Pierwsze zetknięcie z serią

Pierwsza książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zew księżyca"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Pearl

Post autor: Pearl »

Ja r??wnieÂ? zacz??Â?am czyta?? pierwszÂ? cz??Â??? z chomika. Bardzo mnie wciÂ?gnÂ?Â? i zafascynowaÂ? Â?wiat Mercy. Faza na fantastyk?? zacz??Â?a mi si?? od obejrzenia filmu "Van Helsing" wi??c zdecydowaÂ?am Â?e zajrz?? do tego typu ksiÂ?Â?ek i tak zostaÂ?o mi do dziÂ? :-P

Awatar użytkownika
Sophie
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Sophie »

ZostaÂ?am zmuszona do przeczytania przez pewne zn??cajÂ?ce si?? nad innymi uÂ?ytkownikami forumowiczki :mrgreen: A na serio to przez forum o Kate zacz??Â?am zbiera?? si?? w sobie, by przeczyta??. Troch?? dÂ?ugo si?? zbieraÂ?am, ale w ko??cu przeczytaÂ?am (po sÂ?ownej zach??cie wyÂ?ej wspomnianych forumowiczek). Jak na razie cz??Â??? pierwszÂ?, ale z pewnoÂ?ciÂ? wkr??tce dorw?? si?? do nast??pnych.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: wiedźma z bagna »

Sophie pisze:Zostałam zmuszona do przeczytania przez pewne znęcające się nad innymi użytkownikami forumowiczki
Sophie, Ci dam...
Ja kupiłam dwie pierwsze części zaraz po wydaniu, bo te oczy na okładce mnie przyciągnęły. No i teraz mi nie pasują, a strasznie nie lubię mieć niespójnego wizualnie cyklu. Brzezińska mi to samo zrobiła :evil:
No cóż, jak siadłam wieczorem do czytania, to wstałam rano i pojechałam prosto do pracy, rześka jak pierwiosnek.
Uwielbiam :-P
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2011, 00:07 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.

Pszola

Post autor: Pszola »

U mnie na p??Â?kach leÂ?y masa fantastyki, najwi??cej wÂ?aÂ?nie z Fabryki, ale jest jej naprawd?? duÂ?o, bo moja rodzina naleÂ?y do tych, kt??re wsz??dzie z ksiÂ?Â?ka - w autobusie, na przerwie w szkole, w pociÂ?gu, w Â???Â?ku, w wannie ;) jest teÂ? troch?? kryminaÂ???w, lektur szkolnych i duÂ?o historyki, ale mniejsza.

Wi??c gdzieÂ? kiedyÂ?, bodajÂ?e w Krakowie siostra kupiÂ?a dwie ksiÂ?Â?ki na drog?? do pociÂ?gu, a jechaÂ?a do mnie do Kielc, wi??c jak przeczytaÂ?a to zostawiÂ?a ;P wÂ?r??d mojego rodze??stwa sÂ? mieszane uczucia na temat serii - siostry i brat uznajÂ? to za fajnÂ? histori??, ale opartÂ? niestety na romansie (Adam - Mercy - Samuel), a ja, poniewaÂ? wczuwam si?? w losy bohater??w, nie mog?? si?? pogodzi?? z tym, ze nie wiem jaki b??dzie finaÂ?. I ja nadal gÂ???boko wierz??, Â?e Samuel i Mercy b??dÂ? mieli maÂ?e wilkoÂ?aczÂ?tka i kojotki :)

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

To byÂ?o doÂ??? dawno... Standardowo (w moim przypadku) szukaÂ?am czegoÂ? do przeczytania po sko??czeniu innych ksiÂ?Â?ek fantasy. ZnalazÂ?am na chomiku (juÂ? nie pami??tam kt??rym) coÂ? czego jeszcze nie czytaÂ?am, jak zerkn??Â?am na okÂ?adk?? to si?? troch?? wystraszyÂ?am - pomyÂ?laÂ?am horror jakiÂ? - ale, Â?e nie oceniam ksiÂ?Â?ek po okÂ?adce raczej, przeczytaÂ?am opis, kt??ry mnie zaciekawiÂ?. Pierwszy tom pochÂ?on??Â?am w jeden dzie??, drugi tom w nast??pny, a potem juÂ? tylko czekaÂ?am na nast??pne tomy... W mi??dzy czasie czytaÂ?am inne ksiÂ?Â?ki, kt??re wpadÂ?y mi w r??ce, aÂ? dorwaÂ?am nieoficjalne tÂ?umaczenie 3 tomu... Teraz jestem na etapie odÂ?wieÂ?ania serii...

