Ogólne wrażenie

Pierwsza książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia kąsa" w lutym 2010.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Zwierzocz?owiekiem nie jest - przynajmniej mi si? tak wydaje. Troch? o zmiennokszta?tnych i jego rodzinie jest w 4 cz??ci, wi?c warto zajrze? do tematu o niej.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

A czy Olathe wszystkich zmiennokszta?tnych nie nazywa?a "miesza?cami"? Jako mieszank? cz?owieka i zwierz?cia?
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Div

Post autor: Div »

"- O nie mieszańcu. Mocy mi nie brakuje"
Tyle powiedziała po zaczepkach Currana. Więc zwróciła się do niego, przejrzałem też książki i nie widzę by Bono również inaczej nazywał zmiennokształtnych.

UWAGA! Niżej fragmenty dotyczące dalszych części cyklu! ;) ("Magia uderza")

Edit:
No i mamy kolejną niewiadomą. W "Magia uderza", Kate rozmawia z Jim'em o ojcu i ten mówi, że był on człowiekiem i Gromada go nie przemieniła.
Myśli Kate : "A więc Jim był mieszańcem..."
Nie mam pojęcia czy chodzi o ten sam rodzaj mieszańca.
Strony 197-198.

Edit2:
Znowu w "Magia uderza", Kate wyciąga informacje z półżywego Rozpruwacza "-Jakimi mieszańcami? Zmiennokształtnymi?
-Pół człowiek, pół zwierze... Dwie rasy stopiły się w jedną..."

Przepraszam, że tak cytuję z innych tomów, jednak można wnioskować, że określenie "mieszaniec" w każdych ustach może oznaczać coś innego.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 14:02 przez Div, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

No w?a?nie, wszystko zale?y od ust. Ale dlaczego Curran, o którym Kate na 100% wiedzia?a, ?e jest zmiennokszta?tnym zby? pytanie Kate. Bo przecie? wyra?nie nie chcia? Kate odpowiedzie? z jakiego powodu Olathe nazwa?a go miesza?cem A Kate te? to zaintrygowa?o..

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

Wydaje mi si?, ?e chodzi to o to, ?e nie jest "czystym" zmiennokszta?tnym. Czyli, ?e jedno z jego rodziców by?o cz?owiekiem.
Z drugiej strony mo?e si? to te? odnosi?, do tego kim s?. Pó? lud?mi, pó? zwierz?tami, ale ta teoria jest troch? naci?gana. Chocia? pasowa?o by to do przemowy Dali z trzeciej cz??ci. Tej o Rakszasach, ?e nienawidzili miesza?ców.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Czarownica

No nie wiem. Nie jestem przekonana. My?l?, ?e tu mo?e chodzi? o co? wi?cej. Mo?e o jak?? tajemnic? zmiennokszta?tnych. Curran naprawd? nie chcia? powiedzie? dlaczego nazwa?a go miesza?cem. Mo?e stare rodziny zmiennokszta?tnych to nie tylko wirus -Lv. A mo?e jednak jedno z jego rodziców nie by?o zmiennokszta?tnym, tylko kim? wi?cej.

Awatar użytkownika
WereWolf

Post autor: WereWolf »

W zwi?zku z tym, ?e ju? jaki? czas temu zarejestrowa?am si? na forum to w ko?cu wypada?o zaj?? si? lektur? przygód Kate.
Jak cz??? z tu obecnych podchodzi?am do tej ksi??ki z lekk? niech?ci?, jako mia?by to by? och?ap rzucony w zamian dalszych cz??ci o Mercedes Thompson.
ale w ko?cu se przemog?am i na szcz??cie mile rozczarowa?am.
Ksi??ka czyta si? ?atwo, szybko - nie wiem o co Wam chodzi z tym pocz?tkiem :mrgreen:.
G?ówna bohaterka nie jest mimoz?, która boi si? ubrudzi? lecz "kobiet? z jajami", która potrafi porz?dnie dokopa? niejednemu facetowi.
Jej s?owne potyczki z W?adc? Bestii wywo?uj? u?miech na twarzy.
Z pocz?tku akcja mo?e si? troch? d?u?yc, ale jak ju? si? rozkr?ci to trudno oderwa? si? od lektury. (Ko?czenie czytania o drugiej w nocy nie jest najzdrowsze :mrgreen: )
Wizja wampirów inna ni? te, z którymi dotychczas si? spotka?am. zazwyczaj by?y to pi?kne istoty, które po uk?szeniu nabiera?y super mocy i nie?miertelno?ci. W tej serii to przera?aj?ce kreatury, które co prawda maj? dodatkowe zdolno?ci ale s? pozbawione w?asnej woli, a wyrwawszy si? spod kierowania swego pana zamieniaj? si? w ??dne mordu potwory.
Ciekawa jest równie? wizja zmiennokszta?tnych. Nie s? to tylko standardowe wilko?aki, lecz mamy przegl?d przez ca?y atlas zwierz?t.
Co prawda ksi??ka ma swoje ma?e niedoci?gni?cia, ale nie s? one a? tak ra??ce by porzuci? lektur?.
W ksi??ce spodoba?a mi si? w?a?nie ta "inno??" przedstawionego ?wiata.
Nowy wizerunek wampirów i zmiennokszta?tnych, magia vs. technika.
Ciesz? si?, i? jednak przekona?am si? do lektury przygód o Kate Daniels.
Obrazek

