Zwierzaki

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Tak widziaÂ?am z 2 odcinki tego programu, ale jakoÂ? mnie nie zainteresowaÂ?.
WereWolf pisze:I lÂ?duje takie biedne zwierze w najlepszym wypadku w schronisku, ale cz??Â?ciej wyrzuca si?? je z jadÂ?cego samochodu albo przywiÂ?zuje do drzewa w lesie bo np. rodzinka chce jecha?? na wakacje a pies te plany komplikuje.
Takim sposobem moja ciocia ma psa, cho?? nigdy nie chciaÂ?a. Jak jechaÂ?a do domu, a trzeba przejecha?? przez las, to dokÂ?adnie z samochodu na poboczu wyszedÂ? pies, na poczÂ?tku nie zwracaÂ?a na to uwagi, ot po prostu pan wyprowadza psa Â?eby nie narobiÂ? w aucie, ale w jakim bÂ???dzie byÂ?a dowiedziaÂ?a si?? jak samoch??d odjechaÂ? a pies biegÂ? za nim. Niestety pojechaÂ?a dalej cho?? byÂ?o jej Â?al pieska. Nast??pnego dnia jadÂ?c tÂ? samÂ? drogÂ? zobaczyÂ?a, Â?e ten sam pies czeka tam gdzie juÂ? daÂ? sobie spok??j z biegiem (moÂ?e myÂ?laÂ?, Â?e pan po niego wr??ci ;-/). I wtedy ciocia nie wytrzymaÂ?a i zabraÂ?a go ze sobÂ?. Teraz ten piesek jest bardzo wesoÂ?y i kochany, ale niestety trzeba si?? przy nim zachowywa?? ostroÂ?nie bo jest r??wnieÂ? bojaÂ?liwy.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2010, 12:56 przez pyczunia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

I ostatnia sprawa psy nie sÂ? "zÂ?oÂ?liwe" - to jest to o czym wczeÂ?niej pisaÂ?am - nie narzucajcie canis familiaris tego co przynaleÂ?y do homo sapiens.
Zgadzam si?? i mam na to prosty przykÂ?ad. JakiÂ? czasu razem z m??Â?em zaj??liÂ?my si?? ratlerkiem jego maÂ?ej siostry, kiedy razem z rodzicami wyjechali na wakacje. Przyznaj??, Â?e akurat nie przepadam za tym psem, ale byÂ?o mi jej szkoda. Majka (tak si?? nazywa) miaÂ?a w zwyczaju przer??Â?nie rozrabia?? w domu (rozsypywanie ziemi, niech???? do jedzenia, gryzienie, niszczenie gazet i takie tam). Kiedy wylÂ?dowaÂ?a u nas i pierwsze co chciaÂ?a zrobi?? to narobi?? nam na dywan ( :-| ), od razu jÂ? skarciliÂ?my i wynieÂ?liÂ?my na dw??r. PoniewaÂ? ja si?? niÂ? gÂ???wnie zajmowaÂ?am, wypracowaÂ?yÂ?my sobie przez ten tydzie?? pewien system, kiedy wychodziÂ?am z niÂ? na dw??r to chwil?? z niÂ? pobiegaÂ?am, miaÂ?a okazj?? pobawi?? si?? troch?? z innymi psami, w domu siedziaÂ?a sobie przy nas, gdy oglÂ?daliÂ?my razem TV, itp. zaÂ? jedzenie dostawaÂ?a o staÂ?ych porach i ani razu mi nie zamarudziÂ?a. I co si?? okazaÂ?o? Pies nie zniszczyÂ? mi ani jednej rzeczy, nie zaÂ?atwiaÂ? si??, a kiedy mÂ?Â? odwi??zÂ? jÂ? spowrotem do domu, wskoczyÂ?a mu znowu do samochodu, kiedy chciaÂ? odjeÂ?dÂ?a?? :)