shira84

Post autor: shira84 »

przeczytaÂ?am zmierzch i pozostaÂ?e cz??Â?ci, kt??re zresztÂ? mi si?? podobaÂ?y i zacz??Â?am szuka?? w sieci ksiÂ?Â?ek o podobnej tematyce, gdzieÂ? tam wyczytaÂ?am,Â??? ksiÂ?Â?ka Zew Ksi??Â?yca jest o wilkoÂ?akach i jÂ? Â?ciÂ?gn??lam.A teraz napisz?? straszene bluÂ?nierstwo po przeczytaniu pierwszego rozdziaÂ?u odÂ?ozyÂ?am jÂ? bo mi si?? NIE PODOBAÂ?A (wiem straszne) zacz??Â?am czyta?? cykl o Sookie a p??Â?niej cykl o Anicie Blake, ktorej jestem ogromnÂ? fankÂ?.DoÂ?Â?czyÂ?am do forum o Anicie i tam dziewczyny mnie przekonaÂ?y bym daÂ?a Mercedes szans?? i co..... WPADÂ?AM jak Â?liwka w kompot i teraz juÂ? nie mog?? bez niej Â?y??

Ola

Post autor: Ola »

Ja z kolei na "Wi??zy krwi" natkn??Â?am si?? w bibliotece. Zach??ciÂ? mnie opis, jednak szybko zauwaÂ?yÂ?am, Â?e nie jest to pierwszy tom z serii, wi??c jej nie wypoÂ?yczyÂ?am. "Zew ksi??Â?yca" ze wzgl??du na maÂ?y nakÂ?ad byÂ? tylko w jednej wypoÂ?yczalni w mojej dzielnicy (i to w dodatku tylko w jednym egzemplarzu), wi??c czekaÂ?am do tej ksiÂ?Â?ki w doÂ??? dÂ?ugiej kolejce. Jak w ko??cu przyszÂ?a moja kolei to przeczytaÂ?am jÂ? praktycznie za jednym posiedzeniem :lol:

red_head

Post autor: red_head »

Ja postanowiÂ?am zaopatrzy?? si?? w trzy cz??Â?ci od razu, troch?? zach??ciÂ?y mnie recenzje i co tu duÂ?o m??wi?? super okÂ?adki (wiem, wiem, nie ocenia si?? ksiÂ?Â?ki po okÂ?adce ;) ) po tym jak na innym forum w dziale "jakie ksiÂ?Â?ki polecacie" zostaÂ?o zareklamowane to forum i caÂ?a seria o Mercedes ;-) . MyÂ?l??, Â?e najlepszÂ? reklamÂ? jest fakt, Â?e ten portal istnieje i zrzesza fan??w :-P .

Dzisiaj rano na uczelni zacz??Â?am czyta?? pierwszy tom, zobaczymy jak mi p??jdzie :-)

Dominika

Post autor: Dominika »

Ja podobnie jak red head si??gn??Â?am po pierwszÂ? cz??Â??? bo miaÂ?a fajnÂ? okÂ?adk?? no i wtedy si?? porobiÂ?o.CzytaÂ?am aÂ? mi si?? zaczeÂ?y rozmywa?? litery ,byla trzecia w nocy.drugÂ? i trzeciÂ? poprostu poÂ?kn??Â?am i wtedy poraÂ?ka bo nigdzie nie bylo kolejnej. :cry:

Ale_sandra

Post autor: Ale_sandra »

