Słowa mocy

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
WereWolf
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: WereWolf »

Sophie pisze: ?e co prosz?? Chyba nie rozumiem zdania xD
Polska mowa by? gumowa. To nawi?zanie do postu Szefowej ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Kometa pisze:
Sophie pisze:Nie wiem czy pisz? z sensem.
Nie dla mnie. Dobra. Gdzie jest u?yte? Gdzie? w ksi??kach?
Hesaad. Do mnie.
Teraz mia?am moc sze?ciu s?ów. Czterech, które otrzyma?am w darze od Grega, i dwóch, których dawno temu nauczy? mnie ojciec: Mine - &#8222;Do mnie" i Dair - &#8222;Uwalniam ci?". Kiedy w wieku dwunastu lat przejmowa?am nad nimi kontrol?, o ma?o nie umar?am.
To jest w Magia K?sa.

EDIT;
AAaaa. nie zauwa?y?am wcze?niej tamtego postu. xD
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

dla mnie to jest po prostu b??d t?umaczenia. Powinno by? Hesaad zamiast Mine. Po prostu osoba t?umacz?ca si? machn??a, a korekta nie wychwyci?a no bo sk?d ma wiedzie? co s?owach mocy? Ma kto? e-booka orygina?u? zaraz si? dowiemy :] Ja dalej si? upieram ?e nie istnieje s?owo mocy Mine.

Z reszt? nawet na ch?opski rozum, wszystkie s?owa mocy nie istniej? w j?zyku angielskim, a tu nagle takie Mine którego si? normalnie na co dzie? u?ywa?
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

To jest przek?amanie w t?umaczeniu bo w oryginale jest: "Four given to me by Greg and two others: Mine and Release" czyli samo "do mnie" i "uwalniam ci?", tylko t?umaczka postanowi?a doda? jak te s?owa brzmi? i si? machn??a i st?d zamieszanie.

A wg mnie przet?umaczenie "Hesaad" jako "Do Mnie" te? jest troch? niefortunne. Bo gdy Bono mówi "Estene aleera hesaad de wiren aneda." to przet?umaczono to jako: "A teraz jeste? na zawsze moja." Czyli najlepsze by?oby pozostawienie tego jako "mój".
Obrazek

Awatar użytkownika
Kometa

No. Mówi?am. S?ucha? si? jak mówi? xD Jakie jeste?my z Were mONdre xD

czyli podsumowuj?c s?ów mocy jest jak na razie siedem:

Od Vorona:
Hesaad
Dair

Od Grega:
Amehe
Tervan
Senehe
Ud

Zdobyte na w?asn? r?k?:
Osanda

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

A to w takim razie przyznaje Komecie racje. W?a?nie co? mi nie pasowa?o,. bo wszystkie inne s?owa nie wygl?da?y na angielski, a to jedno w?a?nie tak brzmia?o. Tak swoj? drog?, to wydaje mi si?, ?e Kate w przysz?o?ci b?dzie mog?a stworzy? w?asny s?ownik :-D
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Loleczka pisze:Tak swoj? drog?, to wydaje mi si?, ?e Kate w przysz?o?ci b?dzie mog?a stworzy? w?asny s?ownik :-D
Ten pomys? to tak zwi?zany z twórczo?ci? Doroty, tak? :-)

A tak przy okazji jak Wy mnie zrozumia?y?cie? Przecie? pisa?am, ?e te dwa s?owa znacz? to samo (czyli s? jednym i tym samym)
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

A tak przy okazji jak Wy mnie zrozumia?y?cie? Przecie? pisa?am, ?e te dwa s?owa znacz? to samo (czyli s? jednym i tym samym)
Sophie w?a?nie o to chodzi,?e Ci? nie zrozumia?y ;-)

Anthien

Post autor: Anthien »

No to już wiem skąd w postach w innych tematach, jest mowa o dżdżownicy, bo za Chiny nie mogłam odgadnąć waszych myśli. Dorota przeszłaś sama siebie :mrgreen: dobrze, że podczas czytania nic nie jadłam...
Zastanawiałaś się nad pisaniem powieści/opowiadań? Bo zabawnie ci to wyszło ;-)

Widzę, że wszystko wyjaśniło się ze słowami mocy. Ale ciekawi mnie to, że skoro Kate w takim tempie zdobywa te słowa i po 3 części jej przygód zna ich 7, to w ostatniej książce będzie posiadać całą mowę, lub po prostu napisze książkę/słownik/opracowanie dla przyszłych pokoleń ludzkości :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 18:52 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Anthien pisze:lub po prostu napisze książkę/słownik/opracowanie dla przyszłych pokoleń ludzkości
Widzicie, nie jestem jedyna która o tym pomyślała.
W czwartej części
► Pokaż Spoiler
.
Raczej wydaję mi się, że w ostatniej części przypomni sobie cały język i w ten sposób pokona Rolanda :-D
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 18:55 przez Loleczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Może i przypomni sobie cały język ale myślę, że nie zabije nimi Rolanda. To musi nastąpić dzięki zbiegowi wielu rzeczy w tym i słów mocy. Na razie nie mogę sobie wyobrazić tego w jaki sposób Kate zabije Rolanda. Czasem mam wątpliwości czy w ogóle go zabije. Może znajdzie inne rozwiązanie mimo, że teraz jest nastawiona na jego zabicie. To by było ciekawe z punktu widzenia czytelnika. Wszyscy się nastawiali na jeden scenariusz - zabije - a koniec wszystkich zaskoczył - bo nie. Obstaję za takim zakończeniem.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 19:13 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Kometa

A ja jestem zwolenniczk? teorii, ?e nie taki diabe? straszny jak go maluj?. Kate wie o Rolandzie niby du?o ale od kogo? Od jednej osoby która go zdradzi?a i jeszcze zabra?a mu kobiet?. Wszystko co Kate wie to wersja wydarze? Vorona, a ja jako? nie mam zaufania do typka który od ma?ego szkoli dziecko swojej ukochanej ?eby mu zaciuka?o rywala. Czy tylko mnie si? wydaje to grubymi ni?mi szyte?

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Już wcześniej pisałam, że zakończenie może być w stylu gwiezdnych Wojen. Kate to taki Luke Skaywooker. Ale mnie zakrzyczano bo powiedziałam, że Roland zginie w bitwie ratując Kate. To przecież tylko hipoteza.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 19:14 przez hlukaszuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Kometa

to ja jestem zwolennikiem teorii Gwiezdnych Wojen xD Zobaczycie to nie b?dzie takie proste, ten ca?y Voron to podejrzany typ.

To są właśnie rzeczy

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Gdzieś już spotkałam się z podejrzeniem, że Voron wcale nie był taki kryształowy, i możliwe, że historia, która opowiedział Kate była wyssana z palca. Bo nawet jeśli był taki dobry, to chyba nie od początku. W końcu był Panem Wojny u Rolanda. I myślę, że tam zdobył słowa mocy - może od matki Kate.
Ale z drugiej strony, Greg opowiadał taką samą historię jak Voron, a myślę,że jako Rycerz Zakonu by nie kłamał. No , ale on sam miał skądś słowa - i też nie wiadomo skąd
Więc nie jestem pewna żadnego rozwiązania. Ale że Kate będzie znała więcej słów mocy - to tego jestem prawie pewna.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2011, 07:55 przez Czarownica, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”