Pierwsze zetknięcie z serią

Pierwsza książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zew księżyca"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Ma?ka

Post autor: Ma?ka »

Ja jak chyba wi??kszoÂ??? os??b trafiÂ?am na Mercy na forum Zmierzchu. Sam Zmierzch nie przypadÂ? mi do gustu ale dzi??ki temu forum odkryÂ?am tyle nowych ksiÂ?Â?ek, Â?e warto tam wchodzic raz na kilka dni :D

Asiak2206

Post autor: Asiak2206 »

SzukaÂ?am ciekawych tytuÂ???w ksiÂ?Â?ek, a lubi?? takÂ? tematyk??.
WilkoÂ?aki, wampiry i te sprawy, wi??c od razu mnie zainteresowaÂ?a.
W sumie wstyd si?? przyzna??, ale najpierw przeczytaÂ?am drugÂ? cz??Â???, a dopiero p??Â?niej pierwszÂ?.
I teraz cz??sto do nich powracam.

Lamia

Post autor: Lamia »

Ha! Chyba jestem jedynÂ? osobÂ?, kt??ra Mercy znalazÂ?a w bibliotece. PrzeglÂ?daÂ?am p??Â?k?? z horrorami, szukajÂ?c kolejnych cz??Â?ci "Kronik Wampir??w" i wpadÂ? mi w r??ce "Zew ksi??Â?yca". SpodobaÂ?a mi si?? okÂ?adka, a jak na odwrocie zobaczyÂ?am "Urban fantsy" i "wampir" to wiedziaÂ?am, Â?e to wÂ?aÂ?nie z tÂ? ksiÂ?Â?kÂ? wr??c?? do domu. I si?? nie rozczarowaÂ?am.

dozi

Post autor: dozi »

Lamia miaÂ?aÂ? na prawd?? szcz??Â?cie u mnie biblioteka tak kiepsko prosperuje Â?e zalezienie tej ksiÂ?Â?ki graniczyÂ?oby z cudem zazdroszcz?? dobrze zaopatrzonej biblioteki bo w mojej zatrzymali si?? jakieÂ? 10 lat temu i nie dokupujÂ? Â?adnych nowoÂ?ci na przynajmniej nie wida?? :-|

Gołsia

Post autor: Gołsia »

Dozi nie przejmuj si??, ja mam tak samo . Jeszcze w bibliotece szkolnej coÂ? tam si?? znajdzie ale w tej na mieÂ?cie to koszmar. Najnowsza ksiÂ?Â?ka to 4 cz??Â??? Harrego Pottera. I za co tym bibliotekÂ? pÂ?acÂ? jak nawet poÂ?ytku z niej nie ma bo nowe ksiÂ?Â?ki nie sÂ? zakupywane !!! o zgrozo :mrgreen:

dozi

Post autor: dozi »

a to u mnie gorzej bo biblioteka szkolna odpada bo studiuje a uniwersytecka nie wiem nie korzystam bo tam sÂ? juÂ? kolejki na caÂ?y rok akademicki. A u mnie dokÂ?adnie o zgrozo jak na razie "buszuje" w sieci w poszukiwaniach ;-)

ahnaethi

Post autor: ahnaethi »

Od niedawna jestem fankÂ? Serii z Mercedes Thomson, chciaÂ?am kupi?? pierwszy tom niestety nie moÂ?na nigdzie dosta?? tej ksiÂ?Â?ki. Nawet pr??bowaÂ?am kontaktowa?? si?? z hurtowniÂ? Olesiejuka ze sukces??w. Ale poÂ?yczyÂ?am ksiÂ?Â?k?? od koleÂ?anki i jak zacz??Â?am czyta?? do juÂ? nie odÂ?oÂ?yÂ?am ksiÂ?Â?ki. Mam nadzieje, Â?e jak pojawi si?? trzeci TOM, to moÂ?e fabryka sÂ???w zrobi dodruk.

@lma

Post autor: @lma »

Ha, sÂ?uchajcie. ByÂ?am dziÂ? w Opolu w pewnej ksi??garni i majÂ? ostatni egzemplarz Zew Ksi??Â?yca.
JeÂ?li jest ktoÂ? ch??tny to kupi?? tÂ? ksiÂ?Â?k?? i transakcj?? przeprowadzimy na allegro - jednakÂ?e liczcie si?? z cenÂ? - 34,90+koszt wysyÂ?ki (nie b??d?? dopÂ?aca?? do tego interesu). W sobot?? b??d?? miaÂ?a okazj?? znowu p??jÂ??? do tej ksi??garni to mog?? kupi??. Ch??tnych zapraszam na PW.

