Pierwsze zetknięcie z serią

Pierwsza książka z serii o Mercedes Thompson. Polskie wydanie ukazało się pod tytułem <b>"Zew księżyca"</b> nakładem Fabryki Słów w październiku 2008 r.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Pierwsze zetknięcie z serią

Post autor: Kometa »

Przyznam si??, Â?e Zew Ksi??Â?yca kupiÂ?am ze wzgl??du na okÂ?adk??. Ale po kolei.

ByÂ?a to poczÂ?tkowa faza szaÂ?u na Zmierzch, ja takÂ?e wtedy te ksiÂ?Â?ki czytaÂ?am i jako, Â?e temat mnie zaintrygowaÂ?a zacz??Â?am szuka?? innych czytadeÂ? o wampirach/wilkoÂ?akach.
Zaw??drowaÂ?am na stron?? Fabryki SÂ???w, przejrzaÂ?am ofert?? i w oko mi wpadÂ?a okÂ?adka Zewu.

"Co za j??dza jakaÂ?" - pomyÂ?laÂ?am wtedy, na widok wyobraÂ?enia Mercy umieszczonego na okÂ?adce. Ale opis mnie zach??ciÂ?, wspomniane i o wampirach i o wilkoÂ?akach, dodatkowo kobieta-mechanik o dziwnych zdolnoÂ?ciach... Poza tym byÂ?o coÂ? w tej "j??dzy" takiego... chyba te pi??ra we wÂ?osach i te oczy dziwaczne, co sprawiÂ?o, Â?e zapragn??Â?am posiada?? t?? ksiÂ?Â?k??.

Na drugi dzie?? juÂ? jÂ? miaÂ?am w r??kach. Jeszcze nie kupowaÂ?am, wypoÂ?yczyÂ?am z pracy i od razu zasiadÂ?am do czytania.

Na poczÂ?tku nuda. PrzyplÂ?taÂ? jej si?? wilkoÂ?ak. Fajnie. Jest zmiennoksztaÂ?tna i chodzi do koÂ?cioÂ?a. TeÂ? fajnie. Ma kota bez ogona. Super.
Troszk?? si?? robiÂ?am juÂ? poirytowana kiedy zacz??Â?o si?? wreszcie coÂ? dzia??. I to jak si?? dzia??. Po caÂ?ej tej scenie w warsztacie (przekazanie Maca Adamowi) czytaÂ?am juÂ? z zupeÂ?nie innym nastawieniem. Po awanturze w domu Alfy nie rozstawaÂ?am si?? z ksiÂ?Â?kÂ? nawet na pi???? sekund. Od scen w Aspen Creek nie spaÂ?am, nie jadÂ?am - czytaÂ?am. ByÂ?am jak rozp??dzona lokomotywa, omal nie zapomniaÂ?am w pracy za ksiaÂ?k?? zapÂ?aci??, juÂ? si?? oswoiÂ?am z myÂ?lÂ?, Â?e jest moja i nikomu jej nie oddam ani nawet nie poÂ?ycz??. Paragon z tej tranzakcji trzymam do dziÂ?.

WybiÂ?am sie z rytmu na sam koniec kiedy przyszÂ?o do wyjaÂ?niania intrygi przez jej organizatora. Zaraz. Jeszcze raz. O co temu goÂ?ciowi chodzi?
Szczerze po drodze zdÂ?Â?yÂ?am wymyÂ?le?? dwanaÂ?cie innych rozwiÂ?za?? tej sprawy i wydawaÂ?y mi si?? bardziej prawdopodobne. Nie Â?eby to Briggsowe byÂ?o jakieÂ? zÂ?e, ale musiaÂ?am trzy razy przeczyta?? ten fragment Â?eby w peÂ?ni zrozumie?? w czym tkwiÂ? problem i co wÂ?aÂ?ciwie chciaÂ? osiÂ?gnÂ??? przeciwnik.

