Trzecie zetknięcie z serią

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Trzecie zetknięcie z serią

Post autor: Kometa »

PomyÂ?laÂ?am sobie, Â?e nie ma juÂ? co marudzi?? i czeka?? B??g wie czego ze strony Fabryki wi??c zaÂ?oÂ?yÂ?am analogiczny temat, do tych w innych podforach. WÂ?aÂ?ciwie juÂ? sporo z nas przeczytaÂ?o Iron Kissed, jedni obdarzeni talentem lingwistycznym w oryginale, inny za sprawÂ? Pack_Members_Super_Star(TM) i ich zajebistego tÂ?umaczenia <ma nadzieje, Â?e wÂ?oÂ?yÂ?a w to odpowiedniÂ? iloÂ??? wazeliny>. Zatem myÂ?l??, Â?e moÂ?emy rozpoczÂ??? tego typu dyskusje - czyli jak nasze wraÂ?enia po kolejnym, trzecim juÂ? zetkni??ciu z seriÂ?? Co nas zaskoczyÂ?o, co rozczarowaÂ?o, zauwaÂ?yliÂ?cie moÂ?e tendencje spadkowÂ? w pisaniu autorki czy moÂ?e jej potencjaÂ? z tomu na tom roÂ?nie?

Ja osobiÂ?cie byÂ?am przeszcz??Â?liwa kiedy ukazaÂ? si?? pierwszy rozdziaÂ? za sprawÂ? naszych niebieskich Dobroczy??c??w. Og??lnie ksiÂ?Â?k?? oceniam na r??wni z Wi??zami Krwi, Pati utrzymaÂ?a poziom i czytaÂ?am r??wnie zafascynowana jak przy poprzednich tomach. Szczerze czytajÂ?c opisy ksiÂ?Â?ki i dwa pierwsze rozdziaÂ?y baÂ?am si?? Â?e historia mnie nie wciÂ?gnie. MiaÂ?o by?? o problemach Zee, a on nie naleÂ?y do moich ulubionych bohater??w. Jednak tu naprawd?? si?? przekonaÂ?am, Â?e nie naleÂ?y czyni?? sobie Â?adnych zaÂ?oÂ?e?? przed czytaniem ksiÂ?Â?ki. ChociaÂ? byÂ?am w sumie mile zaskoczona ;)

Przypominam, Â?e zaglÂ?dajÂ? tu osoby, kt??re ksiÂ?Â?ki nie czytaÂ?y - zatem nie spoilerowa?? przesadnie. I zaznacza?? kiedy macie zamiar ;)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:54 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Gobur

Post autor: Gobur »

Ja od poczÂ?tku wiedziaÂ?em ze ten tom b??dzie mi si?? podobaÂ?, bo uwielbiam Fairy Tales :-P TrochÂ? zgrzytaÂ?em z??bami przy 11 rozdziale, ale dla mnie to jak dotÂ?d najlepszy tom z serii (cho?? Blood Bound i Bone Crossed sÂ? zaraz za nim). A co do Zee, to zaczekaj do ostatniego rozdziaÂ?u :-P

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

Omin??Â?a pewne emocje (o kt??rych pisaÂ?am w innym temacie), ale wynagrodziÂ?a to w kolejnym . Tak sobie myÂ?l?? Â?e jednak IK jest lepsze od BB bo jest troch?? rozwaÂ?a?? emocjonalnych, akcja teÂ? nie kuleje. Na korzyÂ??? jest to iÂ? wilkoÂ?aki majÂ? osobowoÂ??? wilczÂ? jak i ludzkÂ?, nie sÂ? pozbawione ani jednego ani drugiego. W kaÂ?dym bÂ?dÂ? razie do tego doÂ?oÂ?yÂ?a Pati jeszcze cegieÂ?k?? stopniowo si?? pnie do g??ry.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Rubi, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Po przeczytaniu dw??ch pierwszy tom??w si??gn??Â?am po trzeci w oryginale poniewaÂ? miaÂ?am dosy?? czekania aÂ? Fabryka Â?askawie zechce wyda??. Zam??wiÂ?am w empiku przez co mam pi??knie wydanÂ? ksiÂ?Â?k?? z cudna okÂ?adkÂ? stojÂ?cÂ? na p??Â?ce.

