Piosenka dnia

Wszystko o ulubionych wokalistach, zespołach i piosenkach. Tu dzielimy się swoimi zainteresowaniami muzycznymi.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Closer. Totalny, absolutny odlot.
Nie miałam odlotu. Ale to niesamowite połączenie muzyki, gitary, elektroniki? i pełnego emocji głosu wokalisty hipnotyzuje słuchacza i przenosi go (nawet z pracy) gdzieś na trawę, pod drzewko, z dobrą książką w ręce i piwem gdzieś obok. Każe zamknąć oczy na 4 minuty, wsłuchać się w utwór i zapragnąć siedzieć nie w klimatyzowanej klitce, ale w miejscu, gdzie czuć wiosenny, ciepły wietrzyk (uwielbiam wiosnę!).
Robi wrażanie. I na pewno przesłucham więcej ich kawałków. Obym nie spaliła sobie tego zespołu, słuchając tej piosenki jako pierwszej :)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Z innych utworów mogę z czystym sumieniem polecić:
Charmer
Be Somebody
Sex On Fire
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

destrakszyn pisze:Kings of Leon - Closer

Closer. Totalny, absolutny odlot.
Może nie tyle odlot, ale ciekawe brzmienie. Podoba mi się. :-D

Ostatnimi czasy słuchałam Neila Dovera. Jego głos na mnie działa, nie umiem tego określić. Coś w nim jest. Taking Back The Night, Rainbow, Woman Child, Bloodrush, I Am Not Afraid, Valentine, Alone, Just One Time, Little Lamb (w tym najbardziej przypadł mi do gustu sam wstęp :-P). Jedne podobają mi się bardziej, drugie mniej, ale w każdej z nich głos jest ten sam. :mrgreen:
Poza tym, po przeczytaniu Igrzysk śmierci, zainteresowałam się ich ekranizacją i natrafiłam na piosenkę, która podobać mi się nie powinna, bo raczej nie słucham jej podobnych, ale jednak się podoba, mianowicie mam na myśli Arshad - Girl On Fire. Chyba chodzi o muzykę, ale tak naprawdę nie wiem czemu stosunkowo często łapię się na jej nuceniu.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

oto odkrycie dokonane przez mojego brata. jeśli ktoś lubi dźwięk skrzypiec w połączeniu z elementami house'u i trance'u, to na pewno utwory Linsey Stirling przypadną mu do gustu. poza tym dziewczyna wywiera niezwykłe wrażenie samą swoją osobą.

Lindsey Stirling - Epic Violin Girl

Lindsey Stirling - Shadows

oto wg mnie perełka, ale to zależy czy ktoś lubi dubstep:

Lindsey Stirling - Crystallize

a tutaj już sama muzyka klasyczna bez dodatków. w oryginale piosenka wykonawcy Yiruma:

Lindsey Stirling - River flows in you

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Charmer - podkład cudo, wokal - jeszcze się nie przekonałam, trochę udziwniony, ale tak to już jest, że jak się czegoś posłucha kilka razy, to można sie nawet zakochać ;-)
Be Somebody - dość obojętnie, wolę Use Somebody
Sex On Fire - zajebista i słyszałam ją już wcześniej :)
oprócz tego spodobało mi się Cold Desert, The End i I Want You

Neil Dover może mnie jakoś specjalnie nie zachwyca, ale i ja przyznaję, że jego głos działa szczególnie w piosenkach I Am Not Afraid i już w ogóle w Just One Time - cud, miód i orzeszki :-)

O Lindsay Stirling napiszę tylko WOW. Po prostu tyle. Świetnie się ją ogląda i słucha, szczególnie pierwszy teledysk :) Mam szczególny sentyment do skrzypiec, więc mi jak najbardziej pasuje :)

Ode mnie Kimbra - Settle Down
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
destrakszyn

Neil Dover. Hm. Jak dla mnie od głosu lepszy podkład, wokal wydaje mi się... przeciętny. Tzn umie śpiewać i idzie mu to fantastycznie, ale jak dla mnie barwa głosu jest zbyt zwyczajna.

Linsey Stirling. Zaczęłam słuchać i każdy utwór wyłączyłam, nim dotarł do połowy... Skrzypce piękne, ale elektroniczne wstawki doprowadzały mnie do szału. :-?

