Fobia społeczna

Dyskusje o zainteresowaniach, hobby, rozmaite gry i zabawy. Wszystko to, co nas kręci ;)

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Emilt

Fobia społeczna

Post autor: Emilt »

Mam do Was pytanie: czy warto powiedzieć szefowi w pracy, że mam fobię społeczną? Jeśli tak, to w jaki sposób to przekazać?
Czy lepiej zachować tą informację dla siebie i najbliższych osób?
W pracy zwykle siedzę cicho, niepytana nie zabieram głosu, podczas gdy inni rozmawiają i żartują, chodzą na kawę. Ja tak nie potrafię być spontaniczna, bardzo niezręcznie czuję się w grupie. Nie przejawiam inicjatywy, jestem mało aktywna na spotkaniach, ale swoją pracę wykonuję najlepiej jak potrafię. Moje poprzednie szefowe miały mi za złe brak codziennej aktywności, a jedna z nich nie przedłużyła mi przez to umowy... Fobia niestety daje mi się we znaki w codziennym życiu. Dodam, że pracuję w korpo w 10 os. zespole.

Ejtere

Re: Fobia społeczna

Post autor: Ejtere »

Tak swoją drogą, to zostałaś zdiagnozowana z fobią społeczną? Bo dla mnie to brzmi jak skrajny introwertyzm. Czy warto mówić o takich rzeczach szefowi, to nie wiem. Osobiście uważam to za prywatną sprawę i ja bym nie mówiła. Jeśli masz pracę, która wymaga dużo aktywności w grupie, to albo się dostosowujesz i przełamujesz, a jak nie da rady, to zmieniasz pracę na taką, gdzie wymaga się mniejszego zaangażowania w grupę, a bardziej skupia na pracy indywidualnej.
Innego rozwiązania nie widzę.
https://www.myslczlowieku.pl/jak-rozpoz ... spoleczna/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”