Podoba mi si?? jak w tym tomie Pati pokazaÂ?a wilkoÂ?aki. Z jednej strony sÂ? brutalnymi stworzeniami kt??re muszÂ? ciÂ?gle kontrolowa?? swoje zachowanie a z drugiej widzimy ich wraÂ?liwÂ? natur??.
Poza tym w kaÂ?dym rozdziale coÂ? si?? dzieje przez co czyta si?? rewelacyjnie i szybko poniewaÂ? nie moÂ?na si?? oderwa?? nawet na chwil??.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

No c??Â?, jestem juÂ? po lekturze. Bardzo mi si?? podoba! Jak na razie, to chyba najbardziej ze wszystkich cz??Â?ci. Briggs ukazaÂ?a nam rozdzielone natury wilkoÂ?aka. Z jednej strony czÂ?owiek, z drugiej wilk... Dwie odr??bne osobowoÂ?ci (moÂ?na to tak w og??le nazwa???).
Podoba mi si?? w tej cz??Â?ci to, Â?e Briggs poruszyÂ?a tematy emocjonalne. I, tak jak w kaÂ?dej ksiÂ?Â?ce, wyjaÂ?niÂ?a (po cz??Â?ci) zawiÂ?oÂ?ci z tym wilczym prawem.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

Loleczka pisze:Podoba mi si?? w tej cz??Â?ci to, Â?e Briggs poruszyÂ?a tematy emocjonalne. I, tak jak w kaÂ?dej ksiÂ?Â?ce, wyjaÂ?niÂ?a (po cz??Â?ci) zawiÂ?oÂ?ci z tym wilczym prawem.
WÂ?aÂ?nie to ja bardzo lubi?? w jej ksiÂ?Â?kach. wszystko jest dokÂ?adnie wyjaÂ?niane i przede wszystkim nie przeskakuje z wÂ?tku do wÂ?tku tak ja to ma miejsce z innymi ksiÂ?Â?kami, w jej ksiÂ?Â?kach po prostu nie da si?? pogubi?? i zawsze jest si?? na bieÂ?Â?co z relacjami tamtego Â?wiata ;-)

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Jak wiele z nas dÂ?ugo nie mogÂ?am si?? doczeka?? polskiego wydania Iron Kissed, wi??c zebraÂ?am caÂ?e swoje siÂ?y tw??rcze i lingwistyczne i zabraÂ?am si?? za wersj?? angielskÂ?. MiaÂ?am dwa podejÂ?cia: za pierwszym razem zrezygnowaÂ?am zniech??cona tym, Â?e jednak nie dam rady tak si?? wchÂ?onÂ??? w fabuÂ??? "po angielsku", ale za drugim razem byÂ?am tak rozpaczliwie ciekawa, Â?e... udaÂ?o si?? :)

Mimo sesji i nawaÂ?u roboty w pracy przeczytaÂ?am jÂ? szybko. I nie dziwne, bo fabuÂ?a IK wciÂ?ga jak poprzednie cz??Â?ci i nie odbiega poziomem. Po kilkudziesi??ciu pierwszych stronach obawiaÂ?am si??, Â?e chyba jednak nie zachwyci mnie tak jak Blood Bound. GdzieÂ? w poÂ?owie akcja troch?? przystopowaÂ?a i niestety troszk?? nudziÂ?a, ale od
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Loleczka

DokÂ?adnie. Dzi??ki temu czuj?? si??, jakbym tam byÂ?a. Bardzo podobajÂ? mi si?? te walki o dominacj??. Ja mam tak samo z tatÂ?. Tylko, Â?e u nas to nie wolno nawet mrugnÂ???. Kto pierwszy spuÂ?ci wzrok, albo mrugnie - przegrywa.
Niekt??re z praw wilkoÂ?ak??w sprawiajÂ?, Â?e mam ochot?? zÂ?orzeczy?? (Â?redniowiecze wzgl??dem kobiet!), a kilka wprowadziÂ?abym w nasze Â?ycie. Naprawd??.

