Rozważania o Magic Slays

Piąta książka z cyklu o Kate Daniels. W Polsce ukazała się nakładem Fabryki Słów pod tytułem "Magia zabija" w lutym 2016.

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Jak my?lisz kto umrze w pi?tym tomie?

Andrea
7
12%
Ciocia B.
1
2%
Curran
1
2%
Dali
0
Brak głosów
Derek
5
8%
Doolittle
4
7%
Ghastek
6
10%
Jennifer
1
2%
Jim
4
7%
Julie
3
5%
Mahon
4
7%
Nataraja
1
2%
Nick
1
2%
Raphael
2
3%
Saiman
13
22%
Ted Moynohan
4
7%
Hugh
2
3%

Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Post autor: tusia13pl »

Wydaje mi si?, ?e to nie b?dzie Curran. Fani by j? znienawidzili i pewnie niektórzy przestali czyta? :-P

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Jestem prawie pewna, ?e to b?dzie Derek. Najbardziej pasuj?. Mam nadziej?, ?e kobieca intuicja mnie zawiedzie ;-)

Anthien

Post autor: Anthien »

tusia13pl pisze:Mam nadzieję, że kobieca intuicja mnie zawiedzie ;-)
Tusia w tym wypadku to i ja mam taką nadzieję, może twoja intuicja rzeczywiście się pomyliła. Na szczęście są to tylko nasze przypuszczenia :-)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 00:07 przez Anthien, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tusia13pl
Trzy Ćwierci Do Śmierci

Dobra, przeczyta?am jeszcze raz opis 3 cz??ci i pisz? tam, ?e Derek zostanie skatowany. A wi?c moja pewno?? do tego, ?e to on zginie troch? si? zmniejszy?a :-P

natka8

Post autor: natka8 »

My?l?, ?e autorka nie jest na tyle odwa?na by u?mierci? Curanna, a Derek ju? zosta? poszkodowany. My?l?, ?e to b?dzie kto? kto b?dzie wa?ny dla Mercy, wi?c ?eby by? oryginaln? powiem, ?e to mo?e by? Julie. Nie jest ona mo?e jak?? bardzo wa?n? i widoczn? postaci?, ale mo?na powiedzie?, ?e Mercy j? kocha jakby to by?a jej bratanica lub córka...
Mo?e to by? te? kto? bardziej oczywisty czyli kto? spod ?apy Currana, ale tak naprawd? to prawie ka?dy z tej ksi??ki mo?e zgin?? i kompletnie nie wiem kogo Ilona ma na my?li...

tusia13pl: Chyba pomyli?a? fora :mrgreen:

Pisa?am na dwóch forach na raz. Sens chyba ka?dy zrozumia?, a to, ?e da?am inne imi? to chyba nikomu nie przeszkadza :-D Prawda <pyta z nadziej?>...
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 14:13 przez natka8, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Nie powinna to by? Andrea ani Rafael, bo o nich jest oddzielne opowiadanie. Ale s? wa?nymi postaciami i mo?e, mo?e to które? z nich. Gdyby by?o wiadomo kiedy rozgrywa si? akcja opowiadania, to mo?e zyskaliby?my wi?cej pewno?ci.

malvada

Post autor: malvada »

Trzeba my?le? logicznie... No bo tak;
Derek swoje ju? prze?y?,
Andrea i Rapheal maj? swoje odr?bne opowiadanie,
Curran si? ju? :roll: ... (no wiedz? ci, którzy czytali czwart? cz??? cyklu)
pozostaje Jim... no i Saiman, chocia? on wi?ksz? rol? ju? odegra?...

Z drugiej strony Ilona mog?a u?mierci? kogo?, kogo nawet nie bierzemy pod uwag?...
Ale ja naprawd? stawiam na Saimana, no bo przecie? Kate i on pomagaj? sobie nawzajem. A Saiman my?li tylko o jednym, czyli móg? zosta? zabity przez Currana. :lol:

Kolejn? postaci?, która nawija mi si? na my?l jest ciocia B. :-P
Musimy wzi?? pod uwag? to, ?e ta posta? ma by? lubiana przez autork?, nie przez fanów, a ciocia B, jest naprawd? specyficzna i da si? lubi? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Anne
Żarłoczny Ghul

Post autor: Anne »