Kimbra. Uwielbiam piosenki bez żadnego podkładu, tylko głosy! Ale potem zaczęły się dźwięki i już mniej mi się podoba. :-(

O, ja lubię takie głosy:
Deriglasoff - Majki
Deriglasoff - Dyabeu

Klipy też obejrzyjcie. :-P
Obrazek

Sylwia

Post autor: Sylwia »

Charlie Winston- Like a Hobo

Rewelacyjny głos. Piękna barwa:)Zresztą jego obydwie płyty- Hobo i Running Still- są na prawdę dobre. Szczególnie polecam jeszcze piosenki: "Hello alone": (bardzo podoba mi się także jej teledysk:)jak również numer pt. Lift me gently. W radiowej Trójce rewelacyjnie wykonał ten kawałek, świetnie wyszkolony głos. Ciekawe teksty.
Polecam:)

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Charlie Winston faktycznie ma świetny głos, bardzo podoba mi się jego bogata barwa głosu. Zwróciłam uwagę także na fajną grę na gitarze w jego utworach:). Właśnie propo świetnej gitary w utworach chciałabym abyście przesłuchali utwór polskiego zespołu, w którym gitara jest wprost rewelacyjna:)
TSA-Spóźnione pytania
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
destrakszyn

Piosenka niedzielnego wieczora ;-)

Coma - Na pół

Polecam całą dyskografię tego zespołu, bo za paroma niechlubnymi wyjątkami utwory mają naprawdę świetne (zwłaszcza te z pierwszej, Pierwszego wyjścia z mroku, i najnowszej płyty, tak zwanego czerwonego albumu).
Obrazek

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

Comę kocham całym sercem. jest zespołem, do którego wracam najczęściej. jest naprawdę niewiele piosenek, które mi nie podpasowały. aczkolwiek zdecydowanie mniej podobają mi się wersje angielskie ich piosenek. co jest u mnie ewenementem, bo z reguły nie lubię polskich utworów.

ode mnie coś na uspokojenie: Cara Dillon - Black is the color

oraz znana z soundtracku ostatniego fenomenu - 'Igrzysk śmierci' - Taylor Swift feat. The Civil Wars - Safe & Sound

Awatar użytkownika
destrakszyn

Parę chwil temu skończyłam oglądać "Koralinę i tajemnicze drzwi" i muszę przeznać, że jestem zachwycona ścieżką dźwiękową.

End Credits
Exploration
Dreaming
Mice Circus
Fantastic Garden

Warto przesłuchać wszystkich utworów, wybrałam tutaj te, które spodobały mi się najbardziej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Hmm...muzyka jak najbardziej klimatyczna jednak nie zagościłaby u mnie w playliście ponieważ rzadko słucham ścieżek dźwiękowych do filmów. Oczywiście nie dlatego, że nie lubię jednak zdecydowane preferuje słuchać ich podczas seansu.

Sixx AM - Life is Beautiful [LIVE] CrueFest 1 Czyli moja wielka muzyczna obsesja o której mało kto wie. Uwielbiam tych gości :mrgreen: a ten występ po prostu rządzi. :twisted:
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

destrakszyn pisze:End Credits
Exploration
Dreaming
Mice Circus
Fantastic Garden
Jejku, ale to jest cudowne. Koniecznie muszę obejrzeć ten film skoro jest w nim taka właśnie muzyka. Z tych wszystkich, które wymieniła Destrukcja najlepsza jest pierwsza, "End Credits". Po prostu brak słów. Z pewnością zagości na mojej playliście.
Anne pisze:Sixx AM - Life is Beautiful [LIVE] CrueFest 1 Czyli moja wielka muzyczna obsesja o której mało kto wie. Uwielbiam tych gości :mrgreen: a ten występ po prostu rządzi. :twisted:
Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Aż poszukam innych ich numerów.

Ja ostatnio dużo słucham tego Delilah - Go [RAK Session] . Ale tylko tego wykonania, inne są dużo gorsze, brakuje tam wokalistce tego czegoś w głosie. Jakiś czas temu słuchałam też soundtracku do Amelii. J'y suis jamais allé, La Valse d'Amélie, Comptine d'un autre été: L'après-midi.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Zgadzam się z Sophie, to wykonanie które ty wstawiłaś jest najlepsze. Wokalistka ma coś takiego niezwykłego w głosie, że kiedy jej słucham przenoszę się do innego świata:). Będę musiała posłuchać innych jej piosenek:). Ja chciałabym wam teraz zaprezentować starą piosenkę Deep Purple - Perfect Strangers w wykonaniu chłopaka który wygrał Idola. Jak dla mnie jego wykonanie jest o wiele lepsze niż oryginał:)
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

oleczka

Post autor: oleczka »

Może być, ale jakoś nie porwała mnie...

Od 2 dni chodzi mi cały czas po głowie, oraz wiem na co niedługo wybiorę sie do kina :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”