Zwierzaki

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

Aj?? ewunia75... duÂ?o tego posiadasz :)
Ja mam psa i kota
-Kuba- pies, nie wiem czemu Kuba, tak jakoÂ? wyszÂ?o
-R??Â?a, kotka, zawana przez mojÂ? babcie LukrecjÂ?.
MiaÂ?am jeszcze jednego psa Cezara, ale byÂ? stary i zdechÂ?...
Te zwierzaki mieszkajÂ? u mojej babci, gdzie ja z mojÂ? rodzinÂ? teÂ? mieszkaÂ?am. Teraz z rodzicami planulemy kupi?? psa. Albo to b??dzie owaczarek niemiecki albo labrador.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

A ja mam pytanie do wÂ?aÂ?cicieli chomik??w .Moja pociecha wypuÂ?ciÂ?a naszego na mieszkanie (a mamy go dopiero dwa dni) .SÂ?yszaÂ?am go gdzieÂ? za szafÂ? ,tyle Â?e on najwidoczniej nie ma zamiaru wyjÂ??? .Wie ktoÂ? jak go wywabi?? na otwartÂ? przestrze?? ? Obawiam si?? tego Â?e moÂ?e gdzieÂ? zejÂ??? z pragnienia i z braku jedzenia .

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Ustawi?? jedzenie w prawdobodobnym miejscu przebywania i czeka??, obserwowa??. MoÂ?esz teÂ? ustawi?? otwartÂ? klatk?? w pobliÂ?u.
Obrazek

Lamia

Post autor: Lamia »

Nie mam dobrej rady na uciekajÂ?cego chomika, cho?? kiedyÂ? posiadaÂ?am to cholerstwo. Za to mojej koleÂ?ance zaginÂ?Â? kiedyÂ? chomik. Najpierw czekali. Potem odsuwali meble. Szukali. Nie znaleÂ?li. OkazaÂ?o si?? ze zwierzak wlazÂ? za kuchenk?? i nie m??gÂ? wyjÂ???. ZnaleÂ?li go po jakiÂ? 3 tygodniach, gdy przemalowywali kuchni??. Chomik miaÂ? szcz??Â?cie bo za kuchenk?? co chwila wpadaÂ?o jakieÂ? jedzenie ^^ No ale chomik nie jest gÂ?upi, jeÂ?li si?? nigdzie nie zaklinowaÂ?, to wyjdzie jak si?? zrobi gÂ?odny.

Hazaja

Post autor: Hazaja »

M??j patent to walenie w meble ile si?? da... m??j chomiczek zawsze po jakiÂ? 10 min kopania szybko wychodziÂ?.... a patent polowania/wabienia w nocy nie dziaÂ?aÂ?, bo zawsze mÂ?drala zwiewaÂ? nim go zÂ?apaÂ?am... a co do stanu chomika, po traumatycznym przeÂ?yciu ... do tej pory Â?yje wi??c chyba mu to za bardzo nie szkodziÂ?o :D

Jak coÂ? to chomik jest rasy syryjskiej, troch?? przy gruby i og??lnie jest spokojny (pewnie przez to spasienie :p ) .....wi??c nie daj?? gwarancji, Â?e na innych rasach "walenie" podziaÂ?a;p

Anthien

Post autor: Anthien »

Nie wiem jak to jest z chomikami, poniewaÂ? Â?adnego osobiÂ?cie nie posiadaÂ?am, ale kiedyÂ? (zanim wzi??liÂ?my kota) do domu, za meble, wtargn??Â?a mysz polna i pr??bowaÂ?am metody Hazaji. StukaÂ?am mebel z jednej strony Â?eby uciekÂ?a z drugiej. Jednak mysz nie byÂ?a gÂ?upia i dopiero po przeczekaniu nocy udaÂ?o nam si?? jÂ? wywabi?? i zÂ?apa??.
ChociaÂ? wiem Â?e to byÂ?a mysz, a tu mowa o chomiku, to przecieÂ? te gatunki sÂ? spokrewnione, wi??c moÂ?liwe, Â?e metoda zadziaÂ?a :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Niestety akurat ten pok??j nie byÂ? jeszcze remontowany i pod podÂ?ogÂ? jest wolna przestrze?? .Gdy montowaliÂ?my nowe grzejniki trzeba byÂ?o wyciÂ??? dziury w podÂ?odze .wi??c wyobraÂ?cie sobie jak wyglÂ?da sytuacja .
Ta menda wczoraj wyszÂ?a ,ale nie udaÂ?o mi si?? go zÂ?apa?? .

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Jak ja miaÂ?am chomiki, to miaÂ?am tak samo. MieliÂ?my boazerie na Â?cianach i chomik jakimÂ? cudem. tam wlazÂ?. ZdzieraliÂ?my boazeri?? do poÂ?owy Â?ciany. Innym razem wpadÂ? mi za grzejnik, a kolejnym za regaÂ?, kt??ry tak byÂ? dopasowany, Â?e nie wiem jak on to zrobiÂ?.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Smile_

Post autor: Smile_ »

