Piosenka dnia

Wszystko o ulubionych wokalistach, zespołach i piosenkach. Tu dzielimy się swoimi zainteresowaniami muzycznymi.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

ooo zdecydowanie trafiÂ?aÂ? w m??j gust, nie ma co. mogÂ?abym sÂ?ucha?? tej piosenki dniami i nocami, ma w sobie takÂ? magi??, taki power, Â?e Â?atwo si?? w niej zakocha??. tym bardziej, Â?e to piosenka autorstwa nie tylko Evanescence, ale teÂ? Linkin Park - zespoÂ?u, kt??rego sÂ?ucham od maÂ?ej dziewczynki (dzi??ki mojemu bratu) i nie ma miesiÂ?ca, Â?ebym nie wracaÂ?a do chociaÂ? paru ich piosenek.

ode mnie coÂ? z troszeczk?? z innej beczki:

remix "Drewnianej MaÂ?py Rock" - Don Guralesko ft. Rafi

tekst jest ciekawy, cho?? wg mnie niczego gÂ???bszego nie wnosi. hip-hopu sÂ?ucham r??wnieÂ? dzi??ki bratu i r??wnieÂ? od bardzo mÂ?odych lat, no i tu leÂ?y pies pogrzebany... stary hip-hop miaÂ? przekaz, miaÂ? sw??j charakter, teksty byÂ?y Â?yciowe i faktycznie coÂ? wnosiÂ?y. teraz to juÂ? nie hip-hop. to coÂ? pomi??dzy popem i reggae z bitem. niemniej jednak piosenka wpadÂ?a mi do gÂ?owy i nie chce wypaÂ???. moÂ?e to przez rytm i rymy, ale mniejsza o to. mam nadziej??, Â?e komuÂ? si?? spodoba :)

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

No ja niestety nie jestem fankÂ?, ale przesÂ?ucha?? si?? da ;))

Ode mnie dziÂ? : Tinie Tempah - Written in the stars nie mog?? si?? uwolni?? ostatnio od niej ;-)

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

C??Â?. PostanowiÂ?am utworowi da?? szans?? i spr??bowa?? wysÂ?ucha?? go do ko??ca. Pierwsza pr??ba zako??czyÂ?a si?? po minucie druga trwaÂ?a ciut dÂ?uÂ?ej. Niestety ale ten kawaÂ?ek do mnie w og??le nie przemawia. Jest par?? utwor??w z tego gatunku, kt??rych lubi?? posÂ?ucha??, ale ten na pewno nie b??dzie do nich naleÂ?aÂ?.
Po pierwsze mam drobny problem z odr??Â?nieniem sÂ???w (na co pewnie skÂ?ada si?? moja starcza gÂ?uchota i nadmiar tzw. slangu) a po drugie wrzucanie w tekst wulgaryzm??w tylko po to Â?eby si?? rymowaÂ?o - :-/ (cho?? w tym stylu muzycznym jest to, z tego co si?? orientuj??, doÂ??? popularne). A potem nic dziwnego, Â?e mÂ?odzi ludzie na ulicy rzucajÂ? pi??knymi wiÂ?zankami (zabrzmiaÂ?o jak mowa 80-letniej babci :-P ). No i ci panowie podrygujÂ?cy do oka kamery. Bryyy
Nie moje klimaty zupeÂ?nie.

A ode mnie dziÂ? aby tradycji staÂ?o si?? zadoÂ??? coÂ? z muzyki klasycznej ale w nowej aranÂ?acji - juÂ? nie tak klasycznej. Utw??r raczej doÂ??? popularny - Cztery pory roku, cz??Â??? III, Presto.
Energiczny, pobudzajÂ?cy, dajÂ?cy kopa na caÂ?y dzie??. Jak znalazÂ? przy tak paskudnej pogodzie. C??Â? wi??cej doda?? - Vivaldi.

