Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Oksa
2011-08-23, 08:49
Dirty Dancing 1 i 2
Autor Wiadomość
hlukaszuk 
Nadworny Smok

Wysłany: 2010-11-06, 19:06   

Nie oglądałam drugiej części, żeby nie zepsuć sobie wrażenia o tym filmie. Jako, że dwójka to kicz. Do pierwszej mam wielki sentyment. Jak mam nastrój to czasem lubię go obejrzeć. A Baby jest grzeczniutka bo jest "córeczką tatusia" przed bumem na rockendroll, który porwał i zmienił świat.

anita_cz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 14:59   

Wiekszasc moich znajomych (plci zenskiej) dalej zachwyca sie dirty dancing 1 gdzie ja nigdy nie moglam sie do niego przekonac. Osobiscie wole nowsze (bardziej nowoczesne)filmy, dlatega dirty dancing 2 bardziej mi sie podobal. Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze postac pierwszoplanowa (nie pamietam jak sie nazywal) byla taka nijaka. Fajnie, ze akcja filmu rozgrywala sie na Kubie - uwielbiam egzotyczne kraje :-D

Sophie 
Moderator
Mały Tyran

Wysłany: 2010-12-24, 22:22   

Ogl?da?am obie cz??ci. I musz? przyzna?, ?e druga ca?kowicie mi si? nie podoba?a. Za to pierwsz? ogl?da?am (i ogl?dam jak jest okazja) z przyjemno?ci?. G?ówny atut to muzyka.... Ahhh :mrgreen:

Carmen
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 11:20   

W pierwszej cz??ci nie wiem dlaczego, ale dra?ni? mnie g?os Baby ;q Taki strasznie delikatny, jak kiedy? trafi? w telewizji, to by? mo?e obejrz? go 2 raz, ale tak sama z siebie, to na pewno go sobie nie w??cz?. Zdecydowanie wol? Step Up. : )

Tula 
Weteran
Noaida

Wysłany: 2010-12-29, 15:25   

Do pierwszej cz??ci mam straszny sentyment i jak tylko pokazuj? j? w TV to ogl?dam. Podobaj? mi si? w nim nie tylko piosenki cho? te sta?y si? prawdziwymi hitami.
Moja mama zawsze po obejrzeniu tego filmu ?piewa i ta?czy :-?

Drugiej cz??ci nie ogl?da?am, mo?e kiedy?.

Anthien
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-30, 00:32   

Nie jest to najnowszy film, ale podoba mi się. Najlepsze w filmie są piosenki i układy taneczne. W fabule ta miła i grzeczna poznaje buntownika i jest nim zafascynowana. Ale z tego co się orientuje to właśnie w czasach tego filmu (bodajże w latach '80) był trend na młodych, gniewnych i zbuntowanych, którzy byli pociągający. Więc nie ma się co dziwić, że bohaterka jest zainteresowana takim typkiem :mrgreen:

marika
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-07, 20:55   

Kocham Dirty dancing. Mog? go ogl?da? milion razy i nigdy mi si? nie znudzi. W ogóle lubi? filmy o ta?cu, ale ten jest najbli?szy memu sercu. ?wietna historia zagrana doskonale przez jednego z najlepszych aktorów Patricka Swayze. Tak ?a?uje ?e nie ma go ju? z nami bo by? naprawd? ?wietnym aktorem. ?wietna muzyka. Posta? Baby troch? naiwna, ale jak dobrze dope?nia ca?? histori?. Dziewczyna chc? zmieni? ?wiat wyje?d?a z rodzicami na wakacj? gdzie zakochuje sie w nauczycielu ta?ca, która z nas nie chcia?aby prze?y? czego? takiego. Mówi? oczywi?cie o tych samotnych kobietach szukajacych swojego ksi?cia. A druga cz??? filmu równie? nie pozostaje w tyle. Kuba?skie rytmy i pi?kna sceneria. Kto nie chcia?by tam pojecha? i prze?y? wspania?? przygod? z gor?cym Kuba?czykiem?

Gobur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-08, 14:29   

Anthien napisał/a:
Nie jest to najnowszy film, ale podoba mi się. Najlepsze w filmie są piosenki i układy taneczne. W fabule ta miła i grzeczna poznaje buntownika i jest nim zafascynowana. Ale z tego co się orientuje to właśnie w czasach tego filmu (bodajże w latach '80) był trend na młodych, gniewnych i zbuntowanych, którzy byli pociągający. Więc nie ma się co dziwić, że bohaterka jest zainteresowana takim typkiem :mrgreen:

Film (1 część) jest z lat osiemdziesiątych, ale dzieje się w późnych latach pięćdziesiątych, tuż przed wojną w Wietnamie, która mocno zmieniła amerykańskie społeczeństwo. To czasy "buntownika bez powodu" i tego typu młodych gniewnych, czasy pruderyjnej i rasistowskiej Ameryki, która jednocześnie jeszcze wierzyła w amerykański sen. A druga część dzieje się na Kubie, ale przed rewolucją.

Blair_Haywood
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 22:12   

Nie pokusi?am si? (nadal) na pierwsz? cz???. Za to druga jak dla mnie wymiata. Kuba, gor?ce rytmy, taniec uliczny, nauka w wodzie i troch? "cinderella story". Mimo wszystko uwielbiam! I oczywi?cie zako?czenie by?o wspania?e! Mniej bajkowe!

Mishla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-16, 20:45   

Obejrza?am obie cz??ci i jak dla mnie to druga jest o niebo lepsza. Latynoskie rytmy, Kuba to co? dla mnie. Mo?e i pierwsza jets tym kultowym i bardziej znanym filmem od drugiej, ale dwójka j? przebija. Dla osób uwielbiaj?cych jedynk? polecam ogl?dn?? tak?e jej kuba?ski odpowiednik(nawet jest krótka scena z Patrickem Swayze :-) ).

klara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-17, 14:30   

Zdecydowanie bardziej podoba?a mi si? druga cz???. Ciep?y klimat, ?wietna ?cie?ka d?wi?kowa i dobór aktorów, którzy pasowali do siebie. ;-) Bardzo lubi? wraca? do tego filmu i go ogl?da?. Jedynka by?a fajna, ale brakowa?o mi tego "czego?" co znalaz?am w dwójce. Naprawd? polecam!

anay
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 16:00   

A ja wole pierwsz? cz???. Ogl?da?am j? jeszcze jako ma?a dziewczynka i mam do niej ogromny sentyment. Drug? cze?? widzia?a ju? jaki? czas temu i prawd? powiedziawszy mia?am nadzieje ?e przedstawi ona dalsze losy bohaterów.
Ponadto w romansach-muzycznych zwracam du?? uwag? na aktorów, wybranych do odtworzenia g?ównych ról i w przypadku drugiej cz??ci nie przypadli mi za bardzo do gustu.

Odpowiedz do tematu