O intrydze przewodniej (oraz o pobocznych) po raz trzeci

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

O intrydze przewodniej (oraz o pobocznych) po raz trzeci

Post autor: Kometa »

No, to tak jak w analogicznych tematach w poprzednich dziaÂ?ach. myÂ?l?? ze wiadomo o co chodzi.

Wiecie, tak Bogiem a prawdÂ?, to problemy Zee i szukanie tych nieludzkich pierd??Â? guzik mnie obchodziÂ?y. Nie wiem czemu, ale maÂ?o zÂ?amujÂ?ce mi si?? to wydawaÂ?o (moÂ?e to dlatego, Â?e Zee nie naleÂ?y do moich ulubie??c??w) i Â?eby nie nasz ulubiony tr??jkÂ?cik, to bym si?? chyba poddaÂ?a. Dopiero po tym caÂ?ym poÂ?cigu, kiedy Mercy zostaÂ?a zaatakowana przez nieludzia porzÂ?dnie si?? wkr??ciÂ?am. Ale i tak samo rozwiÂ?zanie akcji jakoÂ? mnie tak za bardzo nie obeszÂ?o. W sensie kiedy si?? wyjaÂ?niÂ?o o co chodzi, kto, co i dlaczego. Zdaje si??, Â?e to co si?? przytrafiÂ?o Mercy przy??miÂ?o caÂ?Â? misternÂ? intryg??.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:54 przez Kometa, łącznie zmieniany 3 razy.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Bone Crossed nadrabia, znowu jest ciekawie, a i sama intryga jest interesujÂ?ca. Natomiast IK - sÂ?abiutko. Jak juÂ? pisaÂ?am w odr??bnym temacie, o wiele ciekawiej si?? zrobiÂ?o po ataku Fideala, ale brakowaÂ?o mi czegoÂ? w tej cz??Â?ci. BrakowaÂ?o mi tego dreszczyku emocji przy odkrywaniu kolejnych etap??w intrygi, zastÂ?pione to zostaÂ?o wÂ?aÂ?nie tak jak piszesz tym, co si?? przydarzyÂ?o Mercy i jak si?? to rozwiÂ?Â?e. Wida?? ZK i WK bardzo podniosÂ?y poprzeczk??.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Czarownica

o intrydze przewodniej po raz trzeci.

Post autor: Czarownica »

Dopiero dzisiaj przeczytaÂ?am do ko??ca normalne zako??czenie tÂ?umaczenia, a nie mojego sÂ?abiutkiego uzyskanego za pomocÂ? translatora. I dopiero teraz mog?? si?? uczciwie wypowiedzie??. Zako??czenie intrygi kryminalnej wydaje mi si?? sÂ?abe.
spojler
Wspaniali Nieludzie, a dali si?? podejÂ??? jak dzieci zwykÂ?emu czÂ?owiekowi? To do mnie nie przemawia.Tym bardziej Â?e Fideal byÂ? caÂ?y czas w grupie Tima. KsiÂ?Â?ka mi si?? podobaÂ?a, ale.... no coÂ? w niej jest nie tak. I to prawda Â?e gwaÂ?t na Mercy przy??miÂ? caÂ?y wÂ?tek kryminalny. Natomiast podoba mi si?? Â?e wreszcie wyjaÂ?niÂ?o si?? zachowanie Bena, juÂ? wczeÂ?niej czuÂ?am Â?e on ma za sobÂ? ci??Â?kie przeÂ?ycia. Natomiast zaciekawiÂ?a mnie laska. Laska bogactwa - a nagle okazaÂ?o si?? Â?e ma teÂ? inne moce, mogÂ?ce sÂ?uÂ?y?? do obrony. I dlaczego wybraÂ?a Mercy? MoÂ?e ja coÂ? przegapiam i niedokÂ?anie przeczytaÂ?am a sprawa jest w ksiÂ?Â?ce wyjaÂ?niona?

