Pierwsze zetknięcie z serią

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Ola

Post autor: Ola »

naja1985 pisze:W planach fabryki pojawia się informacja o wydaniu w tym roku 4 części :)
O to super :D
Ja póki co czytałam dwa pierwsze tomy, a do trzeciego stoję w kolejce w bibliotece. I muszę powiedzieć, że te dwa pierwsze bardzo mi się podobały :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:48 przez Ola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

W maju ma się ukazać 5 tom przygód Kate - niestety, nie w Polsce. Wyjdzie też opowiadanie/nowela związana z cyklem. Na dodatek, Fabryka zakupiła prawa do innego cyklu I.Andrews "The Edge". Z tego co zdążyłam poznać, też bardzo fajny cykl. Tak więc jest na co czekać. A jeśli ktoś lubi Kate to warto zajrzeć na http://www.katedaniels.fan-dom.pl/index.php. Wystarczy kliknąć w obrazek na górze forum.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:27 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

Ale_sandra

Post autor: Ale_sandra »

Anne pisze:Okładka jest zdecydowanie inna od pozostałych i aż dziwnie się na nią patrzy pod kontem reszty serii :mrgreen: .
No niestety znowu okładka zostaje zmieniona co oznacza że nie będzie się ładnie komponować całością serii na mojej półce:(

Co do serii. Całość uwielbiam , jedna z moich ulubionych do której często wracam.
Mam nadzieję że fabryka pospieszy się z wydawaniem kolejnych części:)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:25 przez Ale_sandra, łącznie zmieniany 1 raz.

arissa

Post autor: arissa »

Ze mną to w ogóle dziwna sprawa była. Widziałam tą pozycje kilkakrotnie na regałach w Empiku. Ale szczerze powiem okładka nieco mnie odstraszyła.Cycata babka z mieczem. Nie jestem jakąś wielką fanką fabryki, czytałam parę pozycji, nie urzekły mnie. Odpuściłam sobie. Ale książka nie dała za wygraną i... dostałam ją na urodziny. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:22 przez arissa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rodynka1

Post autor: rodynka1 »

Muszę przyznać, że do przeczytania tej serii zachęciły mnie dziewczyny z innego forum i jak tylko zaczęłam czytać wiedziałam że to jest to. Ciągle ją polecam znajomym jako świetną rozrywkę. Seria o Kate i Curranie ma jedna z najlepszych dialogów- dowcip, opis sytuacji i poglądy bohaterów są jedyne w swoim rodzaju. Przeczytałam i pokochałam :)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:19 przez rodynka1, łącznie zmieniany 1 raz.
&#8222;Wojownik&#8230;&#8221;. &#8222;Pierwsze Pokolenie&#8221;. Nieukrywany podziw i ciekawoÂ?_? draÂ_niÂ_y go. ...nie wspominajÂ?c juÂ_ o zaÂ_oÂ_ycielu pradawnego Zakonu."

anay

Post autor: anay »

Prawdę powiedziawszy to z serią zetknęłam się dopiero po ukazaniu się trzeciego tomu Magia Uderza. Poszłam do księgarni zakupić jakąś ciekawą literaturę i ujrzałam na okładce "jakiejś" książki wielkiego lwa, ponadto cytat jednej z moich ulubionych autorek P. Briggs "Niesamowite... ostre, mroczne fantasy" tylko zaostrzył mój apetyt. Jednakże, w owej chwili nie dysponowali I i II częścią cyklu ( szok!). Po powrocie, ?ściągnęłam sobie Magia Kąsa. Przyznam się bez bicia - pierwsze strony nie zachwyciły mnie za bardzo. Nie mogłam się przemóc do nowego spojrzenia na wampiry i porzuciłam na jakiś czas tę książkę ( wiem - idiotka ze mnie ;P). Dopiero po przeczytaniu rozmowy, na chomiku, dotyczącej Currana, ponownie sięgnęłam po tę pozycje. I oczywiście nie żałuje. Kocham tą serie!:D
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez anay, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scarlett
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: scarlett »

Ja w sumie to zaczęłam od końca. Najpierw wpadłam na reklamę forum na chomikuj, następnie przeczytałam wasze opinię o serii i wtedy chwyciłam dopiero za książkę. Konkretniej to chwyciłam za ebooka :-P. Najpierw zapoznawałam się powoli z jej światem a potem to już czytałam do samego końca bardzo szybko żeby jak najprędzej dowiedzieć się co się stanie dalej. I tak jak moje przedmówczynie: kocham tę serie i nie żałuję!
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:13 przez scarlett, łącznie zmieniany 1 raz.
anima vilis

