Kiedy będzie można wyjechać za granicę?

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

metz

Kiedy będzie można wyjechać za granicę?

Post autor: metz »

Jak wam się wydaje, kiedy będzie można wyjechać za granicę? Mam tutaj na myśli przede wszystkim krótkoterminowe wyjazdy.
Kiedy to się skończy i jakie środki zaradcze trzeba będzie wdrożyć, aby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa?

piter

Re: Kiedy będzie można wyjechać za granicę?

Post autor: piter »

Trudno stwierdzić.
Wydaje mi się, że powinno się trochę uspokoić po wynalezieniu skutecznej szczepionki. A nawet gdy to nastąpi, to warto zdawać sobie również sprawę z tego, że bez dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, które pomogłoby w sytuacji powstania problemów zdrowotnych lub innych tego typu nadzwyczajnych, nieprzewidzianych sytuacjach.
Koszta ubezpieczenia możesz tutaj sprawdzić: xxxxxxxxxxxxx

Awatar użytkownika
Majster
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Majster »

Byłem 2 ostatnie tygodnie czerwca w Chorwacji. Jechałem samochodem, nie widziałem różnicy pomiędzy wakacjami w Chorwacji czy nad Bałtykiem. A gdzieś jechać chciałem.
Co do podróży samolotem, to być może da się utrzymać jakiś reżim sanitarny, ale widzę problem w dowozie autokarem na kwaterę. Generalnie to koronawirusem przejmuję się głównie za sprawą babci 93 lata chorej na wszystko oraz jeszcze jednej osoby z rodziny po ciężkiej, wyniszczającej chorobie. Dużą komplikacją zawodową jest dla mnie też 14 dni kwarantanny. Gdybym nie miał chorych w rodzinie ani nie byłoby kwarantanny to w ogóle nie przejmowałbym się koronawirusem. Na razie mam większe szanse zginąć/odnieść obrażenia w wypadku samochodowym.

Marta89

Post autor: Marta89 »

Wlasciwie to juz mozna.

Ravenna

Post autor: Ravenna »

można i trzeba korzystać dokąd można, wydaje mi się, że przy zachowaniu środków bezpieczeństwa jest to bezpieczniejsze niż pójście do sklepu

Sienkiewicz

Post autor: Sienkiewicz »

Kwarantanna wszystko psuje

Zamals

Post autor: Zamals »

Obecnie jest to możliwe. Aczkolwiek nie do wszystkich krajów i nie każdym sposobem, bo do wielu z nich nie doleci się na przyklad samolotem.
Poza tym wiele krajów ma obecnie wprowadzoną kwarantnne dla obcokrajowców. Nie wiem jak długo sie to utrzyma ale na pewno najbliższy miesiąc będzie trudny. Sam miałem kilka planów wakacyjnych w tym roku, niestety ale sie nie udalo. Może w przyszłym roku uda się gdzieś wyjechać. A jesli nawet nie to mozna coś zaplanować sobie w Polsce.

jonasz14

Post autor: jonasz14 »

Teoretycznie nie mamy jeszcze całkowitego lockdownu, granice nie są zamknięte. Niemniej - ja teraz po prostu nie czułbym się bezpiecznie i cała podróż byłaby naznaczona ogromnym stresem. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”