Różne ogólne opinie o całym cyklu - łącznie ze spoilerami .

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Różne ogólne opinie o całym cyklu - łącznie ze spoilerami .

Post autor: Czarownica »

Nie róbmy oftopów, trzeba mieć odpowiedni temat do ogólnej dyskusji.
O "skrawkach" Gordona, o nowinkach ze strony i forum Ilony. Taki ogólny temat, dla tych mają jakieś pojęcie o wszystkich pozycjach z cyklu, albo nie przejmują się, że piszemy o tym czego nie czytali.Ciężko np. pisać o postaci Currana i jego związku z Kate tym którzy miej więcej wiedzą co się dzieje między nimi w 4 i 5 tomie. Myślę, że przyda się taki ogólny temat, który nie bazuje tylko na częściach cyklu wydanych po polsku. Co Wy na to? A jak znam życie, to Ci co nie czytali i tak tu zerkną, żeby choć trochę zaspokoić ciekawość.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2011, 21:13 przez Czarownica, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Okej, to ja lec? z pierwszym postem tutaj ^^
Primo: Pomys? dobry, bo jak przejrze? wszystkie tematy to dyskusja cz?sto odchodzi si? od tematu przewodniego.
Secundo: No to jedziemy z tym koksem - zjedzmy mo?e najpierw temat Curranowskiej wersji zdarze?, co wy na to?
Ucieszy?am si? wielce, gdy dowiedzia?am si? o powy?szej informacji, bo zawsze warto wiedzie?, co my?li sobie druga strona konfliktu (konflikty - zwa?aj?c, i? duet Kate - Curran nader cz?sto w te konflikty popada :-) ). A i zawsze to jakie? urozmaicenie.
Najbardziej spodoba? mi si? fragment z Magic bleeds, bo, jak mówi?am w innym temacie:
Jak to dobrze, ?e Gordon to spisa?, teraz jeszcze bardziej kochamy W?adc? Bestii <3 Nie jest ju? tylko zajebistym facetem, który si? cz?sto w?cieka - wiemy, ?e jest zajebistym facetem i jego w?ciekanie si? ma g??bsze pod?o?e emocjonalne, o...!
:mrgreen:
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Czarownica

A mi si? podoba?o pierwsze ich spotkanie - jak go zatka?o Kate kici , kici. A poza tym jak si? przyznaje, ?e mia? du?o kobiet, ale co? w tej Kate jest - ale uprzedzam, ?e moje zrozumienie jest s?abe.
A jego reakcja na "randk?" Kate i Saimana - no po prostu boska. Macho. macho. macho i tyle. I to macho który kocha.
A mo?e co? s?yszeli?cie gdzie mo?na znale?? opowiadanie o Kate i Saimanie, bo ja nie mog? znale?? - widocznie ?le szukam. A tak chc? to pozna?. Tytu? antologii znam, ale nie znam tytu?u opowiadania. No, a temat - pierwsze spotkanie Kate i Saimana warte jest chyba troch? uwagi.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

je?li chodzi o ten temat jestem jak najbardziej za, bo po co mamy denerwowa? (niepotrzebnie zreszt?)Administratorki;)
tylko zeby dyskutowa? o ?wiecie oczami Currana to trzeba te oopowiadania dorwa? a ja nie wiem sk?d je wzi?? :-/

Awatar użytkownika
destrakszyn

Obrazek

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Dzi?kuj? bardzo :*
tylko co oni tam do mnie napisali... hym... zartuje przet?umacze sobiu u Pana Google ;-)
dzi?ki jeszcze raz

Awatar użytkownika
Czarownica

To s? opowiadania i "skrawki" po angielsku. Ja t?umaczy?am je sobie za pomoc? translatora.
A "skrawki gordona s? na stronie http://www.smashwords.com/books/view/18799
.Natomiast wszelki nowinki mo?emy zna?e?? na forum Ilony w temacie O autorach - adres pod zdj?ciem.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2010, 20:39 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

melodytime

Post autor: melodytime »

Temat jak najbardziej trafny XD

Uhh, uwielbiam czyta? historie oczami Currana... Te jego spostrze?enia na temat Kate ;-)
Zw?aszcza przypad?y mi do gustu: op. z 1 cz??ci- Ich pierwsze spotkanie... bezcenne. I Jego zado?? jak sobaczy? wystrojon? Kate b?d?c? z Saimanem :-D
Cho? przemy?lenia w klatce te? by?y ciekawe ;-)