Moim zdaniem je?li chodzi o przypuszczenia z kim si? po?egnamy nie mo?na snu? na podstawie logicznego my?lenia. Autorzy lubi? kopa? w ty?ki swoich bohaterów i uwielbiaj? sprawia? im ból. Gdybym ja zajmowa?a si? pisaniem to na pewno u?mierci?abym posta? która znaczy?aby co? dla g?ównego bohatera.
Nothing is true. Everything is permitted.

malvada

Post autor: malvada »

Hmm... Ja bym raczej zrobi?a tak, ?eby sprawi? ból czytelnikom. Czyli musi to by? posta? ogólnie lubiana...
Nie. No teraz to ju? mi si? ca?kiem w g?owie pomiesza?o :-P
Nie b?d? spa?a dzisiaj w nocy. B?d? my?la?a "Ciekawe która posta? zginie".
Cudownie :-/

Awatar użytkownika
destrakszyn
Destrukcyjna Esencja Wszechświata

Post autor: destrakszyn »

Nie mam pojęcia. I wolę nie spekulować. Już od samego czytania waszych postów dreszcz mi po kręgosłupie leci. Brrr...
Odgrodzę się zaraz od tego tematu, bo będę się zadręczać, o matko, kto?! Ale tak, zapewne będzie to ktoś ważny dla Kate. Jeśli już miałabym celować... to Julie.
A może Andrea? W końcu to przyjaciółki...

Snu, przybywaj? :-|
Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 16:26 przez destrakszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nothing is true, everything is permitted.

Nic není pravda, vše je dovoleno.

Awatar użytkownika
Czarownica

Post autor: Czarownica »

Po przeczytaniu 4 tomu mam pewne podejrzenia. Ale o tym to chyba trzeba b?dzie napisa? w spojlerach.

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

No to pisz :-) Ciekawa jestem czy twoje podejrzenia s? takie same jak moje :-D

No có?, ja równie? jak zobaczy?am ten temat na forum Ilony by?am przera?ona, mo?ecie mi wierzy?. A raczej rzadko mi si? to zdarza.

P.S. Wraz z wydawaniem nowych ksi??ek dodam postacie w nich wyst?puj?ce.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

kuszumai

Post autor: kuszumai »

Zapominacie o Julie. :) Kate napisa?a "Julie, I love you" bodaj?e...

Hmm... Currana nie zabije, bo przecie? Gordon nie mia?by o kim pisa?. ?adnych zagrywek w stylu "zbije Kate i j? wskrzesi" te? nie przewiduj?. Fakt, postawi?am na Dereka, ale biedaczek i tak si? ju? nacierpia?. Druga w kolejce by?a Andrea, ale jak ma by? o niej i o nim opowiadanie w pó?niejszym (?) czasie to te? odhaczy?am. Wa?n? postaci? mo?e by? Ghastek bo te? si? przewija. Ale osobowo?ci typu Nataraja, Maho?, Ted i ich ?mierci jako? nie wstrz?sn?? czytelnikiem - przynajmniej mn?. Chocia? kto wie? Je?li nawet tak dramatycznie zosta?a opisana ?mier? Brana...

A na angielskim forum nie ma tematu o ulubionych postaciach autorki?

Awatar użytkownika
Loleczka

Post autor: Loleczka »

No có?, ja równie? typuj? Julie, wi?c nie jeste? sama. Nie zapominajmy, ?e to ma by? ulubiona posta? ILONY, a nie czytelnika. Niestety na angielskim forum nie ma takiego tematu, a sama Ilona nie wypowiada si? kim jest jej ulubiona posta?.
Kolejn? mo?liwo?ci? jest równie? Andrea, b?d? Hugh. Ta dwójka równie? mi pasuj?.
Jestem sobą. A kim innym powinnam być? Przecież nie zmienię się w ciebie.

kuszumai

Post autor: kuszumai »

Zreszt? je?li chodzi o Currana, to te? si? nacierpia? pod koniec "Magic Bleeds".
Wi?c prawdopodobnie to b?dzie Julie, tylko Ilonka pewnie rozwinie jej w?tek, ?eby jeszcze bardziej wstrz?sn?? czytelnikiem. Mo?emy porobi? zak?ady, ale kto by czeka? dwa lata... (bo pewnie tyle im zajmie pisanie ksi??ki).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Magic Slays”