Okładki

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Moja odpowied? w opowiadaniach - to ze strachu przed adminem.

tusia13pl: Jedno zdaniowe odpowiedzi te? jej raczej nie zadowol? ;-) A tak w?a?ciwie to kogo si? boisz?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2010, 23:13 przez Czarownica, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Ta francuska ok?adka mi si? nawet podoba tylko tak uci?li tej dziewczynie pó? twarzy ;-). A co do polskiej ok?adki to najbardziej podoba mi si? ta z 3 cz??ci. Faktycznie dziewczyna tam ma jakie? delikatniejsze rysy twarzy przez co wygl?da bardziej kobieco ( mo?e to dla Currana j? tak odpicowali :-D ). I z napisami te? si? zgadzam mogli utrzyma? je w tym samym stylu co w 1 i 2 cz??ci w ko?cu to jedna seria...

Je?li chodzi o te t?umaczenia to podziwiam Was dziewczyny!!! Te? bym chcia?a tak sobie pot?umaczy? i wszystko wiedzie? od ju? :-) a z tym moim podstawowym j. angielskim to musz? czeka? a? kto? si? zlituje i wstawi jakie? nowo?ci. Tak?e jak najbardziej jestem za tym ?eby?cie zamieszcza?y tu swoje t?umaczenia (wszystkiego co wam wpadnie w r?ce ;-) i oczywi?cie jest zwi?zane z tematem ( ja te? nie chce podpa?? Administratorkom :D )

Awatar użytkownika
Czarownica

Ja wcale nie znam angielskiego - uczy?am sie, ale nie nauczy?am. T?umacz? sobie za pomoc? translatora, a wiem miej wi?cej o co chodzi dzi?ki znajomo?cim 3 pierwszych tomów. Ale z niecierpliwo?ci? zawsze czekam a? kto? si? zlituje i przeczytam wszystko normalnie- nie trac?c ducha ksi??ki i wszystkich smaczków. Niestety, ciekawo?? mnie gubi i dlatego t?umacz? sobie sama co tylko mog?.
A je??i chodzi o ok?adk? to tez mi si? chyba najbardziej podoba - ale przy lwie mogli si? bardziej postara?.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Je?li chcecie sobie podyskutowa? o scenach z punktu widzenia W?adcy Bestii to prosz? za?ó?cie sobie oddzielny temat i tam piszcie. Tu powinna si? toczy? dyskusja o ok?adkach a nie tre?ci poszczególnych ksi??ek.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Post autor: wiedźma z bagna »

Generalnie rzecz ujmując to francuska okładka ma w sobie coś. Jest dostatecznie intrygująca, bohaterka nie jest barbiowata i nie sprawia wrażenia jakby jej dokleili miecz do ręki.
Niemieckie, jak już ktoś słusznie zauważył (sorki ale nie pamiętam kto :oops: ), zbyt się wpisują w konwencję młodzieżowej literatury wampirycznej. I dlatego jestem na nie. Brak im oryginalności.
Chińska mi się nie podoba. Co ona niby robi tym mieczem??? Majta se żeby lepiej wyglądać, a broń jej z ręki wypada? I ta poza, jakby na podryw ruszyła.
Z okładek polsko-angielskich to faktycznie trzecia podoba mi się najbardziej, chociaż jak na wojowniczkę dziewczyna ma strasznie rachityczne ramionka. A wystarczyłoby troszkę je umięśnić (delikatnie) i byłoby zdecydowanie lepiej. Ogólnie te okładki coś mają jakby na bakier z fizjologią. Na pierwszej i drugiej bohaterka wygląda jakby cierpiała na tyłozgięcie jak u wołka zbożowego, ewentualnie pogłębioną lordozę, tudzież powszechną wśród niektórych ludzi przypadłość : "kij w ..."
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 15:22 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Aisling

Post autor: Aisling »

Czy tylko ja si? zastanawiam, czy na ka?dej ok?adce polskiego wydania jet ta sama babka, czy trzy bardzo podobne? Na pierwszej ok?adce laska wygl?da na totalnie inn? ni? na 2 i 3. I dlaczego kolor oczu si? zmienia?