Tak czy inaczej po przeczytaniu caÂ?oÂ?ci byÂ?am oczarowana i czuÂ?am gigantyczny niedosyt. Zacz??Â?am czyta?? jeszcze raz...

Na nie wiele si?? to zdaÂ?o, tyle tylko, Â?e teraz juÂ? wiedziaÂ?am o co chodzi i mogÂ?am wyÂ?apywa?? przesÂ?anki odnoÂ?nie zako??czenia. Ale potrzebowaÂ?am nowych bodÂ?c??w. Zacz??Â?am szuka?? czegoÂ? nowego do czytania i ku mej wielkiej radoÂ?ci okazaÂ?o si?? wkr??tce wychodzi druga cz??Â???. Ale to juÂ? historia na inny temat ;)

Szczerze dawno Â?adna ksiÂ?Â?ka nie zrobiÂ?a na mnie takiego wraÂ?enia. DziaÂ?o si?? i normalnie tam byÂ?am, uÂ?wiadomiÂ?am sobie, Â?e Meyer i jej romansowe czytadÂ?a majÂ? si?? nijak do tej peÂ?nej akcji histori. Â?e Rice ze swoimi pesymistycznymi i ponurymi wywodami egzystencjalnymi mnie m??czy. Ze krwawe horrory to w og??le nie dla mnie. A Briggs odnalazÂ?a zdrowÂ? r??wnowag?? mi??dzy tym wszystkim i chwaÂ?a jej za to.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:52 przez Kometa, łącznie zmieniany 1 raz.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
s.mapet

Post autor: s.mapet »

Ja na ksiÂ?Â?k?? natkn??Â?am si?? w empiku gdzieÂ? zakrytÂ? przez zmierzch. MojÂ? uwag?? przyciÂ?gn??Â?o to "Mroczne Urba Fantasy", ale z poczÂ?tku nic nie zapowiadaÂ?o, Â?e zako??cz?? ksiÂ?Â?k??. Si??gn??Â?am po recezj?? i tam pisaÂ?o, Â?e poczÂ?tek moÂ?e i nie zachwyca, jednak p??Â?niej akcja ulega cakowitemu przeistoczeniu. PowalczyÂ?am jeszcze troch?? a potem byÂ?a to juÂ? sama przyjemnoÂ???. Ta ksiÂ?Â?ka zastÂ?piÂ?a mi picie i jedzenie na ten jeden dzie??. A p??Â?niej byÂ?o juÂ? tylko tak, Â?e nast??pnego dia pojechaÂ?am do Kielc i kupiÂ?am drugÂ? cz??Â???.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

PoczÂ?tek ksiÂ?Â?ki jakoÂ? mnie nie zachwyciÂ?, na dzie?? dobry wilkoÂ?ak i tak sobie pomyÂ?laÂ?a, co tak od razu" z kopyta",to caÂ?e reperowanie samochod??w.O Adamie pomyÂ?laÂ?am sobie Â?e to stary wilkoÂ?ak.

Gdy jednak zacz??Â?a si?? akcja to byÂ?a do ko??ca a to w ksiÂ?Â?kach lubi??.
Ta caÂ?a scena z warsztatu,walka w domu Adama,pobyt w Aspen Creek,akcja odbicia Alfy i jego c??rki.

Co prawda motywy Gerrego byÂ?y tak poplÂ?tane Â?e ci??Â?ko byÂ?o si?? w tym poÂ?apa?? i przez moment to nie wiedziaÂ?am o co mu chodzi.

Na sam koniec zirytowaÂ? mnie przyjazd Samuela bo troszk?? pokomplikowaÂ?.

