Pierwsze zetknięcie z serią

Tutaj poruszamy tematy ogólne dotyczące książek o Kate.<br>

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Pierwsze zetknięcie z serią

Post autor: Wolf »

Andrews Ilona - "Magia kąsa"
Cykl: Kate Daniels

Technologia przeciw magii. Słowa kontra czary.
Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście.
Kate Daniels &#8211; pyskata dziewczyna, w której żyłach płynie krew i magia &#8211; dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna. Musi dokonać wyboru &#8211; komu zaufać, z kim współpracować. Spojrzeć w oczy Władcy Bestii i dołączyć do Gromady? Wejść w układ z kotołakami i szczurołakami?
Ofiara woła o pomszczenie, krwawa zagadka o rozwikłanie.

Jeżeli ktoś jest ciekawy to tu jest darmowa próbka
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 19:40 przez Wolf, łącznie zmieniany 7 razy.

@lma

Post autor: @lma »

I teraz b??d?? juÂ? zawsze o tej ksiÂ?Â?ce myÂ?le?? jako ochÂ?ap dla fan??w Patricii Briggs...

Przeczyta?? to przeczytam, ale nad kupnem zastanowi?? si?? 3 razy. A miaÂ?o by?? tak pi??knie.

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie

Post autor: Kometa »

A do mnie do roboty ksiÂ?Â?ka dziÂ? nie dotarÂ?a xD A w sumie dziÂ? premiera. Znowu kliencie b??dÂ? si?? nade mnÂ? wytrzÂ?sa??, Â?e nie ma towaru na p??Â?ce... A chciaÂ?am zobaczy?? to cudo.
I read a book about the self, Said I should get expensive help.

To są właśnie rzeczy
jakie przychodzą mi do głowy
kiedy siedzę w domu podczas burzy,
czekając na telefon od kuratora sądowego

Luna

Post autor: Luna »

WÂ?aÂ?nie sko??czyÂ?am czyta??. Zaj??Â?o mi to (oczywiÂ?cie z przerwami na Â?ycie) ok. 1,5 dnia, czyli jak na 438 stron - dÂ?ugo.
KsiÂ?Â?eczka bardzo nier??wna. Momentami si?? wlecze, innym razem akcja rusza z kopyta i robi si?? naprawd?? ciekawie. Na okÂ?adce znajduje si?? rekomendacja Briggs;
"Znakomite , niepokorne dark fantasy z naleÂ?ytÂ? dawkÂ? humoru"

Czy takie znakomite? No nie wiem - Mercy lepsza.
RzeczywiÂ?cie jest to dark fantasy, ale humoru jak na lekarstwo (cho?? jest par?? dobrych moment??w).
Og??lnie mam wraÂ?enie, Â?e 2 tom ma szans?? by?? lepszy. Sporo zagadek zostaÂ?o do wyjaÂ?nienia i par?? wÂ?tk??w ledwo zainicjowanych.
Bohaterka - da si?? lubi??. W przeciwie??stwie do Mercy Â?aduje si?? w paranormalne kÂ?opoty zawodowo (byÂ?a/jest najemnikiem).
Fajne przedstawienie Â?wiata zmiennoksztaÂ?tnych i mocno oryginalne uj??cie wampir??w. Dziwna, peÂ?na luk kreacja Â?wiata, w kt??rym to wszystko si?? dzieje.
Og??lnie oceniam na 7/10. Z pewnoÂ?ciÂ? przeczytam tom 2. A ten ma by?? pono?? juÂ? w marcu.

@lma

Luna pisze:mocno oryginalne uj??cie wampir??w
O nie. Jak to oryginalne uj??cie? Strach si?? ba?? normalnie. Napisz coÂ? wi??cej. Ale Â?wiecÂ?cych wampir??w to chyba i tak nic nie przebije :-P

A miaÂ?am kupi?? w sobot?? w Matrasie (jest wyprzedaÂ? w Matrasie - 25%), ale stwierdziÂ?am, Â?e zaczekam na opinie kogoÂ? z forum.
Luna pisze:Og??lnie oceniam na 7/10. Z pewnoÂ?ciÂ? przeczytam tom 2. A ten ma by?? pono?? juÂ? w marcu.
Ocena 7/10 jest caÂ?kiem dobra, a jak twierdzisz, Â?e weÂ?miesz si?? teÂ? za drugi tom, to kupi?? przy najbliÂ?szej okazji.

