Drugie zetknięcie z serią

Druga książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Więzy krwi"</b> nakładem Fabryki Słów w listopadzie 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Gdy tylko wciÂ?gn??Â?a mnie pierwsza cz??Â??? od razu poszukiwaÂ?am wzmianek o kolejnych, co teÂ? wynikaÂ?o z niezamkni??tego zako??czenia pierwszej. CzytaÂ?o mi si?? jÂ? r??wnie szybko jak pierwszÂ?.
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

Zaraz po pierwszej z wielkÂ? ch??ciÂ? :-) W ko??cu ile ksiÂ?Â?ka moÂ?e leÂ?e?? :mrgreen: . druga cz??Â??? mnie nie zawiodÂ?a a nawet byÂ?a odrobin?? lepsza :mrgreen:
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Li_Ann

Post autor: Li_Ann »

Drugi tom zaskoczenie, Wi??zy nie tylko byÂ?y lepsze w caÂ?ej swojej organizacji ale takÂ?e wi??cej si?? dziaÂ?o, wi??cej emocji przysporzyÂ?y. ZaÂ? Mercy jest kobieca , paradoksalnie to zabrzmi: umie walczy?? o to na czym jej zaleÂ?y ,nie cofnie si?? przed przemocÂ? jeÂ?liby to jej pomogÂ?o w osiÂ?gni??ciu celu , i jest lojalna.

Pearl

Post autor: Pearl »

Zawsze byÂ?am przekonana Â?e pierwsza cz??Â??? jest najlepsza a dalsze sÂ? coraz gorsze jednak zostaÂ?am miÂ?o zaskoczona :-D Ta cz??Â??? nawet bardziej mi si?? podobaÂ?a poniewaÂ? byÂ?a mroczniejsza, akcja byÂ?a nieustannie napi??ta. Po prostu nie mogÂ?am odklei?? si?? od ksiÂ?Â?ki gdy ja czytaÂ?am :mrgreen: Jedynym problemem byÂ?y zm??czone oczy i tylko wtedy odkÂ?adaÂ?am ksiÂ?Â?k?? :->

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: wiedźma z bagna »

Szybka akcja, sporo ciekawych wątków (w tym inspirujące do przemyśleń zawirowania emocjonalne :-P), atmosfera zagrożenia, a przy tym świetny styl narracji - to wszytko sprawia, że Więzy po prostu się połyka w całości.
Przegryzać można dopiero w trakcie drugiego czytania :-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 23:50 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Ja mog?? czyta?? nawet kilka razy - zresztÂ? cz??sto mi si?? to zdarza. Po prostu lubi?? wraca?? do dobrych ksiÂ?Â?ek, a ta takÂ? niewÂ?tpliwie jest.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Musicie wybaczy?? ale nie czytam post??w z g??ry. :mrgreen:
WÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta??. Ta cz??Â??? bardziej mi si?? podobaÂ?a ni?? poprzednia. Nie wiem co to sprawiÂ?o. Ale zapowiedÂ? "miÂ?osnego czworokÂ?ta" delikatnie m??wiÂ?c osÂ?abia mnie. No bÂ?agam, to juÂ? tr??jkÂ?t nie wystarczy!?
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

kuszumai

Post autor: kuszumai »

MoÂ?e dlatego, Â?e byÂ?o w niej wi??cej Adama oraz Â?e wida?? jego wi??ksze zainteresowanie Mercy?
To chyba takie zboczenie, Â?e ocenia si?? ksiÂ?Â?ki po m??skim czynniku.
Nie wiem czy mi si?? dobrze wydaj??, ale motyw poszczeg??lnych tom??w si?? powtarza co dwa - jak np. watek o Marsylii...

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

kuszumai pisze:MoÂ?e dlatego, Â?e byÂ?o w niej wi??cej Adama oraz Â?e wida?? jego wi??ksze zainteresowanie Mercy?
To chyba takie zboczenie, Â?e ocenia si?? ksiÂ?Â?ki po m??skim czynniku.
Bardzo moÂ?liwe.
A ocenianie po m??skim czynniku, jak to nazwaÂ?aÂ?, jest typowe dla czytelnik??w pÂ?ci Â?e??skiej. Co to za ksiÂ?Â?ka w kt??rej nie ma Â?adnego ciacha? (poza lekturami nie spotkaÂ?am si?? z takÂ?)
kuszumai pisze:Nie wiem czy mi si?? dobrze wydaj??, ale motyw poszczeg??lnych tom??w si?? powtarza co dwa - jak np. watek o Marsylii...
MoÂ?e to taka strategia autorki ;-)
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

shira84

Post autor: shira84 »

duzo lepsza cz??Â???, ale z tym uczuciem Stefana to troche przesada. KsiÂ?Â?ka miejscami naprawde przeraÂ?ajÂ?ca i og??lnie maÂ?o przewidywalna i ci m??Â?czyÂ?ni w klatkach straszne. Nie b??d?? rzuca?? spoilerami bo niekt??rzy nie lubiÂ? zna?? szczeg??Â???w.ZabraÂ?am si?? za tÂ? cz??Â??? odrazu po pierwszej ksiÂ?Â?ce wi??c naszcz??Â?cie nie cierpiaÂ?a z powodu niedosytu.
Z tymi wÂ?tkami tez zwr??ciÂ?am na to uwag??, ale myÂ?l?? Â?e to poprostu jest skutek wÂ?tku poprostu wszystko si?? razem przeplata by stworzy?? jeden obraz.

red_head

Post autor: red_head »

WÂ?aÂ?nie jestem w poÂ?owie drugiej cz??Â?ci, bardziej mnie wciÂ?gn??Â?a niÂ? pierwsza (obydwie ekstra ;-) ) i w moim skromnym zdaniem teraz wszystko zaczyna si?? zgrabnie przeplata?? i tÂ?umaczy?? jedno przez drugie, juÂ? nie mog?? si?? doczeka?? zako??czenia i reszty serii :-D

anay

Post autor: anay »

Drugie zetkni??cie...
Po przeczytaniu pierwszego tomu, po prostu MUSIAÂ?AM si??gnÂ??? po nast??pny. Ta relacja pomi??dzy bohaterami, seksualne napi??cie. Jak si?? moÂ?na temu oprze?? ?!

Awatar użytkownika
scarlett
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: scarlett »

O hej Anay. MiÂ?o ci?? widzie?? na tym forum
OczywiÂ?cie Â?e po przeczytaniu pierwszej musiaÂ?am przeczyta?? kolejnÂ?. ByÂ?am ciekawa jak szalona jak rozwinie si?? relacja Mercy-Sam-Adam.
anima vilis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bound”