Ogólne wrażenie

Pierwsza książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia kąsa" w lutym 2010.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Ogólne wrażenie

Post autor: tusia13pl »

Co my?licie o tej cz??ci ksi??ki? Jakie jest wasze wra?enie?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 12:36 przez tusia13pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Czy ja naprawd? musz? komentowa?? Tusia, wi?cej ni? jedno zdanie, bardzo ci? prosz?.
tusia13pl: A co mam napisa?? Ja po prostu rozpoczynam w?tek ;-)

Ogólne wra?enie? Hmmm... chyba przyznam si? szczerze, ?e szybciej polubi?am t? ksi??k? ni? pierwsz? cz??? o Mercy. Podoba mi si? w niej tajemnica. W sumie dopiero na samym ko?cu dowiadujemy si? kto jest morderc?, a reszta faktów i tak jest nieznana. Jak dla mnie b?d? czyta?a t? seri? tak d?ugo jak b?dzie wydawana (oboj?tnie czy po polsku czy po angielsku) w?a?nie dzi?ki pierwszej cz??ci.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 15:58 przez Loleczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Do pierwszego tomu podesz?am sceptycznie z pewnych powodów (niektórzy b?d? wiedzieli z jakich). Na cale szcz??cie ksi??ka okaza?a si? by? inna ni? my?la?am.
Wielkim atutem ksi??ki jest g?ówna bohaterka z która nie jest przes?odzona panienk? krzycz?ca na widok krwi.
Autorzy przedstawili nam bardzo ciekawy ?wiat na tle którego rozgrywa si? interesuj?ca intryga. Tak naprawd? do ko?ca nie wiadomo dok?adnie kto jest g?ównym przeciwnikiem w tym tomie.
Podsumowuj?c pierwszy tom spokojnie mo?na napisa?, ?e jest ?wietnym pocz?tkiem dla ciekawej serii gdzie magia ??czy si? z technik?.
Nothing is true. Everything is permitted.

natka8

Post autor: natka8 »

Tak?e by?am uprzedzona do tej ksi??ki, ale w ko?cu si? przemog?am, gdy wszystko ucich?o i zacz??am si? nudzi? z braku ksi??ek do czytania...
Pierwsz? cz??? wzi??am od niechcenia, ale bardzo szybko wkr?ci?am si? w akcj? i musz? przyzna?, ?e spodoba?a mi si? ta ksi??ka. W efekcie by?am ni? zachwycona... Troszk? gubi?am si? w przedstawionym ?wiecie, ale gdy przeczyta?am drug? cz??? to ju? wszystko mia?am pouk?adane :D Obecnie czekam na trzeci? cz??? po polsku, bo mój angielski nie jest moj? najmocniejsz? stron? :P

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Na pocz?tku musia?am si? zmusza? do czytania, chocia? znam gorsze pocz?tki ;-). Czuj?, ?e du?o w?tków mi umkn??o, poniewa? upar?am si?, ?e nie b?d? powraca? do jakiej? sceny, nie chcia?o mi si? :-P. Musz? jeszcze raz przeczyta? t? ksi??k?, ?eby w pe?ni j? zrozumie?. Ale ogólnie w po?owie si? wci?gn??am ;-)

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Pocz?tek mo?e by? m?cz?cy poniewa? autorzy przedstawili w nim tylko ogólny zarys ?wiata. Mo?na si? czasem pogubi? w tym wszystkim ale na szcz??cie im dalej tym cz?owiek bardziej rozumie co autorzy mieli na my?li i jest ?atwiej.
Nothing is true. Everything is permitted.

Awatar użytkownika
Loleczka

Faktycznie pocz?tek to i mnie "gryz? w ty?ek". Dochodzi?o do tego, ?e par?na?cie razy sprawdza?am czy przypadkiem moja ksi??ka nie jest wybrakowana , gdy? nie znalaz?am w niej wielu informacji, które zwykle si? w ksi??kach pojawia?y. Potem si? do tego przyzwyczai?am i nie zwraca?am na to uwagi.