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

I dlaczego wybraÂ?a Mercy?
W kt??rymÂ? momencie ktoÂ? wspomina, Â?e Mercy miaÂ?a dobre intencje wobec Nieludzi i za wszelkÂ? cen?? chciaÂ?a uwolni?? Zee. A poza tym polubiÂ?a jÂ? ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Oksa pisze:W kt??rymÂ? momencie ktoÂ? wspomina, Â?e Mercy miaÂ?a dobre intencje wobec Nieludzi i za wszelkÂ? cen?? chciaÂ?a uwolni?? Zee. A poza tym polubiÂ?a jÂ? ;-)
Kocham inteligentne przedmioty ^^
C??Â?, to prawda, Â?e niekt??re zdarzenia wyparÂ?y wÂ?tek kryminalny, ale przyznam szczerze, Â?e akurat w tej ksiÂ?Â?ce ??w wÂ?tek mnie denerwowaÂ? i byÂ? jakoÂ? taki... naciÂ?gany.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Loleczka Tobie coÂ? ostatnio wszystko "takie naciÂ?gane" :-P
a ta intryga moÂ?e nie tyle naciÂ?gana co mniej interesujÂ?ca. Ja osobiÂ?cie maÂ?o co z niej teraz pami??tam, z resztÂ? tak jak i Komet??, niewiele mnie to obchodziÂ?o i jak juÂ? pisaÂ?am w innym temacie za maÂ?o takich moment??w grozy przy kt??rych "wÂ?os na karku si?? jerzy" . Przede wszystkim czekaÂ?am tylko na to aÂ? Mercy w ko??cu zdecyduje si?? na Adama a potem rozwiÂ?zanie jej osobistych tragedii i moment otrzÂ?Â?ni??cia si?? z niej.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

pyczunia pisze:Loleczka Tobie coÂ? ostatnio wszystko "takie naciÂ?gane" :-P
Cierpi?? na ogromny brak dobrego wÂ?tku kryminalnego.
No ale powiedz, zwykÂ?a zmiennoksztaÂ?tna lepsza od nieludzi? JakoÂ? tego nie widz??.
Poza tym, ten wÂ?tek nie byÂ? ciekawy. Tak samo jak innych, mnie r??wnieÂ? bardziej ciekawiÂ?o rozwiÂ?zanie zagadki Adam/Mercy/Samuel, a potem otrzÂ?Â?ni??cie si?? Mercy.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

pyczunia

Loleczka pisze: No ale powiedz, zwykÂ?a zmiennoksztaÂ?tna lepsza od nieludzi? JakoÂ? tego nie widz??.
No niby tak, ale to teÂ? chodziÂ?o chyba o to Â?e potrzebowali kogoÂ? postronnego, i z bardzo dobrym w??chem Â?eby wyÂ?apa?? tÂ? samÂ? osob?? we wszystkich mieszkaniach (a jak wiadomo Mercy moÂ?e si?? tÂ? umiej??tnoÂ?ciÂ? poszczyci??),a oni mieli w tej kwestii zwiÂ?zane r??ce.

Gobur

Post autor: Gobur »

do tego na jej korzyÂ??? przemawiaÂ?a pycha fae, kt??rzy nie widzieli w niej zagroÂ?enia, zresztÂ? to Â?e czÂ?owiek byÂ? w stanie tak im zaszkodzi?? teÂ? si?? z tego wzi??Â?o, oni wyraÂ?nie lekcewaÂ?Â? wszystko co nie jest fae

Awatar użytkownika
Czarownica

Nie wydaje mi si??, Â?eby tak kompletnie lekcewaÂ?yli ludzi. PogardzajÂ? nimi, ale si?? z nimi liczÂ?, przynajmniej jak z masa. w ko??cu postanowili si?? ujawni?? i dali zamknÂ??? w rezerwatach. PrzecieÂ? cho??by byli nie wiadomo jak silni, to ludzi jest po prostu wi??cej. Natomiast jeÂ?li oceniajÂ? ich jednostkowo - to juÂ? inna rozmowa.

