Trzecie zetknięcie z serią

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Trzecie zetkni??cie z seria

Post autor: Czarownica »

Ale i tak podziwiam Jadi Â?e sam tÂ?umaczy. Ciesz?? si?? Â?e przy nast??pnych ksiÂ?Â?kach nie b??dzie osamotniony.

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Jadi to dziewczyna. :) i fakt, jest sprinterka tÂ?umacze??. Ale robi sama to, co my juÂ? mamy i jest dost??pne dla Wolf Squadu.
Jej tÂ?umaczenia mam nadzieje sÂ? niezaleÂ?ne.

Mamy jednak nadzieje, Â?e Jadi mimo udost??pniania swojego przekÂ?adu, do czego ma jak najbardziej prawo, podejmie cho??by minimalne Â?rodki by jej tÂ?umaczenie si?? nie rozprzestrzeniaÂ?o.

PrawdÂ? jest Â?e Fabryka SÂ???w ma problemy finansowe a Briggs staÂ?a si?? poczytna autorka, wi??c jest droga.

Fabryka po naszych naciskach (petycji i mailach) zdecydowaÂ?a si?? wyda?? kolejna ksiÂ?Â?k?? z tej serii - ale nikt nie daÂ? gwarancji Â?e kolejna czeÂ??? tez ujrzy Â?wiatÂ?o dzienne.

My nie dlatego pilnujemy tÂ?umacze?? by nie wyciekaÂ?y, Â?e jesteÂ?my snobami, ale dlatego by na tych prostych wymaganiach zatrzymywali si?? ludzie, kt??rzy po przeczytaniu tÂ?umaczenia nie zechcÂ? kupi?? ksiÂ?Â?ki.

A temu wÂ?aÂ?nie sprzyja chomikowe og??lnodost??pne tÂ?umaczenie ... jest MULTUM ludzi, kt??rzy z CIEKAWOÂ?CI kupili by ksiÂ?Â?k??, ale tego nie zrobiÂ? poniewaÂ? juÂ? przeczytali tÂ?umaczenie, na kt??rym szczerze m??wiÂ?c im nie zaleÂ?aÂ?o, ale znaleÂ?li je i przejrzeli ot tak dla zabicia czasu.

A poniewaÂ? to co jest zachomikowane rozprzestrzenia si?? z szybkoÂ?ciÂ? bÂ?yskawicy, tych ludzi b??dÂ? setki jak nie tysiÂ?ce. A kaÂ?da taka osoba to mniejsze wpÂ?ywy ze sprzedaÂ?y.

Dla nas to oznacza jedno : MAÂ?O ludzi kupi wydanie Iron Kissed = BRAK szans na wydanie Bone Crossed.

Awatar użytkownika
Czarownica

t

Post autor: Czarownica »

rozumiem i przyjmuje twoje argumenty. ja osobiÂ?cie i tak kupuje wydane ksiÂ?Â?ki , ale zdaj?? sobie spraw e Â?e nie kaÂ?dy tak robi. Mam nadziej?? Â?e fabryka dotrzyma sÂ?owa i wyda obiecane pozycje. Niestety, wiele ksiÂ?Â?ek po prostu nie ma szans na ukazanie si?? na naszym rynku bo wydawcy, mino pr??Â?b czytelnik??w nie sÂ? tym zainteresowani. Mam nadziej?? Â?e z p. Briggs b??dzie inaczej.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

dorota7677 pisze:Niestety, wiele ksiÂ?Â?ek po prostu nie ma szans na ukazanie si?? na naszym rynku bo wydawcy, mino pr??Â?b czytelnik??w nie sÂ? tym zainteresowani.
Nie wiem czy to wina wydawc??w, czy teÂ? czytelnik??w. Powiedzmy sobie szczerze, sÂ? osoby, kt??re po przeczytaniu tÂ?umacze?? jakichkolwiek ksiÂ?Â?ek KUPIÂ? wydanÂ? przez wydawnictwo ksiÂ?Â?k??, nawet tylko z czystej ciekawoÂ?ci. Ale sÂ? r??wnieÂ? osoby, kt??re zadowolÂ? si?? nieoficjalnym tÂ?umaczeniem. A wydawca teÂ? czÂ?owiek, z pewnoÂ?ciÂ? r??wnieÂ? wchodzi na fora, strony i sprawdza, kt??re ksiÂ?Â?ki sÂ? warte nakÂ?adu czasu i pieni??dzy. Poza tym, jeÂ?li czytelnikowi bardzo zaleÂ?aÂ?oby na wydaniu danej ksiÂ?Â?ki robiÂ?by WSZYSTKO aby wydawca si?? niÂ? zainteresowaÂ?, a nie poprzestawaÂ?by na swoim, lub kogoÂ? tÂ?umaczeniu.
Sasanka pisze:My nie dlatego pilnujemy tÂ?umacze?? by nie wyciekaÂ?y, Â?e jesteÂ?my snobami, ale dlatego by na tych prostych wymaganiach zatrzymywali si?? ludzie, kt??rzy po przeczytaniu tÂ?umaczenia nie zechcÂ? kupi?? ksiÂ?Â?ki.
Zgadzam si?? z Sas w 100%. Mam nadziej??, Â?e wÂ?r??d nas nie ma takich os??b.
Sasanka pisze:Dla nas to oznacza jedno : MAÂ?O ludzi kupi wydanie Iron Kissed = BRAK szans na wydanie Bone Crossed.
Dlatego kupujmy IK! Zawsze moÂ?e by?? to przeciez fajny prezent dla koleÂ?anki, albo kilku koleÂ?anek :-D
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Hazaja

