Drugie zetknięcie z serią

Druga książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Więzy krwi"</b> nakładem Fabryki Słów w listopadzie 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Drugie zetknięcie z serią

Post autor: Kometa »

U mnie w robocie dostawy nowych ksiÂ?Â?ek sÂ? dzie?? przed premierÂ? (przynajmniej kiedyÂ? tak byÂ?o, na dzie?? dzisiejszy to jakaÂ? masakra). Gdy tylko zobaczyÂ?am, Â?e wjeÂ?dÂ?ajÂ? pudeÂ?ka z Olesiejuka (dystrybutor Fabryki SÂ???w) rzuciÂ?am si?? na ni?? jak dziki zwierz. Wi??zy Krwi jak na zÂ?oÂ??? leÂ?aÂ?y na samym dnie, maÂ?o furii nie dostaÂ?am. W ko??cu jednak je wyszarpaÂ?am i pognaÂ?am do kasy.

'
ZabraÂ?am si?? za czytanie juÂ? w autobusie, w drodze powrotnej z pracy. Cho?? nie bez wahania. Wiele razy spotykaÂ?am si?? z sytuacjÂ?, Â?e pierwsza cz??Â??? jakiegoÂ? cyklu byÂ?a Â?wietna, a kolejna to poraÂ?ka.

Briggs znowu stan??Â?a na wysokoÂ?ci zadania. JuÂ? od pierwszych stron akcja, akcja, akcja! Wow. Wow! WOW!

Przysiegam, Â?e potem juÂ? nie odÂ?oÂ?yÂ?am ksiÂ?Â?ki odkÂ?d wzi??Â?am jÂ? do r??ki. Wr??ciÂ?am do domu i czytaÂ?am do Â?witu (a na ??smÂ? musiaÂ?am by?? w pracy!). Nie spaÂ?am tej nocy wcale, w robocie umieraÂ?am, wszystko mi z rÂ?k leciaÂ?o, ale BYÂ?O WARTO. ZaczÂ?Â? si?? u mnie istny szaÂ? na t?? seri??, szukaÂ?am w necie informacji, udzielaÂ?am si?? na forach, pytaÂ?am ludzi o e-booki kolejnych cz??Â?ci. Kompletna wariatka, maniaczka, szmyrgni??ta jak nic.

Ale Wi??zy mnie zwyczajnie rozÂ?oÂ?yÂ?y na Â?opatki. Ta ksiÂ?Â?ka jest intensywniejsza, lepiej przemyÂ?lana i taka troszk?? straszniejsza. MusiaÂ?am si?? zakocha??, taka moja natura. A teraz siedz?? jak na szpilkach i czekam na trzeciÂ?. ;-)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:53 przez Kometa, łącznie zmieniany 2 razy.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

@lma

Post autor: @lma »

Ja praktycznie kupiÂ?am dwie cz??Â?ci naraz, tak wi??c nie miaÂ?am takich przeÂ?y?? jak Kometa ;) Nie miaÂ?am dÂ?ugiej przerwy mi??dzy pierwszÂ? cz??Â?ciÂ? a drugÂ?.
Nie zaskocz?? nikogo jak powiem, Â?e druga cz??Â??? jest lepsza od pierwszej. Bardziej si?? przy niej baÂ?am.
Najbardziej ceni?? sobie w tym cyklu to Â?e, wilkoÂ?aki ukazane sÂ? jako niebezpieczne istoty, wampiry nie chodzÂ? w dzie??, bo sÂ? zwyczajnie martwe wtedy i nie Â?wiecÂ? w sÂ?o??cu, a juÂ? na pewno nie sÂ? miÂ?e :) Â?yjÂ? w chmarze, majÂ? swojÂ? hierarchi??.
Z niecierpliwoÂ?ciÂ? oczekuj?? trzeciej cz??Â?ci. Wiem, Â?e dziewczyny tÂ?umaczÂ? i chwaÂ?a im za to, ale ja lubi?? ksiÂ?Â?ki w formie "cielesnej". Lubi?? powÂ?cha?? kartki (moje zboczenie), pomizia?? okÂ?adk?? i zn??w powÂ?cha?? kartki ;)

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

"Więzy krwi" są straszniejsze, naprawdę były momenty że przerywałam czytanie,Briggs po prostu umie budować napięcie.
Spodobał mi się pomysł pokazania wilkołaków i wampirów funkcjonujących w społeczeństwie a jednocześnie jako istoty nieprzewidywalne i niebezpieczne. Po za tym w 2 cz. akcja jest od początku aż do końca i chociaż wiadomo że skończy się dobrze to po drodze jest mnóstwo niespodzianek i zaskakujących wydarzeń. Cały czas dowiadywałam się też o relacjach w stadzie Wilkołaków, jak i w chmarze wampirów.

No i oczywiście jestem strasznie, ale to strasznie ciekawa co dzieje się dalej :?: :!:
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 20:17 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

Gobur

Post autor: Gobur »

DrugÂ? cz??Â??? dorwaÂ?em zaraz po powrocie do domu.... Troch?? niepewnie, bo z cyklami tak jest Â?e zwykle pierwsza cz??Â??? jest dobra, a potem w d??Â?... A tu miÂ?a niespodzianka, bo druga cz??Â??? jeszcze bardziej trzyma jak pierwsza, wi??cej akcji, wi??cej Â?wiata... i kolejna zarwana noc w moim wykonaniu :) I nie doÂ??? Â?e sam przeczytaÂ?em to jeszcze zaraziÂ?em rodzin??... :-P

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Ja troch?? opisaÂ?em w tym samym temacie co tutaj, tyle Â?e, o pierwszym tomie.
Napisz?? iÂ? drugi tom byÂ? bardziej rozbudowany i bogatszy w akcje. Bardziej poznaÂ?em Mercy oraz fajnie Patricia opisaÂ?a wÂ?tek miÂ?osny Mercy z Adamem (np. jak Jasse przez przypadek weszÂ?a na sale ??wicze?? gdy Adam i Mercy...)
Powiem teÂ? szczerze, Â?e oba tomy sÂ? dobre ale to chyba raczej zasÂ?uga pani tÂ?umaczki (nie pami??tam imienia). Bardziej zrozumielibyÂ?my bohater??w, gdybyÂ?my (co poniekt??rzy) byli bardziej wyksztaÂ?ceni pod wzgl??dem j??zyka angielskiego. Jest to znaczÂ?ca r??Â?nica. Chyba wiecie o co chodzi.
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Gobur

Post autor: Gobur »

Ir'il pisze:Powiem teÂ? szczerze, Â?e oba tomy sÂ? dobre ale to chyba raczej zasÂ?uga pani tÂ?umaczki (nie pami??tam imienia). Bardziej zrozumielibyÂ?my bohater??w, gdybyÂ?my (co poniekt??rzy) byli bardziej wyksztaÂ?ceni pod wzgl??dem j??zyka angielskiego. Jest to znaczÂ?ca r??Â?nica. Chyba wiecie o co chodzi.
eeeee... czegoÂ? tu nie rozumiem? Ze tÂ?umaczka byÂ?a lepsza niÂ? autorka czy Â?e Â?le tÂ?umaczy? nie rozumiem tej wypowiedzi za bardzo :-/ Ja najpierw czytaÂ?em caÂ?Â? seri?? po angielsku, dopiero p??Â?niej po polsku, i trzeba przyzna?? Â?e tÂ?umaczeniem byÂ?em pozytywnie zaskoczony. W przeciwie??stwie do serii "Zmierzch" gdzie tÂ?umaczce prawie udaÂ?o si?? zabi?? ksiÂ?Â?k??. Fakt, jak wsz??dzie sÂ? drobiazgi kt??re ginÂ? czy to przez przekÂ?ad, czy to przez r??Â?nice kulturowe, ale chyba nie ma ich wiele i raczej sÂ? to drobiazgi. Ale teÂ? nie wczytywaÂ?em si?? w polskÂ? wersj?? za bardzo wi??c moÂ?e coÂ? przegapiÂ?em...

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Chodzi o to iÂ? tÂ?umaczenie nie oddaje peÂ?nego klimatu ksiÂ?Â?ki. Owszem, ksiÂ?Â?ki tÂ?umaczy si?? jak najlepiej i nie moÂ?na sobie pozwoli?? na to by spartoli??, Â?e si?? tak wyraÂ??? przekÂ?adu z np. angielskiego. Niestety aÂ? tak obyty w j??zyku angielskim nie jestem by m??c por??wna?? wersj?? angielskÂ? z polskÂ?. Musz?? si?? w tym podszkoli??... :-P
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Od dwóch dni jestem wreszcie posiadaczką "Więzów krwi" :-)
Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ za punkt honoru postawiłam sobie zakupienie najpierw "Zewu księżyca". Niestety w żadnej księgarni nie mieli ,nakład wyczerpany.
No ale, mam drugą część :-D Więc czytam od nowa, najpierw moje ulubione fragmenty a potem całość .
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 20:20 przez Tula, łącznie zmieniany 1 raz.

smieszka1502

Post autor: smieszka1502 »

Nie wiem jak innym, ale mi ta cz??Â??? wydaÂ?a si?? zdecydowanie mroczniejsza niÂ? pierwsza. CzytaÂ?o si?? jÂ? r??wnie przyjemnie jak pierwszÂ? cz??Â???. Samuel coraz cz??Â?ciej mnie denerwuje, bo wyglÂ?da na to, ze nadal roÂ?ci sobie jakieÂ? prawa do Mercy, chociaÂ? jednoczeÂ?nie Â?al mi (historia z jego dzie??mi).
Mercy urzeka tym, ze pcha sie tam gdzie nie trzeba i Â?wietnie o tym wie :-P a mimo wszystko dalej siew to pakuje. Niby taka niepozorna, a jednak co by ten Adam i caÂ?a reszta bez niej zrobili ;-)
Uwielbiam te ksiÂ?Â?ki!! DrugÂ? cz??Â??? przeczytaÂ?am w jeden dzie??, no nie do ko??ca, bo jeszcze w nocy nie spaÂ?am, Â?eby doczyta?? do ko??ca. Nie wyobraÂ?aÂ?am sobie, Â?eby p??jÂ??? spa?? bez wiedzy jak sko??czy si?? ksiÂ?Â?ka.

dozi

Post autor: dozi »

DrugÂ? cz??Â??? tak samo pochÂ?on??Â?am jak pierwszÂ? duÂ?y plus akcja od samego poczÂ?tku ;-)

Nika

Post autor: Nika »

W drugiej cz??Â?ci si?? zakochaÂ?am :D WilkoÂ?aki, wampiry, walka. To jest to co lubi??. Moim faworytem jest w tej cz??Â?ci Warren - wojownik, kt??ry przeÂ?yÂ? :D I oczywiÂ?cie motyw zemsty na ko??cu!!

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

Wi??zy krwi zauwaÂ?yÂ?am przypadkiem, kiedy byÂ?am w Auchanie. MiaÂ?am szcz??Â?cie, poniewaÂ? nie doÂ???, Â?e mogÂ?am wreszcie kupi?? ksiÂ?Â?k?? to do tego byÂ?a przeceniona. Troch?? si?? obawiaÂ?am, Â?e P. Briggs nie utrzyma tego samego poziomu, jak w pierwszym tomie. Ale tak si?? nie staÂ?o &#8211; ta cz??Â??? przyg??d naszej Mercy podoba mi si?? znacznie bardziej niÂ? Zew ksi??Â?yca. Tutaj byÂ?o znacznie wi??cej akcji, juÂ? od samego poczÂ?tku, kiedy wampir Stefan odwiedziÂ? Mercy proszÂ?c jÂ? o przysÂ?ug??. MieliÂ?my okazj?? bardziej pozna?? bohaterk??, jak r??wnieÂ? jej stosunek do dw??ch wilkoÂ?ak??w Adama i Samuela. KsiÂ?Â?ka niezwykle mnie wciÂ?gn??Â?a przez co rano wstaÂ?am niewyspana, bo czytaÂ?am jÂ? do 3 nad ranem. Inne ksiÂ?Â?ki zazwyczaj czytam jednorazowo, ale akurat WK sÂ? tak Â?wietne, Â?e od czasu do czasu do nich wracam.

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Popieram Selene - druga cz??Â??? jest o wiele lepsza od pierwszej. Zew ksi??Â?yca byÂ? fajny, ale dopiero po przeczytaniu Wi??z??w krwi naprawd?? doceniÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k?? - od samego poczÂ?tku akcja byÂ?a niezmiernie wciÂ?gajÂ?ca i r??wnieÂ? zarywaÂ?am noce Â?eby jÂ? jak najszybciej przeczyta?? :-D
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

zaklinaczka

Post autor: zaklinaczka »

Druga cz??Â??? mnie r??wnieÂ? zauroczyÂ?a. Ma mroczniejszy klimat i bardziej trzyma w napi??ciu. Jestem wielbicielkÂ? Pani Briggs :-)

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

Zgadzam si??, II tom jest o wiele straszniejszy i jest mocniejszy przeciwnik do pokonania. Mnie , czytaÂ?o si?? to ksiÂ?zke strasznie szybko. to byÂ?o tak, ok zaczynam, nim si?? obejrzaÂ?am strona-130 :-P . Jak wi??c wida??, jest staaasznie wciÂ?gajÂ?ca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bound”