pyczunia

Re: o intrydze przewodniej po raz trzeci.

dorota7677 pisze:Nie wydaje mi si??, Â?eby tak kompletnie lekcewaÂ?yli ludzi. PogardzajÂ? nimi, ale si?? z nimi liczÂ?, przynajmniej jak z masa. w ko??cu postanowili si?? ujawni?? i dali zamknÂ??? w rezerwatach. PrzecieÂ? cho??by byli nie wiadomo jak silni, to ludzi jest po prostu wi??cej. Natomiast jeÂ?li oceniajÂ? ich jednostkowo - to juÂ? inna rozmowa.
Jednak inicjatywa ujawnienia si?? nie przyszÂ?a od "zwykÂ?ych" Nieludzi tylko od samych Szarych Pan??w. To oni stwierdzili Â?e Czas SkrytoÂ?ci (czy coÂ? takiego) si?? ko??czy i najwyÂ?sza pora pokaza?? ludziom Â?e magia istnieje. Fae nie mieli nic do gadania, a przez to byli "n??kani" i zamkni??ci w rezerwatach, bo nie mogli si?? temu tak o sprzeciwi??. A ludzie z tego co pami??tam to teÂ? ich nie tolerujÂ? tylko w ko??cu przyj??li do wiadomoÂ?ci Â?e inne istoty teÂ? istniejÂ?.

Gobur

Post autor: Gobur »

jak powoli wychodzi w 3 i 5 cz??Â?ci, ujawnienie si?? ludziom byÂ?o cz??Â?ciÂ? wi??kszego planu majÂ?cego przywr??ci?? fae dost??p do podÂ?wiata, utracony w wyniku ekspansji Â?elaza i chrzeÂ?cija??stwa na tereny starego Â?wiata. Do tego potrzeba byÂ?o zgromadzi?? fae w jednym miejscu odizolowanym od ludzi, a idea rezerwat??w idealnie si?? w to wkomponowaÂ?a. A to Â?e sÂ?absi fae b??dÂ? przy tym cierpie??, czy to Â?e cz??Â??? b??dzie musiaÂ?a zosta?? zgÂ?adzona bo jest zbyt dzika by wsp??Â?istnie?? pokojowo z ludÂ?mi to dla Szarych Pan??w byÂ?y dopuszczalne straty uboczne - w ko??cu oni si?? nie ujawniali i ich te nieprzyjemnoÂ?ci nie dotkn??Â?y. A jak na razie w wszystkich tomach nie ma ani jednego fae kt??ry by szanowaÂ? ludzi. (Zee szanuje Mercy, ale od poczÂ?tku wiedziaÂ? Â?e nie jest ona czÂ?owiekiem). To Â?e majÂ? respekt dla tÂ?umu z szacunkiem nie ma nic wsp??lnego.

Awatar użytkownika
Czarownica

Ale nikt nie m??wiÂ? Â?e oni szanowali ludzi tylko Â?e si?? z nimi liczyli. Natomiast nie spodziewaÂ?am si?? takiego wyjaÂ?nienia,Â?e oni chcÂ? odzyska?? dost??p do podÂ?wiata. To zmienia posta?? rzeczy. Do tej pory moÂ?na byÂ?o sÂ?dzi?? Â?e chcÂ? jednak jakoÂ? wsp??Â?istnie?? z ludÂ?mi, ale Twoje wyjaÂ?nienia to zmieniajÂ?. W takim razie nie docenili ludzi i ponieÂ?li Â?mier??.

pyczunia

Tak, tu nas (nieangloj??zyczne ludki) Gobur zaskoczyÂ? zamiarami Nieludzi, aÂ? to cwane bestie, a przynajmniej tak im si?? zdaje. :lol:

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Ale o co kaman dziewczyny ??
To o czym Gobur pisze mozna wywnioskowa?? z 3 pierwszych czesci...
A te tak czy inaczej sa przetÂ?umaczone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”