@lma

Post autor: @lma »

Ja "Zew Ksi??Â?yca" wyczaiÂ?am na stronie Fabryki. OdstraszyÂ? mnie napis na okÂ?adce MROCZNE URBAN FANTYSY, no i sama okÂ?adka. Bo powiem Wam, Â?e Fabryka ma zawsze beznadziejne okÂ?adki (wyjÂ?tek to Cykl Oko Jelenia). Zacz??Â?am szuka?? recenzji tej ksiÂ?Â?ki i znalazÂ?am na Twilight Forum temat o Mercy zaÂ?oÂ?ony przez naszÂ? Komet?? :)

Zach??cona, kupiÂ?am w Matrasie. Pami??tam byÂ? wtedy stycze??. Lada moment sesja. KupiÂ?am w sobot??, a w niedziel?? kupiÂ?am drugÂ? cz??Â???. Ja gÂ?upia zamiast uczy?? si?? to czytaÂ?am. Gdyby nie Mercy zdaÂ?abym egzaminy w pierwszym terminie. A tak miaÂ?am w plecy... <foch>
Ale nie Â?aÂ?uj?? ;)
Powiem tak, Â?e Â?aÂ?uj?? tylko tego, Â?e w Polsce nie wydajÂ? takich ksiÂ?Â?ek. Chodzi mi o wÂ?aÂ?nie Urban fantasy albo paranormal romance.

Awatar użytkownika
Ilir
Admin Techniczny

Post autor: Ilir »

Ja nie podziel?? waszego entuzjazmu. Dlaczego? PoniewaÂ? inaczej podchodz?? do ksiÂ?Â?ek. Na poczÂ?tku 'Zewu ksi??Â?yca' potraktowaÂ?em tÂ? ksiÂ?Â?k?? jak wiele innych. ZadawaÂ?em sobie pytanie jaka b??dzie, czy mi si?? spodoba? Napisz?? jeszcze, Â?e przed pierwszÂ? stronÂ? mam jakby to powiedzie??: 'stresa' i to tyczy si?? juÂ? kaÂ?dej ksiÂ?Â?ki.

PrzeczytaÂ?em pierwszÂ? stron??, wszelkie napi??cia mnie opuÂ?ciÂ?y no i si?? zacz??Â?o. ZaczÂ?Â?em poznawa?? Mercy, w tej ksiÂ?Â?ce jest to o tyle Â?atwo, Â?e podmiotem tym caÂ?ym jest Mercy i to ona jest sprawczyniÂ? caÂ?ego uroku. PolubiÂ?em jÂ? mimo wszystko. Rzeczowa, troch?? leniwa ale pracowita kobieta. Na dodatek ma dobre poczujcie humoru. PoznawaÂ?em jej otoczenie jej wÂ?asnymi oczyma ( jakby swoich nie miaÂ?a :mrgreen: ). PodobaÂ?y mi si?? wÂ?tki miÂ?osne a raczej gry miÂ?osne Samuela i Adama, cho?? od poczÂ?tku wiedziaÂ?em, Â?e Adam b??dzie tym jedynym, z kt??rym Mercy si?? przeÂ?pi (nawet powiedziaÂ?em to Komecie i stwierdziÂ?a, Â?e zobacz?? xD). Samuel jakoÂ? mi nie odpowiadaÂ? cho?? smutno mi byÂ?o z jego powodu. W ko??cu trudno znaleÂ??? mu byÂ?o odpowiedniÂ? kobiet??, kt??ra odpowiadaÂ?aby postawionym przez niego warunkom. No ale c??Â?.. Â?ycie.

Powiem szczerze, Â?e Zew Ksi??Â?yca oraz Wi??zy Krwi bardzo mi si?? podobaÂ?y. Nie jest to typowa fantastyka. Tutaj jest podane wszystko jakby byÂ?o oczywistoÂ?ciÂ?. Lekka, zwinna oraz kiedy potrzeba Â?mieszna a kiedy trzeba to dramatyczna oraz smutna. PodobaÂ?a mi si?? scena jak caÂ?y ten Czarnoksi??Â?nik chciaÂ? jÂ? dopaÂ??? w jej przyczepie a jako iÂ? byÂ? teÂ? wampirem to bez zaproszenia nie przekroczyÂ?by progu jej bÂ?dÂ? co bÂ?dÂ? domu. No i oczywiÂ?cie jej dramatyczne myÂ?li. Patricia Briggs jednak jest dobrÂ? pisarkÂ? i zna si?? na rzeczy ;-)
Jesteśmy tylko maleńkimi pyłkami, tańczącymi do rytmu natury...

