Rozważania o Magic Slays

Piąta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia zabija" w lutym 2016.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Jak my?lisz kto umrze w pi?tym tomie?

Andrea
7
12%
Ciocia B.
1
2%
Curran
1
2%
Dali
0
Brak głosów
Derek
5
8%
Doolittle
4
7%
Ghastek
6
10%
Jennifer
1
2%
Jim
4
7%
Julie
3
5%
Mahon
4
7%
Nataraja
1
2%
Nick
1
2%
Raphael
2
3%
Saiman
13
22%
Ted Moynohan
4
7%
Hugh
2
3%

Liczba głosów: 59

naina17

Post autor: naina17 »

A ja bardzo ch?tnie dowiedzia?abym si? czego? o matce Kate. Praktycznie nic o niej nie wiemy. Wi?c mog?oby by? to co? ciekawego. A co do rozwini?cia przez Kate swoich zdolno?ci to jest to bardzo mo?liwe gdy? aby pokona? Rolanda musi ona si? rozwija?.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

W romans Mahona i cioci B nie wierze - w ko?cu Mahon mia? ?on?. By?o gdzie? o tym na forum autorów. A mo?e mi si? pomyli?o. Ale i tak nie wierze w jakie? zwi?zki pomi?dzy cz?onkami tych dwóch klanów.

[center]Słowianie nie gęsi, swoją mitologię mają!
Przekonaj się sam jak najpotężniejsi potomkowie słowiańskich bóstw
radzą sobie we współczesnym Gdańsku i Warszawie.
Zajrzyj na http://elemental.fan-dom.pl lub odwiedź świat Szmaragdowej Tablicy na Facebook'u.
Jeżeli fascynuje Cię mitologia wszelakiej maści, alchemia i przygodowa, niezobowiązująca fantastyka
to Szmaragdowa Tablica jest opowieścią właśnie dla Ciebie![/center]

Awatar użytkownika
Sophie

Post autor: Sophie »

Pewnie sporo spoilerów
Czarownica pisze:By?o gdzie? o tym na forum autorów.
By?o w POV Currana.
Czarownica pisze:2. Wi?cej Rolanda?
Wi?cej Rolanda b?dzie w ostatnim tomie. Teraz raczej Hugh mo?e co? namiesza? ewentualnie. Rolek si? czai.
Czarownica pisze:4. Wprowadzenia nowych postaci?
To jest pewne. Chocia?by Ascanio - nowa posta?. Zobaczymy jak autorzy rozwin? jego w?tek - jak na razie wiemy, ?e to 100% bouda (ehhh, te publiczne obna?anie... - czy co to innego tam by?o).
A Mahon... Facet ma szacunek do Currana - nie b?dzie spiskowa? przeciw Towarzyszce swego pana i w?adcy.
Oh yes Daddy is home and he ain't happy. :twisted:

Awatar użytkownika
wiedźma z bagna

Post autor: wiedźma z bagna »

Popieram Zofiję :-)
Ciekawi mnie tylko, jakich to groźnych i ekscytujących przeciwników wprowadzą do gry autorzy. Może Hugh, może ktoś inny. Musi to być coś/ktoś, kto wprowadzi odpowiednią dawkę adrenaliny i stworzy porządne zagrożenie - tak, żeby przebiło to, co działo się w 4 tomie.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 11:15 przez wiedźma z bagna, łącznie zmieniany 1 raz.
I cóż to zmieni, gdy z młodych gniewnych, wyrosną starzy wk..wieni ???

Awatar użytkownika
AISA
Żarłoczny Ghul

Post autor: AISA »

Ciekawi mnie tylko, jakich to gro?nych i ekscytuj?cych przeciwników wprowadz? do gry autorzy. Mo?e Hugh, mo?e kto? inny. Musi to by? co?/kto?, kto wprowadzi odpowiedni? dawk? adrenaliny i stworzy porz?dne zagro?enie - tak, ?eby przebi?o to, co dzia?o si? w 4 tomie.
Ja mam wra?enie, ?e Hugh wcale nie jest tak do ko?ca po stronie Rolanda, co? mi w jego zachowaniu podpada i wydaje mi si?, ?e nie jest lojalny wobec Rolanda. Mam nadziej?, ?e w V tomie dowiemy si? wi?cej na ten temat.

Szczerze musz? przyzna?, ?e nie mam zielonego poj?cia co tym razem wymy?l? autorzy. Za ka?dym razem fabu?a mnie zaskakuje. Ciekawi mnie jak? mitologia pos?u?? si? tym razem. Apetyt ro?nie w miar? jedzenia, wi?c mam nadziej?, ?e i tym razem nas nie zawiod? ;-)

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Na pewno chciałabym wreszcie dowiedzieć sie czegoś o matce Kate. W poprzednich tomach nie ma za wiele o tej postaci. Kim naprawdę była ? Czy związała się z Rolandem, bo go kochała ? Była zwykłym człowiekiem, nekromantką, zmiennokształtną ? W jaki sposób rozumieć pojęcie, że Kate jest do niej podobna ? itepe, itede .... :roll:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 11:41 przez Blair, łącznie zmieniany 1 raz.
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Właśnie skończyłam czytać Magic Slays i muszę przyznać, że cała seria jest świetna. Bardzo podoba mi się Curran. Wkurzyło mnie trochę kiedy Kate podejrzewała go o to że związał się z nią tylko ze względu na to, iż jest córką Rolanda. Ja ani przez chwilę w to nie wierzyłam. A wiecie może kiedy ma wyjść następna część?
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Awatar użytkownika
Sophie

