Pierwsze zetknięcie z serią

Pierwsza książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zew księżyca"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Dalhiaa

Post autor: Dalhiaa »

Ja Zew dostaÂ?am na urodziny. Na poczÂ?tku nie myÂ?laÂ?am nawet Â?e jÂ? przeczytam, nawet ksiÂ?Â?ek czyta?? nie lubiaÂ?am- taka ze mnie gÂ?upia dziewczyna.Strasznie zniech??ciÂ?a mnie okÂ?adka. MyÂ?laÂ?am Â?e rzuce jÂ? gdzieÂ? na p??Â?ke i zostawie Â?eby sobie grzecznie leÂ?aÂ?a. Ale jak to bywa czÂ?owiekowi si?? nudzi... wi??c si??gn??Â?am po niÂ?.
Na poczÂ?tku nuuuuda. Kobieta mechanik, chore- pomyÂ?laÂ?am wtedy. Ale juÂ? po pierwszym rozdziale nie mogÂ?am si?? oderwa??. Jak juÂ? wspomniaÂ?am na temacie o Wi??zach Krwi spokojnie sobie czytaÂ?am nie patrzÂ?c , kt??Â?Â? to stron?? czytam, nim si?? obejrzaÂ?am p??Â? ksiÂ?Â?ki min??Â?o :mrgreen:

Po przeczytaniu I tomu miaÂ?am kompletny niedosyt. Odrazu pognaÂ?am na neta i si?? dowiedziaÂ?am Â?e b??dzie druga cz??Â???. LiczyÂ?am dni do wydania...

Arya

Post autor: Arya »

WereWolf pisze: Â?ycz?? powodzenia w poszukiwaniach!!! Cho?? zawsze moÂ?na przez przypadek znaleÂ???. No chyba, Â?e allegro ale wtedy to rzeczywiÂ?cie trzeba przyoszcz??dzi??.
MoÂ?e troszk?? Â?le si?? wyraziÂ?am:) ChodziÂ?o mi o to, Â?e mam w planie zakupienie 2 tom??w o Mercy, gdy zrobiÂ? dodruk. ChociaÂ? nie wiadomo kiedy to nastÂ?pi ;-) to b??d?? miaÂ?a w "skarbonce" oszcz??dnoÂ?ci na taki wydatek :-> Bo jednak na allegro jest troszk?? drogo ;-)

Pazur

Post autor: Pazur »

gdyby komus zalezalo zanim zrobia dodruk to jeszcze mozna zakupic je na stronie ksiegarni powszechnej poznan trzeba tylko wpisac w szukaj nazwisko Briggs i wyskocza obydwie czesci :-) ps.juz nieaktualne eh
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 11:53 przez Pazur, łącznie zmieniany 3 razy.

natka8

Post autor: natka8 »

Arya pisze:MoÂ?e troszk?? Â?le si?? wyraziÂ?am:) ChodziÂ?o mi o to, Â?e mam w planie zakupienie 2 tom??w o Mercy, gdy zrobiÂ? dodruk. ChociaÂ? nie wiadomo kiedy to nastÂ?pi ;-) to b??d?? miaÂ?a w "skarbonce" oszcz??dnoÂ?ci na taki wydatek :-> Bo jednak na allegro jest troszk?? drogo ;-)
Dziewczyno jak zrobiÂ? dodruk ?? Troszk?? sobie jeszcze poczekasz :-P
WÂ?tpi??, aby dodruk byÂ? jeszcze w tym roku...
Chyba zaczynam si?? pesymistyczna robi?? :-P

Awatar użytkownika
sybel

Post autor: sybel »

Pierwsze spotkanie... JakieÂ? p??Â? roku temu w bibliotece. W sumie to nie przepadam za fantasy osadzonych w wsp??Â?czesnych czasach, wol?? te z dawnych epok, ale w tym przypadku zaskoczenie ( pozytywne oczywiÂ?cie) dla fabuÂ?y i kunsztu pisarskiego Briggs.
"Wielu spo?ród ?yj?cych zas?uguje na ?mier?. A nie jeden z tych, którzy umieraj?, zas?uguje na ?ycie."

Awatar użytkownika
skrzacik

Post autor: skrzacik »

DrugÂ? cz??Â??? kupiÂ?am jakieÂ? 6-8mies temu(okoÂ?o). DÂ?ugo leÂ?aÂ?a na p??Â?ce bo stwierdziÂ?am Â?e nie zaczn?? od 2 cz??Â?ci.Pierwszego tomu nie mogÂ?am nigdzie dosta?? aÂ? zmusiÂ?am si?? do e-booka. Wole ksiÂ?Â?ki w wersji papierowej.A z bibliotek nie korzystam bo ksiÂ?Â??? musz?? mie?? na wÂ?asnoÂ???. Pierwsza cz??Â??? mnie zachwyciÂ?a i z przyjemnoÂ?ciÂ? jÂ? czytaÂ?am.Zaj??Â?o mi to jednÂ? noc w pracy.Rano Â?aÂ?owaÂ?am Â?e nie mam przy sobie drugiej.Bardzo mi si?? podoba styl w jakim jest napisana ta ksiÂ?Â?ka,kaÂ?dy znajdzie coÂ? dla siebie. MiÂ?oÂ???(troch?? trudnÂ? ale jednak),pojedynki,mistyczne istoty.
"Znowu podszed? do tarcz.
- S? tylko trzy takie zespo?y jak wy - orzek? ze zgro
z?. - Mazowsze, Gaw?da... I zespó? Downa. Trudno po
wiedzie?, który lepiej strzela."
M.Kozak"Renegat"

Awatar użytkownika
Verde.

