Nowinki i zapowiedzi wydawnicze

Podforum poświęcone wydawcom.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Pan wydawniczy REBISU na czerwiec:
Czerwony Hotel - Graham Masterton
ZIELONOOKI DEMON - Jare Wells
PIĘKNA PRZYJAŹŃ - David Weber (W czerwcu David Weber odwiedzi Polskę – Warszawa, Nidzica, Poznań i Wrocław!)
PENDRAGON. ŻOŁNIERZE HALLI - D. J. MacHale
TRZY STYGMATY PALMERA ELDRITHA - Philips K. Dick

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Czarownica pisze:O Zapadlisku to słyszałam gdzies plotkę, że Wydawnictwo zastanawia sie, czy w ogóle to kontynuować. Szkoda by było gdyby z tego zrezygnowali. Znowu nieskończoną serię miałabym na półce.
Na forum maga AM pisał ze 4 tom Zapadliska będzie po wakacjach (albo na jesień-nie pamiętam dokładnie), co do innych tytułów to opóznienie jest niezależne od wydawnictwa.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Wolf pisze:Czarownica napisał/a:
O Zapadlisku to słyszałam gdzies plotkę, że Wydawnictwo zastanawia sie, czy w ogóle to kontynuować. Szkoda by było gdyby z tego zrezygnowali. Znowu nieskończoną serię miałabym na półce.
O matko tylko nie to :cry: . To jedna z moich ulubionych serii, nawet zaczęłam czytać ją dalej po angielsku, ale za dużo tego było i dałam sobie spokój bo myślałam że wydadzą ją niedługo u nas. A tu jak zawsze nic! Może tą serię przejmie jakieś inne wydawnictwo??
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Wydawnictwo Replika planuje wydać nową serię Charlaine Harris. Seria jest kryminałem więc nie pisałam wzmianki na naszej stronie ponieważ to nie nasza tematyka.

Pełny opis książki:

„Prawdziwe Morderstwa” to pierwszy tom niepublikowanej do tej pory serii o Aurorze Teagarden, bibliotekarki z południa, której teoretyczne zainteresowanie morderstwami powoduje, że zostaje zaangażowana w sprawę prawdziwej zbrodni…
Lawrenceton w stanie Georgia to przedmieścia nieustannie rozwijającej się Atlanty, ale de facto to nadal małe miasteczko. Bibliotekarka Aurora „Roe” Teagarden wychowała się tutaj i wie więcej, niż trzeba, o mieszkańcach miasta, także o tych, którzy podobnie jak ona interesują się ciemniejszą stroną ludzkiej natury.
Wraz z tymi ludźmi Roe należy do klubu nazywanego Prawdziwe Morderstwa, którego członkowie spotykają się raz w miesiącu, by analizować słynne sprawy kryminalne. To nieszkodliwe hobby – aż do pewnego wieczoru, gdy Roe znajduje ciało członkini klubu, zamordowanej w sposób, przypominający zbrodnię, którą tego dnia klub miał omawiać. A gdy dochodzi do kolejnych przypadków „kopiowanych” zabójstw, Roe będzie musiała się dowiedzieć, kto ukrywa się za tą przerażającą zabawą, w której wszyscy członkowie Prawdziwych Morderstw, z nią włącznie, są głównymi podejrzanymi – albo potencjalnymi ofiarami."
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Ciekawa byłam, czy i tę serię zdecyduje się ktoś u nas wydać. Wyszło już tego z 8 tomów, a opinie są dość mieszane, więc chyba jednak zaczekam na to, aż się zjawi w bibliotece :)
Szkoda za to, że o ostatniej części o Lily Bard nie ma ani widu, ani słuchu.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

(Wysłany: 2012-07-17, 14:10) Wstępny plan wydawnictwa MAG na sierpień i wrzesień.

SIERPIEŃ
Hamilton Pustka Czas
Carey Sprawiedliwość Kusziela
Kenyon Niewolnik miłości

WRZESIEŃ
Simmons Drood
Clarke Jonathan Strange i Pan Norrell
Butcher Śmiertelna groźba
Erikson Bramy domu umarłych

Donaldson startuje w październiku. W tym roku zgodnie z obietnicą wydamy tomy 1-4.

