SPOILERY! - Temat dla tych co już przeczytali

Piąta książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zrodzony ze srebra"</b> nakładem Fabryki Słów w lipcu 2012 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

SPOILERY! - Temat dla tych co już przeczytali

Post autor: Kometa »

Macie temat, CzytajÂ?cy Po Angielsku. MoÂ?ecie spoilerowa?? do woli bez zaznaczania, Â?e b??dzie spoiler. Ci nieoczytani zaglÂ?dajÂ? tu na wÂ?asnÂ? odpowiedzialnoÂ??? i nie chce potem czyta?? j??k??w, Â?e dowiedzieli si?? czegoÂ? czego nie chcieli - byÂ?o tu nie zaglÂ?da??.

Uprzedzam tylko, Â?e jeÂ?li zrobicie tu gn??j to pourywam wam gÂ?owy razem z pÂ?ucami. Jak zobacz?? post jednozdaniowy to go usun??. Bez czytania ( w ko??cu nie lubi?? spoiler??w xD). Nie waÂ?ne czy b??dzie czy nie na temat.

TakÂ?e bawi?? si?? Â?adnie.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:56 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

Tym tematem zepsuÂ?aÂ? caÂ?Â? zabaw?? Kometa - co to za radocha ze spilerowania, jeÂ?eli jest na to pozwolenie ;-)

Ciekawa jestem Waszych opinii na temat wÂ?tku Sama. Mnie wydaje si?? on lekko naciÂ?gany. Facet nie widzi sensu Â?ycia, postanawia si?? zabi?? i oczywiÂ?cie od razu "puff", pojawia si?? dawna miÂ?oÂ??? (i to w tarapatach) nadajÂ?c sens jego egzystencji i mamy szcz??Â?liwe zako??czenie. :roll: Jak dla mnie troch?? za bardzo wymuszone.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Nom, to mnie najbardziej chyba bolaÂ?o :/
kurcze juÂ? myÂ?laÂ?am, Â?e moÂ?e ktoÂ? mu wywr??Â?y by poczekaÂ? na jakiegoÂ? potomka Mercy vel przyb??dzie ktoÂ? z jej rodziny od strony ojca... no nie wiem, cokolwiek nawiÂ?zujÂ?cego do znanych nam postaci... a tu sru... :/
I te ataki paniki :/ jak dla mnie atak??w paniki jest juÂ? przesyt.... moÂ?na byÂ?o wymyÂ?li?? chyba coÂ? oryginalniejszego.

ale za to motyw z Mary Jo mi sie nawet podobaÂ? :)

p.s. hm... ja chyba jestem jednak za tym by oznacza?? spoilery na biaÂ?o i wpisywa?? w odpowiednich tematach.... zaraz z tematu wyjdzie misz masz.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Sam mnie coraz bardziej denerwuje.
najpierw marudzi, Â?e nie ma po co Â?y?? a potem wielka odmiana. Nie lubiÂ?am go juÂ? wczeÂ?niej ale teraz jeszcze bardziej zniech??ciÂ? mnie do siebie.
Nothing is true. Everything is permitted.

arwen

Post autor: arwen »

No to widz??, Â?e nie jestem we wnioskach osamotniona. Mam olbrzymi niedosyt, potem si?? zastanawiaÂ?am, czy czasami nie mam okrojonej wersji...a juÂ? koniec troch?? jakby w poÂ?piechu pisany...

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

ChociaÂ? wiecie co jak czytam juÂ? tak na spokojnie to nawet nie wydaje mi sie takie zÂ?e... fakt, Â?le sklecone itp. ale jest wiele niezÂ?ych moment??w.
Cho?? trzeba uczciwie przyzna??, Â?e ta czeÂ??? z dotychczasowych jest chyba najmniej przemyÂ?lana.
JuÂ? by sobie darowaÂ?a ta intryg?? ...

A nie macie takiego wraÂ?enia, Â?e Briggs jakoÂ? nie potrafi poÂ?Â?czy?? Nieludzi i wampir??w ? - sÂ? ksiÂ?Â?ki albo z jednymi albo z drugimi ale nigdy akcja nie obejmuje na r??wni obydwu.

Kitikejt

Post autor: Kitikejt »

Masz racj?? Sasanka - momenty byÂ?y - m??j ulubiony to Sam sÂ?uÂ?Â?cy za kucyka :-D
PrzeczytaÂ?am sobie jeszcze raz caÂ?Â? seri?? i jeszcze jedna rzecz mnie rozczarowaÂ?a. Patricia nie kontynuuje wÂ?tku indywidualnych zdolnoÂ?ci Mercy. Pewnie dlatego, Â?e nie byÂ?o tu Â?adnych wampir??w ani duch??w, ale jednak... LiczyÂ?a na to, Â?e zar??wno my jak i Mercy dowiemy si?? czegoÂ? nowego na temat zdolnoÂ?ci zmiennoksztaÂ?tnych.
RzeczywiÂ?cie, ta cz??Â??? byÂ?a najsÂ?absza z caÂ?ej serii, ale to nie zmienia faktu, Â?e na nast??pnÂ? b??d?? oczekiwaÂ?a z niecierpliwoÂ?ciÂ? :-)

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

temat dla tych co czytali

Post autor: Czarownica »

UsiÂ?uje sobie troch?? przetÂ?umaczy?? nie wiem czy dobrze zrozumiaÂ?am - Gabriela porwaÂ?a Kr??lowa wr??Â?ek jak z celtyckich wierze???