Awatar użytkownika
Tamara

Post autor: Tamara »

Jak ju? zauwa?y?y?cie wcze?niej troch? 'wadliwy' jest pocz?tek. ?wiat opisany jest w sposób, ?e ca?y czas chce si? wiedzie? wi?cej, i odczuwa si? rozczarowanie/niedosyt gdy jest to niemo?liwe. Ogólnie ksi??k? przeczyta?am szybko, tylko teraz jeszcze czasem do niej wracam jak chc? si? odpr??y?. Lubi? j?zyk jakim jest napisana, nic trudnego do zrozumienia, ?wietne teksty. Du?ym plusem ca?ej serii jest g?ówna bohaterka. Potrafi o siebie zabda?, nie marudzi, jest silna.

Awatar użytkownika
Loleczka

Tamara pisze:Du?ym plusem ca?ej serii jest g?ówna bohaterka. Potrafi o siebie zabda?, nie marudzi, jest silna.
Nic dziwnego, ?e taka jest. Tak zosta?a wychowana. Poza tym w dzisiejszym spo?ecze?stwie jest coraz wi?cej takich kobiet. Nowoczesnych, silnych, z "jajami".

Lexi

Post autor: Lexi »

Tak, mi równie? troch? zaj??o wci?gni?cie si? w ?wiat "Magii", ale po kilkudziesi?ciu stronach sz?o ju? z górki i szybko poch?on??am ca?? ksi??k?. Wed?ug mnie najwi?kszym plusem tej ksi??ki s? g?ówni bohaterowie. S? wyrazi?ci, wszystko jest ?wietnie opisane. Dialogi, sceny walki, po prostu boskie. Zako?czenie tej cz??ci równie? wspania?e, nic tylko si?gn?? po nast?pn?. Uwielbiam wraca? do swoich ulubionych momentów, dzi?ki którym zawsze mam u?miech na twarzy.

Div

Post autor: Div »

Pierwszy raz zlekceważyłem jakiegoś bohatera (Bono), a tu takie zaskoczenie na końcu. Książka napisana z humorem, bohaterka nie jest niezniszczalna, co jest wielkim plusem. Ma swoje słabostki, pragnienia, troski - ale świetnie potrafi przyłożyć ^^ I ciekawie patrzy na otoczenie.
Świat przedstawiony jest dosyć skomplikowany, ale rzeczywiście potem leci jakoś z górki i idzie się połapać, i przykleić wszystko w odpowiednie miejsca.
Inne postacie także zostały dobrze stworzone i przedstawione - mamy w niektórych momentach natłok charakterów (niekoniecznie czarnych), które mają coś do powiedzenia.
I kończąc, podoba mi się szalenie przedstawienie wampirów i samego Rodu.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 13:58 przez Div, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

My?l?, ?e Bono zlekcewa?y?o wiele osób - mi?dzy innymi ja. Ale na pocz?tku ksi??ki w ?yciu bym si? nie domy?li?a ?e to on jest zabójc? - i strzygoniem. Ale warto czyta? - prawda?
A ja od?wie?am sobie w?a?nie t? ksi??k? i tam pada zdanie ?e Curran jest miesza?cem. Czy kto? z Was wie o co chodzi?

Div

Moje zdanie jest takie: Pani Umarłych uważa się za czystą - ma moc krwi, jest człowiekiem i kontroluje wampiry. Curran jak nie patrzeć jest w środku bestią, "nieczłowiekiem".
Ale mogę się mylić, bo i mnie to zastanawiało.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 13:59 przez Div, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Ale "niecz?owiek" to nie mieszaniec. Mo?na pomy?le? ?e to dlatego ?e jest i cz?owiekiem i zwierz?ciem. Ale wtedy Chyba Kate nie pyta?aby go dlaczego Olathe nazwa?a go miesza?cem.A Curran zby? pytanie Kate tak jakby nie chcia? jej tego wyja?ni?.

Div

Rzeczywiście, choć podejrzewałem jeszcze jedno: Curran jest zwierzoczłowiekiem. Wtedy słowo "mieszaniec" byłoby rzeczywiście obrazą, pstryczkiem w nos. Jednak umiejętności zmiany postaci na tak wysokim poziomie wykluczają prawie w stu procentach taką możliwość.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 14:01 przez Div, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Bites”