Niestety, wiadomości są mało pocieszające. Szósta część Kate pojawi się dopiero w 2013 roku. Znając nasze szczęście będzie to w połowie 2013 roku. W Polsce oczywiście ujrzymy to pewnie za kolejne dwa lata.
So, do you want the good news, or the bad? I always want the bad news, which in this case is that there will not be Kate 6 until Feb. 2013. That is of course if we do not all perish in the predicted 2012 disaster scenario. That would be worse news. The good news is that we are almost done with the copy edit for Fate’s Edge and it is on schedule for a Nov 2011 release. The other good news, or I hope it is good news, is that the Andrea’s book is our next project, we plotted it out last night in the pool, and it will be out in June of 2012, in place of Kate 6.
Poza tym, Magic Slays również mi się podobało. Dużo wyjaśnień. Szkoda tylko, że sprzeczki między Curranem i Kate troszeczkę stępiały.

EDIT:
Schedule as it is now:
10/04/2011 Angels of Darkness anthology (Alpha Menz story)
11/29/2011 – FATE’S EDGE
05/31/2012 -ANDREA’S BOOK
11/29/2012 (tentative, might be earlier) – EDGE 4
02/2013 – KATE 6

Awatar użytkownika
Ronni
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Ronni »

Sophie pisze:Niestety, wiadomości są mało pocieszające. Szósta część Kate pojawi się dopiero w 2013 roku. Znając nasze szczęście będzie to w połowie 2013 roku. W Polsce oczywiście ujrzymy to pewnie za kolejne dwa lata.
[/quote]
Nie..., załamałam się :-(. Miałam nadzieję, że następna część ukaże się na początku przyszłego roku, ale nigdy bym nie pomyślała że prawie za dwa lata. To jest normalnie tragedia.

WereWolf: Proszę o pisanie dłuższych wypowiedzi. Kolejny taki post zostanie usunięty.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 18:43 przez Ronni, łącznie zmieniany 1 raz.
W niebie jest dobry klimat, ale w piekle lepsze towarzystwo...

Anthien

Post autor: Anthien »

Macie rację do 2013 roku trzeba jeszcze trochę poczekać i nie jest to zbyt miła informacja dla nas - fanów serii. Zresztą nie bardzo mi się to podoba. Jednak cierpliwość jest cnotą :-P więc ćwiczmy ją, jednocześnie umilając sobie czas pobytem na forum i wymianą poglądów.

Awatar użytkownika
hlukaszuk
Nadworny Smok

Post autor: hlukaszuk »

Dziś na fejsie padło pytanie:

Wioletta Stefaniak: "witam slonecznie:) szanowny Tomaszu-minął kolejny miesiąc więc ponownie się grzecznie dopytuję czy jakies wieści o kolejnych częsciach Andrews:Magic Slays oraz Bayoo Moon.."

i zaraz odpowiedź:

Fabryka Słów: "Wiola mam wieści, ale raczej nie są one za bardzo pozytywne. Obydwie pozycje są w długofalowym planie i mają wstępne daty premier odpowiednio kwiecień i czerwiec 2013. Jak się na to zapatrywac - uczciwie powiem, ze nie wiem - bo te terminy mogą być tak samo realne, jak nagłe przesunięcie i wydanie jesienią. Na razie przyjmijmy, ze jest to pewien horyzont zdarzeń - odległy, ale jednak."
Kto wie, może Śmierć sypia z pluszowym misiem? Nigdy w życiu.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

Jest to w zasadzie jedna z najgorszych wiadomości. Dopiero 2013 rok? I jak by tego było mało, to jeszcze jest to wciąż wątpliwa kwestia.
Wątpię, żeby nawet petycja tu pomogła, czy jest w ogóle coś, co możemy tu zrobić?
Ciekawa też jestem, jaki może być powód? Jakieś kłopoty w negocjacjach - czyt. kasa?
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Sophie

Nie, nie, nie. :evil: Oni są źli, niedobrzy. Załamię się. <chlip, chlip> Już myślałam, że dostaniemy w łapki przetłumaczoną Magię która zabija jeszcze przed wydaniem tomu szóstego w Stanach, a tu się okazuje, że dostaniemy ją PO wydaniu Magia 6 i to nie wiadomo jak długo po wydaniu. Strach myśleć kiedy ujrzymy tę wspomnianą szóstkę? W 2015?

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

To wyjątkowo kiepska wiadomość. Właściwie od czego zależy termin wydania takiej książki? Co im stoi na przeszkodzie?

Awatar użytkownika
Blair

Post autor: Blair »

Może mają zawalonego pracą tłumacza. Lub wyszedł problem z zakupem praw autorskich. Czasem się zdarza.

Gdyby "Magic Slays" było zapowiadane na grudzień - styczeń (2012-2013), z możliwością przesunięcia na wiosnę, to sądzę, że bym także zrzędziła, ale nie tak zapalczywie...
Teraz wychodzi na to, że jak przesuną MS na jesień 2013, to przerwa pomiędzy tą powieścią, a jej poprzedniczką wyniesie... 2 lata! O_o. To kiedy po Polsku będzie reszta?!

Jak swą aparycję kocham, zestarzeję się zanim wszystkie tomy dumnie na mojej półeczce staną !
One prerson's craziness is another person's reality
- Tim Burton

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Slays”