Rozważania o Magic Slays

Piąta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia zabija" w lutym 2016.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Jak my?lisz kto umrze w pi?tym tomie?

Andrea
7
12%
Ciocia B.
1
2%
Curran
1
2%
Dali
0
Brak głosów
Derek
5
8%
Doolittle
4
7%
Ghastek
6
10%
Jennifer
1
2%
Jim
4
7%
Julie
3
5%
Mahon
4
7%
Nataraja
1
2%
Nick
1
2%
Raphael
2
3%
Saiman
13
22%
Ted Moynohan
4
7%
Hugh
2
3%

Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Loleczka
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Loleczka »

Mo?e tak b?dzie, zmieniam ju?.
Dzi?ki Were :-D
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

SNIPPET:
Staczali?my si? w dó? drogi. Ró?e k?óci?y si? po obu stronach czego, co dawniej by?o ?adn? dzielnic? willow?.* Las wygl?da? zaskakuj?co malowniczo. Ogromne drzewa zielonym mchem dotyka?y kosmosu. Ma?e kolmby kwit?y jasnymi plamami tu i tam: ?ó?te mlecze, fioletowe henbity, male?kie, bia?e nadrzewne kwiaty w gnie?dzie zieleni, wygl?daj?cym na w?ochat? rze?uch? (?), ale nie by?am pewna. Szeroka wyspa krzewiej botainki kwit?a na lewo jaskraw? pian? ?ó?ci, jakby zanurzy?a si? w blasku promieni s?onecznych. Na prawo nieznana winoro?l sp?ywa?a z ga??zi, zagra?aj?c zalaniem delikatnej lawendy. W po?owie oczekiwa?e?, ?e Kubu? Puchatek wytoczy si? spomiedzy buraków.** Of course, knowing Sibley, Pooh would open a mouth full of deep-water teeth and try to take a chunk out of our hides.**
Kierunek prowadzi? w dwie strony, jedna w lewo, druga prosto. Pierwsze dwa zakr?ty by?y dosy? ?atwe, lewa by?a wype?niona trudno?ciami. Za zakr?tem bambus obejmowa? drog?, formujac g?sty, zielony tunel.
Pokierowa?am jeepem poprzez to.
- Jeste? pewna, ?e wiesz, gdzie idziesz? - Andrea zmarszczy?a brwi.
- Wolisz ci?gna? si? ze mn? czy zapyta? bambusa o kierunek?
- No nie wiem, my?lisz, ?e odpowie?
Przyjrza?y?my si? bambusowi.
- My?l?, ?e wygl?da podejrzanie - powiedzia?a Andrea.
- Mo?e s? tu hefalumpy i ukrywaj? si? w nim.
Spojrza?a na mnie.
- No wiesz, hefalumpy? Z Kubusia Puchatka?
- Gdzie dosta?a? to gówno?

Tak, zrobi?am to.
Mhm, Nie powiem, ?e t?umaczenie by?o szczególnie proste, ale mniej wi?cej si? uda?o.

* ! Poprawione z pomoc? Sebriel 8-)
**Oczywi?cie, wiedz?ca Sibley, Puchatek chcia? otworzy? usta pe?ne g??bokiej wody z?bów i spróbowa? wykupi? kawa?ek naszego ukrycia.
Hm! Oprócz tego niez?e kwiatki mi wyskakiwa?y, jak na przyk?ad Po?owa oczekiwania na Kubusia Puchatka wyko?ysa?a si? pomi?dzy buraki. Dzi?ki czemu mia?am cholernie du?o ?miechu i z?o?ci.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2010, 11:21 przez destrakszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Sebriel

Post autor: Sebriel »

destrakszyn - gdzie mo?na dosta? to w oryginalnej wersji tj. po angielsku?
Mo?e bym pomog?a przy t?umaczeniu, ale musz? zobaczy? angielskie s?owa :oops: Bo wol? nawet nie my?le?, jaki to wyraz translator zast?pi? s?owem "szczotka" :oops:

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Ten o ile wiem jest tu:
http://www.ilona-andrews.com/2010/01/28/snippet-kate-5/
Czy chodzi ci o jaki? nowy?

Awatar użytkownika
Sebriel

Nie, chodzi?o mi o ten, który poda?a destrakszyn, dzi?kuje bardzo tusiu. Ja sama zawsze mam problem ze znalezieniem czegokolwiek :-?

“Where do you even get this shit?” - Gdzie dosta?a? to gówno? - czy nie lepszym odpowiednikiem by?o by:
"Gdzie s?ysza?a? o tym gównie"? lub ewentualnie "Gdzie widzia?a? to gówno?" Bo to twoje takie niezbyt po polsku jest, ale mo?e ja si? czepiam tylko :lol:

*Brush rose on both sides of what once was a curvy subdivision street - Ró?e k?óci?y si? po obu stronach czego, co dawniej by?o ?adn? dzielnic? willow?.
"brush"- wydaje mi si?, ?e to w kontek?cie tego, ?e ró?e zacz??y rosn?? dziko i zmieni?y si? w chaszcze, ale nie jestem pewna :oops: "subdivision" - to takie domki z ogródkami, po polsku niektórzy mówi? na nie "wille" :oops:

**Of course, knowing Sibley, Pooh would open a mouth full of deep-water teeth and try to take a chunk out of our hides. - oczywi?cie znaj?c Sibley'a, Puchatek móg?by otworzy? paszcz? pe?n? ostrych z?bów i spróbowa? skosztowa? kawa?ków naszych cia?? Nie wiem co to "hides" nie chce mi si? do s?ownika teraz i?? :oops:

W?tpi? czy moje t?umaczenie jest dobre :-(

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Da?am te zdania do przet?umaczenia mojej znajomej...
...
Orzek?a, ?e nie potrafi tego rozgry??, bo to wygl?da jak jaki? zlepek s?ów bez sensu.
Pewnie jakie? idiomy -.-

W ka?dym razie zdanie pierwsze - zmienione. Je?li kto? wyjdzie z lepszymi propozycjami, przekszta?cimy.
A co do "Gdzie dosta?a? to gówno?" - stara?am si? odda? wszystko w miar? bez kombinacji. I gdzie to zdanie nie po polsku jest?! :-)
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Sebriel

No, a czy przypadkiem Andrea nie pyta si? o Kubusia i Hefalumpy- w sensie: sk?d wiesz o takim czym?,- tylko bardziej niecenzuralnie? Wydaje mi si?, ?e skoro Andrea nie wie co to ten Kubu?- nie czyta?a ksi??ki , nie s?ysza?a o tym, nie ogl?da?a filmu- to lepszym pytaniem b?dzie "widzenie" lub "s?yszenie" o gównie :lol:
No, chyba, ?e chodzi o to, ?e relikty przesz?o?ci- KP- s? trudne do zdobycia, dlatego nikt o nich prawie nie s?ysza?, wtedy s?owo "dosta?a?" rzeczywi?cie pasuje ;-)

Awatar użytkownika
Loleczka

Zgadzam si? z Sabriel tu raczej chodzi o widzia?a? b?d? s?ysza?a?. Chocia? przyznaje, ?e i ja ni jestem do ko?ca pewna czy tu chodzi o to co mówi?a Kate wcze?niej, czy te? Andrea nie pyta si? czy Kate co? bra?a :mrgreen:

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

I mamy nowy "skrawek" - tym razem o Dali. Dobrze, ?e jest fotografia bo tak j? sobie pewnie wyobra?aj? autorzy. Ale z tego co zrozumia?am to nie jest fragment 5 cz??ci. Mo?e by za?o?y? nowy temat - o "skrawkach i przypuszczeniach co dalej z nimi b?dzie - bo zdaje sie, na forum Ilony by?y rozwa?ania czy b?dzie ksi??ka o Dali. A g?upio tak rozwa?a? o tym w temacie o 5 cz??ci. I mo?e by za?o?y? nowy dzia? - MAGIC SLAYS .

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Zag?osowa?am na Cioci? B., poniewa? mam wra?enie, ?e Raphael obejmie po tym dowództwo nad boudami, co wp?ynie oczywi?cie bardzo te? na ?ycie Andrei.

Ale z drugiej strony, to stwierdzenie "biedna Julie" mo?e rzeczywi?cie si? odnosi? si? do Dereka, w którym si? zakocha?a. Akurat, ?e to mo?e by? sama Julie - nie wydaje mi si?, ale gdyby, to by?oby mi jednak bardzo szkoda...
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Loleczka

Oksa pisze:Zag?osowa?am na Cioci? B., poniewa? mam wra?enie, ?e Raphael obejmie po tym dowództwo nad boudami, co wp?ynie oczywi?cie bardzo te? na ?ycie Andrei.
Raphael nie mo?e obj?? dowództwa nad boudami. Alf? hieno?aków jest zawsze kobieta. Chocia? faktycznie nie zdziwi?abym si?, gdyby to ona zgin??a.

Awatar użytkownika
Czarownica

A ja my?l? ?e to nie ona. I chyba autorka szykuje dla niej jak?? rol? -
mo?e dokonanie przewrotu w zakonie - w ko?cu postanowi?a walczy? o zmiany w nim - w 4 tomie, a przynajmniej ja tak zrozumia?am
. W ka?dym razie my?l? ?e o Andrei jeszcze us?yszymy.

Przegl?da?am troch? internet, ?eby znale?? co? o rozdzia?ach które Ilona i Gordon usun?li ze swojej strony i znalaz?am to:
http://bookseriesreviews....0Kate%20Daniels

Je?li dobrze zrozumia?am kto? na swoijej stronie opisa? to co zapami?ta? ze wstawionych rozdzia?ów. Tak ?e nie s? to fragmenty - ale jak kto? jest bardzo ciekawy to mo?e tu zajrze? - przyznaj? si?, ?e ja zajrza?am.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2010, 15:03 przez Czarownica, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebriel

Link nie dzia?a, a niestety, sama nie mog? odnale?? tekstu o jaki ci chodzi :cry: Czy mo?esz poda? poprawny link?

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

dorota7677 pisze:Je?li dobrze zrozumia?am kto? na swojej stronie opisa? to co zapami?ta? ze wstawionych rozdzia?ów.
Chodzi o to ?e kto? napisa? co si? dzieje w 5 cz??ci? Dobrze zrozumia?am?
Je?li tak to niedobrze, nie wiem, czy uda mi si? tego nie przeczyta?...
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
Czarownica

http://bookseriesreviews.blogspot.com/2 ... ook-4.html
Mo?e ten b?dzie dobry, tylko trzeba jeszcze klikn?? na Kate daniels - pod?wietlone na czerwono.

Tu nie ma opisu tego co b?dzie si? dzia?o w 5 cz??ci, tylko opis pierwszych dwóch rozdzia?ów, które autorzy dali kiedy? na swoje stronie a potem zdj?li, bo za du?o ujawnia?y. Kto? po prostu opisa? to co zapami?ta? z tych dwóch pierwszych rozdzia?ów - tak mi si? wydaje.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2010, 19:16 przez Czarownica, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Slays”