Polskie wydanie Iron Kissed

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Gobur, lata 60 to teÂ? za bardzo nie twoje czasy :-P. TytuÂ? nie jest najgorszy, Â?wietnie si?? go nie da przetÂ?umaczy??, baÂ?am si?? co wyjdzie jak b??dÂ? kombinowa?? :-P

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

I wyglÂ?da na to Â?e Nocna Mara postawiÂ?a na swoim.
Ale b??d?? protestowaÂ?a, co do Â?elaznego pocaÂ?unku. Jesli juÂ? coÂ? w t?? stron??, to raczej pocaÂ?unek Â?elaza. A w og??le to gubi mi si?? tu sens i przemyÂ?l?? to, ale nie o tak bandyckiej porze.
Ale naprawd?? nie jest Â?le. Licz?? jeszcze na okÂ?adk?? Santosa.

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

MyÂ?le , Â?e dadzÂ? Santosa. Chyba sobie podporzÂ?dkowujÂ? to, bo te dwa nowe wydania ZK i WK podchodzÂ? pod oryginaÂ?.. wi??c raczej dadzÂ? :) BÂ?dÂ?my dobrej myÂ?li

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

dorota7677 pisze:I wyglÂ?da na to Â?e Nocna Mara postawiÂ?a na swoim.
No i miaÂ?a gramatyczna racje, po prostu jakos mi tak logicznie ten tytuÂ? nie wchodzi.
Niemniej, Â?wi??ta racja ! mogÂ?o by?? gorzej !!

Awatar użytkownika
Czarownica

PotwierdziÂ?a si?? wiadomoÂ??? z Facebooka - Iron Kissed b??dzie wydany w paÂ?dzierniku - to juÂ? wiadomoÂ??? ze strony Fabryki. Co prawda nie ma jeszcze niestety projektu okÂ?adki.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

b??dÂ? nas tak trzyma?? do ostatniej chwili :roll: ale jestem pewna Â?e wezmÂ? motyw Santosa. TakÂ?e poniekÂ?d wiemy jaka b??dzie okÂ?adka xD
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Czarownica

TeÂ? myÂ?l??, Â?e to b??dzie okÂ?adka Santosa. Wtedy pasowaÂ?aby do nowego wydania. A ta okÂ?adka to coÂ? Czyli na paÂ?dziernik szykujemy pieniÂ?Â?ki - niestety nie wiadomo jeszcze ile - w przedsprzedaÂ?y jeszcze ksiÂ?Â?ki nie znalazÂ?am. co znamy i kochamy.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

Poprzednie dwie cz??Â?ci z nowÂ? okÂ?adkÂ? majÂ? kosztowa?? 34,90 wi??c IK pewnie teÂ? tyle.
Obrazek

NocnaMaraNM

Post autor: NocnaMaraNM »

O Ludzie maÂ?ej wiary! ;) Z "wirujÂ?cym seksem"walczyÂ?abym jak lew. Dobrze chociaÂ?, Â?e wiem teraz, jaki b??dzie ostatecznie tytuÂ?... C??Â?, prawa marketingowe stojÂ? ponad sensem i logikÂ?. Na szcz??Â?cie reszta cyklu ma lepiej przetÂ?umaczalne tytuÂ?y.
Przyznam szczerze, Â?e praca nad ksiÂ?Â?kÂ? nie byÂ?a zbyt Â?atwa. Mam wraÂ?enie, Â?e autorka zapodziaÂ?a gdzieÂ? plan serii, albo czasem zmienia jej si?? wizja. Logika momentami teÂ? odrobin?? kuleje. OczywiÂ?cie, to fantastyka, ale osobiÂ?cie jestem wyznawczyniÂ? teorii, Â?e nawet w tego rodzaju literaturze, czytelnik??w nie zawsze przekona wyjaÂ?nienie "przecieÂ? to magia". Pewne sprawy sÂ? bardzo nieokreÂ?lone, prawdopodobnie dlatego, Â?eby moÂ?na je byÂ?o rozciÂ?gnÂ??? w dowolnÂ? stron?? w razie potrzeby. To teÂ? nie uÂ?atwia zadania przekÂ?adu.
Z pozytyw??w, doksztaÂ?ciÂ?am si?? muzycznie, mechanicznie, geograficznie oraz architektonicznie:) Nie m??wiÂ?c o tonach informacji, przez kt??re musiaÂ?am przebrnÂ??? w zakresie mitologii Starego Â?wiata.
Co do tytuÂ???w w og??le, to moim zdaniem koncepcja autorki mija si?? troszk?? z tym, co mamy w polskich wydaniach, ale musi zosta?? tak, jak jest.
CzytaÂ?am pilnie Wasze dyskusje, wyciÂ?gaÂ?am wnioski, szczeg??lnie dyskusja o nazwach, rasach i istotach bardzo mi pomogÂ?a poukÂ?ada?? pewne zagadnienia.
Bardzo Wam dzi??kuj??:)