Gobur

Post autor: Gobur »

m??j jedyny problem z psem jest taki Â?e kiedy si?? cieszy z czegoÂ? bardzo, to zapomina o otoczeniu, co przy jej rozmiarach i wadze czasami prowadzi do sporych zniszcze??... OczywiÂ?cie sÂ? teÂ? inne ograniczenia, na przykÂ?ad musieliÂ?my zrezygnowa?? z wymyÂ?lnego ogr??dka, bo psica uwaÂ?aÂ?a Â?e jak grzebiemy w ziemi to naleÂ?y nam pom??c - z wiadomym skutkiem. Troch?? czasu teÂ? zaj??Â?o nauczenie jej Â?e nie naleÂ?y goni?? koni, szczeg??lnie Â?rebak??w, tu problemem byÂ?o gÂ???wnie to Â?e nie zdawaÂ?a sobie chyba sprawy Â?e jak coÂ? ucieka, to nadal moÂ?e by?? niebezpieczne... Ale myÂ?l?? Â?e najgorsze juÂ? za nami. MyÂ?l?? Â?e jak czÂ?owiek zdaje sobie spraw?? z tego co oznacza posiadanie psa i naprawd?? chce by byÂ? on szcz??Â?liwy to reszta jest tylko kwestiÂ? nauki, zar??wno psa, jak i nas. ZresztÂ? tak jest ze wszystkimi zwierz??tami, trzeba nauczy?? si?? jak one pojmujÂ? Â?wiat, ale teÂ? nauczy?? je Â?e my czasami robimy to inaczej

natka8

Post autor: natka8 »

Ja osobiÂ?cie nie mam Â?adnego zwierz??cia, bo nie mam odpowiednich warunk??w w domu... Moja mama uwaÂ?a, Â?e gryzonia nie opÂ?aca si?? kupowa??, wi??c najszybciej to wzi??Â?ybyÂ?my psa, ale.... Przez p??Â? dnia musiaÂ?by siedzie?? sam w domu, w wakacje trzeba by byÂ?o go komuÂ? podrzuca??, albo jecha?? z nim a to juÂ? utrudnienie, wi??c tymczasowo psa mie?? nie mog??... Dopiero jak znajdziemy z mamÂ? wi??cej czasu to weÂ?miemy psa... Nie zamierzam bra?? zwierzaka tylko po to by cieszyÂ? oko i si?? m??czyÂ?...

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

WereWolf, ale o tym wÂ?aÂ?nie chodziÂ? by w tych lekcjach, pokazanie, Â?e psy to tez kÂ?opot, Â?e nie b??dÂ? si?? "automatycznie sÂ?uchaÂ?y etc.
NaleÂ?aÂ?o by pokaza?? na nich psa odartego z naszych wizji "Lessi, kt??ra biegnie zawiadomi?? lekarza bo jej pan ma wysypk??" co automatycznie przeÂ?oÂ?yÂ?o by si?? na "chciana" liczb?? piesk??w.

Co do brania ps??w "bo dziecko chce" to szczerze - nie pozwoliÂ?a bym si?? rozmnaÂ?a?? takim ludziom :?
Jak K***a dziecko moÂ?e wychowa?? dziecko? (pies, nawet najsprytniejszy jest mniej wi??cej jak dwu letnie dziecko)
Dobija mnie ten fakt, serio ... a cz??sto jeszcze jest tak Â?e rodzice nie potrafiÂ? wychowa?? wÂ?asnych dzieci i liczÂ? na to Â?e zrobi to pies - no kurna cyrk na k??Â?kach.

A co do wyrzucania - nic nie m??wcie... nawet mi nie wspominajcie ... ja bym sterylizowaÂ?a takie jednostki za pomocÂ? t??pego noÂ?a i dw??ch cegÂ???wek - niezaleÂ?nie od pÂ?ci.... :evil: A p??Â?niej dla pami??ci przywiÂ?za?? za nogi do samochodu tak Â?eby szorowali goÂ?a dupa po asfalcie.
Jak by nie wytrzymali.. trudno jeszcze bym napluÂ?a im na gr??b.

Oksa - ano wÂ?aÂ?nie - zapewniÂ?aÂ? psu podstawowe minimum jakie wymagaÂ?a jego psychika... i co ? od razu byÂ? efekt.
M??wiÂ?am - psy nie sÂ? zÂ?oÂ?liwe, wredne i etc. to ZAWSZE sÂ? bÂ???dy ludzi.

