci w moim profilu :mrgreen: ...

Emily__Rose
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 20:20   

Ja ogl?da?am tylko dwie cz??ci. Chocia? wed?ug mnie film nie jest najgorszy to nie mam ochoty si?ga? po nast?pn? cz???. Lubi? g?ówn? aktork? i podoba mi si? posta? jak? zagra?a, ale wi?ksz? cz??? tego filmu zajmuje tylko walka z potworami.

Ale_sandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 01:21   

Uwielbiam ten mroczno ponury nastrój i okrojone dialogi.:) Mimo ?e ogólnie za horrorami nie przepadam to Residenta ogl?dam gdy tylko wychodzi nowa cz???. Nie jest to film do którego wracam ale mimo to polecam. Jest to troszk? inne kino:) no i pi?kna Mila:)

Anka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 09:30   

Mnie to si? wydaje tak: pierwsza cz??? jeszcze jest horrorem, Apokalipsy bym ju? tak nie nazwa?a, wi?cej w tym SF i Survivalu ni? horroru :)

Film ok, ogl?da?o si? Nemesisa i te? by? ok.

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-08, 14:22   

to tak jak z Alien (obcy) Pierwsza cz??? to horror, druga to SF a trzeci? i czwart? da si? ogl?dn?? ale nic specjalnego

Noir
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-13, 10:11   

Resident Evil jeden z moich ulubionych filmów, w szczególno?ci ze wzgl?du na g?ówn? bohaterk?.
Po obejrzeniu wszystkich cz??ci musz? stwierdzi?, ?e najlepsza cz??? to 1 i 2, 3 zno?na, a co do 4 to mam strasznie mieszane uczucia: Alice jako? tak sobie wygl?da?a, ale to tylko ma?y minusik, ale nowa wersja trupów to moje pierwsze skojarzenie by?o " o pokemony i ewolucja" przesada. ?ywy trup to ?ywy trup ma by? normalny. Zastanawia mnie jednak sk?d si? takie "chimery" wzi??y wp?yw toksyn, wybuch bomby atomowej?
Najwi?kszym plusem jak dla mnie filmów s? zako?czenia, nie wa?ne jakie mia?bym uczucia co do niego i tak zawsze obejrz? nast?pny.

Anne 
Junior Admin

Wysłany: 2011-01-13, 20:38   

Nowe trupy jak je nazwa?a? Noir, zosta?y wzi?te z gry RE 5. Gdyby twórcy filmu zechcieli rozwin?? ten w?tek zdecydowani nie by?oby jakichkolwiek niedomówie?, ze strony ludzi którzy nie grali w gr?.
W grze takie potworki by?y wynikiem infekcji paso?ytem. Tak wi?c nie s? to zombie a cz?owiek zara?ony paso?ytem i zmieniony przez niego.
Najnowszy film gar?ciami czerpie z gry wi?c aby zrozumie? ca?kowicie co si? w nim odbywa to nale?a?oby zagra? w RE 5.

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2011-02-09, 19:21   

Obejrza?am tylko dwie cz??ci i te dwie akurat mi si? podoba?y. Najbardziej pomys? z wirusem i planem zniszczenia przez wojsko Raccoon City (czy jako? tak). Co do Milli - nie budzie we mnie jakich? specjalnych emocji w tym filmie. No i nie nazwa?abym tego horrorem.

Mishla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-10, 14:57   

Jedynka: có? jak zawsze w takich filmach pierwsza cze?? jest najlepsza i tu nie ma wyj?tku.
Dwójka: hmm... musia?bym zabra? si? i ogl?dn?? ja jeszcze raz, jako? nie pami?tam dok?adnie co dzia?o si? w tej cz??ci. Najwidoczniej chyba nie by?a zbyt ciekawa.
Trójka: najlepsza cze?? z trzech kontynuacji. Zapad?a mi w pami?ci i mia?a pewien klimat z jedynki.
Czwórka: Co to **** ma by??! Matrix, Silent Hill w gorszym wydaniu? co naprawd? by?o dobre w tym filmie to pewna oryginalno??. A teraz facet z wielk? "sikier?" i jakim? workiem na g?owie przypomina mi gorsz? i nieudan? wersj? trójkotnog?owego (nie pami?tam jak go zwali) z Silent Hill. A i pragn? zwróci? uwag? na bardzo cz?ste zmiany obuwia przez Alice(te? bym chcia?a by moje obcasy znika?y i pojawia?y sie kiedy zechce :mrgreen: )

Anne 
Junior Admin

Wysłany: 2011-02-10, 15:21   

Ten wielki z siekier? zosta? wzi?ty z gry RE 5 i nijak si? ma do piramidog?owego z SH :mrgreen:
Co do trzeciej cz??ci to moim zdaniem jest ona fatalna a uczenie zombie mnie rozbawi?o. Nie wiem co za idiota wymy?li? ten motyw ale nie powinien wi?cej tworzy? takich debilnych scenek. Zombie do Zombie... powinny by? g?upim potworami i zjada? ludzi itd a nie bawi? si? aparatem fotograficznym i kolorowymi klockami.
Dla mnie ta cz??? to jedna wielka profanacja ?wietnej gry. A? strach pomy?le? co ten durny Anderson wymy?li w pi?tej ods?onie.

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 16:34   

?wietny. Nie wiem czemu, ale uwielbiam takie post apokaliptyczne filmy. Kreacja ko?ca ?wiata spowodowana g?upot? spo?ecze?stwa, poprzez stworzeniem ?mierciono?nego wirusa strasznie do mnie przemawia. Ponadto g?ówna bohaterka - silna, zaradna i niepokonana - jak tego nie lubi?.

Shane 
Wielbiciel Ciemności

Wysłany: 2011-03-24, 21:01   

Pierwsza cz??c jest ?wietna ;p
Najlepszy horror (bo tak zostaje nazywany) jaki ogl?da?am - chocia? prawd? jest, ?e widzia?am ich tylko kilka, bo nie przepadam za tego typu filmami.
Pierwszy raz ogl?da?am ten film jak by?am ma?a bardzo i szczerze mówi?c, strasznie si? ba?am ;)! Jak kolesiowi w tym pomieszczeniu tak g?owa zjecha?a, bo laser mu j? przeci??, to by?a najbardziej makabryczna rzecz jak? dotychczas widzia?am ;p
Uwielbiam ten moment jak oni jeszcez nie wiedza, ?e tam s? zombiaki i kto? wpatruje si? w pomieszceznie, w kótrym p?ywaj? trupy. I potem sobie idziem, a kobieta-zombi tak otwiera oczy nagle ;p

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-24, 21:31   

Za horrorami, zwłaszcza krwawymi to nie przepadam, ale przyznam się szczerzę, że pierwsza część Resident Evil mi się podobała :mrgreen: Główna aktorka - Mila Jovovich, świetnie pasuje do roli (podobnie jak do roli w filmie "Pi?ty element"), co nie często się zdarza.

Odpowiedz do tematu