Trzecie zetknięcie z serią

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Fakt, Â?e fabuÂ?a znowu b??dzie si?? kr??ci?? wok??Â? wampir??w to dobry znak. Bone Crossed moÂ?e by?? tym czego troch?? mi zabrakÂ?o w Iron Kissed - opr??cz trzymajÂ?cej w napi??ciu akcji roztrzygajÂ?cej relacje pomi??dzy bohaterami - bardzo ciekawie i nie przewidywalnie poprowadzonego rozwiÂ?zania gÂ???wnego problemu i zagadki.

Anthien

Post autor: Anthien »

Fabuła jest wciągająca i jest dużo Adama.
Kontakty damsko-męskie są przedstawione w ciekawy sposób. Zastanawiałam się kogo Mercy wybierze, chociaż od początku kibicuję Adamowi, ale nie spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy.

To co mnie ujęło to gra na emocjach czytelnika. Zarówno chichrałam się jak i wzruszyłam. I chyba tak się wczułam, że w pewnym momencie prowadziłam monolog z monitorem :mrgreen:

A jedyne co mnie trochę zdenerwowało to urwane zakończenie. Czy autorka nie mogła umieścić trochę więcej? :-P
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 00:31 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oksa

To urwane zako??czenie bardzo ciekawie si?? rozwija w Bone Crossed, wi??c na pewno czytelnik nic nie traci z tej "sytuacji" :)

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

jakoÂ? nie podszedÂ? mi ten tom w og??le. I tyle ani zako??czenie, ani rozwlekanie problem??w sercowych, kt??re przy??miÂ?y afer?? z Fae :/
&#8220;There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.&#8221;

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Zgadzam si?? z OksÂ?.
W sumie poczÂ?tek pierwszego rozdziaÂ?u to rozbudowany koniec Iron Kissed. Jak dla mnie Â?wietny ;-)
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Oksa

KtoÂ? moÂ?e sobie pomyÂ?le?? "no nie, koniec?", a tu prosz?? :) poczÂ?tkowo troch?? zniech??cona, Â?e byÂ?o to urwane (chociaÂ? lubi?? jak autor zostawia czesem pewne niedopowiedzenia), teraz mysl??, Â?e byÂ? to dobry zabieg.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Ja teÂ? myÂ?laÂ?am "dlaczego tak zako??czyÂ?a?", ale teraz jakoÂ? nad tym nie boleje ;-)
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Jak juÂ? si?? za niÂ? zabraÂ?am to Â?ykn??Â?am jednym tchem, z resztÂ? jak wszystkei cz??Â?ci. Tak w wielkim skr??cie- duÂ?o interesujÂ?cych aspekt??w si?? wyjaÂ?nia, i sporo zaczyna rozwija?? :-) a koniec zach??ca do kontynuacji. :-P

Troch?? zabrakÂ?o mi "wielkich" akcji trzymajacych w napi??ciu (typu przyczepa + Littleton z poprzedniej cz??Â?ci), a no niby jest ucieczka do domu Adama, ale jakoÂ? nie wywoÂ?ywaÂ?a u mnie tego dreszczyka grozy i taka jakby nie rozwini??ta zbytnio byÂ?a. Jednak autorka wypisaÂ?a duÂ?o uczu?? i to po cz??Â?ci rekompensuje strat??

Lamia

Post autor: Lamia »

W sumie jak dla mnie to najsÂ?abszy tom. PoczÂ?tkowo si?? nudziÂ?am i nie mogÂ?am wciÂ?gnÂ???. Dopiero po akcji z Fidealem si?? wkr??ciÂ?am. Po tym to juÂ? si?? oderwa?? nie mogÂ?am. Zn??w caÂ?Â? sobÂ? mogÂ?am si?? wczu?? w bohater??w, a na ko??cu przeÂ?ywaÂ?am wszystko razem z Mercy. PodsumowujÂ?c, jednak p. Briggs trzyma poziom, cho?? poczÂ?tkowo wydawaÂ?o mi si??, Â?e noga jej si?? obsun??Â?a.

Awatar użytkownika
Oksa

Zgadzam si?? caÂ?kowicie - najsÂ?absza cz??Â???, ale od ataku Fidela wciÂ?ga, chociaÂ? dla mnie teÂ? - akcja w garaÂ?u po wejÂ?ciu Adama - bezcenne.
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

CoÂ? w tym jest .PoczÂ?tek nie zachwyca ,ale reszta si?? broni .
MoÂ?e dlatego Â?e pani Briggs przyzwyczaiÂ?a nas do akcji od samego poczÂ?tku .Wi??c kiedy tak ta caÂ?a akcja rozkr??ca si?? powoli to czÂ?owiek si?? niecierpliwi .
OczywiÂ?cie od momentu gdy Mercy lÂ?duje naga na ganku Adama a stado rusza jej na pomoc to juÂ? nie ma na co narzeka?? .

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Hej wÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta?? wasze tÂ?umaczenie IK i jestem pod wraÂ?eniem. Zgadzam si?? z resztÂ?, iÂ? poczÂ?tek nie jest za dobry, ale potem tak to si?? rozkr??ca Â?e byÂ?am w szoku takim zwrotem akcji. Najbardziej jednak z caÂ?ej ksiÂ?Â?ki zadziwiÂ? mnie Adam i jego postawa - byÂ?am w szoku zwÂ?aszcza, Â?e nie byÂ?am wczeÂ?niej nim za bardzo zachwycona.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

naja1985

Post autor: naja1985 »

JuÂ? nie mog?? si?? doczeka?? kiedy mnie r??wnieÂ? udost??pnicie trzecia czeÂ??? Mercy:) Bardzo dzi??kuje za Wasza stronk?? i to co robicie bo jest naprawd?? fantastyczna. Wam naleÂ?ny si?? ogromne uznanie za wytrwaÂ?oÂ??? .

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Ach, super Â?e kolejna osoba przybyÂ?a :D zapraszamy i namawiamy do wytrwaÂ?oÂ?ci to nie tylko 3 czeÂ??? uda ci sie zobaczy?? :D

Awatar użytkownika
Smile_

Post autor: Smile_ »

Mnie na poczÂ?tku trzecia cz??Â??? nudziÂ?a, dopiero w poÂ?owie rozkr??ciÂ?a si?? akcja. Bardzo mnie cieszy, Â?e autorka przybliÂ?yÂ?a nam wÂ?tek nieludzi i Szarych Pan??w, juÂ? od poczÂ?tku serii interesowaÂ?o mnie co to za potworki sÂ? :mrgreen:
"Je?li jest co?, co nie jest wykonalne
trzeba znale?? kogo? kto o tym nie wie i to zrobi."

"We are such stuff as dreams are made on. "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”