Lost Girl

Moderatorzy: Administratorzy, Moderatorzy, Junior Admini

Gobur

Lost Girl

Post autor: Gobur »

Bo nie miała powodu sądzić, że jest czymś innym niż zwykłą dziewczyną. Przekonała się jednak, że jest sukubem - istotą żywiącą się ludzką energią seksualną. Jej chłopak przypłacił te wiedzę własnym życiem. Przerażona Bo uciekła z domu, i ku swemu zdumieniu odkryła, że świat jest pełen Fae (Nimf), istot jej podobnych - ukrywających się od wieków wśród normalnych ludzi i potajemnie, w rozmaity sposób, karmiących się nimi. Choć czuje ulgę, że nie jest samotna, Bo decyduje, że nie będzie w pełni żyła ani w jednym, ani w drugim świecie, i szuka złotego środka, by móc trwać miedzy nimi. Równocześnie stara się odkryć, skąd wzięła się jej niezwykła moc. Natura sukuba wplątuje Bo w trójkąt miłosny z Dysonem (zmiennokształtnym i detektywem wydziału zabójstw w jednej osobie) oraz Loren, lekarką, która w naukowy sposób poszukuje metody, by dać Bo samokontrolę, której ta rozpaczliwie poszukuje. (za Hatak.pl)

Ostatnio nadrabiam zaległości serialowe. Między innymi dopadłem serial Lost Girl. I pozytywnie się zaskoczyłem. Serial ogląda się całkiem przyjemnie, nie bazuje on na efektach specjalnych czy krwi i seksie (co nie oznacza że ich nie ma) tylko na ciekawej fabule. Oglądając go przyszły mi na myśl książki o Georginie, czy opisy Fae w cyklu o Mercy. Sporo polityki i intryg, trochę akcji, a całość lekka i przyjemna.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 21:11 przez Gobur, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Czarownica
Zaawansowany Stopień Zupiorzenia

Post autor: Czarownica »

Gobur, ale tego seriali chyba w Polsce nie ma. prawda?. JeÂ?li jest, to gdzie leci, czy jest dost??pny na pÂ?ytach i czy jest dost??pny w wersji polskoj??zycznej? Mam nadzieje, Â?e tak.

Gobur

Post autor: Gobur »

ja nie mam poj??cia :-P na pÂ?ytach nie ma chyba bo teraz jest dopiero wyÂ?wietlany pierwszy sezon (za tydzie?? finaÂ?). Ale si?? pojawia na chomikach to jakaÂ? polska wersja pewnie jest

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Dorota w polskoj??zycznej telewizji serialu nie zobaczysz, pozostaje sie?? np. na chomiku bez problemu moÂ?na odszuka?? wszystkie dotychczasowe odcinki z napisami.
Sam serial caÂ?kiem przyjemny - cho?? z drugiej strony nie wybitny, po prostu przyzwoita rozrywka.
Po dyskusji na naszym forum byÂ?em ciekawy jak przetÂ?umaczÂ? nazw?? fae - tÂ?umacz zdecydowaÂ? si?? na nimfy, cho?? znacznie lepszym wyborem byliby nieludzie, bo np. wychodzi na to Â?e wampiry i wilkoÂ?aki to teÂ? nimfy. Z drugiej strony to tylko fanowskie tÂ?umaczenie, w dodatku pojawiajÂ?ce si?? w kilkanaÂ?cie godzin po nowym odcinku.
Co do samej gÂ???wnej intrygi serialu to fea Â?yjÂ? sobie w tajemnicy obok ludzi, i dbajÂ? o to Â?eby ludzie sie o nich nie dowiedzieli. Same fea dzielÂ? si?? na jasne i mroczne, przy czym przynaleÂ?noÂ??? gatunkowa nie ma wpÂ?ywu na podziaÂ?, waÂ?na jest osobista decyzja i tak np. wilkoÂ?aki (podobnie jak wszystkie inne fae) mogÂ? naleÂ?e?? zar??wno do tych dobrych jak i zÂ?ych.
GÂ???wna bohaterka wychowaÂ?a si?? nic nie wiedzÂ?c o Â?wiecie fea. Serial zaczyna sie od tego, Â?e Bo dowiaduje si?? Â?e istnieje caÂ?y drugi Â?wiat o kt??rym nie miaÂ?a poj??cia i Â?e ten drugi Â?wiat moÂ?e odpowiedzie?? na pytanie dotyczÂ?ce tego, kim byli jej rodzice i skÂ?d wzi??Â?a si?? na Â?wiecie :). Niestety zaraz na poczÂ?tku musi podjÂ??? decyzje czy chce by?? jasnÂ? czy mrocznÂ?, a niestety i ludzie i fea dookoÂ?a nie zawsze sÂ? tymi na kt??rych wyglÂ?dajÂ?.

Awatar użytkownika
Oksa

Post autor: Oksa »

No to mimo wszystko brzmi ciekawie, jak tylko sko??cz?? Weronik?? Mars to pewnie si?? nim zainteresuj??, bo ciÂ?gnie mnie znowu do jakiegoÂ? serialu z wÂ?tkiem fantastycznym
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Awatar użytkownika
Tula
Uśmiercony Na Amen

Post autor: Tula »

Serial moÂ?na obejrze?? np. Lost Girl
Jak tylko sko??cz?? oglÂ?da?? serial kt??ry zajmuje mi teraz czas, na pewno obejrz??.

Awatar użytkownika
Oksa

O dzi??kowa??, jestem dzisiaj dÂ?uÂ?ej w pracy, wi??c sobie chociaÂ? z jeden odcinek obejrz?? ;-)
The problem with reading a good book is that you want to finish the book, but you don't want to finish the book.

Wolf
Nawiedzony Praktykant Grabarza

Post autor: Wolf »

Oksa pisze:O dzi??kowa??, jestem dzisiaj dÂ?uÂ?ej w pracy, wi??c sobie chociaÂ? z jeden odcinek obejrz?? ;-)
Co za pokr??cona logika :-P

Awatar użytkownika
Oksa

Ej no po godzinie 16 nie moÂ?emy juÂ? Â?adnych zlece?? zatwierdza??, wi??c nie ma za bardzo co robi?? :-P

anita_cz

Post autor: anita_cz »

Serial zacz??Â?am oglÂ?da?? z nud??w i przyznam, ze byÂ? nawet, nawet. WczeÂ?niej nic na jego temat nie czytaÂ?am, tak wiec wielce si?? zdziwiÂ?am, jak dowiedziaÂ?am si??, ze gÂ???wna bohaterka jest sukubem. Serial fajny, tylko aktorzy troch?? dr??twi. Jak dla mnie najlepsza jest koleÂ?anka/partnerka/wsp??Â?lokatorka Bo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale”