Ulubione fragmenty, cytaty z Blood Bound.

Druga książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Więzy krwi"</b> nakładem Fabryki Słów w listopadzie 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Pewnie przez kilka dni spaÂ?by na werandzie, a potem by sobie odpuÂ?ciÂ? :-P . WÂ?tpi??, Â?eby spaÂ? u Adama, przecieÂ? jest lekarzem, bardzo dÂ?ugo Â?yje i miaÂ? brata, kt??ry miaÂ? do pieni??dzy smykaÂ?k?? (bo chyba to byÂ? jego brat, skleroza :-P ). WynajÂ?Â?by mieszkanie. Przynajmniej ja tak myÂ?l??, ale chciaÂ? Mercy pilnowa?? :-/ .

oleczka

Post autor: oleczka »

Lub wynajÂ?Â? by mieszkanie na przeciwko od niczego nie podejrzewajÂ?cych sÂ?siad??w ;-) co zako??czyÂ?o by si?? maÂ?Â? awanturkÂ? z Marcy ( po jego kilku sÂ?siedzkich wizytach)a na koniec w ramach kapitulacji pozwoliÂ?aby mu spa?? u siebie (na takich samych warunkach jak wczeÂ?niej)....

Tak naprawd?? to jej rozterki miÂ?osne sÂ? naprawd?? skomplikowane.....

Lily

Post autor: Lily »

SpaÂ?by na werandzie a Mercy ma dobre serce i coÂ? tam do niego nadal czuje (niestety) i pozwoliÂ?aby mu wr??ci??

Lamia

Post autor: Lamia »

WracajÂ?c do tematu. Trzy najlepsze wÂ?tki IMHO:
1. scena w przyczepie (Â?wietnie opisana, na prawd?? wczuÂ?am si?? w tÂ? sytuacj?? i aÂ? sama zacz??Â?am si?? bac)
2.scena, w kt??rej Mercy za fanta wybiera kolend?? (boski wyb??r :) )
3. scena z tronem (sam tron to znakomity pomysÂ?, a jeszcze Wulfe ze swoim "prawda", "nieprawda" zbiÂ? mnie z n??g)

natka8

Post autor: natka8 »

Moim zdaniem samuel aÂ? tak bardzo nie przegiÂ?Â?... Co prawda ma ona teraz wielki dylemat, ale przynajmniej chÂ?opak nie kÂ???ci si?? ze swoim sumieniem...
A wracajÂ?c do tematu... Mi podobaÂ?a si?? akcja w przyczepie i caÂ?y wÂ?tek z Stefanem ( zwÂ?aszcza niekt??re momenty; jak nocleg w szafie :D )...

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Mnie powaliÂ?o, gdy Vampirek stwierdziÂ?, Â?e on nie zamierza spa?? tylko by?? martwy.
i p??Â?niejszy komentarz Mercy :
- No dzi??ki Stefan.
:lol:

pyczunia

Post autor: pyczunia »

DoÂ?oÂ?e swoje 3 grosze:)
OczywiÂ?cie caÂ?a ksiÂ?Â?ka jest wspaniaÂ?a, lecz jeÂ?li trzeba wyszczeg??lni?? najlepsze momenty to mam pare takich:
- scena grozy w przyczepie kiedy Mercy si?? budzi a ty bach w ciemnoÂ?ci Â?wiecÂ? tylko oczy demona <brrr>
- kiedy Samuel zwierza si?? Mercy z tego co si?? dziaÂ?o po jej wyjeÂ?dzie
- zajÂ?cie podczas ??wicze?? w garaÂ?u Adama
- wszystkie sceny kiedy byÂ? opisany b??l Bena

Lily

pyczunia pisze:DoÂ?oÂ?e swoje 3 grosze:)
OczywiÂ?cie caÂ?a ksiÂ?Â?ka jest wspaniaÂ?a, lecz jeÂ?li trzeba wyszczeg??lni?? najlepsze momenty to mam pare takich:
- kiedy Samuel zwierza si?? Mercy z tego co si?? dziaÂ?o po jej wyjeÂ?dzie
na prawd?? to ci si?? najbardziej podobaÂ?o ????
Ja tam wol?? jak coÂ? si?? dzieje, jak jest jakaÂ? akcja a nie nudne wspomnienia i historie z przeszÂ?oÂ?ci.

pyczunia

Post autor: pyczunia »

bo ja taka ckliwa czasem jestem, a jak juÂ? prawdziwy facet, taki co jest wÂ?adczy od czasu do czasu wypÂ?acze si?? i pokaÂ?e swoje wn??trze dziewczynie to ujmuje mni?? to, dlatego teÂ? wymieniÂ?am tÂ? scenk??.

OczywiÂ?cie gdyby caÂ?a ksiÂ?Â?ka byÂ?a tak napisana to by byÂ?y flaki z olejem, ale taka jedna (lub kilka :mrgreen: ) dywagacja dodaje uroku--> takie jest moje zdanie, kaÂ?dy moÂ?e mie?? inne ;-)

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Oj Lily, Â?e ty scen ze Samem nie lubisz to wiemy ;) ale czasem troch?? ckliwoÂ?ci nie zaszkodzi.
Mnie w tej scenie podobaÂ?o si?? jak wilk przejÂ?Â? kontrole a Mercy w myÂ?lach podsumowaÂ?a:
- Samuela nie ma dziÂ? w domu... - czy jakoÂ? tak :-D

Lily

To juÂ? nie chodzi o to, Â?e to byÂ? Sam (no moÂ?e troch?? ;-) ) tylko ja wole akcje a nie jakiÂ? dÂ?ugie rozmowy o przeszÂ?oÂ?ci. Te sceny teÂ? sÂ? fajne i ksiÂ?Â?ka jest przez to ciekawsza ale nie naleÂ?Â? do moich naj :mrgreen:

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

A mi si?? podobaÂ?o to, kiedy Samuel opowiadaÂ? Mercy co si?? z nim dziaÂ?o po jej wyjeÂ?dzie. KsiÂ?Â?ce dobrze robiÂ? takie wzruszajÂ?ce momenty. Ja osobiÂ?cie teÂ? wol??, jak coÂ? si?? dzieje, ale takie sceny mi nie przeszkadzajÂ?, a szczeg??lnie w tej ksiÂ?Â?ce. JeÂ?li chodzi o moje ulubione fragmenty to nie b??d?? tu wyjÂ?tkowa jeÂ?li powiem, Â?e podobaÂ?a mi si?? scena z szafÂ? w wykonaniu Stefana i Mercy. Fragment, gdy coÂ? pr??buje si?? dosta?? do przyczepy wywoÂ?aÂ? u mnie ciarki. UÂ?miaÂ?am si?? przy tym, jak Mercy opisaÂ?a co zrobiÂ?a ze swoim Kr??likiem, Â?eby wkurzy?? Adama, swojego sÂ?siada &#8211; wilkoÂ?aka albo to co staÂ?o si?? podczas ??wicze?? w garaÂ?u, i w og??le wszystkie rozmowy Marcy i Adama naleÂ?Â? do moich ulubionych. MoÂ?e jeszcze pogaw??dki z paniÂ? Hannah i monolog Mercy do Bena, kiedy powiedziaÂ?a mu o swoich planach co do Andre. ZnalazÂ?o by si?? pewnie jeszcze kilka, og??lnie caÂ?a ksiÂ?Â?ka jest Â?wietna, dlatego mam nadzieje, Â?e kolejne cz??Â?ci b??dÂ? r??wnie wciÂ?gajÂ?ce, ale z tego co piszecie na temat tÂ?umaczenia na pewno b??dÂ? :-D

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

1. Mi si?? podobaÂ?o jak Darryl i Warren posÂ?uchali Mercy, kiedy Adam byÂ? nieobecny. AÂ? dziw, Â?e nikt o tym nie wspomniaÂ?.
2. Scena w przyczepie.
3. Monolog Mercy do Bena.
4. Sparing A&M i to co byÂ?o potem.
5.Rozmowy z PaniÂ? HannÂ? (tak si?? nazywaÂ?a?)
6. I jeszcze jedno, cho?? sama nie wiem czemu. PodobaÂ?o mi si?? jak Gabriel powiedziaÂ? Mercedes, Â?e wie kim jest Stefan.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Belit

Post autor: Belit »

Mnie najbardziej podoba si?? poranny humor gÂ???wnej bohaterki - gdy musi odebra?? telefon albo rozmawia ze Stefanem o noclegu w szafie ( zar??wno po raz pierwszy jak i gdy prosi jÂ? o to ponownie). I oczywiÂ?cie podobnie jak kilku innym osobÂ? m??wienie prawdy prosto z mostu ( o trupie w szafie :D)

noelle

Post autor: noelle »

Moje ulubione momenty w ksiÂ?Â?ce:
1. Sparing Mercy & Adama i to co dalej si?? wydarzyÂ?o.
2. Sytuacja z "trupem w szafie" ;d
3. Napad na jej przyczep??! CzytaÂ?am to okoÂ?o 1 w nocy i potem moja wyobraÂ?nia za bardzo dawaÂ?a o sobie zna?? ; /
4. Gdy Warren i Darryl posÂ?uchali rozkazu Mercy.
5. Gdy Mercy pod koniec ksiÂ?Â?ki dostaÂ?a prezenty od Stefana i portret Adama (od Pani Hanny )
6. I oczywiÂ?cie wszystkie rozmowy Mercy&Adama

Ale si?? rozpisaÂ?am. ;d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bound”