Do Mercy miaÂ?am si??gnÂ??? juÂ? kilka razy, ale zawsze coÂ? innego zaprzÂ?taÂ?o mojÂ? gÂ?ow??. W ko??cu si?? przemogÂ?am, kupiÂ?am cz??Â??? pierwszÂ? zaparzyÂ?am herbatk?? i.............. zarwaÂ?am caÂ?Â? noc:) Rano w drodze do pracy kupiÂ?am kolejne dwie cz??Â?ci i zarwaÂ?am kolejne dwie noce. Jak dla mnie rewelacja:)

atlanta

Post autor: atlanta »

Mercy miaÂ?am w postaci ebooka na komputerze przez jakieÂ? p??Â? roku i ciÂ?gle odkÂ?adaÂ?am na p??Â?niej. Opis ksiÂ?Â?ki nie zaciekawiÂ? mnie na tyle Â?eby od razu przeczyta??. MyÂ?laÂ?am sobie -kojot???? nuuuuudddaaaaa. P??Â?niej weszÂ?am na to forum i stwierdziÂ?am, Â?e ksiÂ?Â?ka musi by?? dobra skoro tyle ludzi jÂ? zachwala :-) Po przeczytaniu pierwszej cz??Â?ci od razu si??gn??Â?am po kolejne. A teraz zat??skniÂ?am za Mercy i czekam na 4 tom :-)

anay

Post autor: anay »

Pierwszy raz zetkn??Â?am si?? z seriÂ? o Marcy buszujÂ?c w ksi??garni "Tania KsiÂ?Â?ka" (nazwa m??wi sama za siebie).ZobaczyÂ?am okÂ?adk?? ( pierwszego wydania - moim zdaniem tragedia ), przeczytaÂ?am skr??t. I prawd?? powiedziawszy nie zachwyciÂ? mnie. PomyÂ?laÂ?am - ksiÂ?Â?ka o zmiennoksztaÂ?tnym mechaniku nie moÂ?e by?? ciekawa ( wiem kretynkÂ? jestem :P ). P??Â?niej jakÂ?e pluÂ?am sobie w brod??, Â?e nie skorzystaÂ?am z okazji zakupu tej serii, w tak dogodnej cenie, bo gdy kilka dni potem, juÂ? po przeczytaniu, udaÂ?am si?? jÂ? zakupi??, wszystkie dost??pne tomy zostaÂ?y juÂ? wyprzedane :(

Neria

Post autor: Neria »

Pami??tam jak po przeczytaniu "szeptem" jakiejś tam autorki, siedząc na widowni w sali gimnastycznej nudziłam się przeraźliwie. Moja przyjaciółka zaczytywała sił właśnie w Zewie Księżyca... Przeczytałam z nią parę stron, a gdy ona skończyła, zakosiłam jej książki i w sobotę przeczytałam dwie, jedna po drugiej, bez żadnej przerwy. Zakochałam się w Mercy, jej zwariowanym życiu miłosnym, Samie, który mimo tego kim jest, jest kochany, i Adamie, który tak bardzo przypomina mi mojego własnego chłopaka...
Ostatnio zmieniony 07 sty 2012, 13:23 przez Neria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scarlett
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: scarlett »

Ach Neria gdzie ty takiego znalazÂ?aÂ?? A moÂ?e ma brata?
Ja najpierw znalazÂ?am forum. Wszystkie byÂ?yÂ?cie takie zachwycone seriÂ?, ze sama po niÂ? si??gn??Â?am. Zacz??Â?am dziwnie, bo przez pomyÂ?k?? najpierw przeczytaÂ?am cz??Â??? 3, niemniej chociaÂ? czasami nie nadarzaÂ?am i nie rozumiaÂ?am to i tak mi si?? spodobaÂ?a. Teraz nadrobiÂ?am zalegÂ?oÂ?ci i przeczytaÂ?am po kolei :-)
anima vilis

Neria

Post autor: Neria »

Ma brata, ale z innego ojca. W dodatku brat ma 5 (chyba) lat i jest paskudny :D
Jeeej, jak moÂ?na czyta?? od trzeciej cz??Â?ci? o_O

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moon Called”