Gobur

Post autor: Gobur »

Ja kupiÂ?em jÂ? przed wypÂ?yni??ciem w 3 miesi??czny rejs, razem z stosem innych... O zmierzchu to wtedy jeszcze nie sÂ?yszaÂ?em a do niej przyciÂ?gn??Â?o mnie hasÂ?o "wilkoÂ?aki". Sko??czyÂ?o si?? na tym Â?e podczas rejsu przeczytaÂ?em jÂ? chyba z 20 razy - jedyna z tych zakupionych wtedy kt??rÂ? wziÂ?Â?em z sobÂ? do domu. Pami??tam Â?e zaraz po powrocie zaczÂ?Â?em szuka?? innych z serii. WciÂ?gn??Â?a mnie akcja, gÂ?owna bohaterka i Â?wietny opis spoÂ?ecznoÂ?ci wilkoÂ?ak??w...

Lily

Post autor: Lily »

To jest m??j pierwszy post wi??c witam serdecznie wszystkich :-D
Z ksiÂ?Â?kÂ? zetkn??Â?am si?? jakieÂ? p??Â? roku temu i bardzooo mi si?? podobaÂ?a. Niestety troch?? czasu mineÂ?o i nie pami??tam wszystkich szczeg??Â???w obiecuje juÂ? sobie od dawna, Â?e przeczytam jeszcze raz ale nie mam czasu :-( :-/ .
W ksiÂ?Â?ce podobaÂ?a mi si?? gÂ???wna bohaterka kt??ra nie byÂ?a jakaÂ? kolejnÂ? Mary Sue. Bardzo podobaÂ?o mi si?? to, Â?e autorka opisaÂ?a dokÂ?adnie zachowanie i relacje w stadzie wilkoÂ?ak??w. :-D
Niestety bardzo wkurzaÂ?o mnie to, Â?e Mercy nie mogÂ?a si?? zdecydowa?? Adam czy Samuel no bo jak nie moÂ?na zdawa?? sobie sprawy z wÂ?asnych uczu??. :-/
Jednym sÂ?owem dobre urbany fantasy ;-)

Midnight11

Post autor: Midnight11 »

"Moon called" wyczaiÂ?am na filmwebie podczas wertowania forum "Zmierzchu". ktoÂ? zaÂ?oÂ?yÂ? temat w stylu "ksiÂ?Â?ki podobne do Zmierzchu" i w jednym poÂ?cie byÂ? m.in. "Zew ksi??Â?yca". jako Â?e nie znalazÂ?am lepszych propozycji, to zainwestowaÂ?am te 33,90 + cena przesyÂ?ki :-P (w moim mieÂ?cie nie ma Â?adnej porzÂ?dnej ksi??garni :cry: ), Â?eby sp??dzi?? mile kilka wieczor??w. w ko??cu ksiÂ?Â?k?? czytaÂ?am bez przerwy w caÂ?y weekend, ale to juÂ? szczeg??Â? ;p

Rubi
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Rubi »

Witam wszystkich bywalc??w. To m??j pierwszy post. A wi??c zaczn?? od poczÂ?tku.
WÂ?aÂ?ciwie przez przypadek koleÂ?anka zdobyÂ?a pierwszÂ? tytuÂ? serii. PoÂ?oÂ?yÂ?a na biurku i stwierdziÂ?a chyba jej nie przeczyta. Z natury jestem przekorna wi??c si??gn??Â?am jeszcze w pracy po ksiÂ?Â?k??.

