O intrydze przewodniej (oraz o pobocznych) po raz trzeci

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

kuszumai

Post autor: kuszumai »

Tak, tylko teraz nareszcie dwa zespoÂ?y zwolennik??w Adama lub Samuela mogÂ? w ko??cu zako??czy?? sp??r (o ile miaÂ?y jakiÂ? powaÂ?niejszy).

Ale zapytam was: czy komuÂ? "gwaÂ?t"obrzydziÂ? podejÂ?cie do Mercy?* Lub og??lnie zmieniÂ? podejÂ?cie do jej osoby?

*spotkaÂ?am si?? z takim rozumowaniem .

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Myślę, że tak mógł powiedzieć tylko facet. Cóż na tym świecie i kobiety są okrutne. Osobiście nie spotkałam się z takim stwierdzeniem.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 19:51 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Kat70

Post autor: Kat70 »

kuszumai pisze:Ale zapytam was: czy komuÂ? "gwaÂ?t"obrzydziÂ? podejÂ?cie do Mercy?* Lub og??lnie zmieniÂ? podejÂ?cie do jej osoby?
W moich oczach Mercy zyskaÂ?a bardzo wiele. Nareszcie pokazaÂ?a jakÂ?Â? delikatnoÂ??? ( czego absolutnie nie musiaÂ? wywoÂ?a?? aÂ? gwaÂ?t)ale teÂ? w miar?? szybko si?? jako , tako pozbieraÂ?a, co jest duÂ?ym wyczynem dla kobiety po takim przejÂ?ciu.

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

SÂ?dze, Â?e na prawd?? pomogÂ?o jej to, Â?e zabiÂ?a swojego napastnika. Nie musiaÂ?a si?? boryka?? ze strachem, Â?e on wr??ci. Z drugiej strony, nie wiem czy ona do ko??ca si?? z tym uporaÂ?a. W ko??cu nadal potrzebuj?? co chwile prysznica.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Trudno się z czymś takim uporać ale każda grupa wsparcia powie "czas leczy rany". Z czasem napady strachu będą rzadsze aż w końcu zniknął. Ale zapomnieć o tym się nie da. W takim sytuacja rozmowa z osobami o podobnych przejściach dużo daje. Nie każdy się jednak ma odwagę zdecydować na taki rodzaj terapii. Nie wyobrażam sobie aby Mercy się zdecydowała na coś takiego, choć nie z braku odwagi. Mercy uważa, że ze wszystkim poradzi sobie sama. Ale o tym co jej się przydarzyło powinna z kimś rozmawiać. Obojętnie z kim. Takie rozmowy leczą duszę.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 19:53 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Kat70

Dlatego napisaÂ?am "jako tako" gdyÂ? nie wierz?? iÂ? kiedykolwiek zapomni o tym zdarzeniu. Takie sprawy zostawiajÂ? Â?lad juÂ? na caÂ?e Â?ycie. Mimo to wyszÂ?a dosy?? szubko do ludzi i stara si?? nie pokazywa?? swojego cierpienia, a co jest juÂ? naprawd?? rekordem Â?wiata to to, iÂ? w bardzo niedÂ?ugim czasie zdecydowaÂ?a si?? na sex z Adamem. Kobiety po takich przejÂ?ciach nie dajÂ? si?? dotknÂ??? przez lata.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Myślę, że to się stało dzięki jej kojotowi.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 19:53 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

A ja myÂ?l??, Â?e Mercy Â?atwiej pogodzi?? si?? ze sprawÂ? samego gwaÂ?tu fizycznego niÂ? ze sprawÂ? gwaÂ?tu psychicznego. Bo gwaÂ?t fizyczne przeszÂ?a kiedy dziaÂ?aÂ?a na niÂ? magia,natomiast gwaÂ?t psychiczny czyli zmuszanie jej do czegoÂ? czego naprawd?? nie czuÂ?a -i robienia z ochotÂ? tego czego naprawd?? nie chciaÂ?a robi?? - to juÂ? inna sprawa. Dla takiej indywidualnoÂ?ci jak Mercy to jest chyba gorsze.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

JeÂ?li chodzi o ostatniÂ? scen?? z PocaÂ?unku, to dla mnie byÂ?a to pr??ba przeforsowania czegoÂ? na siÂ?e i udowodnienie sobie, Â?e przecieÂ? nic mi nie jest, jestem normalna i mog?? to zrobi?? z facetem kt??rego sobie wybraÂ?am, a Tima niech zeÂ?rÂ? robaki. Tak naprawd?? w kolejnej cz??Â?ci sami si?? przekonacie, Â?e decyzja byÂ?a pochopna i podj??ta cokolwiek stanowczo za wczeÂ?nie.

A tak w og??le to trzeba przenieÂ??? te posty boÂ?cie naspojlerowali xD
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Kat70

MyÂ?l??, iÂ? zrobiÂ?a to z nieodpowiednim facetem, bowiem Adam pomimo caÂ?ego swojego uroku osobistego , nie zna Mercy z jej rozterkami tak dobrze jak Samuel. Poza tym ta dziewczyna nadal lepiej i swobodniej czuje si?? przy swoim lokatorze, kt??rego zna od maÂ?ego i kt??ry doskonale jÂ? rozumie.