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Co do podzi??kowa??... 8-)

To byÂ?a bardzo miÂ?a niespodzianka, kiedy doÂ?Â?czyÂ?aÂ? do naszego forum i pozwoliÂ?aÂ? nam, nawet jeÂ?li w niewielkim stopniu, uczestniczy?? w tÂ?umaczeniu 3 cz??Â?ci. Tym bardziej, Â?e mieliÂ?my okazj?? otrzymywa?? teÂ? informacje z pierwszej r??ki :-)

O tym, Â?e autorka sprawia wraÂ?enie, jakby zapodziaÂ?a plan serii juÂ? dyskutowaliÂ?my np. w temacie o bÂ???dach w kolejnych cz??Â?ciach czy teÂ? o intrydze przewodniej w og??le, albo w komiksie o Mercy. Smutne, ale c??Â?, oby mimo wszystko dobrze si?? czytaÂ?o :)

Teraz juÂ? tylko czeka?? na wydanie, do kt??rego na szcz??Â?cie juÂ? bliÂ?ej niÂ? dalej.

Dzi??ki jeszcze raz za informacj?? ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Dia

Post autor: Dia »

JuÂ? jest projekt okÂ?adki :) OczywiÂ?cie Santosa.
Nad jej genialnoÂ?ciÂ? nie b??d?? si?? rozwodzi?? ;-) Jedyne co mi nie pasuje do ten Â???Â?ty kolorek, kt??ry moim zdaniem nijak nie wkomponowaÂ? si?? w caÂ?oÂ???...
Obrazek

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

Dobrze, Â?e zdecydowali si?? na okÂ?adk?? Santosa, jest Â?liczna :) Teraz tylko musimy poczeka?? na opis do ksiÂ?Â?ki. FS zapowiedziaÂ?a premier?? na 29 paÂ?dziernika, tak wi??c to juÂ? niedÂ?ugo - pora zbiera?? pieniÂ?dze :D

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

WÂ?aÂ?nie, o co chodzi z tym Â???Â?tym? I nie wiem czy zauwaÂ?yliÂ?cie, ze Zew Ksi??Â?yca teÂ? ma teraz tytuÂ? na kolorowym tle. DokÂ?adnie na czerwonym. Czasem mam wraÂ?enie Â?e oni czytajÂ? to forum i chyba wzi??li sobie do serca jak ktoÂ? tu marudziÂ? Â?e nazwisko autorki takimi woÂ?ami a tytuÂ?u prawie nie wida?? xD No to teraz wida?? :]
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Li_Ann

Post autor: Li_Ann »

TytuÂ? wida?? , ale szlag trafiÂ? caÂ?Â? koncepcj?? pracy Dana Santosa. Wiadomo Â?e trzeba coÂ? zmieni?? w okÂ?adkach ale czemu tak radykalnie [paleta barw ma lepiej pasujÂ?ce kolory].
Ale jak ma by?? oryginalny Santos to juÂ? nawet ten Â???Â?ty, aÂ? tak nie b??dzie raziÂ?.

Ps. Nie macie wraÂ?enia Â?e nazwisko autorki jest o jeden punt rozmiarowo za duÂ?e.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Czasem mam wraÂ?enie, Â?e niekt??rzy specjalnie szukajÂ? czegoÂ? aby si?? przyczepi?? do jakiejkolwiek okÂ?adki kt??rÂ? serwuje jakiekolwiek polskie wydawnictwo :mrgreen: Zamiast si?? cieszy?? to jak zwykle marudzicie.
A tak powaÂ?nie to mi si?? podoba ten Â???Â?ty i fajnie, Â?e zdecydowali si?? wÂ?aÂ?nie na taki raÂ?Â?cy kolor poniewaÂ? Â?adnie kontrastuje z resztÂ? grafiki. Poza tym Â???Â?ty pasuje do kolorystyki okÂ?adki i myÂ?l??, Â?e sama r??wnieÂ? zdecydowaÂ?abym si?? wÂ?aÂ?nie na ten kolo :mrgreen:
Li_Ann pisze:
Ps. Nie macie wraÂ?enia Â?e nazwisko autorki jest o jeden punt rozmiarowo za duÂ?e.
Na poprzednich okÂ?adkach jest tak samo. Problemu z tym nie widz??...
Nothing is true. Everything is permitted.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”