Nika

Post autor: Nika »

Witajcie :)
Ja z seriÂ? o Mercy zetkn??Â?am si?? na chomikuj.pl. Jestem dosÂ?ownie molem ksiÂ?Â?kowym i dwie cz??Â?ci pochÂ?on??Â?am w trzy dni na komputerze. Ale czuÂ?am niedosyt, wybraÂ?am si?? do biblioteki Â?eby je wypoÂ?yczy?? i poczu?? ksiÂ?Â?k??. Wtedy dogÂ???bnie jÂ? przeczytaÂ?am i zawr??ciÂ?a mi w gÂ?owie :P Nie mogÂ?am si?? oderwa?? od tego pomieszanego Â?wiata, gdzie nie tylko byÂ?y wampiry ale r??wnieÂ? magiczne stwory jak gobliny nie m??wiÂ?c juÂ? o wilkoÂ?akach i zmiennoksztaÂ?tnych. Bardzo zaciekawiÂ?y mnie perypetie miÂ?osne naszej pani mechanik, za kt??rÂ? oglÂ?dajÂ? si?? wszyscy m??scy bohaterowie ksiÂ?Â?ki.
Ja jestem pod wraÂ?eniem :)

natka8

Post autor: natka8 »

A ja znalazÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k?? za poÂ?rednictwem stronki w necie... ZarejestrowaÂ?am si?? na biblionetka.pl OceniÂ?am ksiÂ?Â?ki kt??re czytaÂ?am, a potem automatycznie wyszukaÂ? ksiÂ?Â?ki kt??re powinny mi si?? podoba??... Tam zobaczyÂ?am tÂ? ksiÂ?Â?k?? i niemal pokochaÂ?am :D

Awatar użytkownika
Onyks

Post autor: Onyks »

SzukaÂ?am ksiÂ?Â?ek o wampirach, do czego - nie b??d?? ukrywa?? - natchn??Â?a mnie saga Zmierzch. PrzeczytaÂ?am kilka innych mi??dzy nimi <Pami??tniki wampir??w, Wampiry z Morgenville> aÂ? wpadÂ?am na Mercedes. I to byÂ?o to. Teraz poluj?? na allegro.

Lamia

Post autor: Lamia »

Tysiek pisze:SzukaÂ?am ksiÂ?Â?ek o wampirach, do czego - nie b??d?? ukrywa?? - natchn??Â?a mnie saga Zmierzch. PrzeczytaÂ?am kilka innych mi??dzy nimi <Pami??tniki wampir??w, Wampiry z Morgenville> aÂ? wpadÂ?am na Mercedes. I to byÂ?o to. Teraz poluj?? na allegro.
Jak szukasz ksiÂ?Â?ek o wampirach to zapomnij o Zmierzchach, Pamietnikach i Morgenvillach. To bzdety. Si??gnij lepiej po Wywiad z Wampirem lub Nocarza. Tam wampiry to wampiry, w Zmierzchu to sÂ? bÂ?yszczÂ?ce przeroÂ?ni??te lale.
PS. OczywiÂ?cie wÂ?tek wampir??w w Moon Called teÂ? jest ciekawie rozwini??ty. Â?eby nie byÂ?o 8-)

Awatar użytkownika
Onyks

Post autor: Onyks »

Fakt, Â?e ciekawie. Efekt grozy. OsobiÂ?cie w wampirzych momentach miaÂ?am dreszcze. I chyba dlatego wole BB. Licz?? na to, Â?e w kolejnych cz??Â?ciach pojawiÂ? si?? jeszcze wampiry.

Wyczuwam szczere oburzenie, wi??c na swÂ? obron?? napisz?? tyle, Â?e zielona jestem jeÂ?li chodzi o t?? tematyk??. Zmierzchu nie porzuc??, bo to sÂ?odka romansowa bajka, a potrzebna mi teraz przestrze?? zapomnienia. Polecone przeczytam. Dzi??kuj??. JeÂ?li ktoÂ? czytaÂ? coÂ? fajnego z wampirkiem w roli gÂ???wnej lub pobocznej to dajcie namiary, ale na pw.

Awatar użytkownika
Panthera
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Panthera »

A do tego moÂ?na dorzuci?? jeszcze "Dracule" Stokera toÂ? to podstawa :) I fajny klimat ma. Ja niestety ostatnio przezywam zatrucie wampirzymi ksiÂ?Â?kami, gdzie si?? czÂ?owiek nie obejrzy tam wampiry szczerzÂ? si?? na niego z okÂ?adki - co gorsza jedne bardziej zniewieÂ?ciaÂ?e niÂ? drugie a do tego wszystkie jakieÂ? maÂ?oletnie ;). Brrrr... Musz?? odpoczÂ???.

KtoÂ? mi kiedyÂ? poleciÂ? seri?? o Mercy. Jak w ko??cu potkn??Â?am si?? o niÂ? w ksi??garni ot zakupiÂ?am tom 1 i trzeci ;)
&#8220;There is always some madness in love. But there is also always some reason in madness.&#8221;

pyczunia

Post autor: pyczunia »

Panthera pisze:Jak w ko??cu potkn??Â?am si?? o niÂ? w ksi??garni ot zakupiÂ?am tom 1 i trzeci ;)
trzeci?? ale chyba nie po polsku

Moja przygoda z seriÂ? zacz??Â?a si?? od tego Â?e na jakimÂ? blogu czytaÂ?am recenzj?? o ksiÂ?Â?ce Tany Huff i tam byÂ?a r??wnieÂ? opisana ta ksiÂ?Â?ka. OczywiÂ?cie pierwsze co zrobiÂ?am to zajrzaÂ?am do biblioteki, nie zdziwiÂ?am si?? bardzo jak Â?adnej z tych pozycji nie znalazÂ?am ;( wi??c nic innego mi nie zostaÂ?o jak p??jÂ??? do ksi??garni. Pod wpÂ?ywem impulsu kupiÂ?am 2 ksiÂ?Â?ki pani Huff i Briggs (lekko zaÂ?amana Â?e tyle kasy straciÂ?am naraz :P), ale jak zacz??Â?am czyta?? to wszystko mi zrekompensowaÂ?o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moon Called”