Awatar użytkownika
Selene

Post autor: Selene »

Hmm...tak, 7/10 to naprawd?? dobra ocena. DÂ?ugo si?? zastanawiaÂ?am czy kupi?? pierwszy tom. Jestem zniech??cona przez tÂ? specjalnÂ? dedykacj?? dla fan??w Mercy, ale skoro sama ksiÂ?Â?ka nie jest taka zÂ?a to chyba kupi??, gdy b??d?? w Empiku :mrgreen:

Luna

Post autor: Luna »

KsiÂ?Â?ka nie jest zÂ?a, naprawd??. Cho?? nie wciÂ?gn??Â?a mnie od pierwszego rozdziaÂ?u. Ma takie skoki - dobra akcja przeplatana jest czasem nudnawymi opisami/wywodami. Nie trzyma tak r??wnego poziomu, jak Mercy. Nie pochÂ?ania teÂ? od samego poczÂ?tku.
Plus dla autor??w (bo z ksiÂ?Â?kowego info wynika, Â?e napisaÂ?o to maÂ?Â?e??stwo, a Ilona Andrews jest ich wsp??lnym pseudonimem) za to, Â?e wÂ?tek detektywistyczny, mimo wielu znak??w dla bohaterki i czytelnika, wcale nie jest tak bardzo przewidywalny.

Co do wampir??w. Ci, kt??rzy wielbiÂ? pi??kne, zwodnicze i inteligentne - przeÂ?yjÂ? mocne rozczarowanie. Tu wampiry wyglÂ?dajÂ? niczym golumn z ekranizacji WÂ?adcy pierÂ?cieni i sÂ?... zdalnie sterowane (dosÂ?ownie!) przez nekromant??w, czyli Pan??w UmarÂ?ych.
To nie jedyna obrzydliwoÂ???. Biega tam po terenie troch?? dziwnych stwork??w-mutant??w. SÂ? rany, koÂ?ci i rozkÂ?adajÂ?ce si?? ciaÂ?a. Mimo Â?e to ewidentnie horrorowate podejÂ?cie, nie poczuÂ?am dreszczyku grozy.

Za to zwierzaczki (czyli r??Â?ne zmiennoksztaÂ?tne) sÂ? fajniutkie, a zwÂ?aszcza ich wÂ?adca.

DaÂ?am ocen?? 7/10 za kilka dobrych pomysÂ???w, w miar?? fajne poprowadzenie wÂ?tk??w, a takÂ?e na wyrost - w nadziei, Â?e rzecz si?? rozkr??ci.
Co do gÂ???wnej bohaterki - nie mam ostatecznie wyrobionego zdania. Dziewczyna jest samodzielna, ma moce (silne i ciekawe), potrafi walczy?? (to oczywiÂ?cie na plus). Autorzy chcieli teÂ? zapewne, by sprawiaÂ?a wraÂ?enie mocnej w g??bie. czasem ma rzeczywiÂ?cie ci??te i zabawne riposty, ale czasem odszczekuje si?? maÂ?o rozsÂ?dnie i niepotrzebnie podskakuje.

A jeszcze jedno! Zanim kupicie, to moÂ?e usiÂ?dÂ?cie na chwil?? w ksi??garni i przekartkujcie, by sprawdzi??, czy styl Wam leÂ?y.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Zam??wiÂ?am ksiÂ?Â?k?? w mojej mieÂ?cinie i babka powiedziaÂ?a, Â?e powinna by?? okoÂ?o wtorku. PoczÂ?tkowo nie miaÂ?am zamiaru zamiaru nabywa?? tego tytuÂ?u ale jednak si?? skusiÂ?am, przewaÂ?nie, Â?e moja mama pÂ?aci :mrgreen:
CzytaÂ?am wiele pozytywnych recenzji na temat tej ksiÂ?Â?ki zar??wno za zagranicznych stronach jak i na polskich.
Ciekawi mnie ta wizja wampir??w, poniewaÂ? mam dosy?? idealnych i pi??knych kt??rzy zaraz zakochujÂ? si?? w czÂ?owieku.
Luna, daÂ?a caÂ?kiem niezÂ?Â? ocen?? wi??c jeszcze bardziej jestem ciekawa tytuÂ?u.
Nothing is true. Everything is permitted.