Na pierwszy ogie?? skrzypce w r??kach kobiety, czyli Vanessa Mae i jej interpretacja pod tytuÂ?em "Storm"
[center]Vanessa Mae - Storm [/center]

Jako drugie troch?? nowsze wykonanie. Tym razem skrzypce w r??kach m??Â?czyzny:
[center]David Garrett - Summer [/center]

Wykonania podobne, jednakÂ?e kaÂ?de z nich ma sw??j smaczek. Mam nadziej??, Â?e komuÂ? si?? spodoba i pokaÂ?e, Â?e muzyka klasyczna nie musi by?? tylko nudnymi godzinami sp??dzonymi w Filharmonii, czy teÂ? niech??tnym sÂ?uchaniem podczas szkolnych lekcji muzyki.

MiÂ?ego sÂ?uchania ;-)
Obrazek

Gobur

Post autor: Gobur »

mnie do muzyki klasycznej nie trzeba przekonywa??. Rodzina zmusiÂ?a mnie do poÂ?wi??cenia 8 lat na szkoÂ??? muzycznÂ? na kierunku skrzypiec. I cho?? samych ??wicze?? nie cierpiaÂ?em (stercze?? w drugiej szkole 2-3 godziny dziennie i drugie tyle w domu z skrzypcami zamiast biega?? po lotnisku i mazia?? si?? w oleju i starym paliwie - horror :-P ) ale zamiÂ?owanie do prawdziwej muzyki gdzieÂ? we mnie jest. Co prawda chyba wol?? klasyczne wykonania, ale to juÂ? zaleÂ?y od nastroju.
Ja dziÂ? dwie rzeczy, mocno odmienne:
Pierwsze to Carl Orf "Carmina Burana - Oh Fortuna" Chyba kaÂ?dy si?? z tym kiedyÂ? zetknÂ?, mnie przyszÂ?o na myÂ?l kiedy zobaczyÂ?em poprzednie. GdzieÂ? we mnie takie klimaty jak to, czy dzieÂ?a Wagnera siedzÂ? mocno. Nad??te, monumentalne, uderzajÂ? do gÂ?owy jak cios mÂ?otka :-P
Drugie to coÂ? co w tej chwili brzmi w moich sÂ?uchawkach. U mnie muzyka kt??rej sÂ?ucham jest przedÂ?uÂ?eniem aktualnego nastroju. A Â?e ten aktualnie nie jest zbyt radosny, to teÂ? takie coÂ?, jeden z utwor??w kt??re zawsze mi towarzyszÂ? kiedy mam doÂ?a - Guns N' Roses - "November Rain"

Awatar użytkownika
Mila
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Mila »

Ooo to nie dla mnie. Nie lubi?? muzyki klasycznej. ChociaÂ? ta druga piosenka mogÂ?a by??.
Podoba mi si?? piosenka od Midnight11. Lubi?? Don Guralesko. CaÂ?y biwak sÂ?uchaliÂ?my go w domku :-)
Uwielbiam Jay-Z dlatego teÂ? polec?? wam piosenk??, kt??rÂ? ostatnio usÂ?yszaÂ?am jak dzwoniÂ?am do koleÂ?anki, bo miaÂ?a jÂ? ustawionÂ?.

Linkin Park & Jay-Z - Numb/Encore

I drugÂ?, kt??rÂ? ostatnio znalazÂ?am.

Coldplay & Jay-Z - Lost

MoÂ?e komuÂ? si?? spodoba :-)

Awatar użytkownika
Ronni

Post autor: Ronni »

Bardzo lubi?? piosenk?? Linkin Park & Jay-Z - Numb/Encore. KiedyÂ? sÂ?uchaÂ?am jej bardzo cz??sto i dla mnie jest to klasyka, do kt??rej b??d?? wraca?? zawsze. Co do Coldplay & Jay-Z - Lost to nie za bardzo mi podeszÂ?a. Jak dla mnie jest troszeczk?? monotonna.