Ja teÂ? kiedyÂ? miaÂ?am chomika. Na poczÂ?tku kupiÂ?am mu klatk?? ze zbyt duÂ?ymi odst??pami mi??dzy pr??tami i si?? dra?? przeciskaÂ? bokiem. Bardzo nie chciaÂ?o mi si?? kupowa?? nowej klatki a wszyscy dookoÂ?a m??wili Â?e "a, poczekaj troch??, jeszcze uroÂ?nie" (pociecha byÂ?a wyjÂ?tkowo maÂ?a). W ko??cu zwierzak zwiaÂ? mi na balkon. MyÂ?laÂ?am, Â?e serce wyskoczy mi z piersi, bo mieszkam dosy?? wysoko. JeÂ?liby spadÂ?, to juÂ? po nim. Ostatecznie jednak zÂ?apaÂ?am chomika r??wnie przeraÂ?onego jak ja i byÂ?am zmuszona kupi?? nowÂ? klatk??. JakiÂ? czas temu Kluska (bo tak chomik miaÂ? na imi??) zdechÂ?/a* Â?mierciÂ? naturalnÂ?.
Obecnie mam czteroletniÂ? suczk?? rasy beagle, jak na razie obeszÂ?o si?? bez wi??kszych przyg??d niÂ? ucieczki ;-)

*ja do tej pory nie wiem, jakiej pÂ?ci byÂ? ten chomik, wi??c imi?? rodzaju Â?e??skiego otrzymaÂ? caÂ?kiem przypadkiem.
"Je?li jest co?, co nie jest wykonalne
trzeba znale?? kogo? kto o tym nie wie i to zrobi."

"We are such stuff as dreams are made on. "

ewunia75

Post autor: ewunia75 »

Na chomiki najlepsze sa tunele w pomieszczeniu w ktorym stoi klatka delikwenta moÂ?na samemu cos pokombinowa?? :-> a ile przy tym zabawy dla wÂ?asciciela i "testera" :mrgreen: tuneli.Taki tunel nawet zrobiony z rolek od papieru toaletowego dlugo bedzie cieszyc zwierzaka a i wypuszczac go nie trzeba a potem szukac i zamartwiac sie gdzie on jest.Tylko trzeba pamietac o otworkach na powietrze.ja mialam wiklinowy kupiony po kawalku w sklepie i teÂ? sie sprawdzil.
Załączniki
259012-352x500.jpg

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Ha zÂ?apaÂ?a zeszÂ?ej nocy drania ,pi?? mu si?? chciaÂ?o :-D
WszedÂ? na klatk?? ,wi??c rzuciÂ?am na niego r??cznik Â?eby nie uciekÂ? .
Niestety dziÂ? na wiecz??r zaczÂ?Â? si?? robi?? osowiaÂ?y ,nie wiem czy to przez upaÂ?y czy coÂ? mu jest .

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

Zaczn?? od tego, Â?e kocham zwierz??ta i zawsze chciaÂ?am jakiegoÂ? mie?? w domu. Na poczÂ?tku byÂ?y rybki i chomiki. Potem przyszedÂ? czas na mojego pierwszego psa - Pikusia :-D ByÂ? to uroczy brÂ?zowo-czarny kundelek o sÂ?odkim pyszczku, kt??rego dostaÂ?am w wieku 7 lat. Niestety biedaczek po 5 latach zachorowaÂ? na raka i trzeba byÂ?o go uÂ?pi??. Bardzo to przeÂ?yÂ?am. MiaÂ?am teÂ? biaÂ?o-czarnego kota, kt??ry nosiÂ? imi?? Salem. Po niecaÂ?ym p??Â? roku zginÂ?Â? tragicznie pod koÂ?ami samochodu sÂ?siada. MiesiÂ?c temu zaginÂ?Â? m??j kolejny kociak - Jack. Podejrzewam, Â?e zostaÂ? zagryziony przez psa. A od tygodnia mam Axela - r??wnieÂ? Â?licznego kotka. Jest stalowy w czarne prÂ?Â?ki. Troch?? si?? o niego martwi??, bo ma niecaÂ?e trzy miesiÂ?ce i strasznie ropiejÂ? mu oczka, koniecznie musz?? wybra?? si?? z nim do weterynarza. Siostra ma teÂ? chomika - Miluni??.
W przszÂ?oÂ?ci chciaÂ?abym drugiego psa. P??ki co mama nie wyraÂ?a na niego zgod?? i w Â?aden spos??b nie moÂ?na jej przekona??, ale nadal mam nadziej??.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

No c??Â? chomik zdechÂ? .Najprawdopodobniej najadÂ? si?? trutki na gryzonie .Szkoda bo byÂ? fajny .W ostatnia niedziel?? zostaÂ? skremowany w piecu :-D ,przez zemnie oczywiÂ?cie .

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

A oto Flawiusz , w tym momencie obraÂ?ony na Â?mier?? bo nie moÂ?e mi wchodzi?? na rami??.
http://img709.imageshack.us/slideshow/w ... d=kt4c.jpg
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Rubi, łącznie zmieniany 3 razy.

Dia

Post autor: Dia »

Rubi dotÂ?d myÂ?laÂ?am Â?e takie pi??kne koty istniejÂ? tylko w reklamach Whiskasa :-D Jest cudowny! MiaÂ?am kiedyÂ? kotka, jak byÂ? maÂ?y to byÂ? taaaaki Â?liczny, ale jak podr??sÂ? to si?? okazaÂ?o Â?e niezÂ?y z niego brzydal :) Dla mnie oczywiÂ?cie byÂ? najpi??kniejszy na Â?wiecie, tylko miaÂ? takÂ? min?? jakby miaÂ? wszystkich gdzieÂ?...
Tula pisze:No c??Â? chomik zdechÂ? .Najprawdopodobniej najadÂ? si?? trutki na gryzonie .Szkoda bo byÂ? fajny .W ostatnia niedziel?? zostaÂ? skremowany w piecu :-D ,przez zemnie oczywiÂ?cie .
Szkoda zwierzaczka... i... Tula troch?? mnie przeraÂ?asz :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”