Awatar użytkownika
Oksa

Walka o dominacj?? - tak to jest dobre :) jest jeszcze jedna rzecz, kt??ra mi si?? spodobaÂ?a w IK. Bardzo duÂ?o Adama :)
Z jednej strony denerwowaÂ?o mnie to jak zostaÂ?a rozwiÂ?zana kwestia tego, z kim Mercy b??dzie (a dokÂ?adnie po rozmowie z Samem), ale p??Â?niej stwierdziÂ?am, Â?e
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Loleczka

Tak, duÂ?o Adama to zdecydowanie WIELKI plus :-)
Spoiler:
C??Â?, ja sÂ?dz?? tak samo. Decyzje podj??Â?a po rozmowie z Honey i Jesse. Jednak strach przed utratÂ? przyjaciela i wolnoÂ?ci byÂ? silny. No i ja si?? nie dziwi??. TuÂ? po rozmowi?? Sama z Adamem, ten alfa zainstalowaÂ? jej w garaÂ?u system bezpiecze??stwa. SwojÂ? drogÂ?, nie bardzo mu si?? dziwi?? ;-)
Najbardziej zmartwiÂ? nie koniec ksiÂ?Â?ki. To, dla mnie, byÂ?o straszne. Nawet nie sam gwaÂ?t, ale to jak Mercy si?? po nim czuÂ?a. To chyba wtedy najbardziej wida?? byÂ?o jak kocha Adama.

Koniec Spoileru

Awatar użytkownika
Oksa

Ale ta cz??Â??? bardziej niÂ? poprzednie pokazuje, jak Mercy ma silnÂ? osobowoÂ???. I to chyba widze tez w IK, Â?e poza wÂ?tkiem o Zee, ten drugi ma w nim wi??ksze znaczenie, a przynajmniej ja tak to odczuwam. Nie zdziwi?? si?? jeÂ?li wiele z nas wiedzÂ?c, Â?e to b??dzie cz??Â???, w kt??rej Mercy wybiera swojego partnera, gÂ???wnie na to rozwiÂ?zanie czekaÂ?a :)

Awatar użytkownika
Loleczka

Jasne jest silna, ale jednoczeÂ?nie strasznie krucha.
SPOILER:
W ko??cu uwierzyÂ?a, Â?e si?? od niej odwr??cÂ?. Jednak wytrzymaÂ?a to. I zwalczyÂ?a swojÂ? sÂ?aboÂ???. Nie wiem czy ja bym tak umiaÂ?a.
Nie wiedziaÂ?am, Â?e w tej cz??Â?ci Mercy ma wybiera??. Mi po prostu zawsze jest maÂ?o ;-)

Awatar użytkownika
Oksa

Zgadzam si??. A wracajÂ?c og??lnie to ksiÂ?Â?ki to, mimo, Â?e IK bardzo mi si?? podobaÂ?a, mam nadziej??, Â?e Bone Crossed dostarczy troch?? wi??cej emocji zwiÂ?zanych r??wnieÂ? z samÂ? intrygÂ?.

Awatar użytkownika
Loleczka

Tak, ja teÂ? czeka z niecierpliwoÂ?ciÂ?. A po spoilerze coÂ? czuj??, Â?e ksiÂ?Â?ka spodoba mi si?? r??wnie mocno jak poprzednie. Cho?? czy ja wiem, czy b??dzie intryga? WedÂ?ug mnie to wreszcie skupi si?? wok??Â? wampir??w :-)

natka8

Post autor: natka8 »

PatrzÂ?c na spoiler to na pewno w BC fabuÂ?a skupi si?? wok??Â? wampir??w :D
Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, Â?e przez wi??kszoÂ??? ksiÂ?Â?ki Mercy b??dzie miaÂ?a kÂ?opot z przyw??dczyniÂ? wampir??w, znajÂ?c Â?ycie sko??czy si?? to w miar?? szcz??Â?liwie, ale mam nadziej??, Â?e ta ksiÂ?Â?ka b??dzie trzymaÂ?a w napi??ciu... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”