Strona 1 z 1

Atlas chmur

: 21 mar 2013, 17:33
autor: hlukaszuk
Atlas chmur

Obrazek

gatunek: Dramat Sci-Fi
produkcja: Hongkong Niemcy Singapur USA
premiera: 23 listopada 2012 (Polska)
8 września 2012 (świat)
reżyseria: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski
scenariusz: Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski

Opis

Film oparty na epopei Davida Mitchella. Opowiada o postaciach z różnych epok i zakątków świata, których decyzje i czyny mają duży wpływ na teraźniejszość, przyszłość i przeszłość naszej planety.

Moja opinia:

Założyłam ten temat bo chciałabym poznać wasze opnie na temat tego filmu. Osobiście patrzę na film z perspektywy książki. Film i książkę (moja szczegółowa opinia w temacie Literatura) nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia. Takie sobie. Poprawki reżyserskie w jednym miejscu zadziałały na plus w drugim na minus. Zabrakło sposobu poznania przez Somnię świata, jej nauki. Moim zdaniem było to niezwykle ważne w procesie powstawania osobowości fabrykantki. Dodanie wątku miłosnego między Somnią, a generałem oraz zakończenie są czysto hollywoodskie i w filmie nie zakłócają porządku rzeczy. Próbowałam patrzeć na film tak jak gdybym nie znała książki i mam wrażenie, że pewnych rzeczy bym nie zrozumiała i przez długi czas nie wiedziałabym o co chodzi. Mam czy nie mam racji.

: 15 maja 2013, 21:25
autor: RustyAngel
Ja widziałam tylko film i za książkę mam zamiar się zabrać... na początku faktycznie wydawał się on dość chaotyczny ale wątki powiązano bardzo fajnie i zachwycona byłam ostatecznie. Rewelacyjnie było tez odkrywanie postaci kiedy po jakimś czasie orientujesz się, że ten aktor już się przed chwilą pojawił w innej historii.... świetnie nakręcone i rewelacyjna historia.