R E G U L A M I N

R E G U L A M I N F O R U M Koniecznie przeczytaj, zanim zaczniesz pisać!

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Kometa
Psychodeliczne Ciało Niebieskie
Posty: 2622
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:44

R E G U L A M I N

Post autor: Kometa »

R E G U L A M I N :



1. Każdy zarejestrowany użytkownik ma obowiązek znać i respektować poniższy regulamin.

2. Administrator ma zawsze racje!

3. Jeśli nie, patrz punkt wyżej : )

4. Znajomość Netykiety oraz FAQ to podstawa.

5. Piszemy poprawną polszczyzną i używamy polskich znaków. Posty poprawne gramatycznie i ortograficznie są łatwiejsze w odbiorze i nie cofają ludzi w rozwoju. Nie będzie tolerowana żadna nowomowa (tesh, jush, boshe itp.) ani "krzaczaste pisanie" (zNaCzY t4kI3). Wszystkie posty z rażącymi błędami będą kasowane.

6. Nie piszemy postów jednozdaniowych. Jest to niemile widziane, w końcu mamy prowadzić dyskusje, a nie odpowiadać sobie półsłówkami. Zatem piszemy tylko i wyłącznie gdy mamy coś sensownego do przekazania.

7. Nie piszemy nigdy kilku postów naraz (pod sobą) w tym samym temacie. Używamy opcji edytuj. Jeżeli chcemy coś dodać i zależy nam żeby to zostało zauważone, a nasz post jest ostatni, kasujemy go i piszemy na nowo już odpowiednio zmodyfikowanego.

8. Żadnych offtopów. Staramy się pisać na temat, wszystkie posty odbiegające od tematu będą kasowane. Chyba, że offtop okaże się wartościowym materiałem na nowy wątek, wtedy posty zostaną przeniesione do nowego tematu.

9. Nie przeklinamy. Ja rozumiem, że wypowiedź może być nacechowana emocjonalnie i wkradnie się tam jakieś jedno, małe przekleństwo, ale niech to wkradanie się ma jakiś umiar. Posty pełne wulgarnej treści będą natychmiast kasowane, a ich autorzy banowani.

10. Szanujemy zdanie innych i nie obrażamy ich. Wszelkie formy znieważania innych użytkowników forum będą kasowane, a ich autorzy banowani.

11. Unikamy spoilerów. Jeśli już musimy zdradzić jakąś część fabuły, to wyraźnie wcześniej to zaznaczamy. Posty nie spełniające tych warunków będą kasowane.

12. Avatar (emblemat) nie może zawierać obraźliwych tekstów, żadnych prowokujących fraz itp. Dodatkowo dbamy o oczy innych userów. Użytkownicy o pstrokatych i krzykliwych avatarach będą upominani, a ci z nawałem rozmaitych mrugających obrazków proszeni o ich usunięcie. To nie przedszkole moi Drodzy, liczy się treść Waszych postów, a nie ozdobniki. Osoby nie stosujące się do zaleceń będą miały usuwane avatary.

13. Sygnaturka (podpis) nie może zawierać obraźliwych tekstów, żadnych prowokujących fraz itp. Dodatkowo dbamy o porządek w naszej sygnaturze oraz oczy innych userów. Użytkownicy o pstrokatych i krzykliwych podpisach będą upominani, a ci z nawałem rozmaitych mrugających obrazków proszeni o ich usunięcie. To nie przedszkole moi Drodzy, liczy się treść Waszych postów, a nie ozdobniki. Osoby nie stosujące się do zaleceń będą miały kasowane sygnatury.

14. Kultura osobista obowiązuje nas także w ShoutBoxie. Niedopuszczalne jest tam używanie wulgaryzmów czy obrażanie innych użytkowników. Zasady poprawnej polszczyzny również i tam powinny być przestrzegane. Autorzy nieregulaminowych wypowiedzi będą karani ostrzeżeniami, a recydywiści banowani.

15. Nie dodajemy do wiadomości dużych obrazków. Staramy się podawać tylko linki do nich.

16. Staramy się jak najtrafniej dobierać tytuł do tematu, tak aby ludzie przed przeczytaniem wiadomości wiedzieli czego dotyczy. Tematy typu "Pomocy", "Pomóżcie" itd. będą zamykane.

17. Jeśli zostałeś zbanowany lub dostałeś ostrzeżenie miej na tyle kultury osobistej aby nie zakładać drugiego konta - praktyki takie będą karane.

18. Jeśli masz zamiar zadać jakieś pytanie lub poruszyć popularny temat przeszukaj najpierw forum oraz użyj wyszukiwarki internetowej.

19. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu.

20. Rejestrując lub logując na forum akceptujesz powyższy regulamin!


Ekipa Forum Gavran

Zablokowany

Wróć do „Regulamin”