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

SkusiÂ?em si?? na t?? 25% wyprzedaÂ? w Matrasie i jestem juÂ? po lekturze. Ja oceniÂ?bym ja na 5/10 g??ra na 6/10 Ze wzgl??du na wÂ?tek detektywistyczny ksiÂ?zka znacznie bardziej kojarzy mi si?? z seriÂ? o Harrym Dresdenie Jima Butchera niÂ? z ksiÂ?Â?kami P. Briggs. Co do samej ksiÂ?zki to szybko sie jÂ? czyta, ale sama akcja nie byÂ?a jakoÂ? specjalnie wciÂ?gajÂ?ca - bardziej odpowiadajÂ? mi ksiÂ?Â?ki wspomnianego wczeÂ?niej Butchera. Mimo to dam serii jeszcze jednÂ? szanse - mam po porostu nadziej??, Â?e autorzy w kolejnym tomie bardziej si?? rozkr??cÂ?.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Ok przeczytaÂ?am.
PoczÂ?tkowo nie byÂ?am pewna czego mam si?? spodziewa?? czytajÂ?c dalsze strony ale z czasem ksiÂ?Â?ka coraz bardziej mi si?? podobaÂ?a. Dodam, Â?e kiedy po niÂ? si??gaÂ?am miaÂ?am ja za chÂ?am jaki wepchn??Â?a nam Fabryka w zamian za Mercy.
Watek detektywistyczny mi osobiÂ?cie si?? podobaÂ? i byÂ? umiej??tnie wpleciony w Â?wiat fantasy jaki przedstawili autorzy. Poza tym Â?wiat jaki wykreowali jest r??wnieÂ? ciekawy. Magia przeplatana z technikÂ? i ich wzajemne relacje sÂ? jednym z plus??w jakie moim zdaniem ma ta ksiÂ?Â?ka.
Co do samej Kate to musz?? przyzna??, Â?e da si?? ja lubi??. Pyskata laska kt??ra lubi pakowa?? si?? w kÂ?opoty. Nie jest wyidealizowana i ma swoje wady z kt??rymi walczy.
DaÂ?abym ksiÂ?Â?ce 8,5/10. Czyli dosy?? dobrze jÂ? oceniam i polecam wszystkim.
Mam nadziej??, Â?e Fabryka nie zaniecha wydawania dalszych tom??w, poniewaÂ? z ch??ciÂ? poznam dalsze losy Kate. Ciekawi mnie teÂ? jak rozwinie si?? wÂ?tek z WÂ?adcÂ? Bestii. Mam swoje podejrzenia i mam nadziej??, Â?e po cz??Â?ci b??dÂ? one sÂ?uszne.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Oksa
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Oksa »

Hmm no prosz?? teraz to i ja jestem zainteresowona tÂ? seriÂ?, 8.5 to wysoka nota - chyba sie skusz?? :)

Awatar użytkownika
Smile_

Post autor: Smile_ »

Pierwszy raz zobaczyÂ?am t?? ksiÂ?Â?k?? na stronie gÂ???wnej Fabryki. Opis powieÂ?ci jest dosy?? ciekawy, ale prawd?? m??wiÂ?c nie przekonaÂ? mnie ostatecznie do zakupu. Przez ostatni tydzie?? miaÂ?am dylemat: Kupi?? czy nie, doÂ??? typowe w moim przypadku :-| , ale wasze opinie przekonaÂ?y mnie do tej ksiÂ?Â?ki. Jeszcze dzisiaj chyba sobie zrobi?? wycieczk?? do Empiku ;)
"Je?li jest co?, co nie jest wykonalne
trzeba znale?? kogo? kto o tym nie wie i to zrobi."

"We are such stuff as dreams are made on. "

Awatar użytkownika
Seand96
Starszy Asystent Balsamisty

Post autor: Seand96 »

Hmm ksiÂ?Â?ka zapowiada si?? ciekawie i z tego co widz?? opinie teÂ? sÂ? ok ... c??Â? nie pozostaje nic innego jak przeczyta?? w wolnej chwili ;-)

@lma

KupiÂ?am dzisiaj w matrasie (zniÂ?ka 25%) :-)
SzukaÂ?am jej na p??Â?kach i nigdzie jej nie byÂ?o wida??, zerkn??Â?am do komputera czy jest i powinna by??... 10 minut j??czaÂ?am obsÂ?udze, Â?e muszÂ? znaleÂ??? mi tÂ? ksiÂ?Â?k??. Mieli mnie dosy??. Bardzo dosy?? 8-)

Nie wiem kiedy zaczn?? czyta??, bo mam za duÂ?o teraz ksiÂ?Â?ek w planach, a czasu jakby coraz mniej.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

PrzeczytaÂ?am i spodobaÂ?a mi si?? .
Jest tam par?? postaci kt??rych dotychczas nie spotkaÂ?am w innych ksiÂ?Â?kach np. Strzygo?? .
Wampiry to odpychajÂ?ce monstra w r??kach nekromant??w .
Za to zmiennoksztaÂ?tni sÂ? Â?wietni .Nie wiem czy gdzieÂ? pojawiÂ? si?? wÂ?tek ze zwierz??ciem "zaraÂ?onym " ludzkim DNA .Bardzo ciekawy pomysÂ? .
Troszk?? przeszkadzaÂ?a mi wszech obecna magia np. oÂ?wietlenie zasilane magiÂ? .
Jest juÂ? druga cz??Â??? i zamierzam sprawi?? sobie jÂ? ,bo musz?? przyzna?? Â?e caÂ?y pomysÂ? jest nie zÂ?y .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o serii Kate Daniels”