Pierwsze zdanie "no nie narracja w pierwszej osobie- pomyÂ?laÂ?am i juÂ? miaÂ?am odÂ?oÂ?y?? ale zaciekawiÂ?o mini sÂ?owo wilkoÂ?ak". CaÂ?a ksiÂ?Â?ka zostaÂ?a poÂ?kni??ta w 2 godziny. Pierwsze wraÂ?enia pierwszy tytuÂ? serii jeszcze nie ma dobrego rozplanowania, ale w miar?? czytania znikajÂ? drobne niedogodnoÂ?ci, w ko??cu otaczajÂ?cy Â?wiat znika jest tylko opowieÂ??? i Mercy.
Nie czytaÂ?am recenzji i w pierwszym spojrzeniu nawet nie widziaÂ?am okÂ?adki.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Rubi, łącznie zmieniany 3 razy.

Gołsia

Post autor: Gołsia »

O ksiÂ?Â?ce dowiedziaÂ?am si?? z forum i opis mnie zach??ciÂ?. Od poczÂ?tku mi si?? podobaÂ?a:) Akcja jest bardzo wciÂ?gajÂ?ca wi??c nie moÂ?na oderwa?? si?? od ksiÂ?Â?ki. Â?wietne postacie i oczywiÂ?cie akcja a nie jakieÂ? 'flaki z olejem'. a Do tego uwielbiam ksiÂ?Â?ki o wampirach i wilkoÂ?akach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

GoÂ?sia pisze:O ksiÂ?Â?ce dowiedziaÂ?am si?? z forum i opis mnie zach??ciÂ?.
O, a jak przy okazji spytam z jakieg forum to nie b??d?? zbyt ciekawska? :D W sensie z naszego czy z jakiegoÂ? innego?
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Na ksiÂ?Â?k?? wpadÂ?am w Empiku gdzie szukaÂ?am czegoÂ? nowego dla siebie. OkÂ?adka mnie nie powaliÂ?a ale postanowiÂ?am, ze przeczytam fragment. SpodobaÂ?o mi si?? wi??c a napisze nawet wi??cej wciÂ?gn??Â?a mnie ta ksiÂ?Â?ka wiec musiaÂ?am juÂ? kupi??.
Kiedy przeczytaÂ?am byÂ?am naprawd?? zachwycona. FabuÂ?a jest Â?wietna, gÂ???wna bohaterka r??wnieÂ? mi odpowiadaÂ?a pomimo, Â?e mam duÂ?e wymagania co do kobiet w literaturze. Poza tym tematyka mi bardzo odpowiadaÂ?a, poniewaÂ? od zawsze kr??ciÂ?y mnie dziwne mityczne kreatury.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

Ja o ksiÂ?Â?ce dowiedziaÂ?am si?? na forum szukajÂ?c jaiÂ? ciekawych ksiÂ?Â?ek do czytania i wcale si?? na niej nie zawiodÂ?am :mrgreen:

oleczka

Post autor: oleczka »

Ja natkn??Â?am si?? na niÂ? przypadkiem ( koleÂ?anka mi poÂ?yczyÂ?a), za nim zacz??Â?am czyta?? miaÂ?am lekkie obawy ( okÂ?adka mnie odrzuciÂ?a, natomiast opis zaciekawiÂ?), caÂ?Â? niech???? min??Â?a po przeczytaniu 5 pierwszych stron.... ksiÂ?Â?ka istne cudo :)

kresia01

Post autor: kresia01 »

Ja pierwszy raz zetkn??Â?am si?? z seriÂ? na wyprzedaÂ?y. KupiÂ?am na niej za Â?mieszne pieniÂ?dze 2 cz??Â???. Po przeczytaniu jej zacz??Â?am szuka?? 1 cz??Â?ci i nigdzie nie mogÂ?am jej znaleÂ??? ani w internecie ani w ksi??garniach. W ko??cu udaÂ?o mi si?? jÂ? znaleÂ??? w internetowej ksi??garni kt??rÂ? prowadziÂ?o 2 bardzo si?? lubiÂ?cych pan??w:) Po przeczytaniu 1 cz??Â?ci uzupeÂ?niÂ?y mi si?? wszystkie luki i ksiÂ?Â?ka staÂ?a si?? jednÂ? z moich ulubionych.:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moon Called”