Post autor: Verde. »

M??j pierwszy raz i Zew ksi??Â?yca, to byÂ?o chyba w szkole... hmm... o tak, dobrze pami??tam. MiaÂ?am swojego czasu pewne dobre ukÂ?ady z koleÂ?ankÂ?, Â?e ona polecaÂ?a mi jakÂ?Â? ksiÂ?Â?k??, ja jÂ? szybko czytaÂ?am i obie miaÂ?yÂ?my tematy to dyskusji. PierwszÂ? ksiÂ?Â?kÂ? jakÂ? mi poleciÂ?a byÂ? Zmierzch, a drugÂ? wÂ?aÂ?nie ksiÂ?Â?ka o Mercy. Ale byÂ?o to rok temu, a ja miaÂ?am wtedy waz?? na wampiry. Ale takÂ? totalnÂ? faz??. Filmy, ksiÂ?Â?ki, zÂ?o i mrok. Tak mnie od Szatan??w wyzywali, cho?? przecieÂ? do diabÂ?a albo ub??stwiania go jest mi naprawd?? daleko,
JakieÂ? dwa miesiÂ?ce temu robiÂ?am sobie rundk?? po publicznej bibliotece i natkn??Â?am si?? na ZK. Wi??c przypomniaÂ?am sobie, co mi Tyna o niej m??wiÂ?a i wypoÂ?yczyÂ?am. A potem jak juÂ? jÂ? przeczytaÂ?am... Â?osz w mord?? kopane, kurzyÂ?a si?? za mnÂ? jak leciaÂ?am ze szkoÂ?y do biblioteki. A jak tam wpadÂ?a, to kobita za biurkiem byÂ?a niemal przeraÂ?ona gdy pytam "Czy jest druga cz??Â????!". Na moje nieszcz??Â?cie okazaÂ?o si??, Â?e nie ma i musiaÂ?am jecha?? do innej biblioteki. No i miaÂ?am ponad 40 minut w plecy. Ale warto byÂ?o.xD

BoÂ?e, wybaczcie. Pewnie i tak nikt tego nie czyta, ale ja nie mam wyÂ?Â?cznika jak juÂ? zaczynam pisa??. :-D
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 17:01 przez Verde., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

BoÂ?e, wybaczcie. Pewnie i tak nikt tego nie czyta, ale ja nie mam wyÂ?Â?cznika jak juÂ? zaczynam pisa??
Wr??cz przeciwnie, czytamy bardzo ch??tnie. A ja na dodatek lubi?? jak toÂ? nie ma wyÂ?Â?cznika i duÂ?o pisze, to si?? chwali, naprawd?? xD TakÂ?e Â?miaÂ?o, Â?miaÂ?o.
Verde. pisze: Â?o boÂ?e, bibliotekarka byÂ?a przeraÂ?ona gdy wpadÂ?am i "Czy jest druga cz??Â????!'
Ta, ja jak tylko si?? dowiedziaÂ?am Â?e b??dzie druga cz??Â??? to byÂ?am gorsza niÂ? Cartman z South Park'u, kt??ry nie m??gÂ? si?? doczeka?? premiery nowego Nintendo Wii i postanowiÂ? si?? zamrozi?? XD ByÂ?am bliska, serio..
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Sasanka
Wystrzyżona Strzyga

Post autor: Sasanka »

Verde. pisze: BoÂ?e, wybaczcie. Pewnie i tak nikt tego nie czyta, ale ja nie mam wyÂ?Â?cznika jak juÂ? zaczynam pisa??. :-D
heheheh tak dobrze to nie ma XD
Nie dosy??, Â?e czytaja, to si?? jeszcze pewnie czepia?? b??dÂ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Czytanie i czepianie si?? to podstawa tego forum :mrgreen:
Zaraz mnie administracja zbeszta za nabijanie :mrgreen:

Kometa: <beszta>
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 20:30 przez Anne, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

pierwsze zetkni??cie z seria

Post autor: Czarownica »

Witam serdecznie - to m??j pierwszy post. Z ksiÂ?Â?kÂ? zetkn??Â?am si?? w bibliotece - panie bibliotekarki odÂ?oÂ?Â?y jÂ? dla mnie wiedzÂ?c jakie ksiÂ?Â?ki lubi??. Moje pierwsze wraÂ?enie - dlaczego si?? tak szybko sko??czyÂ?a i kiedy b??dzie dalszy ciÂ?g. CiÂ?gle czekam z niecierpliwoÂ?ciÂ? na kloejne wydania