Awatar użytkownika
kara663
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: kara663 »

Hmmm ja chyba też jeszcze nie wypowiadałam się tutaj :mrgreen: Książka po przeczytaniu opisu z okładki dość długo mnie odrzucała i choć teraz nie wiem czemu z jakiegoś powodu sama okładka mnie odrzucała :roll: Pewnego strasznie nudnego wieczora postanowiłam się przemóc i przeczytałam początek a potem... SZOK. Książka mnie wciągnęła tak mocno że zaspałam do szkoły :-P Od tej chwili nie patrze na opis i okładkę ale czytam pierwsze rozdziały dla oceny :lol:
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 01:16 przez kara663, łącznie zmieniany 1 raz.
- Wyglądasz, jakby palił ci się dom – zaobserwowała Rene.
- Po prostu myślę o tym, że kiedy Wszechświat decyduje dać ci w zęby, to nigdy nie
poprzestaje na tym – kopie cię jeszcze kilka razy w żebra i zrzuca ci błoto na głowę.
- Jeżeli masz szczęście to jest to błoto.

monika78

Post autor: monika78 »

Ja, pierwszy raz ksi??k? przeczyta?am w formie ebooku. Tak mnie w ci?g?a, ?e przeczyta?am j? w jeden dzie?, a na drugi kupi?am, mia?am szcz??cie i w sprzeda?y by?y ju? dwa tomy. Poleci?am j? mojemu szwagrowi i jemu te? si? podoba?a.

Awatar użytkownika
Viki

Post autor: Viki »

Co tu du?o mówi? ?wietna ksi??ka. Na pocz?tku nie by?am do niej przekonana bo z pierwszych stron trudno si? by?o wczu? w klimat ale im dalej czyta?am tym trudniej by?o mi si? oderwa?. Tak samo z kolejnymi cz??ciami im dalej tym lepiej, trzecia cz??? jest po prostu genialna. :-D

Crystal

Post autor: Crystal »

Viki pisze:Na pocz?tku nie by?am do niej przekonana bo z pierwszych stron trudno si? by?o wczu? w klimat ale im dalej czyta?am tym trudniej by?o mi si? oderwa?.
Ja mia?am identycznie . Na pocz?tku czyta?am tak z nudów , ale potem coraz ciekawiej by?o : ) Teraz z niecierpliwo?ci? czekam na "Magia krwawi " .

blackberry

Post autor: blackberry »

Nie pami?tam ju? dok?adnie, ale mnie chyba zaciekawi?a od pierwszej strony. Spodoba?o mi si? to jak Kate za?o?y?a si? z kubkiem xD
Potem utkn??am i zostawi?am ksi??k? na jaki? czas, ale przemog?am si? i przeczyta?am. Dobrze, ?e jej nie od?o?y?am :->

Crystal

Post autor: Crystal »

blackberry pisze:Spodoba?o mi si? to jak Kate za?o?y?a si? z kubkiem xD
Dok?adniej to za?o?y?a si? z butelk? :mrgreen: Mnie te? to zaciekawi?o , bo nigdy wcze?niej czego? takiego nie przeczyta?am ju? na pierwszej stronie . W ogóle najlepsze w tej ksi??ce jest to , ?e jest pe?na takiego w?a?nie humoru ... : )

blackberry

Post autor: blackberry »

Mo?liwe ?e si? pomyli?am. Przeczyta?am to wieki temu ;)
Tak, humor Kate z pewno?ci? s?u?y ksi??ce :)

Awatar użytkownika
Mila
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Mila »

Wra?enia ogólne hmm... Podoba?a mi si? pierwsza cz??? tej serii. Najbardziej chyba przypad? mi do gustu j?zyk i humor Kate. Ciekawe opisy. Jak czytasz to nie ma czego? takiego, ?e musisz wraca? i sprawdza? o co chodzi?o, bo nie rozumiesz. Ogólnie ksi??k? dobrze mi si? czyta?o.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bites”