Gobur

Post autor: Gobur »

yep, wÂ?aÂ?nie ta, nie wiem tylko czy celtyckich czy anglosaskich, bo ja pami??tam jÂ? paÂ???tajÂ?cÂ? si?? na obrzeÂ?ach legend Arturia??skich i pochodnych.

Awatar użytkownika
Czarownica

Ale Chyba jednak z arturia??skich. Nie przeczytaÂ?am jeszcze ksiÂ?Â?ki do ko??ca, ale moÂ?e ta kr??lowa ma coÂ? wsp??lnego z Morgan le Fay - kr??lowÂ? wr??Â?ek. Ale nie wiem wi??cej, bo czytanie idzie mi jak po grudzie i zostaÂ?o mi jeszcze 50 stron. Na razie doszÂ?am do walki Paula z Adamem.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Tu chodzi o t?? paniÂ?: http://en.wikipedia.org/wiki/Queen_of_Elphame
Niestety nie ma polskiej wersji strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarownica

a co to znaczy "follie", bo wÂ?Â?czyÂ?am translatora i troch?? przetÂ?umaczyÂ?, ale tego sÂ?owa nie. Czyli Pati si??gn??Â?a do legend anglosaskich i szkockich. Chyba najbardziej lubi te klimaty.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

A, w kt??rym momencie to sÂ?owa tam jest w oryginale bo jakoÂ? nie widz???

Te legendy sÂ? pewnie dla niej najÂ?atwiej dost??pne i moÂ?e liczy?? na w miar?? wiarygodne Â?r??dÂ?a.
Obrazek

Gobur

Post autor: Gobur »

na dodatek te Â?r??dÂ?a poznaje si?? w szkole :-P

Awatar użytkownika
Czarownica

Wiesz bo ja wpisaÂ?am w google Queen of Elphame i otworzyÂ?a mi sie strona w wikipedii. WÂ?Â?czyÂ?am tÂ?umacza i strona wyglÂ?daÂ?a troche inaczej niÂ? ta do kt??erj daÂ?aÂ? link. ByÂ? tam wiersz przetÂ?umaczony nastepujÂ?co
"Nie jestem Kr??lowÂ? Nieba, Thomas,
That name does not belong to me; Â?e nazwa nie naleÂ?y do mnie;
I am but the Queen of fair Elphame Ja jestem tylko Queen uczciwej Elphame
Come out to hunt in my follie.' WyjÂ??? na polowanie w moim follie ".
A tu Ci cytuj?? oryginaÂ?
'I'm not the Queen of Heaven, Thomas,
That name does not belong to me;
I am but the Queen of fair Elphame
Come out to hunt in my follie.'
Wychodzi mi na to Â?e Elphame to nie imi?? kr??lowej tylko magicznego miejsca - kr??lestwa, kt??rym ona rzÂ?dzi., a jej imi?? w caÂ?ej ksiÂ?Â?ce nie byÂ?o wymienione - tylko tytuÂ?.
Ale ja naprawde nie znam j??zyka.
sko??czyÂ?am czyta?? tÂ?umaczenie z translatora i dw??ch rzeczy nie zrozumiaÂ?am, translator jest za sÂ?aby i licz?? na Was:
nie zrozumiaÂ?am:
- czy ojciec Ariany stworzyÂ? wilkoÂ?aki, czy teÂ? staraÂ? si?? nad nimi przejÂ??? kontrol???
- co to dokÂ?adnie znaczy Silver bone - bo ja odczytaÂ?am to jako artefakt, kt??ry wysysaÂ? magie z fae, ale boj?? si??, Â?e coÂ? pokr??ciÂ?am.
Jest teÂ? wÂ?tek z czarownicami -myÂ?l?? Â?e troch?? tÂ?umaczy dlaczego Bran i Samuel ich nie lubiÂ?, ale sens wyjaÂ?nienia mi troch?? umknÂ?Â?.
No c??Â?, to byÂ?o szybkie czytanie, moÂ?e w sierpniu znajd?? czas,, Â?eby lepiej to przetÂ?umaczy??.
Poza tym jestem bardzo zadowolona, Â?e Samuel odnalazÂ? Arian??. W kt??rymÂ? z post??w ktoÂ? si?? strasznie oburzaÂ?, Â?e on chciaÂ? popeÂ?ni?? samob??jstwo, a jak tylko spotkaÂ? dawna miÂ?oÂ??? to mu przeszÂ?o. a mi si?? podoba Â?e jÂ? spotkaÂ?. moÂ?e caÂ?e jego Â?ycie uczuciowe nie ukÂ?adaÂ?o si?? dotÂ?d z jej powodu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silver Borne”