Post autor: Hazaja »

Ja teÂ? kupi?? i ksiÂ?Â?ka doÂ?Â?czy dumnie do pozostaÂ?ych 2 tom??w na p??Â?ce :] z resztÂ? i tak zawsze kupuj?? to co czytaÂ?am w oryginalne, gdy wyjdzie u nas ...

A co do Iron Kissed, wreÂ?cie miaÂ?am czas i sko??czyÂ?am czyta??.... jak dla mnie to ta cz??Â??? byÂ?a po prosu sÂ?aba w por??wnaniu z poprzednimi 2... niby fajnie, Â?e rozwinÂ?Â? si?? wÂ?tek Adam - Mercy ale za to wÂ?tek zagadki byÂ? troch?? nudny... po za tym kapn??Â?am si?? w poÂ?owie kto zabija... no, ale i tak ta czeÂ??? jest fajna z por??wnaniem z innymi ksiÂ?Â?kami co teraz wychodzÂ?... no i akcja pod koniec wszystko wynagradza...
Jak czytam wsze posty to chyba 4 cz??Â??? p??jdzie mi szybciej :-P

oleczka

Post autor: oleczka »

Jak dla mnie jest to jedna ze sÂ?abszych cz??Â?ci...
Z poczÂ?tku nudno, na szcz??Â?cie pod koniec si?? rozkr??ciÂ?o (i to bardzo)...

kuszumai

Post autor: kuszumai »

KsiÂ?Â?k?? kupiÂ?am w przypÂ?ywie stresu z matmy, nie bardzo pami??tajÂ?c juÂ? fabuÂ???. :( WlokÂ?c si?? z empiku padaÂ? deszcz i byÂ?am w jeszcze bardziej zÂ?ym nastroju, przypominajÂ?c sobie, Â?e jutro kolejna matma. WpadÂ?am do domu wieczorem, rzuciÂ?am wszystko i zacz??Â?am czyta??. Poprzednie cz??Â?ci stan??Â?y mi na nowo przed oczami, pierwsze spotkanie z Adamem zaowocowaÂ?o spadni??ciem z Â???Â?ka. ^^ ChociaÂ? momenty, w kt??rych pojawia si?? Adam, moÂ?na policzy?? na palcach jednej r??ki (niestety), ale naprawd?? warto byÂ?o si??gnÂ??? po t?? ksiÂ?Â?k??. Patrycja znowu daÂ?a popali??, prezentujÂ?c nam sw??j mistrzowski talent.

I tak Â?ciÂ?lej, Â?eby si?? nie rozpisywa??:

Plus: maÂ?o wampir??w, wi??cej wilk??w co r??wna si?? wi??cej spotka?? z Adamem.

Minus: mimo braku wampir??w nadal maÂ?o Adama, no i oczywiÂ?cie gwaÂ?t - nie jestem zwolenniczkÂ? takiego okaleczania postaci. MoÂ?e jestem idealistkÂ?. W kaÂ?dym bÂ?dÂ? razie ze Â?ciÂ?ni??tym gardÂ?em czytaÂ?am ostatnie strony i wyjaÂ?nienie Bena.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Nie wytrzymaÂ?am i kupiÂ?am ksiÂ?Â?k?? juÂ? w czwartek :-D Opr??cz zmian paru nazw i lekkiego uÂ?agodzenia to ksiÂ?Â?k?? czyta si?? wspaniale. Na szcz??Â?cie nie byÂ?o tam wampir??w, tylko nieludzie i wilkoÂ?aki. To jest na pewno plus tej ksiÂ?Â?ki.
kuszumai pisze:W kaÂ?dym bÂ?dÂ? razie ze Â?ciÂ?ni??tym gardÂ?em czytaÂ?am ostatnie strony i wyjaÂ?nienie Bena.
To tak jak ja. ChociaÂ? bardziej poruszyÂ?o mnie wÂ?aÂ?nie to wyjaÂ?nienie. Nie wiem dlaczego, moÂ?e przez to, Â?e po raz pierwszy Benowi zaleÂ?aÂ?o aÂ? tak na czymÂ?, a moÂ?e przez to, Â?e poznaliÂ?my jakiÂ? fragment wczeÂ?niejszego Â?ycia Bena. Albo moÂ?e przez wyjaÂ?nienie myÂ?li Mercy. Wszystko jest moÂ?liwe.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Kat70