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Ja w sumie to zaczęłam od końca. Najpierw wpadłam na reklamę forum na chomikuj, następnie przeczytałam wasze opinie o serii i wtedy chwyciłam dopiero za książkę. Konkretniej to chwyciłam za ebooka :-P . Najpierw zapoznawałam się powoli z jej światem a potem to już czytałam do samego końca bardzo szybko żeby jak najprędzej dowiedzieć się co się stanie dalej. I tak jak moje przedmówczynie: kocham tę serie i nie żałuję!
No, to z której strony, to jest od końca :-P Moim zdaniem to od właściwej strony zaczęłaś :mrgreen: Opinie o książkach są ważne i też najpierw je czytam jeśli wpadną mi w rękę. A z ta serią to chyba wszyscy maja podobnie - jak zaczną to nie mogą się oderwać aż nie skończą :lol:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:58 przez AISA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
variola

Post autor: variola »

Ja też przekonałam się dziki opinii w necie bo jak już gdzieś wcześniej opisałam okładki mnie zniechęciły. Przeczytałam wszystkie wydane w Polsce części a ostatni nawet po angielsku. Choć na pewno przeczytam ją jeszcze raz gdy zostanie wydana w Polsce, seria o Kate zdecydowanie należy do tych książek, które mimo przeczytania w necie lubię mieć na półce.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:54 przez variola, łącznie zmieniany 1 raz.
!!!UWAGA DYSLEKTYK!!! staram si__, ale prosz__ o wyrozumiaÂ_oÂ?_?

Ewa

Post autor: Ewa »

Mieszkam sobie spokojnie w miejscu gdzie wrony zawracają i nie mam dostępu do nowości książkowych (tak prawdę mówiąć to nie ma tu żadnej księgarni :cry: )więc szukam po internecie. Ksiąki opowiadające o losach Kate "namierzyłam" na chomiku. Niech będą dzięki wszelkim duszkom bo inaczej to chyba same Harlekiny z Ruch :evil: .Szukam na chomikach i Kate wpadła mi w oko jako jedna z pierwszych.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:51 przez Ewa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Ja też już się nie mogę doczekać kolejnych części ostatnio przebrnęłam przez Magic Bleeds, które jest na szczęście jest pisane w miarę prostym angielskim ale i tak wolałabym przeczytać książkę w ojczystym języku ;-) .
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:49 przez Sagi, łącznie zmieniany 1 raz.

Neria

Post autor: Neria »

Wybaczcie, jeśli było, ale z tego co znalazłam cykl o Kate ma trzy części, a okładkę którą tu prezentujecie miałam wklejoną do trzeciej części (na chomiku, wszystko z chomika biorę D: ) więc może mi ktoś nieco rozjaśnić sytuację D:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:47 przez Neria, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sagi

Post autor: Sagi »

Jeśli mówisz o okładce z napisem Magic Slays to to jest 5 część która nawet w oryginale jeszcze nie wyszła. Ale jeśli masz na myśli okładkę Magic Strikes albo Magia Uderza to to jest 3 część.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:45 przez Sagi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Cykl o Kate ma 4 części, w Polsce wydano 3, czwarta w przygotowanie. Autorzy napisali już piątą część i jest do niej zaprojektowana okładka (wydanie zaplanowano na maj). Poza tym są 2 opowiadania związane z Kate, a wydanie trzeciego opowiadania zaplanowano na lipiec. Opowiadania w Polsce nie wyszły.
Na forum o przygodach Kate znajdziesz bardziej szczegółowe wyjaśnienia (nie tylko w sprawie okładek). A dyskusja o okładkach - proszę:
http://www.katedaniels.fan-dom.pl/viewt ... sc&start=0
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:44 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Mishla

Post autor: Mishla »

Książka znalazła się w moich rękach przez przypadek. Jako że moja najukochańsza autorka jest w trakcie pisania kolejnego tomu Trylogii(oczywiście mowa tu o Trudi Canavan) potrzebowałam jakiejś innej lekturki. Będąc na ogólnikowych zakupach w Tesco postanowiłam wyszperać jakąś książkę z półmetrowej sterty pt. Promocje. Okładka specjalnie mnie nie zachwyciła, ale była to jedynka książka gatunku fantasy jaką tam wynalazłam. I tak seria o Kate Daniels stała się kolejnym szanowanym cyklem który zagościł w mojej biblioteczce:)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 14:38 przez Mishla, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”