EDIT:

Plany wydawnicze do końca 2012:

SIERPIEŃ
Peter F. Hamilton Pustka: Czas
Sherrilyn Kenyon Niewolnik miłości
Stephen R. Donaldson Skok w potęgę

WRZESIEŃ
K.J. Parker The Folding Knife
David Mitchell Atlas chmur UW i edycja filmowa w miękkich oprawach
Cassandra Clare City of Lost Souls
Stephen R. Donaldson Skok w szaleństwo
Jonathan L. Howard Johannes Cabal the Necromancer

PAŹDZIERNIK
Joe Abercrombie A Red Country
Dan Simmons Drood
Jim Butcher Summer Knight
Kim Harrison A Fistful of Charms
Charlaine Harris Dead Reckoning

LISTOPAD
Michael Swanwick The Iron Dragon's Daughter/The Dragons of Babel UW
Brent Weeks The Blinding Knife
Brandon Mull Seeds of Rebellion
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Oksa

Szkic wydawniczy przedstawia się jednak nieco inaczej:
Andrzej Miszkurka pisze:Najistotniejsze są książki promowane, bo to one generują większość naszych zysków (albo liczymy, że wygenerują). Oto one:

PAŹDZIERNIK
Charlaine Harris Dead Reckoning
Brandon Mull Beyonders

LISTOPAD
Cassandra Clare City of Lost Souls
Theo Lawrence Mystic City
David Mitchell Atlas chmur

GRUDZIEŃ
Libba Bray Diviners

Kolejnym priorytetem są dwie pozycje z UW (poza Atlasem chmur), 2 Eriksony i Drood Simmonsa.

Zaplanowałem to tak

WRZESIEŃ
Steven Erikson Bramy domu umarłych
Dan Simmons Drood

PAŹDZIERNIK
Susanna Clarke Jonathan Strange i Pan Norrell

LISTOPAD
Steven Erikson Wspomnienie lodu

GRUDZIEŃ
Michael Swanwick Córka źelaznego smoka

Temu planowi również nie powinno nic zagrozić, choć nie mogę zagwarantować, iż Swanwick i Clarke nie zamienią się miejscami.

O tym kiedy ukażą się pozostałe książki będziemy decydowali na bieżąco z niewielkim wyprzedzeniem w zależności od potrzeb i sytuacji. Jeśli nic się nie posypie, w tym roku powinniśmy wydać jeszcze:

Jim Butcher Śmiertelna groźba (dostaliśmy właśnie przekład, więc powinien być we wrześniu)
Jacqueline Carey Sprawiedliwość Kusziela
Peter F. Hamilton Pustka: Czas
Stephen R. Donaldson Skok w konflikt/Skok w wizje
Stephen R Donaldson Skok w Potęgę
Stephen R. Donaldson Skok w Szaleństwo
Alastair Reynolds Galactic North
Kate Griffin Rada mniejszości
Sherrilyn Kenyon Niewolnik miłości

I jeszcze książki na I kwartał 2013

Promowane (czytaj najpewniejsze):

Charlaine Harris Deadlocked
Brandon Mull Beyonders 2: Seeds of Rebellion
Rachel Hartman Seraphina
Brent Weeks The Blinding Knife
Christopher Moore Sacre Bleu

Najważniejsze po promowanych:

Jim Butcher Summer knight
Steven Erikson Dom łańcuchów
Steven Erikson Przypływy nocy
Jeffrey Ford The Portrait of Mrs. Charbuque/The Fantasy Writer's Assistant
Lucius Shepard Viator/A Handbook of American Prayer/Louisiana Breakdown
Joe Abercrombie A Red Country

Inne
Jeaniene Frost DESTINED FOR AN EARLY GRAVE
Jeaniene Frost FIRST DROP OF CRIMSON
Michael Cobley Seeds of Earth
K.J. Parker Folding knife
O Moning nie ma nawet na początku 2013 roku :-/

PS. zaktualizowałam informację na portalu.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Czy ja dobrze widzę, że nie widzę ani Moning, ani Harrison? Ciekawa jestem jak oni uzgadniają, które tytuły będą promowane, a które nie. Bo mnie na przykład, większość z tamtejszych nie interesuje...
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
Oksa

Odnośnie Moning:
Zapomniałem jeszcze o Moning :-) Tom 4 ukaże się jeszcze w drugim kwartale.
Jeden tom na rok. Zabójczo.

Awatar użytkownika
kara663
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: kara663 »

Nie narzekaj, mogło być gorzej, przecież na ile książek trzeba czekać latami, aż łaskawie je wydadzą po polsku? Mogli też zrobić świństwo i w ogóle przestać je wydawać :-?
- Wyglądasz, jakby palił ci się dom – zaobserwowała Rene.
- Po prostu myślę o tym, że kiedy Wszechświat decyduje dać ci w zęby, to nigdy nie
poprzestaje na tym – kopie cię jeszcze kilka razy w żebra i zrzuca ci błoto na głowę.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

Awatar użytkownika
Sophie

Mam jeszcze lepsze informacje o Moning. Jednak nie jeden tom na rok. :-D
Andrzej Miszkurka pisze:
lilu pisze:A propos literatury dla mniej wymagających..., czy wiadomo coś na temat dalszych części serii Fever Karen Moning?
Na pewno wydamy w następnym roku 4 i 5 tom. Jest w tym sporo mojej winy, bo wcisnąłem tłumaczce w międzyczasie Libbę Bray i Rachel Hartman do tłumaczenia.
Może będzie szansa na Dani po polsku? <rozmarza się>