Post autor: Kat70 »

3 cz??Â??? Mercedes, mimo nie najciekawszego poczÂ?tku, uwaÂ?am za najlepszÂ?. Nareszcie tajemnica miÂ?osnego tr??jkÂ?ta zostaÂ?a z niemaÂ?ym b??lem, ale w ko??cu prawie rozwiÂ?zana. Teraz Mercedes wie nareszcie czego oczekiwa?? od potencjalnych kandydat??w na swojego partnera. ChociaÂ? z nimi nigdy nie wiadomo. zawsze mogÂ? wyciÂ??? jeszcze jakiÂ? numer. W ko??cu to dw??ch wilkoÂ?ak??w Alfa.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

zauroczona pisze: W ko??cu to dw??ch wilkoÂ?ak??w Alfa.
Tylko Adam jest AlfÂ? a Samuel jest po prostu bardzo dominujÂ?cy, nawet bardziej niÂ? Adam ale to wciÂ?Â? samotny wilk.
A og??lnie to zgadzam si?? Â?e to caÂ?kiem niezÂ?a cz??Â??? chociaÂ? sÂ? teÂ? momenty kt??re mnie denerwowaÂ?y.

Kat70

Post autor: Kat70 »

Sagi pisze:
zauroczona pisze: W ko??cu to dw??ch wilkoÂ?ak??w Alfa.
Tylko Adam jest AlfÂ? a Samuel jest po prostu bardzo dominujÂ?cy, nawet bardziej niÂ? Adam ale to wciÂ?Â? samotny wilk. A og??lnie to zgadzam si?? Â?e to caÂ?kiem niezÂ?a cz??Â??? chociaÂ? sÂ? teÂ? momenty kt??re mnie denerwowaÂ?y.
Ile os??b , tyle opinii. Wi??c zawsze komuÂ? coÂ? nie b??dzie si?? w ksiÂ?Â?ce podobaÂ?o. Ale w ko??cu po to tworzy si?? fora, aby kaÂ?dy m??gÂ? wypowiedzie?? swoje zdanie na dany temat. To wÂ?aÂ?nie stwarza interesujÂ?ca atmosfer?? forum.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Og??lnie caÂ?e to Â?ledztwo nie zainteresowaÂ?o mnie jakoÂ? specjalnie. Najbardziej byÂ?am ciekawa jak si?? uÂ?oÂ?y sytuacja miedzy Adamem i Mercy. Ze wzgl??du wÂ?aÂ?nie na ten watek doko??cz?? seri??.
MoÂ?liwe Â?e na mojÂ? opini?? miaÂ?a wpÂ?yw jakoÂ??? tÂ?umaczenia. Do oficjalnego nie miaÂ?a dost??pu, nad czym ubolewam, wi??c trzeba byÂ?o si?? zadowoli?? tÂ?umaczeniem jadi. Niestety niekt??re bÂ???dy wytracaÂ?y mnie lekko z tego o czym czytaÂ?am, zwÂ?aszcza to "przeczyÂ?ci?? gardÂ?o" zamiast "chrzÂ?knÂ???"...
Musz?? dorwa?? oficjalne... Hmmm... Tylko najpierw kas?? na nie znaleÂ??? :-/
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Post autor: wiedźma z bagna »

A ja tak jakoś bez euforii. Nie żebym się rozczarowała, ale jakoś mi zabrakło w tej części, nie wiem, stopniowania napięcia? Nic mnie nie zaskoczyło, a ja lubię być zaskakiwana (czasem).
No pięknie sobie kwitnie wątek "miełosny" i owszem, ale mam jakiś niedosyt jeśli chodzi o samą intrygę przewodnią.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 21:17 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

shira84

Post autor: shira84 »

napewno ksiÂ?zka inna niz poprzednie jest bardziej o uczuciach a akcja jest tak sobie z boku mi to wog??e nie przeszkadza coÂ? tu duÂ?o m??wi?? jestem romantyczkÂ?. Z drugiej strony szkoda, Â?e jakos bardziej nie zostaliÂ?my wprowadzeni w wÂ?tek nieludzi bo tak naprawde dalej o nich nic nie wiemy

Awatar użytkownika
[email protected]ęcona

Post autor: [email protected]ęcona »

Nie byÂ?o duÂ?o nowoÂ?ci, ale mi i tak si?? przyjemnie i szybko czytaÂ?o:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”