Okładki

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

klara pisze:Ludzie miejcie serce i dajcie tej kobiecie coś do jedzenia!
To za słabo powiedziane. Jak wyślecie ją na siłownię to sama zacznie jeść. Te ramię nie utrzyma miecza w pozycji obronnej a co dopiero mówić o przyjęciu uderzenia. Latekst też do bani. Makijażu na twarzy się czepiam. Za ta rękojeść jakaś dziwna. A tło. Co tam się tak pali?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 17:19 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

hlukaszuk pisze:Co tam się tak pali?
http://www.dziecionline.pl/maluch/bajki/pali/1.htm
hlukaszuk pisze:Za ta rękojeść jakaś dziwna.
Właśnie rękojeść można powiedzieć, że dobra. Gdyż my cały czas zapominamy, że Zabójca to nie coś takiego: http://www.kowart.waw.pl/images/cms/199 ... ecz_02.JPG tylko coś takiego: http://i367.photobucket.com/albums/oo11 ... rKopie.jpg
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:54 przez WereWolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

OK... zdecydowanie wole oryginalna ok?adk? ni? t? hiszpa?sk?.
Zupe?nie nie pasuje do serii. Poza tym ten czarny lateks mnie rozwali? i ten makija? :mrgreen:
Co do tej r?koje?ci to mi ona wygl?da na co? japo?skiego, jak katana. Niestety ilustratorzy uwielbiaj? wsadza? katany wsz?dzie gdzie popadnie.
Nothing is true. Everything is permitted.

klara

Post autor: klara »

Mnie chwilami zastanawia fakt sk?d ludzie odpowiedzialni za ok?adki tworz? takie "co?". Przecie? ta ok?ada w ogóle nie odzwierciedla ksi??ki. Wr?cz przeciwnie daje jej z?? reklam?. Jak dobrze pami?tam to Kate si? nie malowa?a, chyba, ?e na wi?ksze okazji, ale to i tak delikatnie. A ten lateks? Nie no, niektórzy ludzie maj? pomys?y. :-D

Karolina

Post autor: Karolina »

Uwa?am ,?e powinni du?o bardziej postara? si? o zgodno?? wygl?du bohaterów z ich wygl?dem na ok?adce :roll: .
Na francuskiej ok?adce Kate ma niespotykanie niebieskie oczy ,to do?? dziwne tym bardziej ,?e wiadomo ?e by?y ciemne,heh...
zupe?nie nie podoba mi si? polskie wydanie ,zgadzam si? z opinia wielu osób tutaj ,?e Kate wygl?da jak facet .Z tekstu wynika tyle ,?e nie by?a mo?e pi?kn? laluni? ale zwraca?a uwag? ka?dego, kto j? spotka?.Mo?e jest w?ród fanów kto? uzdolniony i mo?e ma swoj? propozycj? na ok?adk??

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Tak przypadkiem natrafiłam na bodajże czeskie okładki serii o Kate:
1.) Magia Kąsa -> http://www.fantomprint.cz/kniha/magic-bites
2.) Magia Parzy -> http://www.fantomprint.cz/kniha/magie-spaluje
3.) Magia Uderza -> http://www.fantomprint.cz/kniha/magie-utoci
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Hmm! Nie są jakieś rewelacyjne (chyba nic nie zadowoli wymagających fanów... :roll: ), ale moim zdaniem dwie pierwsze o niebo lepiej wyrażają całą atmosferę książek - mamy i (małocytatą!) Kate, i (słusznej wielkości!) Currana, i strzały Brana, i zniszczone miasto w tle. Ładne. Natomiast trzecia jest dość nijaka, jak każda inna, taka... paranormal romance po prostu, be. Chociaż ciuszki fajne. Ale ta mina... :-?
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

pierwsza mi się całkiem podoba. Na drugiej te ciuchy dziwne, ale ujdzie. A trzecia już niestety banalna. Ale uważam że lepsze niż oryginalne. Chociaż nie gadajmy już tak, nasi rodzimi graficy zrobili dużo dobre go dla oryginalnych okładek. Uważam że godziwie je podrasowali. Nie wiem tylko skąd ta mania wkładania do rąk Kate katany o_O
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
WereWolf

Wkładanie jej do rąk katany jest o wiele bardziej zgodne z oryginałem niż wpychanie jej jakiegoś miecza. Sama Ilona pokazując jak miał wyglądać Zabójca prezentowała coś katanopodobnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

dla mnie to trochę nielogiczne. Katana to specyficzny rodzaj miecza, a w książce z tego co ja pamiętam nie ma żadnego szczególnego opisu podkreślającego jego podobieństwo do katany. Jeśli sama Ilona tak twierdzi, to w sumie nie moja rzecz, ale czemuż u diabła Kate miałaby biegać z kataną? To wyobrażenie mnie osobiście wydaje dziwnie irracjonalne. Może dlatego że ja wiążę katanę ściśle z Japończykami i krajem kwitnącej wiśni. Katana w Atlancie to dla mnie jak słoń na Alasce xD.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
WereWolf

To nie jest stricte katana. Samo tłumaczenie słowa saber to szabla. I to coś w ten deseń. Zresztą była już o tym dyskusja.
Ja natomiast nie wyobrażam sobie Kate latającej z jakimś ciężkim mieczem w jednej ręce i kręcącej nim takie młynki jak to ma ona w zwyczaju. Krzepe by do tego musiała mieć niezłą. Nie wspominając już o tym jak taki kawał żelastwa by spowalniał, a dla Kate szybkość w walce jest raczej dość istotna. No i jazda autem z czymś takim, nawet trzymanym na plecach, byłaby cholernie niewygodna.
Obrazek

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Pamiętam, jak Kate pokazywała Derekowi swoje miecze - wszystkie były idealnie wyważone, bardzo lekkie, Zabójca ważył bodajże kilogram i Kate Złotemu Chłopcu między innymi wagą objaśniła różnicę między mieczem na targu a prawdziwym mieczem.

Może się mylę, ale raz czy dwa były wymienione jakieś szczegóły odnośnie samego Zabójcy - z tego, co pamiętam, wynika, iż jego koniec ścięty i zaokrąglony, jakoś tak (niestety brakuje mi odpowiednich słów), coś podobnego do katany. Ponadto świecił i wydzielał jakiś tajemniczy płyn, kiedy Kate była zła, oraz trzeba było go karmić wampirzym mięsem lub nacierać specjalnym proszkiem, żeby metal nie osłabł. :roll: Ale zauważyłam, że o ile te szczegóły pojawiły się w pierwszej (i drugiej chyba także) części, to później już nie występowały. :-P Podobanie z paroma innymi rzeczami, ale to nie miejsce na taką dyskusję. :roll:
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Przede wszystkim, Zabójca nie był mieczem. Była już o tym dyskusja na forum. Zabójca to saszka - szabla. I chyba jako taki bardziej przypomina katanę, niż miecz z którym zazwyczaj Kate kojarzymy. Z tym, że u nas bardziej by się sprawdził jednak miecz na okładce - już się do niego przyzwyczailiśmy.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Widzieliście wydanie specjalne Kate Daniels? Podobno mają w nim być bonusy takie jak POV Currana. http://www.ilona-andrews.com/news/publi ... agic-bites Trzeba przyznać, że tym razem, w tym wydaniu okładka jest ładniejsza, szkoda tylko że jest na niej zdjęcie zamiast rysunku, a w tle Aslan. No i Kate taka delikatna osiemnastka... Chyba wolę te poprzednie. :-P

EDIT:
Brytyjska okładka do 4 tomu. http://www.ilona-andrews.com/wp-content ... s-UK-2.jpg
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”