Polskie wydanie Iron Kissed

Trzecia książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Pocałunek żelaza"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2010 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Tak skarby odpisali :
Witam
Pani Anno Wydawnictwo ma w planach wydanie kolejnych tomów z cyklu przygód Mercedes Thomson. Prawa nie zostały jeszcze zakupione przez Fabrykę Słów, lecz taka procedura niebawem nastąpi.
Czas wydania książki od momentu zakupienia praw jest bardzo różny i składa się z wielu czynników. Czasem trwa max 6 miesięcy a czasem min rok.
Na chwilę obecną nie potrafię udzielić Pani jednoznacznie odpowiedzi dotyczącej wydania, premiery 3-go tomu Patricii Briggs.
Pozdrawiam serdecznie
Wiemy że nic nie wiemy, ale odpisali nie spodziewałam się tego.
Z tego wynika, że wydadzą nie tylko 3 cz. co jest jak dla mnie pocieszające. Tylko za co proces wydawniczy trwa tak długo . Sasanka podrzuć im swoje tłumaczenie będzie szybciej ;-)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 21:42 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

@lma

Post autor: @lma »

Taak. B??dÂ? nam oczy mydli??. Jeszcze praw nie zakupili, kpina. I tak waÂ?niejsze sÂ? ksiÂ?Â?ki do wydania od Pilipiuka, Kossakowskiej i Piekary... Nawet wznowienia...
Â?miem wÂ?tpi??, Â?e nawet w 2010 roku nie doczekamy si?? kontynuacji. Ewentualnie w 2011, ale i tak jestem nastawiona na to pesymistycznie :evil:

Lily

Post autor: Lily »

Czy ja dobrze zrozumiaÂ?am, Â?e oni nawet nie majÂ? jeszcze praw do 3 tomu :?: :shock: :-(

@lma

Tak Lily, nie majÂ? nawet praw do trzeciej cz??Â?ci. Czeski film!

A jak zawsze oni nam odpisywali? Ze termin i data premiery nie zostaÂ?a jeszcze ustalona z przyczyn niezaleÂ?nych od wydawnictwa? Buhaha, jasne. Bo to, Â?e nie kupili praw to faktycznie jest niezaleÂ?ne od wydawnictwa. Kpina!!! :evil:

Gobur

Post autor: Gobur »

Nawet gorzej, jeszcze nawet nie zacz??li rozm??w na temat praw do 3 i 4 tomu.

@lma

Gobur, to teraz juÂ? zupeÂ?nie mnie podÂ?amaÂ?eÂ? :-(

Gobur

PatrzÂ?c na to co teraz wydajÂ? mam przeczucie Â?e ze wzgl??du na kryzys majÂ? kÂ?opoty finansowe i wydajÂ? to co jest najta??sze. Za te prawa musieli by zapÂ?aci?? wi??cej niÂ? za ksiÂ?Â?ki polskich autor??w, zresztÂ? z tego co wiem "WiedÂ?ma" teÂ? ugrz??zÂ?a z powod??w finansowych. Wi??c wydajÂ? wznowienia bo nie muszÂ? kupowa?? praw, polskich autor??w bo sÂ? tani i maÂ?o znanych zagranicznych, bo ci si?? nie liczÂ? tak, poza tym cz??sto autorzy ceniÂ? prawa do 1 ksiÂ?Â?ki cyklu mniej, traktujÂ?c je jako reklam?? dalszych cz??Â?ci.

@lma

A tak ostatnio si?? zastanawiaÂ?am, czy FS przeÂ?ywa cho?? troch?? kryzys. MoÂ?e i tak. Polityka wydawnicza FS jest moim zdaniem dziwna. Tak w por??wnaniu z MAGiem, kt??ry wydaje w miesiÂ?cu do czterech pozycji, FS wr??cz "szaleje". Wydaje przynajmniej po osiem nowoÂ?ci w miesiÂ?cu. Â?eby tylko wydawali coÂ? konkretnego (same wznowienia, stare ksiÂ?Â?ki, kt??re nie uzyskujÂ? dobrych opinii recenzent??w).
Mnie osobiÂ?cie ostatnio nic nie interesuje z ich propozycji (mam na myÂ?li FS ;-))

Mam jednak nadziej??, Â?e zakupiÂ? prawa do kolejnych cz??Â?ci - i tu mam nadziej??, Â?e zakupiÂ? od razu wszystkie 3 cz??Â?ci :-P ...ach marzenia...

Gobur

z Magiem to nie ma co ich por??wnywa??. JeÂ?li si?? wiele nie zmieniÂ?o od czasu kiedy dla nich pracowaÂ?em, a nie sadz??, to Mag jest wydawnictwem pracujÂ?cym prawie "chaÂ?upniczo". Pod tym wzgl??dem FS prezentowaÂ?a si?? zawsze duÂ?o lepiej. Fakt Â?e Mag teÂ? si?? zmieniÂ?, kiedy ja u nich dziaÂ?aÂ?em zajmowali si?? gÂ???wnie grami rpg, a ksiÂ?Â?ki to byÂ? tylko dodatek, teraz z rpg zrezygnowali caÂ?kiem, ale zawsze to byÂ?a firma kt??ra dziaÂ?aÂ?a w oszcz??dnoÂ?ciowy spos??b, wiele rzeczy byÂ?o robionych przez znajomych, a nie profesjonalist??w. CierpiaÂ?a na tym jakoÂ??? i jednoczeÂ?nie zmniejszaÂ?o to tempo prac. FS zawsze dziaÂ?aÂ?o w peÂ?ni profesjonalnie, zatrudniaÂ?o dobrych tÂ?umaczy i grafik??w, wydawaÂ?o wi??cej ksiÂ?Â?ek, ale przez to miaÂ?o wi??ksze koszty. Dwie r??Â?ne filozofie dziaÂ?ania