Żmija

Post autor: Żmija »

Witam :-D z ksiÂ?Â?kami o przygodach Mercy zetkneÂ?am sie gdy dostaÂ?am chomka w "spadku" od m??Â?a ;-) W miescie w kt??rym mieszkam brak dobrej bibloteki a o dobrze zaopatrzonej ksiegarni nie ma co marzyc. Po przeczytaniu przyg??d Mercy w formie eboka zam??wiÂ?a te ksiÂ?Â?ki w formie papierowej Poprostu musze je miec :)

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Witam! Z ksiÂ?Â?kÂ? o Mercy zetkneÂ?am si?? niedawno kiedy szukaÂ?am co by jeszcze moÂ?na byÂ?o poczyta??. Nigdy nie przepadaÂ?am za wilkoÂ?akami ale musze powiedzie?? Â?e ta ksiÂ?Â?ka zmieniÂ?a moje nastawienie do niech o 180 stopi. Te wszystkie zasady ulegÂ?oÂ?ci, gra sÂ???w, itp. Zazwyczaj czytam ksiÂ?Â?ki o wampirach ale i na tym polu si?? nie zawiodÂ?am. Fajnie Â?e autorka nie pr??buje zrobi?? z bohater??w Â?wi??tych jak np. w Zmierzchu. Marcy jest konkretnÂ? babkÂ? z ci??tym j??zykiem i to sprawia Â?e juÂ? nie mog?? doczeka?? si?? trzeciej cz??sci. Aj czemu m??j angielskie jest taki kiepski

Li_Ann

Post autor: Li_Ann »

DoÂ??? nietypowo zacz??Â?am Â?ledzi?? przygody Mercy bodajÂ?e od 6 rozdziaÂ?u Bone Crossed.
WÂ?aÂ?ciwie musz?? chyba sprostowanie napisa??, bo chyba nie kaÂ?dy czyta dziaÂ? pierwsze kroki.
Po pierwsze nigdzie z sieci waszej wersji nie Â?ciÂ?gn??Â?am, ani nie wypÂ?yn??Â?o nielegalnymi kanaÂ?ami.
Ostatnim powodem [zarzutem] do wyjaÂ?nienia jest jakim sposobem miaÂ?am dost??p do zawartoÂ?ci Wolf's Squadu. Ot??Â? byÂ?a to wyraÂ?na proÂ?ba Rubi by m??c przez jakiÂ? czas jeszcze uczestniczy?? w dyskusjach na forum :-D .
To moÂ?e tyle z mojej strony w ramach wyjaÂ?nie??.

Co do samej oceny Zewu, hmm powiem tak nie bardzo lubiÂ?am tego typu ksiÂ?Â?ki jeÂ?li mogÂ?am to je szerokim Â?ukiem omijaÂ?am. Wampirzego wstr??tu niestety nabraÂ?am po przeczytaniu 5 rozdziaÂ???w o Belli.
WracajÂ?c, jeden dobry rozdziaÂ? potrafiÂ? usunÂ??? traum?? do urban fantasy.
MiaÂ?am pewne obawy co do pierwszego tytuÂ?u serii, takÂ?e wasze opinie dot. Zewu nie byÂ?y jednoznaczne, tak wi??c zÂ?apaÂ?am ksiÂ?Â?k?? [dobrze Â?e nie widziaÂ?am wczeÂ?niej tego szkaradzie??stwa na okÂ?adce, Rubi jeszcze nie miaÂ?a 2 wydania Zewu]. I tak pierwsza ksiÂ?Â?ka jest tzw. rozwojowÂ?, czyli p??Â? ksiÂ?Â?ki byÂ?o Â?rednie drugie p??Â? wpadÂ?o w tory kt??re utrzymuje do 4 tomu.
MiaÂ?am wraÂ?enie ze autorce byÂ?o to potrzebne aby dobrze pociÂ?gnÂ??? caÂ?Â? fabuÂ??? serii. W sumie takie coÂ? wybacza sie gdy 2 ksiÂ?Â?ka jest lepsza.

Bohaterowie
Adam szarmancki;
Mercy nadopieku??cza w porywach do zbytnio wsp??Â?czujÂ?cej, co czasem groziÂ?o zjedzeniem przez wilkoÂ?aka.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Pierwsze zetknięcie z serią? - oczywiście na chomiku. Księgarnie staram się omijać szerokim łukiem bo nie mogę się opanować. (Nie mogę kupować książek z braku miejsca). Najpierw przeczytałam pierwszą cześć. Byłam zafascynowana Mercy i jej światem. Mało wampirów dużo wilkołaków no i nieludzie funkcjonujących w normalnym świecie. Dla mnie bomba. Z utęsknieniem czekałam na drugi tom. Długo go nie było więc zapomniałam i obudziłam się dopiero jak był cały a nie w częściach. Potem trzeci czytałam po rozdziale. Tak samo czwarty. Zakup planuję pod koniec 2011r. Może już wtedy będzie trzecie wznowienie. Drugie wydanie ma fajniejsze okładki więc na razie nic nie straciłam.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 19:45 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moon Called”