Gobur a pr??bowaÂ?eÂ? kiedyÂ? nauczy?? ja schematu przywitania ? Bo jak si?? zdajesz na Â?ywioÂ? to nie ma co mie?? pretensji do Â?wiata :D prawa fizyki sÂ? proste :D przy zderzeniu coÂ? musi ustÂ?pi?? :D
A co do ogrodu... to mnie Â?miech ogarnia jak m??j ksi??ciunio wchodzi do ogr??dka mojej mamy. Matka zapalona roslinomaniaczka tak go wyuczyÂ?a, ze drepta po Â?cieÂ?kach nawet skr??cajÂ?c pod kÂ?tem prostym i ani Â?apa nie Â?mie na rabatk?? nadepnÂ???. :mrgreen: Co jest o tyle dziwne, Â?e moja matka nie stosuje zwykÂ?ych schemat??w nauki, ale tÂ?umaczy mu... jak czÂ?owiekowi :lol:

Gobur

Post autor: Gobur »

eeeee..... schematu???? Wiesz, jak chodzi o psy to jestem samoukiem, co innego konie :-P NauczyÂ?em jÂ? Â?eby nie skakaÂ?a na ludzi, a problem jest Â?e jak si?? cieszy to czasami wpada na coÂ? przez nieuwag??, bo skupia si?? na osobie. Co przy wadze koÂ?o 110 funt??w czasami ko??czy si?? nieprzyjemnie. Przy czym chodzi tu o takie atrakcje jak wyjazd na plaÂ??? :-D. Co do ogr??dka to przyznaj?? si?? Â?e nie pilnowaÂ?em tego zbytnio, bo jeÂ?li ja bym zajÂ?Â? si?? roÂ?linami, wyglÂ?daÂ?y by jeszcze gorzej :-P jestem najwi??kszym antytalenciem ogrodniczym pod sÂ?o??cem, potrafi?? zasuszy?? kaktusa i kaÂ?dy pretekst do tego bym nie musiaÂ? si?? tym zajmowa?? jest dobry. Najgorzej byÂ?o z ko??mi, bo mam w stadzie klacz kt??ra uwaÂ?a Â?e kaÂ?dy Â?rebak jest jej i bardzo ostro reaguje na wszystko co uwaÂ?a za zagroÂ?enie dla nich. A bieganie i szczekanie traktuje jako atak. Na szcz??Â?cie teraz juÂ? przywykÂ?y do siebie i nie straszÂ? si?? nawzajem (ale i tak najlepsza jest moja kotka, potrafi sypia?? koniom w Â?Â?obie, nie przejmujÂ?c si?? Â?e wyjadajÂ? wok??Â? niej owies :-D )

Awatar użytkownika
Onyks

Post autor: Onyks »

U mnie w domu wszyscy chcieli by psa, ale brakuje nam zgodnoÂ?ci co do tego, jaki to ma by?? pies. I tak na tym stan??Â?o.^^ I dobrze. Bo Dawid jest za maÂ?y na takÂ? odpowiedzialnoÂ???. Ja nigdy psa nie miaÂ?am i mam swoje obawy.

Mamy za to chomisia o imieniu Titu. Ma juÂ? ponad dwa lata i z niepokojem na niego patrzymy. To juÂ? po prostu dziadek. PrzygarneliÂ?my go od znajmych znajomych bo wisiaÂ?a nad nim groÂ?ba Â?mierci. To takie przykre, ale zwyczajowe w Polsce. Opiekujemy si?? nim my, znaczy ja i mÂ?Â?, bo Dawidowi znudziÂ?o si?? po 3 miesiÂ?cach.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Moja suczka tez jest psem kt??ry zostaÂ? porzucony .
Gdy zatrzymaliÂ?my samoch??d Â?ebym mogÂ?a do niej podejÂ??? byÂ?am bardzo zaskoczona bo Diana czoÂ?gaÂ?a si?? w mojÂ? stron?? i byÂ?a bardzo przeraÂ?ona .
Powiem szczerze Â?e nikt opr??cz mnie nie chciaÂ? jej w domu bo wyglÂ?daÂ?a nie za ciekawie ,ale ja postawiÂ?am na swoim .Cho?? nie bez kÂ?opot??w bo mÂ?Â? byÂ? przeciwny i oddaÂ? ja najpierw mojej kuzynce (kt??ra cho?? kocha zwierz??ta to jednak doÂ??? nie trwale :-? ) .PostanowiÂ?am jednak nie podda?? si?? i ... zacz??Â?am mu pÂ?aka?? (tak wiem cios poniÂ?ej pasa ), jakie byÂ?o moje zaskoczenie gdy wieczorem dostaÂ?am moja "Niani" z powrotem :-D
Jest z nami juÂ? prawie dwa lata i jest wspaniaÂ?a :-D

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Obrazek

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

To si?? nazywa przerost formy nad treÂ?ciÂ? :mrgreen:
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Selene07

Post autor: Selene07 »

Oksa pisze:To si?? nazywa przerost formy nad treÂ?ciÂ? :mrgreen:
popieram i dodam jeszcze Â?e psinka jest sÂ?odka.