@lma

:shock: Ooo, pracowaÂ?eÂ? dla MAGa :?: :!: Jestem w szoku. A to nowinka :->

CoÂ? sÂ?yszaÂ?am, Â?e w MAG zatrudnia si?? tak troch?? po znajomoÂ?ci. Ostatnio byÂ?o tam maÂ?e zamieszanie, bo w jakimÂ? cyklu Â?le wydrukowali obwoluty do ksiÂ?Â?ek. Napisy na grzbiecie byÂ?y odwrotnie w por??wnaniu do pozostaÂ?ych ksiÂ?Â?ek z cyklu. Niby niedopatrzenie, ale jak dla mnie przesada, Â?eby nie dopilnowa?? tego.

A co do FS. Owszem przykÂ?adajÂ? si?? do "swoich" ksiÂ?Â?ek, ale te ich okÂ?adki :-? W kaÂ?dym bÂ?dÂ? razie, gdyby wydali trzeciÂ? cz??Â??? cyklu o Mercy to bym ich wysÂ?awiaÂ?a, a tak to dupa.

Od kiedy pojawiajÂ? si?? tÂ?umaczenia na forum, to iloÂ??? podpis??w petycji r??wnieÂ? roÂ?nie (pomaÂ?u ale jednak). I tak si?? zastanawiam, czy petycja przyspieszy ich "ociÂ?ganie si??" z kupnem praw.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Z całą pewnością nieco ich to ruszy, ale napisze tak: Najbardziej przekonała by ich sprzedaż książek "Zew Księżyca " sprzedała się całym nakładem i mają wznowić. Na empiku nie mają już "Więzów Krwi" .
Nie oszukujmy się wydawnictwa wydają książki po to żeby zarobić, więc najbardziej do nich przemawia właśnie sprzedaż. Gdyby każdy kto podpisał petycje kupił też książki to by było coś.
Ja nadal czekam na drugie wydanie "Zewu Księżyca " bo jestem jedną z tych osób które nie zdążyły kupić. Mam też nadzieje że FS zakupi prawa nie tylko do 3 części,ale i do 4 i (tu już bardzo cichą) 5.
Zobaczymy jak to będzie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 21:47 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Gobur

PracowaÂ?em dla Maga - niestety.... Wczasach liceum byÂ?em maniakiem RPG i trafiÂ?em do grupy tÂ?umaczÂ?cej pierwszÂ? edycje "WilkoÂ?aka" Ale nie nazw?? tej wsp??Â?pracy udanÂ?...
Co do tego Â?e sprzedaÂ? nap??dza wydawanie serii to na pewno tak jest, tyle Â?e FS od poczÂ?tku traktowaÂ?a cykl "Mercy" jako 2 czy 3 rz??dny. wystarczy zobaczy?? jaki byÂ? nakÂ?ad...

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Witam!
PisaÂ?am do FS ale nawet nie raczyli odpowiedzie??. :evil: Ale z tego co widz?? z waszych post??w to nawet nie maja jeszcze praw do wydania 3 cz??Â?ci w Polsce. No to sobie poczekamy na oficjalne wydanie.
Dwie pierwsze cz??Â?ci ch??tnie bym kupiÂ?a ale niestety w moim mieÂ?cie niestety brak.
Seria o Mercedes za oceanem jest doÂ??? popularna i aÂ? dziwne, iÂ? FS decydujÂ?c si?? na wypuszczenie jej na polskim rynku nie zadbaÂ?a jakoÂ? o promocj??.
Miejmy nadziej??, Â?e stanie si?? cud i FS pozwoli nam cieszy?? si?? z dalszych przyg??d Mercy :mrgreen:

Lily

Post autor: Lily »

Ja si?? zaÂ?ami?? :-( PrzecieÂ? w takim razie oni muszÂ? kupi?? prawa, przetÂ?umaczy?? i wyda?? :shock: coÂ? czuje, Â?e b??dziemy czeka?? minimum 2 lata :cry: :(

Jedyna nadzieja w osobach kt??re tÂ?umaczÂ? nam na forum :-)

@lma

Wczoraj napisaÂ?am do FS kolejnego maila. C??Â?, spytaÂ?am si?? jak zwykle o Mercy i o WiedÂ?m??. Oto ich odpowiedÂ?:
Witam
Pani Anno III tom z cyklu "Zaw??d wiedÂ?ma" ukaÂ?e si?? w I poÂ?owie 2010 roku.
JeÂ?eli chodzi o kontynuacja przyg??d Mercedes Thomson data premiery nie zostaÂ? jeszcze ustalona.
Zach??cam PaniÂ? do systematycznego odwiedzania naszej strony internetowej na kt??rej umieszczamy informacje o nowoÂ?ciach, premierach oraz zapowiedziach.
Pozdrawiam serdecznie
Id?? si?? pochlasta??... ChociaÂ? WiedÂ?m?? wydadzÂ?, ale i tak im nie wierz??, Â?e wydadzÂ? w I poÂ?owie 2010... PoÂ?yjemy, zobaczymy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Iron Kissed”