W II kwartale 2013 priorytet u Maga mają:

Cassandra Clare Clockwork Princess
Steven Erikson Łowcy kości
Steven Erikson Forge of Darkness
Dan Simmons Carrion Comfort
Brandon Mull Chasing the Prophecy
M. John Harrison Empty Space
Peter F. Hamilton The Evolutionary Void
Jacqueline Carey Kuschiel's Mercy
Michael Cobley The Orphaned Worlds
Brandon Sanderson The Way of the Kings
Neal Stephenson Żywe srebro
Jeaniene Frost ETERNAL KISS OF DARKNESS
Jim Butcher Death Masks
+ możliwe że nowy Gaiman i Lynch.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

A oto kolejna książka z cyklu Jakuba Wędrowycza.

Obrazek

Premiera 05.11.2012. Długo, bo się jeszcze pisze, a okładka wskazuje na walkę z wampirami.

źródło:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Widzę, że w komentarzach na fejsiku masowa histeria. :-) Podoba mi się, zresztą jak większość fabrycznych okładek, ale wg mnie Jakubowe biją wszelkie standardy swą... dziwnością? :roll: Piąty listopada chcę już, TERAZ!, chociaż tytuł mnie nieco zawiódł - jest taki zwyczajny... Oby środek nie był. :)
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Szukając czegoś innego natrafiłam na coś wręcz przeciwnego.

Opowieści ze świata Wiedźmina

Obrazek

Wydawnictwo: Solaris
ISBN: 978-83-7590-093-4
Data wydania: 20-03-2013
Liczba stron: 500
Okładka: Oprawa broszurowa
Gatunek: Fantasy
Forma: Opowiadania

Opis:

Proza Sapkowskiego jest w Rosji i na Ukrainie bardzo dobrze znana i popularna. Duże nakłady, ciągłe dodruki. Bohaterowie ASa: wiedźmin Geralt, czarodziejka Yennefer, bard Jaskier, dziecko starszej krwi Ciri to ulubione postaci wszystkich czytelników. Nic więc dziwnego, że w Rosji narodził się pomysł napisania opowiadań ze świata wiedźmina. Pomysł wyszedł od polskich redaktorów, Andrzej Sapkowski i jego wydawca nie wyrazili sprzeciwu, a nawet zainteresowanie, a ideę pochwycili najpoczytniejsi na rosyjskim i ukraińskim rynku pisarze fantasy.

Specyfika świata Sapkowskiego pozwala na wielką dowolność w potraktowaniu tematu &#8211; zwłaszcza fakt, że mityczne światy wszystkich legend i bajek potrafią się przenikać, a czas i przestrzeń nie mają znaczenia. Od razu wyczuli to rosyjscy pisarze, tworząc własne wariacje. Wyszła z tego bardzo ciekawa antologia, pokazująca jak twórczość jednego pisarza może zainspirować i zostać przetworzona przez innych, znakomitych pisarzy.

Bo opowiadania tej antologii to nie proste umiejscowienie fabuły w uniwersum Sapkowskiego, to nie zwyczajne wykorzystanie postaci bohaterów. Sam Geralt pojawia się z rzadka, pisarzy ze wschodu raczej interesują przygody Jaskra, wypełnianie luk w opowieści Sapkowskiego, gdzie tylko zarysował ciekawą fabułę, a także &#8211; w zgodzie ze stylem polskiego mistrza &#8211; wędrowanie przez czas i przestrzeń i przenoszenie idei do innych bajek. Na przykład nowela Arieniewa jest wariacją na temat bajki (ulubiony chwyt Sapkowskiego) o Piotrusiu Panu. Nie brak tu akcji, ale i zadumy, grozy i humoru. Czyli tego wszystkiego, do czego przyzwyczaił nas Andrzej Sapkowski.

ZAWARTOŚĆ TOMU:

1. Leonid KUDRIAWCEW - Ballada o smoku
Historia szwendającego się po świecie Jaskra, który w poszukiwaniu natchnienia trafia do miasta, które podpisało umowę ze smokiem i interes turystyczny kwitnie.

2. Władimir WASILJEW &#8211; Barwy braterstwa (z cyklu Wiedźmin z Wielkiego Kijowa)

Wasiljew stworzył świat cyberpunkowy, gdzie magiczne są maszyny, a wiedźmini to fachowcy od rozprawiania się ze światem mechanicznym. Historia morderstwa popełnionego na zlocie motocyklistów.