Anthien

Post autor: Anthien »

Moim zdaniem na wszystkich polsko-amerykańskich okładkach to ta sama dziewczyna, ale okładki trochę są "podrasowane" w photoshopie. Żeby różnić się kolorem włosów, oczu czy ust.
wiedźma z bagna pisze:Ogólnie te okładki coś mają jakby na bakier z fizjologią. Na pierwszej i drugiej bohaterka wygląda jakby cierpiała na tyłozgięcie jak u wołka zbożowego, ewentualnie pogłębioną lordozę tudzież powszechną wśród niektórych ludzi przypadłość : "kij w ..."
Ujęłaś to idealnie. Nic dodać nic ująć :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 20:18 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica

Ale je?li to ta sama dziewczyna to brawo techniko. A odniesienie do wo?ka zbo?owego - bomba. Tak samo z ramionkami i lordoz?.
Na tych dwóch pierwszych kompletnie brakuje jej kobieco?ci, a na ostatnim - no niestety lordoza.

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Mam wra?enie, ?e na ka?dym jest inna :-P. Chocia?, ?e na 1 i 2 mog?abym jeszcze uwierzy?

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

A od kiedy to Kate posiada typow? kobiec? urod???

Lasce z ok?adek brak kobieco?ci ale to jeszcze bardziej upodabnia j? do Kate i dlatego pomimo, ?e s? paskudne to najbardziej mi odpowiadaj?.
Lepsza taka ni? jaka? cukierkowa panienka której wizerunek nijak si? ma do serii o ogólnego zamys?u postaci.
Poza tym moim zdaniem na ka?dej z ok?adek jest ta sama panna tylko, ?e troszk? j? w photoshopie czy te? innym programie podkolorowali i pozmieniali to i owo.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Czarownica

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Też myślę, że laska ta sama. Na 3. okładce po prostu po komputerowej liposukcji i zabiegu odmładzania.
Ja wcale się nie czepiam wyglądu jako takiego, tylko mi graficzne studium ruchu zgrzyta.

A propos okładek, to na 3. z tyłu napisali coś, co mnie bawi: "Kate i Curran odkrywają spisek..." :lol: Taaa Curran odkrywa.... W łaskawości swej bezmiernej najpierw pomyślałam, że się zwyczajnie machnęli i wpisali Curran zamiast Jim, ale potem doszłam do wniosku, że to jednak pospolita propaganda, lep na płeć żeńską...
Załączniki
a to wersja barbie do potęgi n-tej
a to wersja barbie do potęgi n-tej
wojowniczka32nk.jpg (12.86 KiB) Przejrzano 5105 razy
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 15:24 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

A co to znowu ma by?. Gdzie to znalaz?a?? W zyciu bym nie zgad?a, ?e to mo?e by? o Kate gdyby nie lew.
Ciekawe za to jaka ok?adk? zaserwuj? nam do 5 cz??ci - tej nienapisanej.
Natomiast je?li chodzi o to ?e
Lasce z ok?adek brak kobieco?ci ale to jeszcze bardziej upodabnia j? do Kate
to chyba si? nie zgodz?.
Kate nie jest znowu taka niekobieca i podoba si? facetom.

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Bo to nie Kate (chyba) :mrgreen: ale natknęłam się na to przypadkiem i mój zwyrodniały mózg nie mógł się powstrzymać, wizja zbarbiowaciałej Kate pod wpływem różnorakich okładek była zbyt silna :oops:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 15:25 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

dorota7677 pisze:A co to znowu ma by?. Gdzie to znalaz?a?? W zyciu bym nie zgad?a, ?e to mo?e by? o Kate gdyby nie lew.
Ciekawe za to jaka ok?adk? zaserwuj? nam do 5 cz??ci - tej nienapisanej.
Zgadzam si?. A? mnie ciarki przesz?y. Ca?e szcz??cie, ?e nasze ok?adki nie s? a? tak bardzo s?odkie.

A ja powtórz?, ?e wola?am ok?adk? do pierwszej cz??ci. Bardziej mi pasowa?a zarówno do wizji ?wiata jak i zawodu Kate. Druga równie? mo?e by?, ale trzecia mnie zdo?owa?a. Ta dziewczyna z ok?adki na ok?adk? robi si? coraz ?adniejsza. Przechodzi jakie? operacje plastyczne?
dorota7677 pisze:Kate nie jest znowu taka niekobieca i podoba si? facetom.
To prawda, ale sama Kate mówi, ?e nie jest bardzo kobieca.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”