Polskie Wydanie Silver Borne

Piąta książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zrodzony ze srebra"</b> nakładem Fabryki Słów w lipcu 2012 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Polskie Wydanie Silver Borne

Post autor: Kometa »

Krążą już pierwsze plotki o polskim wydaniu kolejnej części przygód Mercy. Jak zwykle, na tym etapie, największe emocje budzi przekład tytułu, oraz zapewne i spodziewana okładka :)

Co do tej drugiej myślę że Fabryka nie wyłamie się z obecnej konwencji - chyba zdają sobie sprawę, że czekałoby ich obdarcie żywcem ze skóry i kąpiel we wrzącym oleju.

Ale co z tytułem? Padła nazwa "Zrodzony ze Srebra", u mnie nie budzi zastrzeżeń, ale ja jestem laikiem gdyż:

a) Nie znam całości książki

b) angielski to nie mój konik.

Co Wy o tym sądzicie? Macie jakieś inne propozycje?
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Widziałam ten tytuł na Fejsie Fabryki i muszę przyznać, że jako laikowi mi się spodobał i nie wzbudził zastrzeżeń. Książkę czytałam, ale to już było dawno i z miłą chęcią przeczytam wydanie po polsku na papierze. Co do okładki też mi się wydaje, że nie zboczą z kursu.To są najlepsze okładki jakie widziałam w polskim wydawnictwie.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2012, 08:30 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Ja tej książki całej nie czytałam, przyznaję, że jakoś mi sie ciągnie, więc nie potrafię określić czy tytuł pasuje czy nie. Na razie - podoba mi się. Brzmi zgrabnie :-P A jak to ma się do treści, to zobaczymy, jak wyjdzie po polsku, bo angielskiej nie chce mi się tykać.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Nie mam nic do takiego tłumaczenia tytułu. Z tym jest zawsze problem a ten brzmi całkiem przyzwoicie.
Okładka musi koniecznie być oryginalna. Nie ma inne opcji, a jak coś innego wykombinują to już na własne ryzyko :twisted:
Nothing is true. Everything is permitted.

Neria

Post autor: Neria »

Też myślę, że okładka pozostanie taka jaka była. Jednak tytuł... Nie bardzo mi się podoba.
[spoiler] jeśli dobrze pamiętam to niejaki Silver Borne, to był artefakt, który z srebrem miał tyle wspólnego, że stworzyła go kobieta nieczłowiek, której imie przetłumaczone na angielski znaczyło właśnie silver, czyli srebro.[/spoiler]
No, ale ja czytałam czyjąś wersję tłumaczenia i angielską wersję, więc możliwe że coś źle zrozumiałam i/lub tamta osoba źle przetłumaczyła.

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

mogliby w końcu wydać nową część. ileż można czekać?! okładka na pewno będzie oryginalna, skoro odnowili serię i pozmieniali polskie stare okładki na te Dana Dos Santosa. nie byłoby sensu wydawać teraz kolejnej części w jeszcze innej oprawie. natrafił ktoś może na jakąś przybliżoną datę?

Awatar użytkownika
Oksa

Tak, na fejsie Fabryki padła odpowiedź, że prawdopodobnie ta część pojawi się w połowie roku i przy okazji właśnie podali nam tytuł nowego tomu.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Oksa pisze:Tak, na fejsie Fabryki padła odpowiedź, że prawdopodobnie ta część pojawi się w połowie roku i przy okazji właśnie podali nam tytuł nowego tomu.
Te prawdopodobnie nie wygląda na połowę roku. Myślę, że powinniśmy się cieszyć jeśli się zlitują i wydadzą do końca roku. Zawsze była jedna w ciągu roku, więc tym razem powinno być podobnie. Kate też wyszła pod koniec ubiegłego roku więc może i Mercy się uda, choć może będą to wakacje. Wolę odwlekać termin niż liczyć na wcześniej i się rozczarować.

Midnight11

'Pani Joanno
niestety nie mamy książki Silver Borne w planach wydawniczych na bieżący rok. Proszę ponowić pytanie w połowie bieżącego roku, może wtedy będę mogła udzielić więcej informacji.
Pozdrawiam serdecznie'

odpowiedź na moje zapytanie odnośnie przybliżonego terminu wydania książki...

Awatar użytkownika
Oksa

O_O

Chciałabym napisać, że nie wierzę własnym oczom, ale niestety. Jeśli chodzi o wydawanie książek Andrews i Briggs, to coś tu Fabryce nie wychodzi. Dosłownie.

Neria

Post autor: Neria »

No i świetnie, przed końcem świata raczej nowej części nie przeczytamy ;/
A tak serio: Nigdzie nic nie pisali, żeby im wytknąć że nas tu okłamują, w konia robią i w ogóle?

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

UWAGA! Nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, ale przeciekła bezpośrednio z Fabryki - ze wstępnych ustaleń wynika że Silver Borne należy się spodziewać już w lipcu. To co pewne - tłumaczenie jest w toku - prognozy są na lipiec.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Oby oby, akurat na wakacje by były , to i człowiek spokojnie by poczytał. Jesli to prawda - to świetna wiadomość. Tylko żeby nie było przesunięć z datą wydania.

Midnight11

'Ileż to już pytań padło o tę książkę... Ale wreszcie mogę oficjalnie zapowiedzieć. Na 13 lipca zaplanowaliśmy premierę 5 już odsłony cyklu Patricii Briggs ze zmiennokształtną Mercedes Thompson. Silver borne (Zrodzona ze srebra) z okładką, którą Dan Dos Santos uczynił.'

wiadomość z Fejsa:

to się jednak doczekamy :mrgreen: <jupi>

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Dziś na fejsie Fabryka przełożyła premierę z 13 lipca na sierpień. Niby o 2 tygodnie, ale kto ich tam wie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silver Borne”