A jeÂ?li chodzi o moje zwierzaki to mam pieska Kacperka kt??ry jest p??Â? jamnikiem. Imi?? wymyÂ?liÂ?am ja, szczerze m??wiÂ?c to nic innego co wymyÂ?liÂ?am nie przypadÂ?o mojej rodzinie do gustu :-? . DostaliÂ?my go od znajomych kt??rzy mieli juÂ? za duÂ?o piesk??w i jak ich suczka urodziÂ?a maÂ?e musieli je komuÂ? przekaza??.
Kacper to straszny lizus i cwaniak. Uwielbia siedzie?? na fotelu w przedpokoju ale zawsze jak widzi mojÂ? mam?? to zeskakuje i chowa sie za fotel. Psiaczek dobrze wie ze nie pozwala mu ona leÂ?e?? na tym fotelu.
A oto on
Obrazek
to zdj??cie zrobiÂ?am jak jeszcze byÂ? szczeniaczkiem, ale wyglÂ?da na nim przeÂ?licznie :mrgreen:

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

Ja razem z przyszÂ?ym m??Â?em mamy kotk??.NazwaÂ?am jÂ? Bianca ale i tak woÂ?amy na niÂ? Cici albo Kota. Bianc?? adoptowaliÂ?my ze schroniska w styczniu jakieÂ? dwa lata temu.MyÂ?l?? Â?e jest jej dobrze u nas szczeg??lnie Â?e jest strasznym przytualkiem i uwielbia gÂ?askanie po brzuszku(dziwne nie? :-P ).
Wet powiedziaÂ? Â?e jest krzyÂ???wkÂ? syjama z czymÂ? to zdj??cia jak byÂ?a maÂ?a

.Obrazek

Obrazek

Obrazek
Załączniki
Halas - Druga strona slonca.doc
(154 KiB) Pobrany 494 razy
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

miaÂ?am krzyÂ???wk?? kota syjamskiego z jakimÂ? podw??rkowcem... ale ktoÂ? go potrÂ?ciÂ? 2 tygodnie temu... ;( nazywaÂ? si?? Bati - skr??t od Batman. nie byÂ? u nas nawet dw??ch lat. m??j tata go zÂ?apaÂ?, kiedy kotuÂ? szukaÂ? czegoÂ? do jedzenia w koszu na Â?mieci. to byÂ?o w dzie?? zako??czenia roku szkolnego (ko??czyÂ?am wtedy Gimnazjum). miaÂ? takie Â?liczne niebieskie, rozumne Â?lepka... to byÂ? najukocha??szy zwierzak jakiego kiedykolwiek miaÂ?am.... ;(

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Pr??buje nam??wi?? innych domownik??w na kotka i chyba powoli si?? Â?amiÂ?. Poza tym jakbym przyniosÂ?a to jestem pewna, Â?e pokochaliby to zwierzÂ?tko tak samo jak pajÂ?ka.
A co do pajÂ?ka, to ma si?? caÂ?kiem nieÂ?le. ZrzuciÂ? niedawno wylink?? i straszy wszystkich kt??rzy do mnie przyjdÂ?. Poza tym za kaÂ?dym razem jak wrzucam mu coÂ? do jedzenia to cwaniak bierze jedzonko w z??by i szybko si?? chowa do kokosa.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Zawsze chciaÂ?am mie?? pupilka w postaci psa, a jeÂ?li nie jego, to jakieÂ? inne zwierz??. GdyÂ? nie mam uprzedze?? do Â?adnego zwierzÂ?tka. JednakÂ?e przez alergie nie dane mi byÂ?o przez dÂ?ugi czas przekona?? rodzin?? do zakupu czegokolwiek, gdyÂ? ciÂ?gle wyciÂ?gano argument o moich problemach zdrowotnych. Na szcz??Â?cie w internecie znalazÂ?am artykuÂ? o yorkach, gdzie napisane byÂ?o o moÂ?liwoÂ?ciach wsp??Â?mieszkania z nimi bez martwienia si?? o konsekwencje zapala?? dr??g oddechowych czy innych niedogodnoÂ?ci. Tak oto jeden z nich biega sobie dzisiaj po mieszkaniu:P
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”