Ja chciaÂ?abym zaproponowa?? wam piosenk??, kt??ra na pewno was rozrusza. Bardzo podobajÂ? mi si?? jej sÂ?owa i og??lny klimat piosenki.
Rihanna - Only Girl (In The World)

W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Asiak2206

Szczerze powiem, Â?e tak tekst mi si?? podoba, ale sama piosenka tak Â?rednio :) MoÂ?e po prostu dzisiaj mam faz?? na zupeÂ?nie inne rodzaje piosenek. :mrgreen:

Ode mnie dziÂ? Sting - Desert Rose uwielbiam wszystko w tej piosence :-)

Awatar użytkownika
Mila

Post autor: Mila »

SÂ?yszaÂ?am juÂ? to gdzieÂ? chyba. Tak juÂ? wiem. M??j wujek sÂ?uchaÂ? tego kiedyÂ? w samochodzie caÂ?y czas. TwierdziÂ?, Â?e przy tej piosence si?? odpr??Â?a. Nie no nawet, nawet.
Zaproponuje wam dzisiaj piosenk??, kt??ra ostatnio wpadÂ?a m w ucho.
Tim Berg - Seek Bromance

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Anna Tsuchiya Kuroi Namida
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

Asiak2206

Nie sÂ?ucham takiej muzyki, ale podoba mi si?? ;)

Ode mnie dziÂ? Hurts- Stay

Pazur

Post autor: Pazur »

boska i te slowa

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Facet ma po prostu pi??kny gÂ?os.... przyznaj??, Â?e nie bardzo wsÂ?uchiwaÂ?am si?? w sÂ?owa, poniewaÂ? zwyczajnie urzekÂ?a mnie sama linia melodyczna... i p??Â?niej ta gitara solowa

Bardzo mi si?? przyjemnie odkrywaÂ?o ten zesp??Â? przy tej piosence ;-)

Moja propozycja to rock z poczÂ?tku lat 80'. UsÂ?yszaÂ?am go w "Bones" i oczywiÂ?cie zeÂ?wirowaÂ?am 8-)

Po pierwszym przesÂ?uchaniu pomyÂ?laÂ?am, hmm, no c??Â? cz??sto tak jest, Â?e piosenka, kt??ra leci w serialu brzmi cudownie w danej scenie, a sama to tak juÂ? r??Â?nie to bywa. Ale... ale jednak coÂ? mnie tkn??Â?o, puÂ?ciÂ?am raz, dwa, trzy itd. i nutka mi si?? bardzo podoba. Oczy mi si?? same zamykajÂ?, a gÂ?owa sama kiwa ;-)

Blue Shoes - Better
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Pearl

Post autor: Pearl »

CaÂ?y dzie?? chodz?? i nuc??.. To wszystko przez obejrzenie filmu Siedem Dusz ;-)
http://tomskey.wrzuta.pl/audio/2KKh3rVq ... ve_no_fear jak dla mnie genialne

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Bardzo nastrojowe, lubie czegos takiego posÂ?uchac przed snem. Â?atwiej sie wtedy zasypia :)

A u mnie dziÂ? Owl City - Fireflies

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

juÂ? jÂ? kiedyÂ? sÂ?yszaÂ?am. w sumie fajna, bo tak pozytywnie nastraja, ale jednak nie mogÂ?abym jej zbyt dÂ?ugo sÂ?ucha??, bo szybko by mi si?? znudziÂ?a. nie jest zbyt porywajÂ?ca i jakoÂ? nie dostrzegam w niej... hmmm... no, tego CZEGOÂ?, co sprawia, Â?e niekt??rych piosenek po prostu nie da si?? nie sÂ?ucha??...

wÂ?aÂ?nie to COÂ? ma wg mnie piosenka zespoÂ?u Â?zy - Anastazja, jestem

mam sÂ?aboÂ??? do tego zespoÂ?u, a w szczeg??lnoÂ?ci do tej piosenki. byÂ?am maÂ?ym brzdÂ?cem, kiedy zachciaÂ?o mi si?? posiada?? wÂ?asnÂ? (jeszcze wtedy) KASET??. tata zabraÂ? mnie do muzycznego, stan??Â?am przed wielkim regaÂ?em, a ojczulek kazaÂ? mi wybiera??. nie miaÂ?am poj??cia o muzyce, nie znaÂ?am Â?adnych zespoÂ???w. wybieraÂ?am po ciekawych tytuÂ?ach ;] sko??czyÂ?o si?? na Â?zach i Maryli Rodowicz xD no i tak si?? potoczyÂ?o, Â?e sÂ?ucham Ani do teraz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”