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

No dobra, sama mia?am przenie?? nasze posty z "Ok?adek" do nowego tematu, ale dopiero jak wróc?. Ciesz? si?, ?e kto? wpad? na dobry pomys? i sam za?o?y? temat.
A teraz je?li chodzi o cykl z perspektywy Currana, to faktycznie najbardziej podoba? mi si? fragment z Magic Bleeds. Ukazuj? on, ?e ten "macho" zosta? zraniony przez Kate i Saimana. Odrzuci? dla kobiety swoje cz?owiecze?stwo, a to chyba jednak dla kogo?, kto zna Gromad? najwi?kszy komplement.
Podoba? mi si? równie? fragment z Magic Strikes. Rozmowa z Julie by?a fantastyczna. Chyba w?a?nie wtedy Curran u?wiadomi? sobie, ?e wszyscy zdradzili go, tylko dlatego, ?eby mu pomóc i oszcz?dzi? mu bólu.
Zreszt? wydaje mi si?, ?e ka?dy fragment by? fenomenalny. On ju? w drugiej cz??ci mia? plany co do Kate.
Ogólnie cieszy?abym si?, gdyby wysz?o co? wi?kszego o Curranie.

Je?li chodzi o informacje, to wszystko mo?na znale?? na stronie Ilony, a zw?aszcza na blogu. Ja wchodz? na to par? razy dziennie, tak samo jak na oficjalne forum, wi?c jak co? to pyta?.

Aha, snippet b?dzie rano. Nagle okaza?o si?, ?e musz? batu napisa? streszczenie Odprawy pos?ów greckich i Hamleta.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
destrakszyn

Na pewno wyjdzie... Musi!
Przecie? tytu? brzmi: Curran Volume 1 :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Loleczka

destrakszyn pisze:Na pewno wyjdzie... Musi!
Przecie? tytu? brzmi: Curran Volume 1
Bior?c pod uwag?, ?e zosta?y nam jeszcze trzy ksi??ki, ewentualnie 4 (Ilona nie jest pewna czy nie napisz? 8 tomu), to par? scen z perspektywy Currana jeszcze b?dzie. A mi raczej chodzi?o o ca?? powie??. Chocia? w?tpi?. Swoj? drog?, Fabryka mog?aby kupi? prawa do drugiej serii Ilony.

Awatar użytkownika
destrakszyn

Tsa, uznaj?, ze nie ma tak dobrze: Macie Kate i Currana, cieszcie si? tym, co macie.
Ósmy tom? Ciekawie by by?o, gdyby by? w?a?nie napisany z perspektywy Currana. Nie to, co ju? by?o, ale jaka? inna historia, hmm?
Obrazek

Awatar użytkownika
Loleczka

W?tpi?, ?eby tak si? sta?o. W ko?cu tak na prawd? to jest seria o Kate. Chocia?, akurat z tym ma??e?stwem wszystko jest mo?liwe.

A tak w ogóle to tym, którym podoba?a si? scena ?ó?kowa w Magic Bleeds polecam ksi??ki pani Frost. To ona udziela?a wskazówek, jak to wszystko ma by? opisane :-D

Awatar użytkownika
destrakszyn

Uh, kochana, moje szalej?ce hormony tyle we mnie powie?ci z pieprzem i chrzanem wmusi?y, ?e nawet liczy? by si? nie chcia?o. :mrgreen: Ale jak na razie mi si? przejad?o i scen? ?ó?kow? przeczyta?am tylko dlatego ?e to Curran. ^^

Pasjonuj?ca by?aby nawet minipowie??, tak z pi??dziesi?t stron bodaj?e, po siódmym tomie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarownica

No i prosz? jakie ciekawe tematy tu poruszamy.
w opowie?ci ze strony Currana podoba mi si? ?e poznajemy wreszcie m?ski punkt widzenia. W ko?cu pisa? to Gordon.
A czy zwrócili?cie uwag? na s?ówko Currana , kto si? podoba Jimowi. Jest ju? o tym troch? w 4 tomie, a tu mamy potwierdzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”