Gobur

Post autor: Gobur »

tyle Â?e Samuela obecnie traktuje jak przyjaciela czy starszego brata i tym bardziej nie ma ochoty na nijakie fizyczne doznania z nim, szczeg??lnie Â?e juÂ? raz jÂ? zraniÂ?.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Tym bardziej, Â?e w tej cz??Â?ci zdaÂ?a teÂ? sobie spraw??, Â?e to przy Adamie moÂ?e by?? naprawd?? sobÂ?. To on, kiedy potrzebowaÂ? pomocy w ZK zwr??ciÂ? si?? do niej, mimo, Â?e byÂ?o niebezpiecznie, mimo, Â?e nie jest tak silna jak wilkoÂ?aki - chodziÂ?o o Jesse i wszystkie "Â?rodki" byÂ?y potrzebne. ZdaÂ?a sobie spraw??, Â?e przy nim moÂ?e si?? rozwija?? i on to zrozumie - Â?e jest samodzielnÂ? kobietÂ? i, aby z niÂ? by?? musi jej na to pozwoli??.

Samuel z kolei - to, czego by chciaÂ? to zamknÂ??? jÂ? w maÂ?ym, bezpiecznym pudeÂ?eczku, z kt??rego wychodziÂ?yby ich zdrowe dzieci (no dobra tu byÂ?a czysta zÂ?oÂ?liwoÂ??? z mojej strony :roll: )

I na koniec, jak pisaÂ? Gobur, nie tylko ona traktuje go jak brata, ale i on przyznaÂ?, Â?e nie kocha jej tak naprawd??.

Dlatego pytam, czemu u diabÂ?a miaÂ?aby pozwoli?? jemu, aby pom??gÂ? jej pozbiera?? si?? do kupy? ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Oksa pisze:Dlatego pytam, czemu u diabÂ?a miaÂ?aby pozwoli?? jemu, aby pom??gÂ? jej pozbiera?? si?? do kupy?
To zaleÂ?y jakim sposobem pomocy. Faktycznie Samuel sporo przeszedÂ?, jest r??wnieÂ? lekarzem wi??c m??gÂ?by jej pom??c. W ko??cu, kt??ry brat nie chroni swojej maÂ?ej siostrzyczki?
Natomiast Adam byÂ?by w stanie zapewni?? jÂ? o swoich uczuciach. O tym, Â?e mimo tego co si?? staÂ?o dalej mu na niej zaleÂ?y, kocha jÂ?. Jest to jednak specyficzna forma uzdrawiania i tak na prawd?? nie moÂ?na na siÂ??? jÂ? stosowa??. Mercy mogÂ?aby odebra?? jÂ? jako atak na jej przestrze?? osobistÂ?.
Wszystko sie sprowadza do tego, w jakim naprawd?? stanie jest Mercy.
W ko??c??wce PocaÂ?unku wydaje mi si??, Â?e gn??bi jÂ? jedynie "nieczystoÂ???" ciaÂ?a. Ale jestem pewna, Â?e to, iÂ? Tim magicznie jÂ? r??wnieÂ? wykorzystaÂ? jeszcze sie na niej odbije.

Tak obiegajÂ?c od tematu, Nieludzie majÂ? dÂ?ug u Mercy. Jestem bardzo ciekawa jak go spÂ?acÂ?. W ko??cu tak na prawd?? zrobila dla nich duÂ?o za duÂ?o.
Co dalej z tÂ? magicznÂ? laskÂ?, prastarym kosturem etc...?
No i oczywiÂ?cie, sÂ?owa Zee. Wy teÂ? mieliÂ?cie wraÂ?enie, Â?e w pewnym sensie Zee ma jakieÂ? ojcowskie uczucia w stosunku do Mercy?
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

To zaleÂ?y jakim sposobem pomocy. Faktycznie Samuel sporo przeszedÂ?, jest r??wnieÂ? lekarzem wi??c m??gÂ?by jej pom??c. W ko??cu, kt??ry brat nie chroni swojej maÂ?ej siostrzyczki?
Nie no racja racja, ale akurat si?? zacz??Â?o odnoÂ?nie samego aktu fizycznego niosÂ?cego pomoc 8-)

Co do tych Nieludzi i dÂ?ugu u nich... Strasznie ch??tni do ich spÂ?acania to oni si?? nie wydajÂ?, ciekawe
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

JeÂ?li chodzi o ojcowskie uczucia to zgadzam si??. TeÂ? mi si?? wydaje Â?e Zee traktuje Mercy troch?? jak tatuÂ?. ciekawe dlaczego. MoÂ?e mu kogoÂ? przypomina. A moÂ?e podoba mu si?? jej zadziorny charakter i chciaÂ?by mie?? takÂ? c??rk??.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”