3. Michaił USPIENSKIJ - Jednooki Orfeusz

Jaskier i Geralt w poszukiwaniu zarobku. Humorystyczna opowieść o magicznych znakach czynionych palcami.

4. Maria GALINA - Lutnia, i to wszystko

Piękna opowieść Galiny wykorzystuje motyw, który Andrzej Sapkowski porzucił - przywędrowania zarazy, która wojujące w sadze strony skłoniła do szybszego zawarcia pokoju. Bohaterem Jaskier i elfy.

5. Andriej BIELANIN - Zawsze jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy...

Krótka opowieść współczesna, Geralt i Yennefer zyją współcześnie, a Geralt ze smutkiem obserwuje wzrost liczby jego naśladowców, czyli tępicieli różnorakich stworów nie z tej bajki. Humor i gorzka ironia.

6. Władimir ARIENIEW - Wesoły, niewinny i bez serca

W świecie wiedźmina, kilkaset lat po wydarzeniach opisanych w sadze inny wiedźmin stara się rozwikłać zagadkę znikających dzieci. Wariacja na temat słynnej bajki.

7. Aleksandr ZOŁOTKO - Okupanci

Historia z lat 80., akcja rozgrywa się w Polsce. Wrota do świata smoków, sidhe i innych stworów otwierają się wciąż w lasach pod Legnicą, a strzeże ich Armia Radziecka.

8. Siergiej LEGIEZA - Gry na serio

&#65279;źródło: http://solarisnet.pl/sf-i-fantasy/13652 ... zmina.html#

Co wy na to?
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Sophie

Hlu, to już gdzieś nie było? Wydaje mi się, że rozmawiałyśmy na ten temat. Ja mam mieszane uczucia co do takich "kontynuacji", ale przeczytać przeczytam, jeśli będę miała okazję.

Wiadomość z forum wydawnictwa MAG, która pojawiła się na początku lutego:
Poniżej plany do końca roku, w wraz z założeniami. Unikałem tego najdłużej, jak mogłem, ale w końcu trzeba było przysiąść i realnie spojrzeć na to, co jesteśmy w stanie zrobić w tym roku.

Założenie jest takie, żeby wydać mniej więcej tyle samo pozycji, co w 2012, czyli nie mniej niż 43, ale max 45-46. Po dodaniu do kwietniowych zapowiedzi Wurta, Ostatecznego argumentu króla i Odtrutki na optymizm w ciągu pierwszych 4 miesięcy "wyprodukujemy" 15 pozycji.

Kolejnych 20 to kontynuacja cykli (i zakończenie), które rozpoczęliśmy i zaniedbaliśmy ostatnio oraz rozprawienie się z grzechami przeszłości. Na tej liście znajdują się następujące pozycje:

Brandon Mull Zarzewie buntu
Brandon Mull Chasing the Prophecy
Kim Harrison For a Few Demons More
Jeanienne Frost First Drop of Crimson
Jeanienne Frost Eternal Kiss of Darkness
Karen Marie Moning Dreamfever
Karen Marie Moning Shadowfever
Cassandra Clare Mechaniczna księżniczka
Charlaine Harris Deadlocked
Charlaine Harris Dead Ever Afte
Steven Erikson Łowcy kości
Steven Erikson Wicher śmierci
Steven Erikson Myto ogarów
Steven Erikson Pył snów
Alastair Reynolds Galaktyczna północ
Stephen R. Donaldson The Gap into Ruin
Peter Hamilton The Evolutionary Void
Philip Jose Farmer Gods of Riverworld
Kate Griffin Rada mniejszości

Ta część jest szczególnie ważna bo pozwoli nam zakończyć 9 serii i wywiązać się z sporej części obietnic.

Niestety, oznacza to, że poza wymienionymi powyżej, wydamy tylko 10-11 tytułów. Wybór nie był łatwy i wiązał się z cięciami, także UW.

Lucius Shepard Viator/Amerykański modlitewnik/Luizjański blues (UW)
Lavie Tidhar Osama
Neil Gaiman Amerykańscy bogowie
Neil Gaiman The Ocean at the End of the Lane
Scott Lynch Republika złodziei (o ile w ogóle się ukaże)
Dan Simmons Carrion Comfort
Steven Erikson The Forge of Darkness
Rachel Hartman Serafina
David Mitchell he Thousand Autumns of Jacob de Zoet
Neal Stephenson Żywe srebro
Dawid Mitchell Widmopis

Edit: Musiałem, oczywiście, o czymś zapomnieć. :-) W tym roku muszą się ukazać jeszcze przynajmniej 2 Butchery.
Najbardziej cieszy mnie informacja o wydaniu w tym roku dwóch ostatnich tomów Fever (mimo tak małej sprzedaży, chociaz seria jest świetna) i dwóch części Butchera. Oby tylko nic z nich nie wypadło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydawcy”